Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 16 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #61 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E de bine, nu asta e problema. Problema este ca probabil voi sta fara consola 1-2-3 saptamani si dupa aia pierd 2 zile pana reinstalez totul inapoi, la cat de bine se misca conexiunile astea ale lor.

  2. #62 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Joci pe ps4 dar ai sansa sa accepte doar ganepadul fără consola sau sa nu accepte desincronizarea ca problema de garantie. Btw ai încercat sa-i faci update gamepadului?

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, sunt la zi cu update-urile. In schimb am vazut o chestie ciudata rau. Cand era conectat prin cablu, nu s-a desincronizat, dar cum am scos cablu, s-a desincronizat instant. In schimb cu celalalt controller, n-am avut problema asta, cu sau fara cablu.

    M-am interesat acum si cica ar primi doar gamepad-ul la garantie. O sa-mi fac timp saptamana viitoare sa merg sa-l las. Sper sa nu fac drumul degeaba.

  4. #64 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...ceva super dubios. Se pare ca patesc asta DOAR in Sleeping Dogs Definitive Edition.

    Am incercat in seara asta sa joc cu celalalt controller si mi s-a parut super dubios ca face la fel, avand acumulatorii proaspat incarcati. Asa ca am pus AC Unity si joc deja de 30 de minute si nu a facut asa ceva.

    Ce naiba o avea ?

    LE: Nu...m-am inselat. Am patit-o fix dupa ce am scris. Cu ambele. Deci e ceva de la consola. Dar ce naiba ?

    Se pare ca este o problema rara, dar cunoscuta inclusiv de Microsoft...
    Din ce vad pe net, unii spun ca ar fi de la un update din septembrie, altii ca ar fi de la un update din februarie, dar la mine este de la ultimul update, de acum 2 zile.
    Attached Images Attached Images sleeping-dogs-definitive-edition-looks-better-time-round-news-g3ar-600x300.jpg

  5. #65 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai incercat man sa faci un clear cache? Punctul 29: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ghid-xbox-one/.

  6. #66 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O sa incerc diseara chestia asta. Ba mai mult, as vrea sa ies din Xbox Preview Program, ca de la ultimul update minor de dash, au aparut problemele, asa ca poate daca as ramane pe cel oficial, problemele ar disparea. O sa stau putin in weekend, daca o sa am timp, sa ma ocup. Daca tot nu rezolv nimic, il duc la garantie, din moment ce este o problema cunoscuta si de Microsoft, asa ca nu ar fi nicio problema sa mi-o schimbe.

  7. #67 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...am facut aseara si cum ai zis tu si nimic. Am avut "norocul" de a mai face un mic update chiar aseara si tot nu s-a rezolvat problema.
    Pana la urma am postat aici si mi s-a recomandat sa merg cu consola la garantie.

    Am dat un mail acum, celor de la garantie, in care le-am explicat situatia si le-am dat link-uri utile in care este prezentata problema, si astept un raspuns oficial.

    Btw, in cazul in care trebuie sa-mi inlocuiasca consola cu totu, exista vreo posibilitate sa-mi fac back-ul la HDD ? Nu ma refer la jocurile instalate si nici la salvari (ca am inteles ca astea sunt oricum in cloud), dar ma refer la pozele si clipurile inregistrate, pe care nu as vrea sa le pierd, dar pe care nici nu le pot uploada in onedrive, intrucat nu merge decat sa le urc una cate una si la cate am, cred ca pierd o zi doar pe chestia asta.

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate stiu poti sa muti/copiezi orice vrei pe un HDD USB (sau un stick USB)...

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, ai cumva un link spre un tutorial de mutat poze/filmulete de pe consola, pe stick USB (n-am HDD extern) ? Am cautat, dar nu am gasit nimic despre asta si ar cam trebui sa duc consola in garantie.

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, nu stiam ca te referi la screenshots & clips (credeam ca vorbesti despre jocuri si salvari)... Cred ca asta o faci ori prin Skydrive, ori mergand pe https://xboxdvr.com/ (am inteles ca acolo apar toate inregistrarile - nu am incercat totusi). Give it a try...

  11. #71 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai ca mi-am facut acum cont si am dat sa selectez toate screenshots, dar nu le pot downloada. Le selecteaza dar tot trebuie sa le downloadez pe fiecare in parte. Sau nu ma prind eu de cum sta treaba.

    Putin help ?!

    Oricum, e foarte bun site-ul si chiar este ce-mi doream

  12. #72 SP
    Member luciteck's Avatar
    Mai ai varianta in care poti sa le uploadezi pe one drive si de acolo le poti descarca oriunde

  13. #73 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, asa ar fi cel mai usor, dar din pacate nu le pot uploada decat pe rand, cate 1 odata, ceea ce este destul de greu, la cate poze am.

    Sau stii tu vreo metoda de a le urca pe toate odata ?

  14. #74 SP
    Member luciteck's Avatar
    Cum ai rezolvat problema cu garantia? O schimba cu totul ? Si eu am patit de 2 ori sa mi se desincronizeze gamepadul, dupa ultimul update de dashboard, insa am facut si updateul de firmware la controller si nu am mai patit.

  15. #75 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, nu am avut timp sa ajung cu ea acolo si nici macar nu m-am mai jucat pe ea de ceva timp. O sa merg sambata in vizita, cu consola, la niste prieteni si testez atunci daca mai apare sau nu problema, intrucat s-au mai facut vreo 3-4 update-uri de cand a aparut problema.

    Daca tot face, incerc sa o duc luni la garantie.

    Te referi la update-ul oficial, cel de acum cateva luni ?

    Eu am incercat update de controller, dar imi zicea ca am ultima versiune. O sa incerc azi, sa vad daca a aparut ceva nou.

  16. #76 SP
    Member luciteck's Avatar
    Da, update-ul oficial din mai (pt dashboard), a venit cam acum o saptamana.

  17. #77 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am incercat acum. No updates available pentru controller si nici nimic pentru consola.

  18. #78 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Pentru controller nici la mine nu este update disponibil,cel de dash l-am facut saptamana trecuta.

  19. #79 SP
    Member luciteck's Avatar
    O fi vreo problema / bug cu dash-ul acela beta pe care il ai daca faci parte din cei cu acces la "preview program", daca pana acum nu s-a mai intamplat.

  20. #80 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cred ca da. Dar inca astept sa-l mai testez si daca tot asa face, o sa incerc sa ies din preview program si sa vad daca-mi face si pe ala normal. Daca tot asa face, clar garantie scrie pe consola, dar nu vreau sa o duc doar ca sa testeze ei 2-3 saptamani si sa-mi spuna ca nu are nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 16 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts