Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast
Results 441 to 460 of 496

Thread: Ghost of Tsushima / Director's Cut

  1. #441 SP
    Manager paul's Avatar
    Ala e Upgrade ($19.99, adica 95 RON). Nu conteaza ca joci de pe disc si ai DLC digital, o sa-l poti juca.

  2. #442 SP
    Member morphine's Avatar
    Am ajuns in actul II dupa vreo 35 de ore, timp in care m-am plimbat destul de mult in prima parte, am facut side-questuri, am explorat harta fara sa ma plictisesc (spre deosebire de Odyssey pe care nici nu l-am mai terminat pentru ca m-a plictisit). Singurul lucru care incepuse sa ma plictiseasca au fost random encount-urile care deja se repetau mult prea des (si casele care cam semanau toate intre ele fara pic de diversitate; nu inteleg de ce au facut asta, poate chiar asa e specific culturii lor). Ii omoram pe unii, mergeam 50 de metri apareau altii. Spre final deja nu ii mai confruntam si mergeam mai departe.

    Pana acum remarc ca si punct slab storytelling ul care mi se pare foarte previzibil si simplistic (pana si GOW mi s-a parut mai interesant). De asemenea si side-questurile mi se par slabe. Au logica doar ca sunt banale. Am crescut destul de mult in level incat in prima parte deja mi se parea foarte usor si ma gandeam sa cresc dificultatea, asta pana cand m-am plimbat putin in partea a II-a a insulei si am observat ca si inamicii au devenit mai competenti. Mi-a placut ca s-a diversificat si fauna.

    Vad ca lumea se plange de animatii. Mie nu mi se par proaste, doar ca nu exceleaza (tlou2). Combatul e super fluid si satisfacator.

    A si era sa uit, cred ca e jocul in care mi-am pierdut cel mai mult timp in photo mode. E superb!


    PS: jocul asta m-a facut sa descopar mai multe despre cultura japoneza.
    PS2: exista tesselation dar pe nisip.

  3. #443 SP
    Member morphine's Avatar
    Plot twist: cum de nu s-a plans nimeni de agenda lgbt din jocul asta?
    Anyway, am descoperit si questuri mai interesante. Mi-a placut o scena anume din cel legat de Tomoe in care era folosit un civil drept momeala. Si cel cu bunica'sa sau cine era tanti aia batrana. Are si sclipiri.

  4. #444 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da? Si asta are agenda LGBT? Bine de stiut sa-l trec la “de evitat” pentru ca, da! Sunt homofob!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #445 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu am observat sa fie ceva legat de LGBT in joc dar nu știu pe cine poate deranja așa tare asta! In AC Odyssey am pus-o pe Kassandra sa se culce cu vreo cinci femei

    @JohnnyUSA esti si lesbianofob sau alea îți plac? Pana nu vezi homosexuali că și-o pun in fața ta sau până nu se ia un gay pe stradă de tine nu văd de ce ar deranja pe unii orientările sexuale a altora!

  6. #446 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ghost of Tsushima / Director's Cut

    Pe mine nu ma deranjeaza orientarile sexuale ale altora, ma deranjeaza campaniile de rahat de promovare a acceptarii unor “defecte” ca fiind normalitati. Curcubeele mai nou, ma scot din minti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #447 SP
    Member morphine's Avatar

  8. #448 SP
    Member morphine's Avatar
    Am ajuns in actul III si m-a rupt introducerea. It went straight to my heart! E cu siguranta unul din momentele mele memorabile din toate jocurile.

  9. #449 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Cum faci upgrade de la versiunea originala de PS4 la versiunea Director's Cut de PS5? In PS Store e doar upgrade-ul la versiunea Director's Cut PS4 la 20 euro = 95 de lei. Nu gasesc varianta de PS5 care ar trebui sa coste 30 de euro.

    LE
    Se pare ca poti doar dupa data de 20 august.


    "Starting on August 20:
    • If you bought Director’s Cut PS4, you’ll be able to upgrade to Director’s Cut PS5 at any time for $9.99 USD
    • You can also upgrade directly (from original Ghost of Tsushima PS4) to Director’s Cut on PS5 for $29.99 USD"

  10. #450 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Versiunea de PS5 se lanseaza pe 20 aug.

  11. #451 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai zice asa:

    Starting on August 20:

    If you bought Director’s Cut PS4, you’ll be able to upgrade to Director’s Cut PS5 at any time for $9.99 USD.

    You can also upgrade directly (from original Ghost of Tsushima PS4) to Director’s Cut on PS5 for $29.99 USD
    Eu de aici înțeleg ca e disponibil doar începând cu 20 august.

    LE: am postat in acelasi timp cu colegu de sus si nu am văzut ca deja a răspuns.

  12. #452 SP
    Member morphine's Avatar
    Am terminat joculetul, dupa foarte multe ore de joc dar fara sa curat tot de pe harta. Am ajuns la end credits doar si planuiesc sa il mai joc pana curat tot, poate chiar il si platinez.
    Pentru mine e de -9, sub TLOU2 si GOW. Il recomand cu toata caldura!

  13. #453 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Baietii de la Sucker Punch au facut o treaba excelenta. Au fost apreciati si de japonezi
    https://www.thegamer.com/ghost-of-ts...d-ambassadors/

  14. #454 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ghost of Tsushima Director's Cut - Iki Island Trailer | PS5, PS4

    Arata awesome .

  15. #455 SP
    Member morphine's Avatar
    Bine, hai ca scot anuntul de vanzare.

  16. #456 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Blog post cu mai multe informatii: https://blog.playstation.com/2021/07...of-iki-island/ .

  17. #457 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce penibil e lip sync-u japonez. Nu tuguiesc buzele la vocale, totu e automat, doar miscari de sus/jos, fara inflexiuni.
    Cred ca si fifa are animatii mai bune la miscarile fetei

    Mai e si exclusiv PS5 for a reason...

  18. #458 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    "Thanks to the PS5’s ability to render cinematics in real time, cutscenes in Ghost of Tsushima and on Iki Island on PS5 will now offer lip sync for Japanese voice over."

    Voi ați înțeles ce vrea să zică autorul aici? Mie nu îmi e clar de ce au avut nevoie de "abilitatea PS5" pentru lip sync. Nu avem inclusiv pe PS3 jocuri cu lip sync foarte bine făcut? (Beyond Two Souls, The Last of Us).

  19. #459 SP
    Member iionut's Avatar
    Dar nu randate in real-time

  20. #460 SP
    Member morphine's Avatar
    Daca mai are cineva nevoie de un om la legends pm me.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 25 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 LastLast

Similar Threads

  1. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 365 Last Post: 15-10-2023, 20:36
  2. Death Stranding / Director's Cut By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 339 Last Post: 10-06-2021, 21:44
  3. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40
  4. Heavy Rain: Director's Cut By Dant3 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 04-11-2011, 22:10
  5. Resident Evil 5 Director's Cut By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 24-09-2009, 17:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts