Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 92 of 92

Thread: Marvel's Spider-Man: Miles Morales

  1. #81 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iti recomand sa urci un video ca sa vada lumea care are jocul (eu din pacate nu-l am) daca au intalnit.

  2. #82 SP
    Member smits's Avatar
    Nu stiu daca voi mai apuca. Am um video pe telefon doar.

    Sunt iar pe fisierul vechi, cel nou il evit.

  3. #83 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am luat zilele astea ediția standard pt PS5 de la Altex si cand am intrat in joc am apăsat pe opțiunea "upgrade to ultimate edition" de curios sa vad prețul. A dat eroare "this content cannot be found" pe cont PS de România. Am schimbat pe contul de UK si acolo imi apare opțiunea de upgrade cu preț si pot s-o cumpăr. Care-i treaba? Nu e disponibil in România upgrade-ul? Sau Altex are jocuri de pe alte regiuni si e problema de incompatibilitate cu contu de Ro? Din moment ce pe UK merge...

  4. #84 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Îmi poate spune cineva, acest joc are free upgrade la ps5? Dacă achiziționez varianta de ps4. Am cautat pe mai multe site-uri dar toate sunt din noiembrie și unele spun ca e gratis, unele spun ca e necesara varianta ultimate

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  5. #85 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Spider Man Miles Morales are upgrade gratuit la versiunea de PS5.
    Versiunea Ultima Edition este necesara doar daca vrei sa ai si Spider-Man(2018) actualizat la versiunea de PS5 pentru ca separat nu se poate cumpara.

  6. #86 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Oare daca folosesc discul de Miles Morales PS5 ca sa-mi cumpăr upgrade la versiunea ultimate pt Spider-Man Remastered si apoi vand discul mai pot juca SM Remastered?
    A încercat cineva?

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am apucat sa ma joc si eu vreo 3h pe PS5 si...mi se pare ca nu l-au imbunatatit, ba din contra, l-au stricat...

    Au reusit sa strice partea fun, world traversal, lasand panza sa se prinda de aer in mare parte (stiu ca la jocul initial o singura data am reusit sa gasesc o eroare cand s-a prins panza putin de aer (la cativa metrii de o cladire) dar aici daca nu sunt cladiri, prinde linistit de aer) si cand merg pe o margine sau un felinar, chiar daca pot merge pe marginea respectiva putin, ramane stuck acolo pana nu apas pe Cerc sa coboare sau pe X ca sa sara.
    In momentele de stealth de pana acum, am ramas asa blocat si am pierdut timp pretios cam la fiecare actiune de genu.

    O alta chestie care nu-mi place e ca atunci cand swing prin oras, de multe ori nu ia comanda sa dea cu panza si ajung pe strada, desi vad clar stalpi sau margini mai ridicate de care se putea prinde.
    La fel si cu L2+R2 care nu apare mereu pana nu ma super apropii de anumite obiecte/margini.

    Again, combat-ul este mai ciudat si nu pentru ca nu m-am acomodat eu cu butoanele, ci pentru ca mi se pare ca nu mai e la fel de responsive si daca e in animatie si dau dodge, nu ia mereu comanda, lucru pe care nu l-am patit pe PS4.

    DS5 support e doar cu numele, pentru ca nu au implementat decat vibratul mai des, dar nimic la triggeers, microfon, samd.

    Iar grafic...am inceput cu modul de 30fps, adica maxed out si nu m-a dat pe spate - tineam minte mai misto impactul la primu - ca apoi sa urmaresc video de mai jos de comparatie si sa-l joc pe RT 60fps.
    Sunt misto rau reflexiile, nu doar in geamurile de la cladiri, dar si in anumite cladiri, dar...cam atat. Adica e exact jocul de baza cu setari pe High in loc de Medium sa zicem. Iar ala rula perfect pe base PS4.


    Orasul e facut doar din cladiri super simple dpdv geometrie (dreptunghiuri/cuburi) si devine deranjant acum mai mult decat inainte.

    El ca personaj e interesant, e carismatic, are si puteri noi, dar clar e mult mai slab decat jocul de baza si in niciun caz nu merita mai mult decat am dat eu acum pe el.
    Asta trebuia sa fie DLC de 20$, iar upgrade-ul pentru PS5, atat la jocul de baza cat si la asta, ar fi trebuit sa fie gratuit.

    S-au calicit Sony...

    Voi continua pentru poveste, dar pana acum sunt foarte dezamagit de el.

    Poate ca am fost prea dur cu jocul si nu merita, dar nu ai cum sa ceri 70/80 euro pe asa ceva...

  8. #88 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Oare daca folosesc discul de Miles Morales PS5 ca sa-mi cumpăr upgrade la versiunea ultimate pt Spider-Man Remastered si apoi vand discul mai pot juca SM Remastered?
    A încercat cineva?
    Am dezinstalat Miles Morales si nu folosesc discul pentru a jucat remasterul, prin urmare nu are legatura cu Miles Morales decat ca ai nevoie de acesta pentru a-l cumpara.

  9. #89 SP
    Member miculas10's Avatar
    No way to play this game Nativ 4k RT on 30 fps.. on my LG CX 55 , personal si eu prefer sa joc 60Fps RT dynamic resolution

  10. #90 SP
    Junior Member cypryan1217's Avatar
    Salut! Am și eu o problemă. Am luat discul cu ediția standard de la Miles Morales și nu merge să îi fac upgrade. Cum as putea face fără sa fac alt cont de psn? Am contul de România și nu aș vrea să cumpăr Spiderman Remastered de pe alt cont pentru alta zona.

  11. #91 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Din păcate nu cred ca ai cum fara alt cont. Asa am pățit si eu cu discul luat de la Altex. Nu puteam sa fac upgrade decat pe contul de UK (pe alta tara nu am încercat). Pe România nu funcționa. Pana la urma l-am vândut. Cred ca e o problemă cu regiunea unor discuri. Am văzut ca recent s-a întâmplat la fel in UK cu Far Cry, nu puteau unii englezi sa faca upgrade la joc.

  12. #92 SP
    Manager paul's Avatar
    Vanzari de 14.4 milioane pana in iunie 2023.

    Acolo langa e o simulare pentru Venom, ca sa stie cam ce ii poate astepta.
    Attached Images Attached Images okqwoaw.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Marvel's Spider-Man 2 By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 146 Last Post: 07-03-2024, 19:26
  2. Marvel's Spider-Man / Remastered By OEE in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 240 Last Post: 05-05-2023, 21:43
  3. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  4. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  5. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts