Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 241

Thread: Marvel's Spider-Man / Remastered

  1. #41 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta e foarte bine. Dar cumva si pretul jocului a crescut, cel putin pe PSN, unde este la 300 lei, fata de 280 in magazinele noastre.
    Nu e primul la prețul asta, parca am mai văzut si anul trecut prin toamna. Sau nu tin bine minte?

  2. #42 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Sunt unul din cei care considera jocurile ND mediocre, inclusiv TLOU. Cred ca este unul din putinele jocuri de care am fost profund dezamagit dupa ce am fost 100% hype pt joc si l-am luat in ziua lansarii. Este si jocul care m-a facut sa nu mai pun botu' la toate review-urile. Offtopic rant over.
    .....fun-am-ras.jpeg

  3. #43 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Nu e primul la prețul asta, parca am mai văzut si anul trecut prin toamna. Sau nu tin bine minte?
    Toate s-au scumpit


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 26-07-2018 at 19:54 ----------

    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    ... nu crestea cu nimic valoarea anului, lol. Sunt unul din cei care considera jocurile ND mediocre, inclusiv TLOU. Cred ca este unul din putinele jocuri de care am fost profund dezamagit dupa ce am fost 100% hype pt joc si l-am luat in ziua lansarii. Este si jocul care m-a facut sa nu mai pun botu' la toate review-urile. Offtopic rant over.
    Mda. Te poti oricand juca minecraft sau fornite...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #44 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Fratior, invatati sa acceptati si alte opinii, ca de-aia e forum.
    Dante, macar eu mi-am argumentat cuvintele, tu ai pus o poza cu un meme care nici macar nu e amuzant.

    Danielconst90, nu stiu de ce te arunci la mizeriile alea daca automat nu-mi plac jocurile ND. Jocurile ND sunt mediocre tocmai prin faptul ca pun accent pe cinematics si nu pe gameplay, de-asta nu-mi plac. E absolut evident ca ma pot juca oricand altceva, dar macar da exemple de jocuri care pun accentul pe gameplay, nu porcariile alea mass-market.

  5. #45 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Stai linistit clovnule ca si eu am avut aceleasi "simtiri" vis-a-vis de jocurile ND, eu am venit de pe xbox pe ps4 si eram lesinat sa joc seria Uncharted ,seria GOW si prea laudatul TLOU .. pai ce sa zic , hype-ul era imens si n-am savurat jocurile din cauza asta, dupa ce le-am rumegat mai tarziu mi-am dat seama ca GOW vechea serie este pt copii ( si ca-mi place mai mult noul GOW),ca uncharted e asa si-asa si ca abia astept noul TLOU 2 cam aceleasi comentarii le-am primit si eu dupa ce mi-am exprimat parerea despre ND si cumva dezamagirea despre TLOU .

    Totusi partea buna la ND este ca aduc si "altceva" pe piata, in ochii mei sunt un atfel de RockStar.

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Fratior, invatati sa acceptati si alte opinii, ca de-aia e forum.
    Dante, macar eu mi-am argumentat cuvintele, tu ai pus o poza cu un meme care nici macar nu e amuzant.

    Danielconst90, nu stiu de ce te arunci la mizeriile alea daca automat nu-mi plac jocurile ND. Jocurile ND sunt mediocre tocmai prin faptul ca pun accent pe cinematics si nu pe gameplay, de-asta nu-mi plac. E absolut evident ca ma pot juca oricand altceva, dar macar da exemple de jocuri care pun accentul pe gameplay, nu porcariile alea mass-market.
    Lasa că ești tu amuzant

  7. #47 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Stai linistit clovnule ca si eu am avut aceleasi "simtiri" vis-a-vis de jocurile ND, eu am venit de pe xbox pe ps4 si eram lesinat sa joc seria Uncharted ,seria GOW si prea laudatul TLOU .. pai ce sa zic , hype-ul era imens si n-am savurat jocurile din cauza asta, dupa ce le-am rumegat mai tarziu mi-am dat seama ca GOW vechea serie este pt copii ( si ca-mi place mai mult noul GOW),ca uncharted e asa si-asa si ca abia astept noul TLOU 2 cam aceleasi comentarii le-am primit si eu dupa ce mi-am exprimat parerea despre ND si cumva dezamagirea despre TLOU .

    Totusi partea buna la ND este ca aduc si "altceva" pe piata, in ochii mei sunt un atfel de RockStar.
    GoW-urile sunt Sony Santa Monica. Desi povestea e kk-maca, gameplay-ul e usor peste cel nou, dpmdv.
    Nu pot sa zic ca n-am incercat sa fac cumva sa-mi placa jocurile ND. Am jucat toate Uncharted-urile, TLOU, ba chiar am mers si mai inapoi si am incercat si trilogia Jak&Daxter (care fie vorba, sunt deplorabile ca si gameplay) dar asta e.. nu-s de mine.

    Dante, ce faci tu acum e lipsit de sens. Imi pare rau ca iar am dat-o in offtopic dar mi-am exprimat parerea vis-a-vis de spusele unui poster referitor la TLOU2.
    Tu ai venit si ai contribuit mai mult la offtopic punand poza aia obosita de acu 3 veri fara sa zici nici macar un cuvant. Ca sunt eu amuzant sau nu e alta discutie.

  8. #48 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Fratior, invatati sa acceptati si alte opinii, ca de-aia e forum.
    Dante, macar eu mi-am argumentat cuvintele, tu ai pus o poza cu un meme care nici macar nu e amuzant.

    Danielconst90, nu stiu de ce te arunci la mizeriile alea daca automat nu-mi plac jocurile ND. Jocurile ND sunt mediocre tocmai prin faptul ca pun accent pe cinematics si nu pe gameplay, de-asta nu-mi plac. E absolut evident ca ma pot juca oricand altceva, dar macar da exemple de jocuri care pun accentul pe gameplay, nu porcariile alea mass-market.
    Si cu ce te-a deranjat? Ce am zis rau? La ce m-am aruncat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #49 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    aaa console games unde sau faci felatie la ND sau esti un paria al societatii .

  10. #50 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    LOL ,LUKE !
    sa revenim totusi la Spiderman..

  11. #51 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    aaa console games unde sau faci felatie la ND sau esti un paria al societatii .
    Sau în cazul altora, vreo 5 la număr pe aici, cunilingus lui Phil Spencer.

    Eu respect părerea unei persoane atunci cand vine cu argumente. Când spui de ND că face jocuri mediocre, ori ai o problemă, ori ești fan Xbox, dar din ăla cu mintea în ceață. Hai că va las, nu vreau sa supăr și ultimii 10 useri de pe forumul ăsta.

    ON: De-abia aștept încă un joc mediocru, exclusiv PlayStation 4

  12. #52 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sau în cazul altora, vreo 5 la număr pe aici, cunilingus lui Phil Spencer.

    Eu respect părerea unei persoane atunci cand vine cu argumente. Când spui de ND că face jocuri mediocre, ori ai o problemă, ori ești fan Xbox, dar din ăla cu mintea în ceață. Hai că va las, nu vreau sa supăr și ultimii 10 useri de pe forumul ăsta.

    ON: De-abia aștept încă un joc mediocru, exclusiv PlayStation 4
    Si euuuu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #53 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu vad ce are Phil Spencer de a face cu asta .


    Ca e ND , ca e Rare sau Bungie nu ma intereseaza . Tot precum un fanboy toxic te comporti .

  14. #54 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sau în cazul altora, vreo 5 la număr pe aici, cunilingus lui Phil Spencer.

    Eu respect părerea unei persoane atunci cand vine cu argumente. Când spui de ND că face jocuri mediocre, ori ai o problemă, ori ești fan Xbox, dar din ăla cu mintea în ceață. Hai că va las, nu vreau sa supăr și ultimii 10 useri de pe forumul ăsta.

    ON: De-abia aștept încă un joc mediocru, exclusiv PlayStation 4
    1. Nu am o problema, am un stil de viata f.sanatos.
    2. Nu sunt fan Xbox, n-am avut in viata mea o consola marca Microsoft
    3. Nu stiu cine e Phil Spencer dar presupun ca cineva care are bucurii la Microsoft sau brandul Xbox.

    De cand ma joc pe console am fost fanboy Sony. Am inceput cu PS1 si am trecut prin toate generatiile. La momentul actual am in casa 2 ps2-uri, un ps vita, ps3, ps4 si incerc sa ma joc pe toate cand am un pic de timp liber.
    Asta nu inseamna sa venerez toate jocurile sub brand-ul Sony, pt ca sunt un tip corect si daca nu-mi place un lucru, o zic tare si raspicat. In cazul de fata, dupa cum ziceam mai sus, jocurile ND mi se par de la f.slabe la mediocre si am argumentat si de ce. Pt ca se axeaza mai mult pe poveste si cinematics in detrimentul jocului propriu-zis.
    Shooting-ul in Uncharted/TLOU e mediocru cand il compari cu contemporanii genului TPS, puzzle-urile sunt brain-dead si povestea jocurilor e cam la fel de buna ca un film prost de sambata/duminica ora 16, protv.

    danielconst, m-a deranjat ca ai sarit la concluzii pripite avand in vedere ca n-am jucat ever nici minecraft si nici fortnite. nu sunt genul meu de joc.
    e ca si cum as zice ca daca nu-ti place ce-mi place mie (sa zicem Soulcalibur) du-te si te joaca jocuri Lego.

    On topic, Dante, daca citeai un pic mai sus, vedeai ca si eu sunt usor entuziasmat de Spiderman si arata destul de bine, doar ca nu e genul de joc pe care l-as lua in ziua lansarii ca am un backlog imens in momentul de fata.

  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu despre tine era vorba

  16. #56 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu despre tine era vorba
    Da, eu mi-am facut datoria sa vin cu argumente sa nu creada altii ca-s vreun troll

  17. #57 SP
    Member danielconst90's Avatar
    The game has gone gold...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #58 SP
    Member Otman's Avatar

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-a umplut youtube-ul de parerile oamenilor care l-au jucat, pareri care, in general, sunt bune, dar las aici si o parere mai negativista despre repetivitatea si monotonia jocului.


  20. #60 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nici nu cred ca se punea problema sa nu fie repetitiv jocul, avand in vedere cat de mare e lumea. Pana la urma in ziua de azi open-world e sinonim cu repetitiv. Sunt doar cateva open world-uri in care sa nu faci un lucru de o mie de ori pana devine absolut obositor. Vezi si GoW care nu e chiar 100% sandbox dar si ala devine super monoton si repetitiv super repede.

    aaaanyway, jocul arata f.bine si sunt convins ca o sa-l iau la reducere. Combat-ul ma atrage in mod special, avand in vedere ca seamana cu sistemul din Batman, dar faptul ca poti sa faci si air combos e un pas inainte

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Marvel's Spider-Man 2 By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 146 Last Post: 07-03-2024, 19:26
  2. Marvel's Spider-Man: Miles Morales By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 91 Last Post: 20-12-2023, 21:54
  3. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  4. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  5. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts