Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #241 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Și eu tot aștept să-l lase în easybox, de dimineață ieșit în livrare. Momentan niciun semn din partea lor, sunt curios pana diseară ce se întâmplă.

  2. #242 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Eu le-am spus cu ceva vreme in urma ca din cauza firmei de curierat pe care au ales-o, voi renunta sa mai cumpar de la ei.
    Sunt patit cu toate . Inclusiv cu UPS-ul si cu easybox-ul de la Emag . UPS-ul ca nu m-a gasit acasa , iar la easybox , cum ca era plin si n-au avut loc pt depozitare (de vineri, pana luni dimineata)

    Intre timp vad ca or sa lanseze si un patch :
    The Horizon Forbidden West update 1.04 patch notes have been confirmed via PlayStation …twitter
    * Various performance improvements
    * Fixes for certain rare or conditional crashes / progression blockers
    * Fixed a few instances where the Game Progression page in the Notebook would not update correctly
    * Addressed several cosmetic issues

  3. #243 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx02 View Post
    Și eu tot aștept să-l lase în easybox, de dimineață ieșit în livrare. Momentan niciun semn din partea lor, sunt curios pana diseară ce se întâmplă.
    Nu poti suna la curier daca ai numar?

    Asa am patit eu cu PS5. Curierul era nou, prima lui zi, si trece ora 12, 1, 2, 3, 4... nimic. Dau telefon la el, uitase al meu ca mai are un colet de livrat. Si pana atunci la ora 12 primeam orice comandam, fiindca mai las 2-3 lei cand fac plata, pun sa fie suma fixa, stia baiatul cine are prioritate

    Daca trimit jocul in plic cu bule, fiind de dimensiuni reduse, poate e ascuns intre alte colete, chiar daca e pe zona ta, nu il vede si trece cu vederea.

    ---------- Post added 17-02-2022 at 15:58 ----------

    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Eu le-am spus cu ceva vreme in urma ca din cauza firmei de curierat pe care au ales-o, voi renunta sa mai cumpar de la ei.

    Deci, joc trimis de jocurinoi de alaltaieri, care daca nu erau nesimtitii astia trebuia sa ajunga de ieri, deci super ok, incurcat in dracii vietii firmei de curierat, pentru a 15-a oara.
    Mai si mint in sms-uri, m-a cautat dracu, ala m-a cautat.

    Imi pare rau ca n-am dat 60 de RON in plus sau cat e diferenta la MediaGalaxy, nu se va mai repeta.
    Las' ca maine plec si ma intorc acasa luni, e ok, il joc marti (fmm de firma de curierat)!
    De asta eu niciodata nu fac plata in avans. Am observat, experiente ale trecutului, ca atunci cand platesc cu cardul se intarzie livrarea, iar cand dau pe cash, se misca de parca si-ar lua si ei comision din treaba asta.

  4. #244 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Nu am avut niciun număr. Am primit mesaj acum vreo 30 de min ca easybox ul e supraaglomerat și ca fac tot ce pot să-mi livreze comanda dar tot fără un număr. Apoi la vreo 10 min am primit confirmarea ca a fost lăsat în alt locker, deci am noroc pana la urma. Dar totuși un număr de telefon era binevenit, poate așteptăm coletul și apoi plecam și nu aveam cum sa mai întru în posesia lui, curierul negăsind locker am fi rezolvat-o în alt mod...dar asta e, bine ca a fost cu noroc

  5. #245 SP
    Junior Member asfbobel's Avatar
    e pe olx la 300

  6. #246 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Intreb si eu pentru ca habar nu am, dar lansarea oficiala nu e pe 18? Interesant ca unii le primesc cu o zi inainte Eu am digital asa ca orice as face tot astept.

  7. #247 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Reminder: Don't Buy Horizon Forbidden West on PS5, Get It on PS4 Instead


    Sony has finally updated its digital store page for Horizon Forbidden West, making it clearer that the PS4 version also comes with a free digital PS5 upgrade.

    So here's your reminder, don't buy Horizon Forbidden West on PS5 - get it on PS4, whether that's physically or digitally, and upgrade to PS5 for free. Why should you do this? Well, it's pretty simple. The PS4 version costs $59.99/ £59.99, whereas the PS5 is still listed at $69.99/ £69.99 (without any clear explanation why).

  8. #248 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pana una alta, a jucat cineva jocul pana acum? Ceva păreri?
    Eu am jocul de dimineața, însă nu am avut timp deloc. In seara asta cred ca îl încep.

  9. #249 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Intreb si eu pentru ca habar nu am, dar lansarea oficiala nu e pe 18? Interesant ca unii le primesc cu o zi inainte Eu am digital asa ca orice as face tot astept.
    Ba da, maine e lansarea. Astia au livrat inainte pentru ca cel mai probabil nu iau jocurile pe cale oficiala, asa ca-i doare undeva, tocmai pentru ca Sony nu-i poate penaliza. Pe ei de fapt nici nu-i intereseaza faptu ca Sony poate vedea activarile pe Romania si ca asta poate afecta livrarea la timp a viitoarelor jocuri exclusive in Ro.

    Asa ca daca la GoW Ragnarok sau urmatoarele exclusive, nu le va primi nimeni la timp, poate fi din cauza ca magazinele le vor primi in ziua lansarii, nu inainte cu 2 zile, pentru a putea procesa si trimite jocurile astfel incat sa ajunga la clienti in ziua lansarii.

    Intrebare totusi pentru cei care au versiunea fizica de PS4 - upgrade-ul de PS5 este live si puteti juca? Sau trebuie sa asteptati pana maine pentru asta iar momentan puteti juca doar versiunea de PS4 de pe disc?

  10. #250 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ba da, maine e lansarea. Astia au livrat inainte pentru ca cel mai probabil nu iau jocurile pe cale oficiala, asa ca-i doare undeva, tocmai pentru ca Sony nu-i poate penaliza. Pe ei de fapt nici nu-i intereseaza faptu ca Sony poate vedea activarile pe Romania si ca asta poate afecta livrarea la timp a viitoarelor jocuri exclusive in Ro.

    Asa ca daca la GoW Ragnarok sau urmatoarele exclusive, nu le va primi nimeni la timp, poate fi din cauza ca magazinele le vor primi in ziua lansarii, nu inainte cu 2 zile, pentru a putea procesa si trimite jocurile astfel incat sa ajunga la clienti in ziua lansarii.

    Intrebare totusi pentru cei care au versiunea fizica de PS4 - upgrade-ul de PS5 este live si puteti juca? Sau trebuie sa asteptati pana maine pentru asta iar momentan puteti juca doar versiunea de PS4 de pe disc?
    Razvan eu am cont pe US, trebuie sa astept pana se lanseaza pe store sa pot face upgrade-ul la versiunea de PS5.

  11. #251 SP
    Junior Member Kaiba's Avatar
    Merge sa faci upgrade daca ai cont pe US si cumperi jocul in Romania? Stiu ca la DLCuri erau probleme cateodata.

  12. #252 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Kaiba View Post
    Merge sa faci upgrade daca ai cont pe US si cumperi jocul in Romania? Stiu ca la DLCuri erau probleme cateodata.
    Mie personal a mers, am avut Far Cry 6 pe disc cumparat din Altex si am putut face upgrade din store.

  13. #253 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Las aici urmatorul tip, poate ajuta mai multi colegi!
    In sfarsit, un post foarte util si ok pe grupul ala…
    Attached Images Attached Images 89d509a4-78fa-4b2c-94e9-ef3a2e776cef.png

  14. #254 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Horizon Zero Dawn VS Horizon Forbidden West

  15. #255 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar


    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  16. #256 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Astia in continuare sunt absolut uimiti de cat de bine arata si merge un joc de PS4 pe PS4
    Da, pe PS5 are improvements, dar pop-in-ul despre care vorbesc ei, este vizibil chiar in cadrele pe care le arata de pe PS5 (gen la min 13:25).

  17. #257 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Cred ca am vazut toate video-urile comparative si sincer, daca nu pun PS5 langa PS4, mi se pare ca ambele arata fenomenal, pentru un joc de PS4. Cei de la DF exagereaza cand spun ca PS5 version e miles ahead/true nextgen etc.

    Tocmai ce am primit si eu jocul de la Altex. Nu inteleg supararea unora care nu au primit jocul day one. Lasati-l fratilor sa se coaca, sa prinda cateva patchuri, sa-l cizeleze. Eu am inceput un nou playthrough la HZD, o sa ma tina lejer 100 ore.

    *edit: Intr-adevar PS5 Performance chiar arata blurry in 1800p checkerboard. Cred ca o sa-l joc in Resolution mode pana la urma.


    img_20220218_112617_509.jpg

  18. #258 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    ar fi interesant un test pe old gen cu jocul pe ssd. cred ca ar remedia substantial atat timpi incarcare cat si pop in la texturi

  19. #259 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Las aici urmatorul tip, poate ajuta mai multi colegi!
    In sfarsit, un post foarte util si ok pe grupul ala…
    Am aplicat și eu în grup sa vad pozele,ce diferența face,și de 5 ore nicio acceptare

    Trimis de pe al meu SM-A528B folosind Tapatalk

  20. #260 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Spun clar in video ca diferentele nu par asa mari daca te uiti la pe YouTube din cauza compresiei, in realitate se vede mult mai bine lipsa detaliilor ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts