Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #61 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Ai fi surprins ca nu! Nu stiu daca stii de postarile lui Victor Dima de pe FB.
    Nu-l urmaresc pe acest individ. Nu-mi place felul in care scrie si cunostiintele pe care le are in domeniu. Singurul motiv pentru care a ajuns asa "important" e pentru ca a facut un grup de facebook cu numele Playstation care a prins la lume, dar felul in care scrie reviews este o gluma.
    Cand am zis ca era de asteptat, nu ma refer la cei care cred ca FIFA 21 iese in 2021, ci la cei care urmaresc industria si stiu cu ce se mananca.

    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    In TLOU 2 am intalnit cele mai multe bug-uri din orice joc jucat pana atunci care era Sony exclusive (inca nu m-am jucat atunci Days Gone).
    Daca vrei si ai timp, chiar as fi curios sa aflu pe thread-ul dedicat, ce anume a facut TLOU2 sa fie cel mai bug-uit joc Sony de pana atunci. Si spun asta jucandu-l day 1 (heck, din primul minut la 12 noaptea) pe base PS4 si inafara de cateva glitches mici care ma sacaie pe mine pentru ca sunt nebun, nu am avut niciun bug, sau niciun bug care sa ma deranjeze - si again, sunt nebun cu cautatu de probleme in jocuri.

    Revenind la GoW, da, nu doar grafic va fi afectat cu siguranta, desi eu sper sa profite de SSD si de DS5 support.

  2. #62 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ar fi o idee proasta daca l-ar amana pana vor fi destule ps5 si sa nu fie crossgen? Cu situatia covid nu mai esti sigur de absolut nimic asa ca ii inteleg....Totusi nu pot sa nu ma intreb daca nu cumva o sa mai fie un god of war pe generatia ps5, avand in vedere ca incepem generatia cu jocul asta.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din moment ce dezvoltarea a inceput ca titlu cross gen si era planificat pt lansare in 2021, as zice ca e in stadiu destul de avansata, astfel incat nu cred ca ar avea cum sa-l faca titlu PS5 only, decat daca elimina ei fara motiv PS4, nu pentru ca nu l-ar putea rula.

  4. #64 SP
    Member lucicleric's Avatar
    In orice caz sper sa nu ne ceara 70 de dolari sau euro pe ceva crossgen. O sa il cumpar oricum ar fi, dar nu s-ar justifica pretul

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    100% ala va fi pretul pentru PS5 - 400 lei la noi si 70$/euro in mod normal.
    Dar vom putea lua versiunea de PS4 care ar trebui sa aibe update gratuit si sa fie mai ieftin - adica normal la 60$.

  6. #66 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cum suna asta: 400 lei pe un joc 2 jocuri = pensia bunica.mii

  7. #67 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Cum suna asta: 400 lei pe un joc 2 jocuri = pensia bunica.mii
    Dar asta cum suna “25 lei kilu’ de fasole verde” . La nivel macro avem parte de niște scumpiri de te doare capul in toate domeniile …


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #68 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    A nimerit-o cum se putea mai prost Sony cu scumpirile astea. S-au trezit fix in criza economica sa mareasca preturile, intr-o perioada in care salariile vor fi inghetate cel putin cativa ani.

  9. #69 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    100% ala va fi pretul pentru PS5 - 400 lei la noi si 70$/euro in mod normal.
    Dar vom putea lua versiunea de PS4 care ar trebui sa aibe update gratuit si sa fie mai ieftin - adica normal la 60$.
    Nu am observat sincer pe store, daca sunt ambele variante, o poti alege pe cea ieftina? Sa speram ca va fi gratuit upgrade-ul.
    Update: m-am uitat acum pe store, nici nu exista notiunea de ps4 si ps5 digital a unui joc...e doar unul si aia e.

  10. #70 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu-l urmaresc pe acest individ. Nu-mi place felul in care scrie si cunostiintele pe care le are in domeniu. Singurul motiv pentru care a ajuns asa "important" e pentru ca a facut un grup de facebook cu numele Playstation care a prins la lume, dar felul in care scrie reviews este o gluma.
    Cand am zis ca era de asteptat, nu ma refer la cei care cred ca FIFA 21 iese in 2021, ci la cei care urmaresc industria si stiu cu ce se mananca.
    In sfarsit cineva care vede la fel lucrurile ca mine legat de el. Am dat si eu follow in urma cu cativa ani, cand inca nu stiam multa lume cu playstation. Chiar am crezut ca o sa fie o platforma informativa si la zi cu ce se intampla in industria gamingului. Ba chiar am fost atat de naiv, incat am crezut ca daca ii dau feedback constructiv poate ajut sa se imbunatateasca, dar am aflat ca le ia mult prea personal si il intereseaza doar clickurile.

    Scuze de offtopic! Am incheiat discutia.

  11. #71 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Si iata ca avem alt titlu cross-gen, sincer chiar ma asteptam la asta.
    Pana la urma e un business, iar Sony bineinteles ca doreste sa-si vanda produsele celor 116 milioane posesori de PS4, si mai nou, la 1-2 ani distanta, si posesorilor de PC.


    Pe mine personal ma deranjeaza ca PS5 a devenit fix ca un upgrade la PC.
    E ca si cum mi-am luat un GPU mai bun si am pus un SSD in loc de HDD, dar tot aceleasi jocuri joc, doar ca mai trag de niste slidere, ceva rezolutie, fps si aia e. Sa maresti draw distance / nr total de triunghiuri afisate simultan pe ecran e o treaba care se scaleaza automat in engine in functie de ce headroom ai in HW.

    GOW Ragnarok cat si HFW vor fi jocuri mult mai ieftin de produs si cu un dev. cyle mai scurt, engine-ul fiind deja dezvoltat in titlurile anterioare.
    Si atunci ma intreb, de ce ai marit preturile la jocuri, cand tu te folosesti de exact aceleasi tool-uri din generatia anterioara?

  12. #72 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by cory barlog
    For real, y’all, this is some BULL****! You want to be mad at somebody for ANYTHING GOW related - the delay, ps4/5, trolls, subtitle size, Sigrun, whatevs - be angry with me. I made the calls. I did this. Don’t bother the team, they are all very good people doing great work.
    Quote Originally Posted by cory barlog
    every single human at the studio is there specifically because they are ****ing EXCEPTIONAL at what they do. we are better because of them. hell, I am lucky anyone is willing to lend their talent and intellect to my bull****. for some reason they do and I love them for it.

  13. #73 SP
    Manager paul's Avatar
    Reveal trailer, no release date, the finale of the Norse saga:

  14. #74 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu cred ca va mai fi game of the year....partea super colorata din trailer, aveam impresia ca ma uit la ceva gen pixar sau disney...personal nu imi place deloc partea respectiva. Cat despre kratos, se vede ca au schimbat actorul dupa care l-au creat pe kratos( a murit acum un an sau ceva de genul), ma astept ca atreus sa fie super enervant pentru ca va fi teenager Sper sincer ca povestea sa duca pe umeri jocul. Sa vedem ce viziune are noul director.
    Per total a fost okeysh, unpolished here and there, sa vedem daca il omoara pe kratos in jocul asta

  15. #75 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Mi-a placut ce vad, mi-ar fi placut sa vad si o posibila data de lansare gen un anumit an sau ceva.

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oribil ce au aratat. Asta-i DLC nu joc standalone.
    Nu inteleg ce le ia asa mult sa-l lanseze. Cred ca 90% din assets folosite aici sunt din jocul anterior.
    Au pus si ei niste zapada pe toata harta si gata

    Mai pui la calcul si faptul ca nu mai este Corey implicat...

  17. #77 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Arata bestial, can't wait .
    Thor e cam "thicc" .
    Attached Images Attached Images e-4oh57wuaagusa.jpg

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O prima comparatie:

  19. #79 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ce voce enervantă are copilul ăla!

  20. #80 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Baiat la pubertate, n-ai incotro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts