Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: Intrebare cont US sau UK?

  1. #21 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am greșit, imi cer scuze. Credeam ca sunt pe aria Sony PS4. My bad

  2. #22 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    Am inteles, la fel ca la PS. Multumesc de info.

  3. #23 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Jocurile pentru Xbox One sunt region free.

    @bcky1310 ce spui tu acolo zona 2 etc este valabil pentru ps sau pal/NTSC la 360

  4. #24 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    A ok, deci chiar daca iau discurile in Ro pot accesa/cumpara dlc pe contul de US. Excelent.

  5. #25 SP
    Junior Member stefanteg's Avatar
    Va salut !
    Doar ce am cumparat un xbox one . Am folosit ps multi ani si am decis sa incerc si xbox ul . Am o nelamurire .... vreau sa imi fac cont pe US ( am citit aici ca ar fi cel mai convenabil ) . Trebuie sa trec vreun oras , vreo strada ? E legal asa ceva ? Pot cumpara jocuri sau altceva cu cardul meu de Romania ?
    As fi recunoscator daca m ar ajuta cineva , ptr ca sunt nou in bransa si nu vreau sa fac ceva gresit si sa imi para rau mai tarziu .
    Va multumesc !

  6. #26 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    La adresa pui datele unui hotel /restaurant etc (poți alege o adresa din New Hampshire - nu sunt taxe).
    După adaugi cardul de România și spor la cumpărături

  7. #27 SP
    Junior Member stefanteg's Avatar
    Ok . Multumesc . Sunt oarecum " in ceata " ptr ca imi este frica .... Nu te gasesc dupa ip ? sau dupa card ... ca nu esti de acolo . Eu doar intreb ... Asa voi face . A avut cineva probleme ?

  8. #28 SP
    Junior Member costimanea's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    La adresa pui datele unui hotel /restaurant etc (poți alege o adresa din New Hampshire - nu sunt taxe).
    După adaugi cardul de România și spor la cumpărături
    Salut,

    Am facut Adresa pe US si am adaugat card emis in RO, nu pot plati cu el, imi da o eroare. Ati mai patit ceva similar? Se poate rezolva? Nu am alt card si cred ca e ciudat sa-mi fac altul sa constat aceeasi problema...

  9. #29 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Ce eroare?Vezi ca la unele bănci sunt restricții/limite pe tranzacție puse (dacă ai BT le poți modifica din BT 24),dacă nu poți suna la unul din numerele de pe spatele cardului.

    Sent from my D6603 using Tapatalk

  10. #30 SP
    Junior Member costimanea's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    Ce eroare?Vezi ca la unele bănci sunt restricții/limite pe tranzacție puse (dacă ai BT le poți modifica din BT 24),dacă nu poți suna la unul din numerele de pe spatele cardului.

    Sent from my D6603 using Tapatalk
    Codul de eroare este PBR9002. Am cautat pe google si se pare ca este problema cu regiunea. Imi vede consola in US si cardul/conexiunea in RO. De asemenea am citit ca au modificat politica si nu mai poti face aceste mici smecherii. Am incercat inclusiv cu alt card, same error. Daca gasiti un workaround dati un semn.

  11. #31 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    ^^ M-am lovit si eu de porcaria asta,vezi ca este si thread separat...stiu ca am scris cum am facut (dar nu stiu nici acum daca a fost coincidenta sau efectul schimbarilor)

    Incearca sa schimbi si adresa/locatia din contul microsoft (daca il folosesti si pe pc si pe consola)

    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    Intr-un final am reusit,nu stiu daca problema a fost de la mine sau de la ei,am dat remove la toate metodele de plata, am schimbat adresa dupa care am adaugat din nou cardul (BT Mastercard) si contul paypal (legat tot de cardul respectiv) si totul ok.
    Am testat din browser si consola.

    l.e:nu stiu daca are legatura,dar am schimbat adresa si in contul microsoft (cel folosit pe pc,am pus tot adresa din contul xbox)

    l.e: Thred'ul pentru PBR9002 -> aici

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts