Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 62 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #1081 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Primul leak:


  2. #1082 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Primul leak:


    late to the party, ca de obicei Nintendo

  3. #1083 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dumnezeule, cum a fost!!! Perfectiune pura. Acel final! Auzeam cum se sparge internetul. Also, asta cam confirma Final Fantasy VII Remake pentru NX. Si o avem pe Linkle! Dreams coming true! Am o groaza de treaba in noaptea asta, dar maine trebuie neaparat sa fac rezumatul acestui Nintendo Direct. Dupa prezentarea Sony de la E3, cred ca acest Direct a fost cea mai buna "conferinta" pe care am avut-o in ultimii ani.

    L.E. Ziceam ca aud cum se sparge internetul - tocmai a cazut NeoGAF

    L.E. 2 https://twitter.com/HIDEO__KOJIMA_/s...40790565765120

  4. #1084 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  5. #1085 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Shigeru Miyamoto implineste azi 63 de ani. Happy Birthday!
    Attached Images Attached Images why-i-love-nintendo.jpg

  6. #1086 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo eShop se deschide in Romania (si alte tari).

    Sursa

  7. #1087 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    Tocmai vroiam să postez şi eu știrea.
    eShop opening in all remaining European countries next month - Nintendo Everything
    Mai rămâne doar Microsoftul.
    Oare se va putea să-mi transfer contul de UK ( cum este posibil la Microsoft, mi-am transferat contul de pe US pe UK în câteva minute)?

  8. #1088 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Contul nu este transferabil intre tari. Din setarile consolei vei putea schimba tara, insa va trebui sa creezi alt network ID, alegand ca tara Romania, altfel daca schimbi tara din setari actualului network ID, nu vei putea sa accesezi cu acesta serviciile online ca eshop si miiverse si nici jocurile descarcate din eshop. Insa daca selectezi iarasi tara corespunzatoare primului network ID vei avea din nou acces la serviciile online si la jocurile descarcate. Nintendo este foarte rigid in ceea ce priveste serviciile online, nu te poti loga pe alta consola cu network ID-ul tau, pentru a transfera contul pe alta consola ai nevoie de o unealta speciala de transfer, care va transfera toate network ID-urile, userii, tot continutul practic, nu poti alege sa transferi doar ceva anume. In concluzie, trebuie creat alt network ID, fara a-l sterge pe primul deoarece daca il stergi pierzi tot continutul aferent acestuia.

  9. #1089 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Tocmai ce am devenit un fericit posesor de Wii U . Apelez la cunostintile voastre sa ma educati si pe mine in privinta acestei console, spre exemplu as vrea sa stiu urmatoarele:

    1. Cum este cel mai bine sa inchizi consola , din controller sau direct de pe consola?
    2. Scoateti consola din priza dupa ce o inchideti?
    3. Am selectat Romania la regiune dar nu ma lasa sa pun un cont pentru ca imi spune ca nu este in regiunea noastra. Am observat ca pe data de 10 Dec. vine si la noi Nintendo, sa mai astept pana atunci sau sa imi fac un cont pe alta regiune?
    4. Am un joc , Mario Kart 8 , si nu ma lasa sa fac updateul , este o consecinta a punctului 3?
    5. As vrea sa pot juca multiplayer offline, ce piesa de hardware mai am nevoie pentru asa ceva? Am nevoie de un Wii Mote sau de un controller precum cel ce a venit cu consola?
    6. De unde va cumparati jocurile ?
    7. La acest punct v-as ruga sa imi spuneti din cunostintile voastre proprii, lucruri pe care credeti ca ar trebui sa le stiu.

  10. #1090 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    1. Nu conteaza.
    2. Nu, altfel nu face update automat.
    3. Mai asteapta.
    4. Cred ca da, nu sunt sigur.
    5. Depinde de joc. La unele poti folosi Pro Controller. Uite-te pe site la Nintendo care accesorii sunt cumpatibile cu jocul.
    6. In tara la gamerland.ro sau direct pe eShop. Din Marea Britanie nu mai comand deoarece ne dezavantajeaza cursul valutar. Acum cativa ani se merita sa cumperi de la ei.
    7. Citeste asta si asta.

  11. #1091 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    1. Din controller.
    2. Nu am scos-o din priză de 3 ani de când o am.
    3. Mai asteaptă, vei ieși mai ieftin dacă cumperi în euro decât în lire de pe eshop.
    4. Evident, așteaptă 12 zile.
    5. La marea majoritate merge Wiimote, dacă nu ai prin casă găsești și cu 100 de lei pe okazii cu tot cu nunceack. Scrie pe carcasă ce accesorii sunt compatibile cu jocul.
    6. Gamerland.ro pentru precomenzi, 365games.co.uk, thegamecollection.net sau base.com, au oferte foarte bune dacă urmărești, iar transportul e maximum 2 lire, ieși mult mai ieftin decât de pe eShop, chiar dacă plătești în lire și nu în euro, plus că nu mai trebuie să-ți cumperi hard extern (în trei ani am prins câteva oferte la coduri de eshop pe cdkeys.com, așa că a trebuit să-mi pun și hard).
    7. Nu aștepta ca jocurile Nintendo să se ieftinească în timp ca la celelalte console, ba din contra. Dacă vrei neapărat să cumperi de pe eshop (chiar zilele astea au fost și mai sunt oferte la jocuri first party), nu plăti direct cu cardul ci cumpără carduri prepaid de pe cdkeys.com - au de 15 și de 25 de lire- ieși cu circa 10% mai iefitn.
    Înainte de a cumpăra vreun joc, verifică-i prețul totuși pe gamecrawler.co.uk - ai șanse mari să-l găsești la un preț decent și cu transportul la 1-2 lire.

  12. #1092 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Clubul Wii U

    Va multumesc dar revin cu intrebari noi :
    1. Pe langa jocurile consacrate pentru Nintendo , exista si ceva "hidden gems" pe care nu ar trebui sa le pierd?
    2. Am pus un ochi pe mario party 10 insa observ ceva cu Amiibo , nu se poate juca fare acele figurine sau pierd foarte mult din experienta?
    3. Va puneti la incarcat controllerul dupa fiecare partida de gaming?
    4. Am jucat foarte mult seria Pokemon, insa vad ca pe Wii U nu exista, au cumva de gand sa lanseze si pe wii u?
    5. Am inteles ca merg si jocurile de Wii sunt bine optimizate, se merita sa le joc pe Wii U?
    6. Am vazut si Wii U Pro Controller, banuiesc ca poate face tot ce face si un Wii Mote doar ca este varianta sa mai buna si mai scumpa, nu?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  13. #1093 SP
    Member florent's Avatar
    As dori sa imprumut pentru cateva zile un Wii U Pro Controller http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg . Pot oferi la schimb alt controller sau bani . Stau langa Piata Unirii , Bucuresti

  14. #1094 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ce parere aveti despre acest produs NINTENDO Wii U Party U + Wii Remote Plus Black | ALTEX ? Este un pret bun? Se poate juca in 2 doar cu un WiiMote si cu un Gamepad Wii U?

  15. #1095 SP
    Member snk2's Avatar
    Xenoblade Chronicles (Wii): 9.99€, doar azi pe eShop.

  16. #1096 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Ce parere aveti despre acest produs NINTENDO Wii U Party U + Wii Remote Plus Black | ALTEX ? Este un pret bun? Se poate juca in 2 doar cu un WiiMote si cu un Gamepad Wii U?
    Pretul e ok, insa majoritatea mini-jocurilor nu le vei putea juca in 2 doar cu un wiimote, vei avea nevoie de doua wiimote-uri. Wii party U e impartit in trei gategorii: tv party, house party si gamepad party. La cele din ultima categorie se foloseste doar gamepad-ul pentru a le juca, deci le vei putea juca in doi. Din celelalte categorii sunt foarte putine jocurile care se joaca in doi fara a avea doua wiimote-uri, plus ca sunt jocuri care se pot juca exclusiv in mai multi jucatori, deci cu un singur wiimote vor fi jocuri pe care nu le vei putea juca deloc.

    ---------- Post added 30-11-2015 at 13:57 ----------

    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Va multumesc dar revin cu intrebari noi :
    1. Pe langa jocurile consacrate pentru Nintendo , exista si ceva "hidden gems" pe care nu ar trebui sa le pierd?
    2. Am pus un ochi pe mario party 10 insa observ ceva cu Amiibo , nu se poate juca fare acele figurine sau pierd foarte mult din experienta?
    3. Va puneti la incarcat controllerul dupa fiecare partida de gaming?
    4. Am jucat foarte mult seria Pokemon, insa vad ca pe Wii U nu exista, au cumva de gand sa lanseze si pe wii u?
    5. Am inteles ca merg si jocurile de Wii sunt bine optimizate, se merita sa le joc pe Wii U?
    6. Am vazut si Wii U Pro Controller, banuiesc ca poate face tot ce face si un Wii Mote doar ca este varianta sa mai buna si mai scumpa, nu?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Exista mai multe jocuri bune, un sit de incredere cu review-uri: Wii U eShop Games List (Out Now)
    Wii U, 3DS & eShop Reviews
    Un joc foarte bun care imi vine acum in minte e Affordable Space Adventures, exclusiv pe Wii U, foloseste foarte bine gamepad-ul si ar fi foarte greu de portat pe alta platforma fara a se pierde din experienta initiala, are un co-op foarte interesant. Gasesti la altex daca nu le-ai jucat pe alte platforme la un pret foarte bun Mass Effect 3-Special Edition si Call of Duty-Black Ops 2. Call of Duty-Black Ops 2 are pe Wii U un multiplayer foarte interesant, double screen, un jucator foloseste exclusiv gamepad-ul, iar celalalt foloseste televizorul si wiimote-ul plus nunchuck-ul sau pro controller-ul. E foarte interesant sa ai doua ecrane dedicate pentru fiecare jucator, mai interesant decat split screen. Plus ca la nintendo jucatul online e gratis, nu sunt asa multi jucatori ca pe celelalte platforme, dar jucatori gasesti mereu.
    In legatura cu mario party 10, vezi ultimul FAQ: Frequently Asked Questions (FAQ) - amiibo by Nintendo
    In legatura cu incarcatul, depinde cat de mult te joci, oricum nu tine foarte mult timp bateria, iar in legatura cu pokemon: Nintendo Life Weekly: Huge Pokémon Reveal Next Month, Arguably the Rarest Nintendo Game, and More - Nintendo Life
    Jocurile de wii ruleaza perfect pentru ca procesorul din wii u e o evolutie a celui din wii, daca nu le-ai jucat merita, sunt si unele in eshop.
    Legat de ultimul punct, pro controller-ul nu e o varianta mai buna, ci doar o alternativa in unele jocuri in sensul ca ofera un control clasic, insa in anumite jocuri nu-l vei putea folosi, cum e wii party u, pentru ca ai nevoie de motion control. Insa de exemplu in most wanted u poti folosi fie gamepad-ul, fie pro controller-ul, fie wiimote-ul plus nunchuck.

  17. #1097 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pretul e cam mare, lunile trecute s-a vandut acelasi pack dar cu wii remote alb la 100 RON.

  18. #1098 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Exista vreo metoda sa pot inchide ecranul gamepadului insa sa pot folosi in continuare butoanele?

  19. #1099 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Exista vreo metoda sa pot inchide ecranul gamepadului insa sa pot folosi in continuare butoanele?
    Nu exista.

  20. #1100 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Avand in vedere ca nu am jucat Mario Galaxy, ma simt oarecum obligat sa incerc acest joc. Din experienta voastra credeti ca merita sa le joc pe ambele sau doar SMG 2?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 62 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts