Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 177 of 395 FirstFirst ... 77 127 167 175 176 177 178 179 187 227 277 ... LastLast
Results 3,521 to 3,540 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3521 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O lista interesanta cu jocurile exclusive si nu numai, pt 2014
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1402510376151.jpg

  2. #3522 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am testat ieri controlerul xbox one pe PC si a mers perfect cu Watch Dogs si NFS Rivals. Se simte superb in mana, iar vibratiile functioneaza corect. Acel impulse trigers nu l-am simtit dar asta tine de joc.

  3. #3523 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    deci merita trecerea de la vechiul x360 la cel de one?
    are cablu inclus in pachet? daca da ce lungime?

  4. #3524 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Merita 100%, functioneaza identic cu cel de xbox360 doar ca arata mai bine si prezinta un feeling mult imbunatatit.
    In pachet nu primesti cablu decat joystick-ul si 2 baterii duracell. Insa e ft usor sa mergi pana la orice magazin sa cumperi un cablu usb-microusb si merge, oricat de lung vrei. Ft probabil sa ai deja un cablu in casa daca ai un smartphone sau tableta.

    ---------- Post added 12-06-2014 at 10:29 ----------

    In timp o sa apara si acel dongle pt conectare wireless, sunt sigur. Pana atunci, game on!

  5. #3525 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    am, dar sunt scurte.
    baterii pentru ce daca sta wired? nu functioneaza fara baterii in el, sau doar pentru greutate?

  6. #3526 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    am, dar sunt scurte.
    baterii pentru ce daca sta wired? nu functioneaza fara baterii in el, sau doar pentru greutate?
    The Xbox One Controller features a slightly altered design from the Xbox 360 controller and some new features:
    • Trigger Rumble Motors
    • Battery pack flush with controller
    • Plus-shaped D-Pad (mechanical)
    • Haptic feedback triggers
    • Grip texture around sticks
    • Faster response time
    • Micro-USB port
    • IR sensors for Kinect interactivity
    CHARGING AND BATTERY

    Charging your Xbox One controller will be done via micro-USB cable (not included) . The controller will take standard or rechargeable AA batteries in a new integrated battery compartment that doesn't bulge out as it did previously. When you plug a micro-USB cable into the controller for wired play the internal radio is shut off and all data is transmitted through the wire. In this mode the controller can be used without batteries.
    The new controller will also feature a low power state to help conserve battery life when it is not in use, so you can rest assured knowing that it won't be needlessly draining energy while watching a movie or when away from the console

  7. #3527 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    am, dar sunt scurte.
    baterii pentru ce daca sta wired? nu functioneaza fara baterii in el, sau doar pentru greutate?
    Man, mark ti-a explicat pentru conexiunea la PC a gamepad-ului. Doar acolo ai nevoie de cablu USB (care nu vine inclus). Pe consola te joci wireless, normal. Cu acumulatori de 2700mAh tine cateva luni pana la recharge

  8. #3528 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai nu am xbox, ma interesa doar controlleru pt pc
    nu vroiam sa se scurga bateriile in controller "doar pentru ca trebuie sa stea acolo", si ma speriase ideea ca se poate intampla asta.
    va multumesc pt feedback, o sa imi iau si eu unul

  9. #3529 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Death, stai ca lumea n-a inteles ce ai intrebat tu. O intrebare ft eligibila de altfel. Sa sti ca nici nu m-am gandit ca ar fi posibila situatia asta, adica sa mearga controlerul cand e legat la cablu FARA BATERII in el. O sa incerc azi cand ajung acasa. Din descrierea lui djleo666 se pare ca ar merge, ar fi tare daca e asa. O sa revin pe seara.

    ---------- Post added 12-06-2014 at 13:15 ----------

    PS. Controlerul se manifesta ciudat cand il conectez la USB-ul PC-ului (poate e normal asa, nu stiu), anume se aprinde automat butonul alb XBOX si vibreaza puternic cateva secunde.

  10. #3530 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Death, stai ca lumea n-a inteles ce ai intrebat tu. O intrebare ft eligibila de altfel. Sa sti ca nici nu m-am gandit ca ar fi posibila situatia asta, adica sa mearga controlerul cand e legat la cablu FARA BATERII in el. O sa incerc azi cand ajung acasa. Din descrierea lui djleo666 se pare ca ar merge, ar fi tare daca e asa. O sa revin pe seara.


    Vezi ca nu e descrierea mea ci a celor de la Microsoft. Ideea e geniala de altfel, daca ramai fara baterii bagi cablul si...gata!

  11. #3531 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, am realizat ca e a lor, sunt curios acum sa vad daca merge

  12. #3532 SP
    Member anes's Avatar
    E3 2014 Xbox One Games Montage


  13. #3533 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost si pe threadul conferintei: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...in-istoria-e3/ si pe cel al E3-ului, dar merge si-aici

    Voua v-a placut cum s-a prezentat Microsoft anul acesta?

  14. #3534 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa vezi si sa nu crezi, merge controlerul de xbox one pe pc si fara baterii. Super tare!

  15. #3535 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si cum se simte? mai greu/usor fata de cel de 360?

  16. #3536 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi, daca nu citesti review-ul meu?!? Diferenta de greutate dintre cele doua controllere este:
    • Xbox One - 292 grame (cu acumulatori)
    • Xbox 360 - 278 grame (cu acumulatori)
    • Xbox One - 232 grame (fara acumulatori)
    • Xbox 360 - 218 grame (fara acumulatori)
    De simtit se simte mai bine cel de Xbox One (cel putin pt. mainile mele). Fara baterii inside se simte mai "cheap" (prea usor).

  17. #3537 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai vad ca e mai greu decat cel de 360.
    face urat plasticul cand il strangi in mana din cauza golurilor, sau de ce e mai cheap?
    ar trebui sa scoata astia greutati de controller

  18. #3538 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    si cum se simte? mai greu/usor fata de cel de 360?
    Se simte ft bine in mana. Daca e sa compar cum se simte cu si fara baterii in el as merge pe cu baterii in el. Iti da un aer asa mai de solid.

    ---------- Post added 13-06-2014 at 00:32 ----------

    Pt mine nu se simte deloc ca fiind un produs ieftin ci mai degraba high end, oricum constati ca e un pas in plus fata de xbox360. Am vazut mai ales la trigere ca ofera un feedback mai bun, opun o rezistenta mai mare decat cel vechi si asta iti da o senzatie de siguranta.
    E evolutie oricum ai da-o. Buy it!

  19. #3539 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    pai vad ca e mai greu decat cel de 360.
    face urat plasticul cand il strangi in mana din cauza golurilor, sau de ce e mai cheap?
    ar trebui sa scoata astia greutati de controller
    Mai usor nu inseamna neaparat mai bun. E si motivul pentru care majoritatea mousilor pt. gaming profi vin cu greutati extra. Daca ar fi sa compar, DS3-ul pare o chinezarie ieftina fata de gamepadul de Xbox One. DS4 nu mai e asa, thanks God (chiar daca are probleme cu materialul slab de pe analog sticks).

  20. #3540 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E3 2014 Interview: Head of Xbox Phil Spencer | En…:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts