Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 60 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #461 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  2. #462 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ Beware, spune cateva spoilere .

  3. #463 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    un alt review

  4. #464 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Stiu ca poate nimanui nu-i pasa, (si sper sa nu fie foarte off-topic) dar las si eu aici o recenzie negativa pentru eMAG vis-a-vis de lansarea Switch - in caz ca va bate gandul sa faceti precomenzi la ei pe viitor pentru diverse jocuri, console, gadgeturi, you name it...

    Am facut precomanda la ei pentru un Switch undeva cam cu o luna inainte de lansare. Am platit anticipat (pretul de la momentul respectiv, 1399 lei adica fix pretul standard al consolei) si am ales ridicare din showroom mai mult din cauza ca ma cunosc si stiu ca nu am rabdare in momentul lansarii sa astept dupa curier dar cumva si sa ma asigur ca tot procesul se va desfasura mai usor.
    Toate bune. Vine saptamana lansarii, nu primesc nicio notificare ca ar urma sa imi ajunga in showroom, doar Zelda imi apare in cont ca fiind pe drum. Intre timp un prieten bun a primit consola Joi seara prin curier de la MediaGalaxy, asa cum s-a intamplat si cu consolele multora dintre voi (hate you guys ).

    Sun la ei vineri, nu stie nimeni sa imi spuna nimic, imi recomanda sa urmaresc in cont momentul cand o pot ridica.
    Luni - tot niciun semn - sun din nou la ei iar cei din call center imi confirma ca de fapt aprovizionarea in stocul eMAG se va face abia pe 31 martie.....what? Asa fara sa fiu anuntat in prealabil ca vor fi probleme? In conditiile in care la alte magazine nu au fost probleme?
    Din punctul meu de vedere, prin precomanda atat producatorul cat si distribuitorii pot face o analiza exacta cu privire la cererea de piata a produselor si o estimare a necesitatii de aprovizionare in data lansarii astfel incat persoanele interesate de acel produs sa poata beneficia de el la lansare.
    Si asta in conditiile in care pe site la momentul respectiv le aparea in stoc la parteneri dar evident la un pret de 1500 - 1600 lei (probabil marit in urma cererii foarte mari ca in Romania pana nu se face si putina bisnita parca nu e frumos).

    In fine, am anulat de urgenta comanda si din fericire am reusit sa gasesc in Flanco Promenada un Switch neon cu pretul de pe site (1399 lei) deci nu a fost mare pierdere. Cel mult am pierdut cateva zile in plus de asteptare plus achievmentul de a avea in ziua lansarii una din consolele cele mai de succes (sper eu) ale Nintendo.

    Evident ca sunt constient ca sunt situatii mult mai dificile pe care le-au intampinat alti clienti si pe langa asta exista si multi altii foarte multumiti. Pe mine insa eMAG chiar m-a dezamagit de data asta prin lipsa de comunicare proactiva si dezinteres total fata de lansarea unui produs foarte important in zona de gaming. Stiti si voi cum e frenezia aia de parca nu mai vine odata ziua lansarii....si in ziua respectiva te trezesti cu o dezamagire de genul asta.

    P.S.: Le-am facut reclamatie iar raspunsul lor a fost destul de sec: faptul ca imi inteleg situatia, le pare rau ca s-a intamplat asa si spera ca asta nu imi va afecta relatia cu ei.

    Data viitoare nu mai precomand nimic de la eMAG

  5. #465 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Este totpic dedicat in care poti sa dai cu ce vrei in emag.

    Precomanda poti sa mai faci, ce sa nu mai faci este altceva. Sa nu mai platesti in avans nimic. Asa nu te mai rogi de nimeni.

  6. #466 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Este totpic dedicat in care poti sa dai cu ce vrei in emag.

    Precomanda poti sa mai faci, ce sa nu mai faci este altceva. Sa nu mai platesti in avans nimic. Asa nu te mai rogi de nimeni.
    Thanks. Am postat aici in ideea ca avea legatura cu lansarea consolei dar daca deranjeaza il mut.
    Ai dreptate la faza cu platitul in avans, clar a fost o greseala dar am facut-o pentru un plus de siguranta in speranta ca voi avea consola la momentul lansarii, anticipand cumva cererea mare. Altfel nu o faceam.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  7. #467 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

  8. #468 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Voi ati primit ceva cadou de ziua voastra in MyNintendo? Am cont pe Japonia si am primit un email cu un Wallpaper si niste puncte; pe cel din Romania nu am primit nimic.

  9. #469 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Dunga aia neagra din video la 1:59??? Artefact? Am mai vazut problema asta.

  10. #470 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nintendo Switch Adds Three New Games Today

    Sunt curios de New Frontier Days: Founding Pioneers, astept reviews.

  11. #471 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Tocmai am realizat ca poti sa faci un internet speed test din setari (nu stiu de ce nu am vazut optiunea mai devreme). Testul a fost realizat cu un Wii LAN Adapter (ala cel mai vechi) si vad ca e destul de ok.

    Acum incerc sa ajung la NAT Type A, probabil trebuie sa pun Switch-ul in DMZ, aveti ceva idei?
    Attached Images Attached Images nintendo-switch-wired-speedtest.jpg

  12. #472 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  13. #473 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Nintendo has added a couple new games to the EShop this week, most notably, Metal Slug and Metal Slug 3 as part of the ACA NeoGeo series, of which there are now nine on the eShop. You can pick any of these titles from NeoGeo 8$ each.
    Unlike Metal Slug, which is a port of an existing game, the other two were completely new: Has-Been Heroes and Snake Pass. You can snag these titles for 20$ each.
    Keen to smash some 16-bit ‘nazis’ on Nintendo’s new console? Let us know in the comments.

  14. #474 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    A fost adaugat si un ranking pentru cele mai populare jocuri in eShop (din ultimele doua saptamani?):
    1. Snake Pass
    2. SnipperClips
    3. Fast RMX
    4. Shovel Knight
    5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    6. ACA NEOGEO METAL SLUG
    7. 1-2-Switch
    8. World of Goo
    9. Blaster Master Zero
    10. Human Resource Machine
    11. Super Bomberman R
    12. Little Inferno
    13. ACA NEOGEO METAL SLUG 3
    14. I am Setsuna
    15. Shovel Knight: Specter of Torment

  15. #475 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo Direct Miercuri (la miezul noptii):

    News on #NintendoSwitch & #3DS games incoming! A new #NintendoDirect airs at midnight on 13/04.

    Nintendo Direct | Misc. | Nintendo
    Informatii o sa fie in special despre Splatoon 2 si ARMS.

  16. #476 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo Direct recap:


  17. #477 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu inca astept un Pro Controller colorat:

    https://www.engadget.com/2017/04/12/...h-controllers/
    Attached Images Attached Images dims.jpg switch_joycon_batterypack_playstyle.jpg

  18. #478 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Interesant cum astia de la Nintendo reusesc sa surprinda prin jocuri simple dar cu un "twist". Ma uitam la Arms si ma intrebam de ce mama naibii n-am avut un joc de genul acesta pana acum? Project Mekuru si Fate Extella par interesante, iar Splatoon 2 iarasi... e frickin' something else.

    Ce ma mira insa este ca vad din ce in ce mai mult in jocurile lor concepte gen "DLC", "SEASON PASS"... mai peste tot apare componenta online multiplayer... ceea ce e bine! Se pare ca achizitiile pe care le-au facut recent, plus experienta de pe iOS si Android, i-a ajutat sa inteleaga ca in ziua de azi, fara online esti cam dus...

  19. #479 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Conform vgchartz care de regula au informatii corecte, s-au vandut un numar impresionant de Switch in prima luna. Vor conta insa lunile urmatoare mai mult. Sa vedem cum se descurca mai departe, inceputul insa a fost bun.
    Attached Images Attached Images switch-sales.jpg

  20. #480 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    VGChartz scoate numerele alea din… sa nu zic ce. Date oficiale le gasesti de la NPD (pentru America de Nord), GfK (Germania, Marea Britanie), Famitsu si Media Create (Japonia).

    Pana acum avem datele urmatoare pentru luna Martie:
    • 45,000 console vandute in Spania (primele trei zile)
    • 80,000 console vandute in Marea Britanie (in weekend-ul lansarii)
    • > 100,000 console vandute in Germania
    • 105,000 console vandute in Franta (in prima saptamana)
    • 565,000 console vandute in Japonia
    • 906,000 console vandute in America de Nord

    Lipseste Australia si Noua Zezlanda. Aici, am avut un press release care spune ca Switch este cea mai bine vanduta consola de la Nintendo. Consola Wii s-a vandut la lansare de 32,901 ori.

    Per total minim 1,800,000 de bucati fara alte piete precum Australia si America de Sud. Probabil cu celelalte tari, s-a ajuns la 2 milioane asa cum a si fost estimat de unii pe net.

    Fun facts:
    • Nintendo Switch s-a vandut in America de Nord de doua ori mai bine decat Wii U chiar daca a fost lansat in luna Martie
    • Nintendo Switch a fost vandut in America de Nord de mai multe ori intr-o luna decat Wii U in toata perioda sarbatorilor
    • Nintendo 3DS a atins cota de 900,000 de bucati vandute abea dupa cinci luni

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 60 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts