Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 185 of 395 FirstFirst ... 85 135 175 183 184 185 186 187 195 235 285 ... LastLast
Results 3,681 to 3,700 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3681 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Am si eu o intrebare. Am TV/internet la RCS/RDS.
    TV-ul HD vine prin cablu coaxial si intra in mufa de la TV (care are decodor HD incorporat). Ce adaptoare / hardware trebuie sa-mi cumpar ca imi trag TV prin Xbox One (care are numai portul HDMI) ? Fara sa imi inchiriez saracia de HUMAX de la RCS.

  2. #3682 SP
    Member dtancu's Avatar
    Mi se pare complet inutila jn România trecerea TV prin XB1.
    In primul rând, Oneguide nu funcționează cu nici un provider roman.
    Apoi, iti trebuie clar receiver cu ieșire HDMI.
    Singurele comenzi care funcționează sunt on/Off si schimbare canale sus/jos.

  3. #3683 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nici macar n-am incercat.

  4. #3684 SP
    Junior Member Zarzarel's Avatar
    Dar ar merge Snap TV, xbox turn off( xbox+ tv)

  5. #3685 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am intrat in tabara xbox one
    mi-a gasit maica mea o oferta buna xbox one cu kinect
    voi cumpara ea ufc si mai incolo fifa 15

  6. #3686 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #3687 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aoleu... not another tech for Kinect

  8. #3688 SP
    Senior Member nina's Avatar
    la xbox360 dadeai install la joc si ti-l invartea doar la inceput cateva secunde apoi rula de pe hdd si protejai lentila
    la xbox one cum au pus si ei blu ray,cum este?

  9. #3689 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Am o intrebare. Daca imi iau Xbox One e obligatoriu si Kinect? Pot sa umblu pe el si sa ma joc jocuri (la care nu trebuie kinect) fara?

  10. #3690 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu este obligatoriu sa ai Kinect

  11. #3691 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    la xbox360 dadeai install la joc si ti-l invartea doar la inceput cateva secunde apoi rula de pe hdd si protejai lentila
    la xbox one cum au pus si ei blu ray,cum este?
    La Xbox One toate jocurile se instaleaza. Unele ocupa mai mult, altele mai putin (probabil unele copiaza tot disk-ul, pe cand altele aleg sa lase filmele pe disk). Rar am auzit disk-ul invartindu-se, exceptand partea de instalare.

    Daca vrei sa protejezi lentila 100%, cumpara jocurile in varianta digitala.

  12. #3692 SP
    Senior Member nina's Avatar
    e bine si partial,atata vroiam sa stiu
    pana am primit raspuns,am cautat pe net si in loc sa imi gasesc raspunsul am aflat un trick cum se instaleaza jocurile mult mai repede(in cateva minute)
    am inteles ca dura ore la unii
    au mai rezolvat din problema cu installing game?
    am vazut ca ultimul video tutorial/trick era prin februarie

  13. #3693 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Lentila nu conteaza. Iti cumperi lentila originala pt Blu-ray drive de pe aliexpress (e vreo 20 USD bucata cu transport inclus).
    Daca stai cu frica-n san ca-ti cade lentila, ti se v-a arde sursa de curent
    Orice se repara cu bani putini, daca stii de unde sa cumperi.

    @dtancu Ms de info, m-am calmat, nu mai dau banii aiurea pe Xbox One remote si pe decodor humax DVB-C.

  14. #3694 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nina: despre ce truc vorbesti? N-am avut niciun joc la care sa dureze ore instalarea... aruncam cu ea pe geam daca se intampla asta.

  15. #3695 SP
    Senior Member nina's Avatar
    sunt destule clipuri ca cel de dedesubt

  16. #3696 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Cred ca au fost si aici niste persoane care au stat mai mult la instalarea "RYSE", dar acestea nu erau majore.

    Am si eu o intrebare: foloseste cineva "Chat Headset" in modul de joc "multiplayer"? Intreb pentru ca eu am incercat in Destiny si nu primeam raspuns, probabil ca cealalta persoana nu avea conectat dispozitivul.


    AlexB

  17. #3697 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    sunt destule clipuri ca cel de dedesubt
    Pai asta nu e truc... de ce ar da cineva skip la update-uri? Mai ales atunci cand poti sa lasi consola in standby si ia update-urile automat in background?

    Da, daca vrei sa te joci imediat, nu ai consola in standby si ai net foarte slab... poate fi o mica problema. Dar in niciun caz nu e vina consolei.

  18. #3698 SP
    Junior Member StefanShady's Avatar
    Salut!Am si eu cateva intrebari legate de controllerul de xbox one.
    Ce fel de baterii are?Sunt reincarcabile? sau doar acesta ( Wireless Controller plus Play & Charge Kit Xbox One ) vine cu baterie raincarcabila? care este diferenta dintre acela si acesta ( Wireless Controller Xbox One + PC ).Si ambele se pot conecta la pc?nu de alta dar vreau sa il folosesc si pe xbox si pe pc.

  19. #3699 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Controllerul de Xbox One vine cu baterii standard AA. Poti folosi baterii rechargeable (eu folosesc unele de 2700mAh).
    Varianta cu Play & Charge Kit are o baterie custom de la Microsoft... care este rechargeable. Iar varianta + PC poate fi conectat direct la PC via microUSB - daca nu ma insel orice gamepad de Xbox One poate fi folosit pe PC daca pui driverele de la Microsoft (uite-le aici: Xbox One Wireless Controller PC compatibility | Xbox One accessories ).

  20. #3700 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Poti folosi controller-ul de xbone si wireleess pe PC?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts