Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 395 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 245 295 ... LastLast
Results 3,881 to 3,900 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3881 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Pai, din punctul meu de vedere ar fi cam asa:
    -editia fara kinect este o revizie noua, au existat oricum mai multe revizii pana in acest punct; probleme cu unitatea optica au fost la modele de launch care faceau ca o rasnita cand bagai jocul in ele (problema se rezolva cu un pumn la propriu in spatele consolei), mai rar sa nu mai citeasca lentila;
    -nu sunt sigur daca au 1 month free de live, e posibil sa iti dea 7 days free, la bundleul cu titanfall mi-a dat de exemplu 1 month free;
    -eu am user pe US pentru paritatea dolarului mai buna;
    -bundleul cu sunset overdrive ( consola este pe alb), international a fost anuntat la 399usd, poti in acest fel considera ca jocul chiar este free

  2. #3882 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu pot sa spun ca ma atrage pe alb, dar nu ar conta prea mult culoarea. Nici jocul nu pot sa spun ca ma incanta in mod special. Problema este ca eu vreau sa-l iau acum, nu sa mai stau inca cel putin 2 luni (suntem la inceputul lui septembrie si ala apare la sfarsitul lui octombrie, inceputul lui noiembrie).

    Ca pret mi se pare foarte ok si o diferenta de 50 ron cred ca merita pentru cam orice joc, chiar daca nu vreau sa-l joc, macar sa am ceva acolo pana-mi iau altceva

  3. #3883 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai asteapta pana pe 26 septembrie, poate aduc si acel bundle cu Fifa 15 si Forza 5.

    LE: http://gamerland.ro/ro/xboxone/micro...xbox-live-gold

  4. #3884 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-adevar, asta pot sa fac. Chiar mi se pare foarte bun acest bundle. Dar nu aparea pe 10-15 ? Sau s-a decalat data de lansare pentru FIFA 15 ?

    Referitor la
    "ce setari trebuie sa fac la calc/router/xbox pentru a putea folosi cam tot ce pot din consola ? (eventual link catre site-uri externe sau ceva postat pe aici si nu am vazut eu)."
    ma poate ajuta cineva ? Macar sa am totul catalogat si cand o am fizic, sa nu stau sa pierd timp cautand peste tot.

  5. #3885 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pai.la.Altex daca l.ar aduce ma gandesc ca faceau cu precomanda...ei cam asa fac de obicei...eu ma gandesc serios sa o iau pe cea de la gamerland...

  6. #3886 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Intr-adevar, asta pot sa fac. Chiar mi se pare foarte bun acest bundle. Dar nu aparea pe 10-15 ? Sau s-a decalat data de lansare pentru FIFA 15 ?

    Referitor la ma poate ajuta cineva ? Macar sa am totul catalogat si cand o am fizic, sa nu stau sa pierd timp cautand peste tot.
    Eu stiu ca 26 a fost mereu, probabil un pic mai repede in US

    LE: NA 23 September
    EU 25 September
    UK 26 September

  7. #3887 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Pai.la.Altex daca l.ar aduce ma gandesc ca faceau cu precomanda...ei cam asa fac de obicei...eu ma gandesc serios sa o iau pe cea de la gamerland...
    Am intrebat eu acum pe cineva care lucreaza la altex, daca vor aduce si acest bundle. Cand primesc raspuns, anunt si aici.

  8. #3888 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pai le am dat si eu mail si mi.au raspuns ca nu stiu ce vor aduce pe viitor...

  9. #3889 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Un nou joc ajunge pe Xbox One (plus ale platforme) in data de 19 Septembrie, se numeste Flockers si este facut de creatorii seriei Worms: Team17 - Try not to kill sheep in Flockers on PS4, Xbox One, PC | Joystiq

  10. #3890 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Un nou joc ajunge pe Xbox One (plus ale platforme) in data de 19 Septembrie, se numeste Flockers si este facut de creatorii seriei Worms: Team17 - Try not to kill sheep in Flockers on PS4, Xbox One, PC | Joystiq
    Seamana cu Lemmings .


    AlexB

  11. #3891 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Japan's Xbox One Launch As Sad As You'd Expect

    It`s so sad I almost feel sorry. Da cum am spus un user de pe Kotaku: avand in vedere ce politica a avut M$ la inceput, parca nu le-ar strica o lectie un pic mai aspra.

  12. #3892 SP
    grn
    Junior Member grn's Avatar
    La ce banci aveti voi cardurile cu care faceti plati in xbox store?

    Eu am un card la ING si un cont PayPal atasat lui si nu reusesc sa cumpar nimic din store cu el.
    Aparent microsoft-ul cere unele informatii in tranzactie pe care ING-ul nu doreste sa le ofere ( le considera private ) si astfel nu pot utiliza contul de PayPal in xbox store.
    Am vorbit cu cei de la Microsoft si m-au trimis la banca iar banca mi-a spus ca nu ma poate ajuta cu nimic si m-a trimis inapoi la microsoft .

  13. #3893 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by grn View Post
    La ce banci aveti voi cardurile cu care faceti plati in xbox store?

    Eu am un card la ING si un cont PayPal atasat lui si nu reusesc sa cumpar nimic din store cu el.
    Aparent microsoft-ul cere unele informatii in tranzactie pe care ING-ul nu doreste sa le ofere ( le considera private ) si astfel nu pot utiliza contul de PayPal in xbox store.
    Am vorbit cu cei de la Microsoft si m-au trimis la banca iar banca mi-a spus ca nu ma poate ajuta cu nimic si m-a trimis inapoi la microsoft .

    BCR merge foarte bine in special cu Internet Banking. Transilvania la fel. De ING am auzit numai lucruri rele...

  14. #3894 SP
    grn
    Junior Member grn's Avatar
    Mda naspa parca nu mi-as face iar inca un cont special doar pentru asta, cam aiurea situatia.

  15. #3895 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by grn View Post
    Mda naspa parca nu mi-as face iar inca un cont special doar pentru asta, cam aiurea situatia.
    Ai verificarea cardului ok prin Paypal? Ai mai facut cumparaturi online in afara tarii cu el prin Paypal? De multe ori intre tranzactia banii si Microsoft intervine Paypalul si nu da voie la bani sa plece de pe card.
    Ai incercat sa legi cardul la contul Microsoft fara interventia Paypal? Adica la cont sa scrii datele de pe card si gata?

  16. #3896 SP
    grn
    Junior Member grn's Avatar
    Da, am mai platit cu contul acela de PayPal, imi cumpar carduri prepaid si imi alimentez contul de xbox live.
    Am incercat sa leg cardul direct la Microsoft si la fel face, nu ma lasa il adaug, il scuipa.

  17. #3897 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Este aceeasi revizie varianta fara kinect. Sansele sa nimeresti un xbox cu probleme sunt f mici (a trecut aproape un an de la lansare, da-i naiba cu unitatile lor optice stricate) si oricum ai garantie daca ti-l iei de la Altex.
    Din cate tin minte cand mi-am cumparat eu a venit cu 14 zile de xbox live

    Poti sa-ti faci user pe UK si sa setezi consola pe USA pentru a cumpara jocurile mai ieftin (60 USD). Important este sa-ti pui la billing address ca stat Nevada pt a nu plati taxe suplimentare (iei o adresa de hotel din statul nevada).

    O data la 3 luni iti poti schimba tara din setarile contului. Spre exemplu te muti din UK in USA (se transfera jocurile si subscrierea xbox live deci e ok)

    N-are rost sa astepti. Acum e momentul La si 53' casunati pe ei !

  18. #3898 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super oferta pentru cine este in US luna asta...

    Buy an Xbox One next week and get any game you want for free | The Verge

  19. #3899 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cautam sa cumpar al 2 lea controller si am gasit la 160 ron sigilat de la un galatean
    de abia astept ziua de luni

  20. #3900 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...din pacate la altex & co nu vor aduce bundle-uri de genul asta(inclusiv pe acesta), pentru ca au prea multe bucati luate cu xbox one simplu si nu considera ca este cerere asa mare si le e frica sa nu ramana cu ele. + de asta, am inteles ca nici nu au gasit nicaieri sa cumpere prea multe bucati si nu poa' sa aduca doar 3-5.

    Urmatorul bundle adus de ei, va fi pe 26, cu FIFA 15 (alone), bundle la care eu voi spune pas Ma super oftic... O sa raman tot la varianta singura si fara kinect (pe care oricum nu l-as fi folosit) si o sa-mi iau jocurile la oferta, cand si daca le voi prinde (ma refer strict la astea 2 din bundle).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts