Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #81 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Nu m-a impresionat cu nimic trailer-ul. Parca m-am uitat la un expansion dlc pentru cel din 2018. Avand in vedere ca a trecut atata timp, ma gandeam ca poate ne prezinta si o componenta multiplayer cum a avut GOW Ascension, dar cred ca imi fac sperante degeaba.

  2. #82 SP
    Member morphine's Avatar
    Cred ca multiplayer e ultimul lucru pe care mi-l doresc de la gow. Prefer sa-si aloce toate resursele intr-un joc bun cum a fost precedentul. Dau banii pentru campania unui joc de calitate care imi ofera o experienta memorabila. Cred ca pentru asta e recunoscut jocul.

  3. #83 SP
    Member zoli86's Avatar
    Cum poti sa spui ca arata ca DLC sau ca este prea colorat si arata a Disney, nu stiu ce fumati dar va rog sa nu pasati joint-ul

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e simplu - nu au modificat/upgradat/imbunatatit engine-ul grafic, pentru ca trebuie sa ruleze si pe PS4, deci jocul arata 99% la fel ca cel din 2018 (care nu stralucea decat din cateva puncte de vedere, din punctul meu de vedere - mostly la personaje).
    Si da, este un joc cartoonish, nu tinde spre realism decat pe alocuri, mostly la personaje. Dar in rest, mai ales la mediul inconjurator, este fantasy, cu o directie artistica foarte colorata ce foloseste culori suprasaturate (gen Ghost of Tsushima) pentru impactul vizual.

  5. #85 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    Cum poti sa spui ca arata ca DLC sau ca este prea colorat si arata a Disney, nu stiu ce fumati dar va rog sa nu pasati joint-ul
    Nu impartasesc in totalitate parerea multora, nu doar a celor de pe forum, cum ca arata a dlc...dar sincer asteptarile sunt foarte mari...nu vad sincer ce ar putea sa puna in joc, lasand la o parte 3-4 skilluri, sa te faca sa zici omfg....il voi cumpara day one, dar in mod sigur nu va mai avea succesul jocului din 2018. Eu o gandesc ca toate reveal-urile cheie au fost in primul joc si aici ma refer la

    Probabil se va intoarce putin la violenta din primele jocuri, who knows?

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, stiu ca a aparut in urma cu 3 ani, dar multi nu l-au jucat. Mai mare grija la spoilere la orice joc, va rog. Nu conteaza ca a iesit anul trecut sau in urma cu 20 de ani.

  7. #87 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Gameru e o specie ciudata.
    Daca se schimbă prea multe se întâmplă ca la AC unde la toate clipurile cu ultimele 3 AC-uri se plâng fanii jocurilor vechi ca "au stricat seria, asta nu mai e AC".
    Daca nu se schimbă nimic e ca la COD "iar același joc?"
    E doar a doua parte din joc si aparent ultima din mitologia nordică. Normal ca 90% e la fel ca gameplay. Iar grafic arată bine, personal n-am stat niciodată in jocuri cu fața lipită de stânci sa analizez texturi.

  8. #88 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Gameru e o specie ciudata.
    Daca se schimbă prea multe se întâmplă ca la AC unde la toate clipurile cu ultimele 3 AC-uri se plâng fanii jocurilor vechi ca "au stricat seria, asta nu mai e AC".
    Daca nu se schimbă nimic e ca la COD "iar același joc?"
    E doar a doua parte din joc si aparent ultima din mitologia nordică. Normal ca 90% e la fel ca gameplay. Iar grafic arată bine, personal n-am stat niciodată in jocuri cu fața lipită de stânci sa analizez texturi.
    Cred ca nemultumirea multora este: de ce dureaza atat daca oricum au refolosit assets daca nu faceau hype aiurea , cred ca lumea era mai relaxata. Apoi mai exista o parte din fani care nu accepta ideea ca e crossgen.

  9. #89 SP
    Manager paul's Avatar
    My God of War Ragnarok Interview With Eric Williams and Cory Barlog:

    La 15:10 explica de ce procedeaza asa, cu doua jocuri si nu trilogie.

  10. #90 SP
    Member Mishy's Avatar
    God of War: Ragnarok delay reason surprisingly revealed by Kratos actor

    The God of War: Ragnarok delay came about because of Kratos voice actor Christopher Judge.

    In a tweet earlier today, Judge said "I need to be forthcoming [...] Ragnarok was delayed because of me. August 2019, I couldn't walk. Had to have back surgery, both hips replaced, and knee surgery."


    While Judge claims his surgeries required the game to be pushed from a planned 2021 release date until next year, he implies developer Sony Santa Monica was understanding, suggesting that it waited for the actor to undergo rehabilitation after his surgeries, and offered "nothing but love and support. And Sony Santa Monica has never said a word about the delay and what caused it."

  11. #91 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Subtitrare nu, dar sper macar ca trofeele sa fie in limba romana ca la Kena.
    Ca si la Ghost of Tsushima si TLOU2, vad din nou subtitrare in limba croata. Inteleg ca din 4 milioane de locuitori cativa sunt gameri dar cati?
    Ma incearca un pui de revolta interioara

    https://sms.playstation.com/stories/...pES1_u65JP2Xq4

    Full Localization [Voice Over + Text]:
    Arabic
    English
    French
    German
    Greek
    Italian
    Japanese
    Polish
    Portuguese [European]
    Portuguese [Brazilian]
    Russian
    Spanish [European]
    Spanish [Latin American]

    Text Only:
    Chinese [Simplified]
    Chinese [Traditional]
    Croatian
    Czech
    Dutch
    Hungarian
    Korean
    Thai
    Turkish

  12. #92 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Poate ca pur si simplu nu au contracte cu vreo firma in romania pentru subtitrare sau nu au vreun roman angajat la ei

  13. #93 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu cred că localizează în țările care vorbesc engleză. Parca la Little big planet am avut și dub in romana și are sens pentru că publicul țintă pentru jocul ăla sunt copiii, dar dintre adulți nu știu câți ar ține subtitrări in romana chiar daca ar fi disponibile. Pe mine unul textul mă distrage de la joc și le dezactivez mereu.

  14. #94 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Aveti dreptate in mare parte dar nu se aplica 100%, pentru ca pot garanta eu in scris ca toti adolescentii si tinerii din Cehia vorbesc engleza at some level (mai fluent decat aici) and yet...
    N-am interactionat foarte mult cu polonezi, dar fiind vorba de aceeasi ciorba cu alte ingrediente, cred ca situatia este similara si in Polonia..

    Mirarea mea vine din faptul ca ',' comunitatea de gaming din Croatia nu are efectiv cum sa fie mare... what the.. hai sa zicem ca din 4 milioane cati sunt toti, un sfert sunt gameri (desi n-au cum...au si ei copii mici, babe, mosi, populatie adulta neinteresata de gaming, etc), tot nu aduna cat Bucuresti+Constanta+Cluj+Timisoara alone ca si nr de unitati vandute.. niciodata in viata asta si-n N alte vieti...

  15. #95 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu cred ca multi supraestimati cunoștințele de engleza ale romanului din cauza ca in cercurile in care va învârtiți voi probabil toti cunosc limba asta la perfectie. Nu e chiar asa. Stați doar câteva zile pe grupurile de Facebook românești de gaming si o sa vedeți o sumedenie de postari cu screenshot-uri unde ti se explica exact ce sa faci insotite de întrebarea "ce fac aici?" sau "de ce nu merge x chestie?".

  16. #96 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    https://exputer.com/news/playstation...-announcement/



    Tom Henderson a explicat toata situatia de pana acum cu intarzierea anuntului pentru God of War Ragnarok + ce probabil va fi in Collector Edition :



    The Collector’s Editions of God of War Ragnarok will feature a 1:1 scale replica of Thor’s Mjolnir hammer, with the two editions being named the Collectors Edition and the Jotnar Edition.
    The Jotnar Edition comes with just the hammer and the game, whilst the Collectors Edition comes with other pieces such as some badges, a map of the world, and more.

  17. #97 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    God of War Ragnarök launches November 9, new CG trailer revealed

    https://blog.playstation.com/2022/07...iler-revealed/
    Collector's Edition Unboxing:

    https://blog.playstation.com/2022/07...tion-unboxing/

  18. #98 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut oribil CE-u ala. Nu l-as vrea in colectie nici macar gratis. Nu inteleg ce-i in capul lor, dupa mizeria de mamut din HFW, acum asta. Efectiv nu mai sunt capabili sa ofere ceva bun.

    Cat de steelbook ala suuuper original... e efectiv acelasi din primu, doar ca in loc de simbol, pe fata, avem lupii aia
    Iar faptul ca jocul in continuare este doar digital este la fel de mizerabil

  19. #99 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Absolut oribil CE-u ala. Nu l-as vrea in colectie nici macar gratis. Nu inteleg ce-i in capul lor, dupa mizeria de mamut din HFW, acum asta. Efectiv nu mai sunt capabili sa ofere ceva bun.

    Cat de steelbook ala suuuper original... e efectiv acelasi din primu, doar ca in loc de simbol, pe fata, avem lupii aia
    Iar faptul ca jocul in continuare este doar digital este la fel de mizerabil
    Singura ediție care chiar conține lucruri faine FIZICE e Jötnar Edition, dar la ce preț va avea, cum ai zis și tu mai bine nu. Jocul, coloana sonoră și un artbook ar trebui să fie must have în orice Collector's Edition (ca pe vremuri).

    Cu zaruri (de culori diferite) și machete mici m-au pierdut total.

    Păcat.

  20. #100 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul fizic ar trebui sa fie inclus in orice editie fizica a unui joc
    Cine are consola digitala, si-a asumat la achizitie ca nu-si va lua niciun joc fizic, nici macar CE. Si daca totusi vrea CE-ul, sa se descurce si sa vanda jocul daca nu vrea sa-l pastreze. Nu e in regula sa sufere toti restul oamenilor pentru aia 1% sau chiar mai putin care ar face o chestie de genu asta.

    Ba chiar au elimitat si Special Edition-ul, la care-mi faceam sperante

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts