Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 395 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 195 ... LastLast
Results 1,881 to 1,900 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #1881 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Maine,poimaine vedem reclame de genul pe console


    PS. Nu ma deranjeaza reclamale in conditiile in care sunt afise discret intr-un coltisor al magazinului virtual si nu apar abuziv pe ecran in timp ce ma bucur de un joc.

  2. #1882 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu, sunt reclame diverse. Da o data spre dreapta din primul ecran si iti mai apare cate una care se misca. Dai pe ea si intra si sunetul. Sunt de vreo 2 ani acele reclame, cum spunea si iPaul, discrete, intr-un colt. Nu cred ca ti-a sarit tamponul in ochi atunci cand ai deschis 360-ul. Dar dupa cum spui tu, au fost atat de EVIDENTE, ca nici nu le-ai observat.

    Foarte bine ca te-ai hotarat sa nu le cumperi consola. Nu ti-au bagat mana in buzunar.


    PS: Am discutat problema castii, problema kinect si s-a rezolvat, se poate dezactiva si nu te vede in cucul gol, problema reclamelor la tampoane si chiloti. Ce urmeaza? Xbox One se anunta o consola plina de probleme. Alea tehnice sunt mici copii pe langa reclame, casti lipsa, kinect.

  3. #1883 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Guys,eu zic sa ne calmam.Este prematur sa ne pronuntam,nici macar nu au fost lansate consolele.Scenariul in care reclamele apar abuziv in timp ce rulezi un joc este foarte putin probabil,chiar himeric si chiar nu cred ca merita ridicat la rang de discutie.

  4. #1884 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Eu sunt calm. Altii ie agitati si speriati de kinect si de tampoane pe ecran. Cum ar fi sa te joci ceva in care trebuie sa introduci o cheie intr-o usa, si exact cand sa bagi cheia, apare reclama la Tampax, cum era inainte, de iesea vata aia din tubul de plastic.

    iPaul, sa nu vedem de genul ca atunci ne-am dus naibii:




    Formidabil... Vom reveni

  5. #1885 SP

  6. #1886 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Iar cei care cumpara editia Day One a consolei vor primi un achievement exclusiv: Xbox One Preorder Achievement - Microsoft Store - Xbox360Achievements.org

    Xbox One Preorder
    Ensure that the most powerful console ever made will be delivered to you on day one.

  7. #1887 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Dar nu sunt achievement-uri în sensul în care există pe 360 acum. Vor implementa un nou set de achievement-uri separat de cel actual, denumit challenge-uri parcă... Era un articol pe blogul lui Major Nelson despre acest lucu unde explica că astfel de "achievement-uri" precum și cele time-exclusive din jocuri vor fi pontate separat ca challenge-uri, iar achievement-urile actuale vor continua să existe separat!

    Și așa cum a spus și Dj Mo, aceste reclame vor trebui/putea fi urmărite doar în cazul TV-ului, n-are nicio treabă cu jocurile. Știu că era o discuție la un moment dat despre EA și Rockstar Games de ce nu introduc reclame în jocurile lor deoarece ar putea s-o facă fără să afecteze experiența jucătorilor (de exemplu la GTA să vezi panouri publicitare cu noul produs de la McDonald's sau la FIFA să vezi aceleași reclame pe margine ca atunci când te uiți la TV la un meci de fotbal).

    Nu vă mai panicați atâta că veți juca Battlefield 4 și când sunteți pe val vă apare pe ecran o reclamă de la Teleshopping...

  8. #1888 SP
    Member monstrul's Avatar
    Nu vă mai panicați atâta că veți juca Battlefield 4 și când sunteți pe val vă apare pe ecran o reclamă de la Teleshopping...
    Camperii nu cred ca se vor supara...mai scapa de monotonie o reclama ,un kill, un chips


    Xbox One Users Must Waive Right To Class Action Suits Against Microsoft; Experts Weigh In

    presupun ca s-au asigurat cand vor readuce drm ul gg MS gg

    la cata paranoia si spionaj baga in gameri eu zic sa o redenumeasca xbox1984

  9. #1889 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by monstrul View Post
    presupun ca s-au asigurat cand vor readuce drm ul gg MS gg
    Sa nu fim rautaciosi, si sa citim tot articolul dat de tine:
    Update: Commenters and Twitter users have pointed out that Sony introduced similar language to the terms and conditions of their online service a few months after the PlayStation Network was hacked in 2011. Sony has not responded to a request for comment from June 13.
    gg Sony gg

  10. #1890 SP
    Member monstrul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa nu fim rautaciosi, si sa citim tot articolul dat de tine:

    gg Sony gg
    nu stiu ce e mai aiurea - sony ca au introdus chestia respectiva dupa ce au fost hackuiti sau ms care odata ce au vandut cateva milioane de unitati, s-au instalat bine pe piata sa scoata din dulap drm ul...

  11. #1891 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by monstrul View Post
    nu stiu ce e mai aiurea - sony ca au introdus chestia respectiva dupa ce au fost hackuiti sau ms care odata ce au vandut cateva milioane de unitati, s-au instalat bine pe piata sa scoata din dulap drm ul...
    La Sony e o realitate... la Microsoft e doar un "what if?". Sau in folclorul romanesc, cum ar fi daca ar cadea drobul de sare in capul copilului?

  12. #1892 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    theste99, sunt suparat. Pai am facut si eu o data misto de Xbox One si nu dai thanks? Pfff.

    Hai ca mai incerc: Xbox sucks. Thanks?

    Monky, romanii nu achievements pentru tv ca nu functionat servicii tv in Romanica.

  13. #1893 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Ia de la tata un thanks pentru ca semeni cu Master Chief

  14. #1894 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Hai ca mai incerc: Xbox sucks. Thanks?
    No thanks, pentru ca primul Xbox didn't sucked (cel putin nu pentru mine - acolo s-a nascut XBMC-ul). Xbox 360 didn't sucked (well, cu RRoD a cam facut-o de oaie, dar au dres-o). Daca te referi la Xbox One, inca nu stim ce va fi... dar momentan cam sucks.
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Monky, romanii nu achievements pentru tv ca nu functionat servicii tv in Romanica.
    Am ajuns sa ne bucuram ca anumite servicii nu ne vor deranja pentru ca nu le vom avea

  15. #1895 SP
    Member theste99's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    theste99, sunt suparat. Pai am facut si eu o data misto de Xbox One si nu dai thanks? Pfff.

    Hai ca mai incerc: Xbox sucks. Thanks?

    Monky, romanii nu achievements pentru tv ca nu functionat servicii tv in Romanica.
    Este al 3-lea sau al 4-lea post in care ma ataci fara ca eu sa te bag macar in seama? Imi place ca-ti place sa vorbesti singur, nu stiu ce incerci sa demonstrezi, dar incearca macar sa fi amuzant sau on-topic, una din doua. Salut!

    P.S.: Uite si un thanks .

    On: Xbox One Launch Titles - Xbox One Wiki Guide - IGN

  16. #1896 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu te atac, asa te simti pentru ca ai o aversiune atmosferica atunci cand vezi nick-ul meu pe aici. Te-ai ofuscat ca incercam sa iau apararea microsoft si m-ai jgnit gratuit, dar trecem peste. Atata timp cat ai observat posturile, nu am scris degeaba (ca de vorbit sigur nu o fac pe forum). Nu cred ca am avut vreun schimb de replici pana nu ai postat tu ceva de dulce la adresa mea ca sa te simti usurat. Te-ai rahatit in gusturile mele si te-ai atacat ca mi-am sustinut parerile proprii si personale. Cum ti-ar fi picat sa vin pe aria PS4 si sa iti spun ca esti indoctrinat si inghiti flegmele Sony? Adica te apuci sa ma jignesti si tot tu esti ala lovitul? Pfff. Asta este ultimul post pe care ti-l adresez si chit ca imi umpli frigiderul si cu riscul de a mi se lua dreptul de moderare, la a doua jignire te Salut.

    Monky, degeaba ar fi. Torentele pe partea filme/muzica, inrosesc banda.

  17. #1897 SP
    Member monstrul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La Sony e o realitate... la Microsoft e doar un "what if?". Sau in folclorul romanesc, cum ar fi daca ar cadea drobul de sare in capul copilului?
    Ce realitate mai vrei cand au scos drm ul in fata ... apoi l-au bagat sub masa iar acum ca politica odata ce cumperi xbox oan nu ai cum sa faci class action suit impotriva lor.Au investit bani in tehnologia drm si nu cred ca au de gand sa renunte usor la ea.Nu e vorba de nici un drob - pur si simplu chiar atat de prosti am ajuns sa fim considerati? Poti sa arunci cu zicale romanesti cat doresti .. .sony au prezentat la e3 o consola si niste servicii (aproape)normale si decente .. .xbox au marait cu drm ul si cat de prosti suntem ca nu pricepem conceptul.Te rog lasa teatrul cu avocatul lui xbox1 ...

  18. #1898 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Tocmai pe Monky l-ai gasit avocatul Xbox One? DRM-ul posibil sa il reintroduca, firimitura cu firimitura pana isi ating scopul. Nu renunta ei asa usor la o idee gandita probabil ani de zile.

  19. #1899 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca multi de aici nu inteleg ca fiecare are dreptul la o opinie, atata timp cat nu incalcam regulamentul CG. Am postat pro si contra Xbox One, asa cum am postat pro si contra PS4... cum am facut-o si la PS3, Xbox 360 and so on... de PC nu mai zic. Discutam si cu Mo mai devreme... unul ma face avocatul Xbox One, altul ma face hater Microsoft... unul imi zice ca-s fanboy Sony altul imi spune ca-s impotriva la tot ce face Sony. Cred ca unii ar trebui sa ia o pauza, sa se dea doi pasi inapoi si sa vada si imaginea de ansamblu, nu doar ce-i ofera ochelarii de cal (doar inainte si atat).

    E un forum... e freedom of speech... e politically corect sa postezi si pro si contra fara sa fii fanboy sau avocatul unuia sau altuia. Cel putin mie asa imi place sa cred, ca la cat am muncit la acest proiect, mi-am castigat macar dreptul de a ma exprima liber... si cred ca toti cei de aici se pot exprima liberi. Insa de aici si pana la a-i jigni pe ceilalti, e o cale lunga.

    In cazul de fata, Xbox One... eu cred ca am postat de fiecare data cand am gasit ceva negativ, la fel cum i-am si laudat pentru tot ce au facut OK. Mi-am umplut frigiderul din ambele directii, si inteleg refularea unora si altora. Adica nah, unii au IQ-ul atat de mic incat cred ca daca vor arunca cu rahat in consola cealalta (pe care probabil nu si-o permit), vor castiga un premiu... vor fi adulati pe forum or something like that.

    Ma tot uitam pe ChatBox si aproape zilnic vad "bots" care posteaza "PS4 > X1"... ii vad pe "tacconi si ai lui" care explica "stiintific in 2 cuvinte" masacrarea Xbox-ului de catre PlayStation. No offense, dar pe mine ma lasa complet rece parerile puerile, sau posturile unora care desi nu stiu decat CoD si Fifa, se exprima la adresa unui mediu precum cel creat in jurul numelui Xbox.

    Da, Microsoft a facut tone de greseli (si probabil o sa mai faca), insa pe mine ca gamer, ma intereseaza ce pot juca si ce pot face pe un Xbox... nu ce rahat a mai scos vreun angajat Microsoft azi. Si serios, in ultima vreme cred ca nu au tras o b****a fara sa apara pe threadul acesta. Si din pacate multi din cei care au postat acele b****i nici macar nu au facut-o pentru a informa comunitatea... au facut-o pe sistemul "vedeti bai, ce prost e Xbox One?".

    Da, Xbox One are jocuri bune, va avea jocuri bune, are ceva bine gandit in spate, va veni ca o concurenta serioasa... iar cine nu e capabil sa accepte chestia asta... repet, ori nu e gamer, ori e hater pana in maduva oaselor, ori pur si simplu e sarac atat financiar cat si mental... si ceea ce nu poate avea sau nu poate intelege, e prost.

    Prin urmare, please... pe viitor incercati sa ganditi de 2 ori inainte sa postati. Eu voi ruga si moderatorii sa fie de 2 ori mai "duri" atat pe threadul de PS4 cat si pe cel de Xbox One. Am mai zis de cateva ori... intra aici cate un user nou, sau cineva care isi doreste sa afle informatii despre Xbox One, si de obicei afla cat de bun e PS4. Am facut si eu comparatia asta de cateva ori, dar am incercat sa o fac pentru a dezbate anumite diferente in specificatii, in mentalitati, preturi, etc... nu pentru a jigni pe unul sau pe altul.

    Mai sunt 4-5 luni pana vom vedea Xbox One pe piata... or sa mai curga multe "rauri" de posturi pe acest thread pana atunci. Am rugamintea doar (si ma repet, ca poate ajuta): ganditi de 2 ori inainte de a posta. Thx in advance!

  20. #1900 SP
    Member monstrul's Avatar
    Eu nu te am facut in nici un fel (fanboy nefanboy) ..doar ca ti am citit cateva posturi si nu inteleg de ce nu poti fi pur si simplu subiectiv - cred ca toti avem o opinie si dreptul de a o exprima chiar daca produsul final nu e iesit pe piata sau sa ne-o schimbam in functie de stirile ce apar.De ce trebuie pt fiecare post cu caracter pozitiv la adresa xbox sau ps4 pe care l scrii peste 2 minute sa scrii 2 negative..."political corectness-ul" pe care l practici e pur si simplu incoerent ... sau nu esti in stare sa iti argumentezi optiunile intr o discutie deschisa asa ca o dai din dreapta in stanga.Nu o lua in nume de rau... e parerea mea referitoare la opiniile tale pe zona ps4 si xbox 1.Baftales!

    ori pur si simplu e sarac atat financiar cat si mental... si ceea ce nu poate avea sau nu poate intelege, e prost.
    Scuza ma dar de cand saracia a devenit ceva de condamnat si legat de prostie...E ultima vizita pe care o fac pe cg ... ti as mai spune si ce fel de om esti dar cred ca toti care iti vor citi postul si au putin bun simt vor trage singuri concluziile.pa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 395 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 195 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts