Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 160 of 395 FirstFirst ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 260 ... LastLast
Results 3,181 to 3,200 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3181 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Same OS version here, cel putin la ora asta. Presupun ca vom primi notification, nu?
    poti forta update-ul...activezi instant on, stingi consola si astepti 10-15 minute. Apoi ar trebui sa se stinga complet, o aprinzi, astepti sa se instaleze si ai noul OS.
    Acesti pasi erau pe un forum de xbox si eu asa am facut update-ul. Sau poti astepta pana saptamana viitoare cand devine obligatoriu si o sa primesti notificare.

  2. #3182 SP
    Member dtancu's Avatar
    La mine tocmai si-a făcut singur acum update. Mare afacere nu e, in afara de filtrul de sharpness. Managementul discului e a la Microsoft, halal de sistem. In continuare nu pot șterge add-onul la Just Dance 2014 pe care m-a lăsat sa il instalez fără sa am jocul.
    In rest, afișează statusul bateriei la controller si cam atât in mod vizibil. Nici un update al bazei de date la device-uri, tot nu-mi recunoaște receiverul Onkyo cum trebuie.

  3. #3183 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,

    Poate cineva folosi party chat momentan? Am incercat impreuna cu cativa useri de aici de pe forum sa intram intr-un party chat dar mereu cand dam click pe "turn on party chat" primim eroare "something went wrong" si un cod de eroare.

    Stiu ca vine update de party in martie dar eu nu ma pot auzi cu nimeni deloc. Stiu ca totusi mergea...prost....dar mergea.
    Voi puteti folosi party chat?

    merci.

  4. #3184 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Pai si ce cod e ala? nu apare pe siteul ala de erori (parca il scrie si pe ala acolo alaturi de cod).

    Am patit si eu asa dupa update, dar a mers partyul pana intr-un moment in care amicul meu si-a stins consola, dar la mine xboxul inca zicea ca e online, si puteam sa ii dau "Turn on party chat", dar imi dadea eroare.

    A trebuit sa dau sign out si in ca sa nu il mai vada online, poate asta e problema

  5. #3185 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    @Xander toti aveati facut update-ul care tocmai a aparut la consola ?

  6. #3186 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Update done! parca ochiul e mai linistit acum

    Oricum eu sper, ca intr-un viitor update, sa includa si o setare pt. 1080i. De ce? Pai foarte simplu: multa lume doreste acest lucru (un simplu search via google dovedeste asta); nu toata lumea joaca pe 1080p din motive tehnice (e si cazul meu) si sunt "fortati" sa joace pe 720p, etc.

    Cazul meu: eu joc prin placa de captura care suporta MAX 1080i (pot juca lejer 1080p prin TV/PC MONITOR dar nu vreau sa renunt la stream, capturi, etc) => sunt obligat sa joc 720p. Stiu ca 720p > 1080i dar uneori chiar as vrea sa joc pe 1080i.

    Later edit:

    Although this technique looks great with most media, fast-moving video, such as sports footage, suffers a slight blur at 1080i. For this reason, Xbox One does not support interlaced resolutions.
    Sursa: http://support.xbox.com/en-US/xbox-o...00d9c436e10c31

    That's dumb. Nu ca nu e adevarat ce zic ei acolo dar motivul pentru care nu e inclusa. Ok, nu ma uit la evenimente sportive, vreau 1080i. Merci.
    Attached Images Attached Images 20140216235603.jpg 20140216235630.jpg 20140217000651.jpg

  7. #3187 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: poate ar fi timpul sa-ti iei o placa de captura 1080p

  8. #3188 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    consola vine cu vreun cod ceva de 2 zile pentru Gold? sau trebuie sa cumpar din prima zi abonamentul Gold?

  9. #3189 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    salut. Cei de la MS mi-au spus ca trebuie sa vorbesc cu furnizorul de date. Sincer, cred ca a fost doar o zi de marti neagra, pt ca mi s-au intamplat multe lucruri aiurea... de miercuri mi-a mers...chair daca aveam upgrade packet lost - 17-20%...

    legat de conectarea directa la internet...daca ai PPPoe nu ai nici o sansa, pt ca x1 spre deosebire de x360 nu stie acest protocol..ca idiotii de la ms intotdeauna strica ce e de ajutor

  10. #3190 SP
    Member BatsBike's Avatar
    @sol1d : la mine a venit cu free gold de 14 zile .. varianta standard,consola ..

  11. #3191 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Pai si ce cod e ala? nu apare pe siteul ala de erori (parca il scrie si pe ala acolo alaturi de cod).

    Am patit si eu asa dupa update, dar a mers partyul pana intr-un moment in care amicul meu si-a stins consola, dar la mine xboxul inca zicea ca e online, si puteam sa ii dau "Turn on party chat", dar imi dadea eroare.

    A trebuit sa dau sign out si in ca sa nu il mai vada online, poate asta e problema
    Este o mizerie ordinara de cod care ma pune sa verific "my network connection"...genul ala retardat de troubleshooting de imi vine sa arunc consola pe geam gen "e cablul de net conectat?", "verificati daca aveti internet".
    Nu ma suportule, dau mii de euro pe gaming si nu verific daca am net inainte sa te sun pe tine in UK.

    Am refulat, gata

    @Solid da am facut update-ul de OS ieri, la fel face si inainte si dupa.

    Totusi, ceea ce a zis reddyBo ma pune grav pe ganduri referitor la conexiune. Eu acasa am VDSL si nu pot accesa nimic ce este peer to peer (Fifa 14 online, Party, Ryse Online, AC Black Flag online).
    Pot in schimb sa joc fara probleme Battlefield 4, Cod Ghost, Titanfall beta, Fifa 14 atentie Pro Clubs Drop in match doar.

    reddyBo, sa inteleg ca daca am acasa VDSL, PPoE, etc nu pot accesa nimic peer to peer pana cand nu fixeaza astia? Daca fixeaza...
    Ai confirmarea asta de la ei?
    Spuneti-mi va rog ca nu sunt singurul care pateste asta ca innebunesc....

  12. #3192 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Xander Ro: teoretic man, daca ai un provider serios (care nu taie porturi sau mai stiu eu ce) si un router bun... nu conteaza daca ai ADSL, VDSL, PPoE sau mai stiu eu ce. Consola este la fel conectata ca si pe cablu/fibra. Din pacate insa, majoritatea considera tipurile astea de conexiuni (pe afara) ca fiind niste chestii cheap... dau niste routere de 2 lei, opresc orice li se pare lor ca aduc probleme retelei, s.a.m.d.

    Asa cum ti-am spus si pe PM, la tine pe VDSL fara acel adaptor nu poti conecta direct consola... si costa prea mult ca sa merite doar acel test. Ti-as recomanda sa incerci sa vezi daca ai un alt provider in zona... asta daca nu vrei sa astepti dupa Microsoft sa-si faca jucaria sa mearga in absolut orice conditii...

  13. #3193 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Xander, da un test la multiplayer dupa care apasa cele 4 butoane de sus deoadata si vezi daca cat % ai pierderi de packete de date

  14. #3194 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am testat si am apasat si "LT-RT-LB-RB" si am 0% packet loss, si al NAT scrie Open si ceva cu "...behind a cone NAT".
    Deci totul ok...pe hartie. Alt provider in zona in care locuiesc acum nu exista

    Nu inteleg cum este posibil totusi ca jocurile cu servere dedicate sa mearga, iar toate aplicatiile 1 vs 1 nu.

    Am deschis ticket la EA sports la support si mi-au dat sa fac OUTrace (testeaza ei cumva comunicarea cu serverele lor) si mi-au spus ca totul este ok. Case closed. Bine pa.
    Dar eu tot tin Fifa 14 degeaba in raft. Si Ryse Multiplayer, DR3 Coop, etc...

    Gata inchei plangerile mele aici ca nu vreau sa dau in off topic desi este...pana una alta o problema de Xbox One. Foarte frustranta pentru mine chiar...

  15. #3195 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu zic sa incerci sa mergi cu xboxul la cineva care are alt provider decat al tau, pt a elimina o eventuala problema a xbox-ului.

  16. #3196 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Oh well, atata timp cat unele jocuri merg, altele nu, crezi ca poate fi asta o problema fizica a cutiei in sine?

    Am sa fac si asta in ultima instanta dar nu mi-a dat prin cap din moment ce unele jocuri merg fara probleme..

  17. #3197 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Microsoft testeaza preturi mai mici la jocurile digitale, incepand cu jocul Ryse:
    Microsoft is “testing” the concept of lower digital pricing for Xbox One.
    “Lot of people asked for better deals on our digital marketplace, so we’re testing some,” Xbox studio manager Mike Ybarra said on Twitter.
    The first test is a sale on Ryse: Son of Rome, which is going for $40/£35.
    “That’s far better than the used price at GameStop and others. Go digital,” Ybarra added.
    Microsoft, Sony and Nintendo fans have all long requested lower digital pricing when compared to retail, but most platform holders have been resistant to this shift, and Microsoft has been under particular scrutiny since the Xbox One’s launch, possibly due to its unpopular microtransactions in premium titles. Some3 publishers have embraced the concept of tiered pricing, with slightly lower prices on digital storefronts, but the policy is certainly not widespread.
    Xbox One lower digital pricing being tested with Ryse sale | VG247

  18. #3198 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    am intrat pe store dar ryse tot 60$ este , cand se aplica mai exact reducerea? sau asa apare 60 si cand dau sa cumpar imi ia 40 $
    MS!

  19. #3199 SP
    Member blondutzu's Avatar
    asteapta sa se trezeasca si americanii...e vreo 7 dimineata pe la ei

  20. #3200 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    da ,corect uitasem

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts