Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 339

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #21 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Primit acum mailul
    Attached Images Attached Images rsz_screenshot_20201113-000815.png

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    Bluetooth poate fi dezactivat cand esti wired:
    Attached Images Attached Images emo8nqawmbeowxy.jpg

  3. #23 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sunt tare curios cum e calitatea audio a noilor casti comparativ cu Gold v2.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #24 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sunt ceva videouri pe YouTube, iti poti face o idee. Cert este ca si eu eram interesat de ele la inceput, dar m-am razgandit, voi merge probabil pe Arctis 7P sau ceva asemanator.

    Pentru ceva entry-mid level, din acelasi ecosistem, Pulse 3D sunt foarte ok, dar nu cred ca exceleaza la ceva anume, cam ca restul modelelor Sony cand vine vorba de calitatea materialelor, rezistenta, fidelitate audio, etc. Pentru cineva care doreste o experienta audio superioara, va trebui sa investeasca ceva mai mult.

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca asta cu experienta audio superioara e ceva super obiectiv si ceva mai ales pentru audiofili.
    Eu nu sunt. Nu sunt capabil sa fac diferenta dintre niste boxe de 100€sau unele de 5k€.

    Iar la casti, airpods-urile mi se par perfecte pentru apeluri si muzica, desi audiofilii le considera sub mediocre.

    So, consider ca cea mai buna parere ti-o faci personal cand apuci sa pui mana pe unele inainte de achizitie.
    Altfel, le iei, testezi si daca nu esti multumit, retur si banii inapoi.

  6. #26 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai normal, sunt multe persoane care zic ca orice casca entry level se aude "bine". Neavand experienta cu mai multe modele, nu au cu ce sa compare. Sau, neavand urechea antrenata, asa vor zice, dar stim ca nu e adevarat.

    Multi se multumesc cu orice fel de casca si este in regula si asa. Eu stiu cum sunt si la audio sunt destul de pretentios. Aceste casti clar nu sunt pentru pretentiosi. Sunt best deal, sa zic asa. La indemana. Nu ca e ceva rau in asta, mi-as fi dorit sa scoata ceva senzational Sony, dar la banii aia, nu poti sa ai asteptari prea mari. Nu cred ca trebuie sa isi bata lumea capul cu comanda, daca se stiu deja ca niste oameni care cauta fidelitate. Pierzi timp cu retur si toate cele. Te uiti in alte parti unde stii deja ca sunt alti producatori buni.

    Iti zic eu ca pana si tu ai auzi diferenta intre castile tale de Apple si niste Bose sau B&O daca ai testa pe bune cu muzica in format lossless. Diferenta s-ar sesiza chiar si pe YouTube sau stream Spotify.

  7. #27 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Salutare! Nu stiu daca s-a mai pus problema, n-am intrat de mult pe forum. Detin castile Steelseries arctis pro (with gamedac) pe care le-am folosit pana acum pt Ps4. Le voi putea folosi pt Ps5? Ma intereseaza partea de surround, 3D audio, daca va functiona. Stiu ca Ps5 nu are intrare optica. De asta intreb. Multumesc!

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce au zis, putem folosi orice casti pentru a beneficia de acel 3D audio care se face din software, deci nu ar trebui sa-ti faci probleme.

  9. #29 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da, le poti folosi. Le conectezi prin USB la PS5 si iti da audio prin USB, la fel ca si cum le-ai conecta la PC.
    Eu am Arctis Pro Wireless si am vazut ca asa functioneaza. Pe PS4 mergea doar microfonul prin USB si audio prin Optic. Pe PS5 vad ca au imbunatatit compatibilitatea.


  10. #30 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Castile PULSE 3D Wireless Headset in stoc la Media Galaxy.

  11. #31 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    A primit cineva adaptorul PSVR pentru PS5?

    Vazusem pe un grup de facebook ca unora din Romania le-a fost deja trimis si aveau AWB.

    Daca i-a ajuns cuiva de pe aici, l-ati gasit in cutia postala sau cum a fost? intreb findca nu mi s-a cerut niciun numar de telefon.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am primit doar mail-ul cum ca se proceseaza, dar ziceau ceva de livrarea in Decembrie sau ceva de genu, deci nu cred ca vine prea repede.

  13. #33 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Vă prezint primul mod.

  14. #34 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Pentru mine sincer arata mai urat asa, in special D-pad-ul. Daca tot controller-ul era negru atunci era altceva.
    Dar important este sa iti placa tie. Good job. A fost greu sa il desfaci si sa schimbi butoanele?

  15. #35 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am impresia că se încălzește controllerul când te joci poate sunt eu de fel dar așa îmi pare.

    Am un Astro MixAmp și căști Hyper X Alpha S, poți dezactiva mic-ul din butonul de pe controller nu trebuie sa scoți headset ul din amp sau altă sau sa muți rotița.

  16. #36 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Pentru mine sincer arata mai urat asa, in special D-pad-ul. Daca tot controller-ul era negru atunci era altceva.
    Dar important este sa iti placa tie. Good job. A fost greu sa il desfaci si sa schimbi butoanele?
    Da, tine de gustul fiecăruia, bineînțeles. Pentru mine de exemplu, plasticul transparent cu print pe partea de jos (ce au ales ei pentru dual sense) in general îmi inspira un lucru ieftin. Îmi plac mai mult butoanele cu inserție de plastic în plastic pe culori diferite, cum au fost pana acum (triunghi, cerc, pătrat etc de pe butoanele de pana acum pe lângă culoare nu sunt print, e inserție de plastic pe culoarea aia). Playstation-ul perfect pentru mine are culoarea OG-ului, gri cu logo-ul de PS colorat (cum sunt edițiile anniversary). Dar asta urmează , sa îmi vopsesc panourile laterale în gri (cu plasti dip paint) si sa fac cumva logo-ul colorat cum era pana la PS 3 OG.

    De desfăcut, dacă te pricepi și ai experienta cu electronicele, nu este greu. Procesul este foarte delicat, sunt multe puncte în care poate să go wrong. Recomand să urmărești cu atenție un teardown in prealabil.

  17. #37 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Intrebare adresata in special celor care au testat noile casti de la PS5, ati observat vreo diferenta in jocuri datorita acelui 3D Audio?

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diferenta comparativ cu ce? Personal mi se pare mai bun sunetul cu Atmos for headphones activat pe Xbox si niste casti decente. Dar voi mai testat cateva jocuri.

  19. #39 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Comparativ cu generatia actuala eram curios. Din ce am incercat pana in prezent, si mie mi se pare cel mai bun Atmos pe XO insa probabil 3D Audio de pe PS5 nu a fost implementat in jocurile actuale sau poate deja s-a ajuns la maximum de performanta din casti si nu mai este loc de mai mult.

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza e ca nu am cu ce sa compar de pe PS, pt ca nu am luat nicio pereche de casti 7.1 Sony (sau cum le zic ei).
    In schimb implementarea in jocuri n-ar trbui sa difere, astfel ca Uncharted 4 sau TLOU2 ar trebui sa se auda cel putin la fel ca la PS4 cu castile lor 7.1. Iar asta, cel putin momentan, mai ales dupa ce am jucat sute de ore cu Atmos pe Xbox, nu ma impresioneaza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts