Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 395 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast
Results 861 to 880 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #861 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post


    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    maestrii design-ului dau recital

  2. #862 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    maestrii design-ului dau recital
    "The design journey really started looking at the past."

    Cred ca s-au uitat un pic prea mult in trecut.

  3. #863 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Radem noi radem,dar parca vad ca si Sony vine cu o hardughie ditamai

  4. #864 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Cred ca s-au uitat un pic prea mult in trecut.
    Da, cred ca de aici au inceput:

  5. #865 SP
    Member temugin's Avatar
    Nu cred ca ps4 va fi atat de simplu construit aka xbox one, din pacate este posibil sa arate frumos si lucios la suprafata insa in interior sa fie cum au fost generatiile anterioare, panglici sensibile, bloc optic slab, samd. Inca se fac ca nu aud cei mari de campania anti DRM, sunt curios mai mult de aspectul economic la E3, nu neaparat de titluri.

  6. #866 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Study: Killing Used Games Could Be Profitable, or Suicide | Game|Life | Wired.com

    We find that the optimal price would be on average about 33% lower than the current price level, if the used game market were eliminated,” said Ishihara in an email. “So roughly speaking, in the US, game prices should go down to about $40.”

    And the study doesn’t even begin to address other factors that could change if the used game market was eliminated: Publisher’s profits might go up by 19 percent.

  7. #867 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #868 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu macar zic merci ca nu au facut-o din nou alba! Sper sa nu faca Sony surpriza asta si sa vina cu o consola alba, ca ma impusc...

  9. #869 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Microsoft just went full retard..

    Xbox One checking if you're watching ads? Less 'gee-whiz', more WTF | Arwa Mahdawi | Comment is free | guardian.co.uk
    Ever felt like sitting through the ad breaks was an achievement of sorts? That you should be rewarded for those portions of your life lost to inane jingles and lingering slow-mo shots of unfeasibly shiny hair? Well, it seems as if Microsoft feels the same way. A patent filed by the technology giant suggests its new Xbox One games console may be able to track what users watch on TV, and reward them for watching adverts.

  10. #870 SP
    Member eneea's Avatar
    ^^nu microsoft a facut afirmatia aceea, e un fel de analaliza a eea ce se poate intampla.
    ma distrez de numa sa vad ce apare nou in fiecare zi referitor la Xbone

  11. #871 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Show !

  12. #872 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    EA a lansat astazi cateva box-arturi pentru noile jocuri de X1
    Attached Images Attached Images 12542a.jpg 12542b.jpg 12542c.jpg

  13. #873 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar

  14. #874 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Take-Two Boss: “If Microsoft Has Figured Out A Way To Tax Used Games, Then We Should Get Paid, Too”

    Strauss Zelnick, CEO of Take-Two, has entered the used game market debate stating that “if Microsoft has figured out a way to tax used games, then we should get paid, too”.

    Microsoft will enforce a fee for those wishing to play used games on the Xbox One. Take-Two believe that publishers should also get a share from this fee, “it’s hard to imagine why they should and we shouldn’t”, Zelnick added.
    Zelnick further went on to say that Take-Two’s opinion on used games isn’t sour at all, they don’t “whine” over the worry of losing revenue. Instead they would rather focus on providing a gaming experience that will, in a way, stop the gamer from ever trading such game into a retailer.

    “Let’s push up quality… and then let’s make sure to give people DLC, often free, three or four weeks out”. This he believes is the critical time for a decision to trade in a game will be made. Hopefully this philosophy will long continue with titles releasing on next gen consoles.
    Tipul asta stie ce vorbeste, a inteles cum sta treaba. Asa il faci pe cel care ti-a cumparat jocul sa il pastreze in continuare. Cresterea calitatii jocului plus DLC-uri gratuite in prima luna de la lansare si majoritatea nu vor mai vinde jocul mai departe. Deja dupa o luna, pretul jocului poate ajunge la jumatate fata de cel initial, nu va mai fi rentabil sa-l vinzi.

  15. #875 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Greu era sa ghicim ce jocuri apar, unu si unu. Am tot respectul pt sportul rege dar bag sama ca vor sa ne faca pe toti fotbalisti, consola celor de la MS. Au venit cu vagonul de bani, treaba e serioasa


    Microsoft is Investing a Billion Dollars in Xbox One Games


    Eu ma gandesc daca ei vor face check online la 24h, si de ex un user pleaca 48h sau 1000h, unde nu exista acces la net - adio xbox one ?
    Dar nu vreau fiu negativist, desi avem pana acum 4 sporturi cu lansarea...tare mi-e frica ca 50% din conferinta o sa vedem pase intre jucatori.

    ---------- Post added 31-05-2013 at 03:26 AM ----------

    La prima vedere pare ok, insa grija producatorilor este castigul lor personal - daca azi ne iau piata de jocuri sh, maine ce urmeaza ? e miza foarte mare aici, si citez pe un angajat de pe cg trailers '' am dat 60E sau 70S etc pe un joc RETAIL, din acel moment am toate TOATE drepturile sa fac ce vreau cu acel joc, il donez, il arunc sau l pot revinde''. Prin vraja digitala ei capata putere mare pe internet, totul va deveni cu drepturi si drepturi, comisioane etc, ei tot incearca metode ocolitoare de a lua mai multi bani si rapid - sa recunoasca, daca mai au decenta sa o faca. Nici nu am apucat sa sap mult pe acest subiect, dar echipele de jurnalisti au oameni destul de informati din ce am constatat - nu stiu insa pana unde pot merge intrebarile mai mult sau mai putin pertinente cand stai face to face cu un milionar in dolari...totusi puterea banului cash este pe loc 2 in lume.
    In concluzie este vorba de drepturi, ne va lua dreptul sa imparatasim ceva, cuiva drag etc. Poate dupa urmeaza fimele, muzica si restu.

  16. #876 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post

    Eu ma gandesc daca ei vor face check online la 24h, si de ex un user pleaca 48h sau 1000h, unde nu exista acces la net - adio xbox one ?
    Daca o sa faca asa ceva o sa isi taie singuri craca de sub picioare. Oamenii care calatoresc des si isi iau consola dupa ei nu o sa poata sa o foloseasca unde nu au legatura la internet. Isi taie singuri functionalitatea propriului produs, il fac inutil.
    Acest aspect nu o sa-i intereseze pe cei care o tin tot timpul langa televizor, pentru ca ma gandesc ca daca ai o consola current gen ai si o legatura la internet, deci la next gen nu se pune problema. Desigur acest aspect poate sa deranjeze multi oameni din principiu, lucru de inteles. Dar ma gandesc ca isi fac niste calcule inainte sa isi asume o asemenea decizie. Daca pentru ei categoria aceasta este neglijabila, o sa se implementeze, daca o sa ii arda la buzunar mai mult ca sigur nu. La urma urmei ei fac asta pentru a scoate "**** load of money".

  17. #877 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Daca o sa faca asa ceva o sa isi taie singuri craca de sub picioare. Oamenii care calatoresc des si isi iau consola dupa ei nu o sa poata sa o foloseasca unde nu au legatura la internet. Isi taie singuri functionalitatea propriului produs, il fac inutil.
    Serios? Este o consola portabila si nu stiam eu? Are vreun buton magic si se face mai mica? Eu nu va inteleg mai oameni buni. De ce pisici va mai duceti la plimbari daca voi va ganditi ca atunci cand ajungeti acolo, sa butonati de zor?

    Quote Originally Posted by temugin View Post

    Eu ma gandesc daca ei vor face check online la 24h, si de ex un user pleaca 48h sau 1000h, unde nu exista acces la net - adio xbox one ?
    Imi place de tine cum exagerezi asa si mai ales cum ne scrii acelasi lucru in n posturi. Sa inteleg ca gandirea ta este asa: Pleci in concediu 2 saptamani si atunci cand revii constati cu stupoare ca nu mai poti folosi consola deoarece nu si-a facut online check la 24 ore. Iei una bucata consola si o arunci.

  18. #878 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De cateva ori am mers cu xbox-ul la munte cate un weekend unde nu aveam internet si il foloseam fara probleme.
    Cu Xbox One e posibil sa nu mai pot face asta.
    Si pentru soldati care nu au acces constant la internet ar fi foarte dezavantajos.

  19. #879 SP
    Member theste99's Avatar
    Cum ma sexbomb, tu mergi la munte ca sa te joci ? Doamne nu inteleg cum sa ai pretentia ca fara net sa poti rula o consola..

    /sarcasm off

    Dj Mo, fara suparare iti spun ca te comporti (daca nu esti) ca un fanboy care inghite orice flegma de la compania pe care o venereaza. Si probabil daca n-ai fii avut numele ala rosu ti-ar fi spus-o mai multi
    Nu e problema ca sunt doar 5 GB de Ram, Xbox-ul a avut 512. Nu e problema ca nu poti sa te joci fara net, ce voi mergeti in vacante ca sa va jucati ?!? Oricum toata lumea civilizata are net calumea si restul sunt niste necivilizati care meritati sa va jucati cu pietrele in fata pesterii. Nu e problema ca e region locked, ce xbox-ul n-a fost ? Nu e problema ca HDD-ul nu poate fii schimbat decat cu unul de la ei, la xbox cum a fost ?
    Pana acum asta e tot ce am retinut din posturile tale.

    Anyway, doar mie nu-mi plac DELOC box-art-urile jocurilor next-gen ? Verdele ala aprins si albastru ala deschis de la PS4 imi zgarie ochii.

  20. #880 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    E cam urât verdele ăla, așa e.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 395 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts