Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 109

Thread: PlayStation Portal

  1. #41 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incep sa apara unboxing-uri, review-uri probabil pe saptamana viitoare:

  2. #42 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incep sa apara si review-urile:
    PlayStation Portal review | TechRadar
    Getting right to how it plays games and works as a remote play device, the Portal offers a sublime Remote Play experience. It is so much better than using Remote Play functionality on my PC; the difference is like night and day. Whereas my PC would have visual lag and crackly audio at times, the connection with the Portal is seamless and smooth. Also, when comparing it with the picture on my TV to test input lag, I get barely any, and if it is there it is totally discernable.
    PlayStation Portal Review in Progress: PS5 in Your Hands, With Limits - CNET

    Interesant ca unii se plang de latency, in timp ce altii spun ca nu au avut probleme. Probabil trebuie sa foloseasca routere mai bune:
    And just like when you’re streaming on an iPad or other device, there will be times when it looks near flawless as well as times when you notice some prominent artifacting by looking slightly closer. And of course, there can still be times when **** just goes haywire or the Portal doesn’t immediately connect to the PS5 — because Wi-Fi, am I right?
    https://www.theverge.com/23958572/so...cs-impressions
    Review: PlayStation Portal is a slick solution for portable players | VGC
    Our review environment had incredibly high-speed internet, among the fastest commercial internet available in the UK, so we had an enjoyable time using the device. The latency was practically non-existent, and even when playing competitive games such as EA FC and Modern Warfare 3, it was as close to native as is likely possible over a streamed connection.
    PlayStation Portal’s battery life is between 6 and 10 hours, depending on your brightness and haptic settings. We were pleasantly surprised by this, especially considering the frankly anaemic battery life of the standard DualSense.
    Battery life-ul e decent; Switch-ul meu vechi tine maxim 3 ore in portable mode, jucand TOTK.

  3. #43 SP
    495
    Member 495's Avatar
    sign me up! nu am chef in fiecare zi sa ma duc in man cave, e si mai frig acolo doar sa joc putin destiny 2. sau poate prietena e acolo deja si se joaca pe series x... stiu de remote play dar nu folosesc telefonul pt gaming.

  4. #44 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incep sa apara si review-uri cu "I was wrong about PS Portal" .
    Doar acum isi dau seama de unele chestii care de la inceput erau clare pentru multi dintre noi.


    There I was, playing FF7R from the PS5 in my house in a cafe across town and it was nearly indistinguishable from the experience at home. Again, that’s something that can certainly be done on your phone or tablet (and those are able to get past that login screen) but none of them feels as good to hold and play on as the Portal.
    Ramon ai avut dreptate din pacate, se pare ca nicaieri nu se gaseste la noi .
    Astept ceva impresii de la cei care l-ati luat de pe Amazon .

    EDIT: unii se plang ca device-ul nu are YouTube/Netflix/Spotify, etc.
    Dar uita sa mentioneze ca toate astea si multe altele sunt disponibile deja pe PS5.
    Deci logic ca poti sa le folosesti si pe Portal, fara sa fie nevoie de alte aplicatii instalate direct pe el.
    Pentru app-urile respective oricum ai nevoie de internet, deci de ce nu ai putea te conectezi direct la PS5-ul de acasa si sa le folosesti asa?
    Asa poti avea acces la Plex, Crunchyroll si multe altele care ar dura mult timp sa apara pe un device portabil nou.

  5. #45 SP
    Member lucicleric's Avatar
    A aparut deja pe olx

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa inteleg ca jucaria asta nu are niciun pic de hardware stuff (procesor, memorie, storage) inside? Gen, daca nu o conectezi la PS5, nu poti face nimic cu ea? Un browser, un youtube, ceva?

  7. #47 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nup, e un accesoriu pentru PS5 si nimic mai mult.
    Probabil vor sa tina utilizatorii in ecosistemul PS5. Daca ai putea face stream direct de pe cloud cu el atunci nu ai avea nevoie de PS5.
    Dar cine stie, poate vor adauga feature-ul asta mai incolo.

  8. #48 SP
    Member tmihai20's Avatar
    E un fel de controller cu ecran. La 200 USD/EUR nici nu poți să ai mai multe pretenții. Eu tot nu-s interesat de așa ceva nici dacă va putea să joace direct din cloud fără PS5, pentru că e nevoie de abonamentul gras de PS Plus. Am controllere pentru telefon/tabletă deja. N-au gândit-o prea bine, după părerea mea. Dar PS5 se vinde bine și Sony se așteaptă să vândă multe "Slim", plus varianta curentă la reducere.

  9. #49 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu l-au gandit ca succesorul PSP/PS Vita, desi lumea asa il trateaza.
    Nici ei nu-si fac sperante ca se va vinde prea bine si de aceea cred ca nu-l gasesti peste tot la lansare.
    Are un use-case destul de limitat, dar eu de-abia astept sa-l incerc .

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    E un fel de controller cu ecran. La 200 USD/EUR nici nu poți să ai mai multe pretenții.
    Fix asta e, ca la 200$ poti sa ai mai multe pretentii. Controller 60$ + ecran, hai inca un 30-40$ - acceptabil. Dar asa, ce faci?

    Sunetu prin casti, din parti. Pt ca nu are BT. Ori astepti castile lor buds la 200$ in Decembrie, ori castile celelalte la 150$ in Februarie, ori stai cu jack, ca un neanderthal, pentru ca nici macar castile lor de PS5 de la lansare nu merg la jucaria asta.

  11. #51 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Controller 60$ + ecran, hai inca un 30-40$ - acceptabil.
    Probabil logica asta functioneaza in TOTK unde poti lipi 2 chestii complet diferite si functioneaza .
    EDIT: de cand am mai discutat despre asta pana si Backbone-ul (cea mai buna alternativa de pe piata) s-a scumpit si e 120 euro acum, si ala vine fara ecran, haptics si triggers.

  12. #52 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Nu am vrut sa il iau de pe ps direct si l-am ratat. Nu e in stoc nicaieri in uk, e pe ebay la 500£...

  13. #53 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Wtf, e out of stock si pe Amazon DE .
    Nu as fi crezut ca se va vinde asa bine.
    EDIT: sau poate au fost putine bucati si le-au luat scalperii pe toate.

  14. #54 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Nu inteleg obsesia asta cu Vita, da ar fi nevoie de un nou Vita dar acest produs nu a fost gandit ca un Vita si a fost anunta ca nu este un Vita.
    Sincer as fii curios de o chestie, momentan nu se poate folosi pentru cloud, dar intrebarea mea ar fii ce ar inpedica acest echipmanet in timp sa se poata utiliza pentru cloud, pana la urma exista modilati de securizare a conexiunii intre echipament si serverele cloud (cont, mac...).
    Ma bucur ca am reusi sa-l comand cand a aparut la precomanda pe Amazon DE.
    Si ma repet pentru mine ca tata imi convine acest echipament mai mult decat alternativa sa merg in alta camera sa ma joc ceva pe PS5 prin remote prin PS4 sau alte echipamente. Asa in schimb pot sa stau cu toti in aceeasi camera. Si nici nu as dori sa joc ceva si sa ma sune care cand sunt la un bos fight, plus ca nu imi place ergonomia la tableta cu controler, e greu sa pui tableta sa stea fixa cand stai pe canapea si daca se mai zbenguie un copil .... Pentru mine nu consider un moft ci o necesitate.

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In caz ca va intrebati de ce nu prindeti...
    Attached Images Attached Images psportal.jpeg

  16. #56 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Funny dar contul ala posteaza doar console portabile, deci nu are cum sa nu stie ce e Portal-ul: https://twitter.com/yoshivesmovie .
    Eu zic ca e gluma tweet-ul respectiv .

  17. #57 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Wtf, e out of stock si pe Amazon DE .
    Nu as fi crezut ca se va vinde asa bine.
    EDIT: sau poate au fost putine bucati si le-au luat scalperii pe toate.
    Am vorbit la customer support. Nu au primit inca pe stoc. Nici pt cei cu precomanda ca mine. Urmeaza in curand sa le soseasca.

  18. #58 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by nicugoalkeper View Post
    Nu inteleg obsesia asta cu Vita, da ar fi nevoie de un nou Vita dar acest produs nu a fost gandit ca un Vita si a fost anunta ca nu este un Vita.
    Sincer as fii curios de o chestie, momentan nu se poate folosi pentru cloud, dar intrebarea mea ar fii ce ar inpedica acest echipmanet in timp sa se poata utiliza pentru cloud, pana la urma exista modilati de securizare a conexiunii intre echipament si serverele cloud (cont, mac...).
    Ma bucur ca am reusi sa-l comand cand a aparut la precomanda pe Amazon DE.
    Si ma repet pentru mine ca tata imi convine acest echipament mai mult decat alternativa sa merg in alta camera sa ma joc ceva pe PS5 prin remote prin PS4 sau alte echipamente. Asa in schimb pot sa stau cu toti in aceeasi camera. Si nici nu as dori sa joc ceva si sa ma sune care cand sunt la un bos fight, plus ca nu imi place ergonomia la tableta cu controler, e greu sa pui tableta sa stea fixa cand stai pe canapea si daca se mai zbenguie un copil .... Pentru mine nu consider un moft ci o necesitate.

    PS Vita a fost un dispozitiv foarte bun, dar prost exploatat de Sony. Faptul că Steam Deck și suratele au succes acum indică faptul că PS Vita 2 ar fi super vândut.


    Legat de cloud, ar însemna că Sony n-ar mai vinde PS5. Nu cred că Sony va da drumul la jocuri direct din cloud pe PS Portal.

  19. #59 SP
    Member tudort's Avatar
    Văd că e plin Olx-ul de Ps Portal la dublu preț. E chiar așa mare căutarea ? Are cineva de pe forum și poate să ne spună cum este ?

  20. #60 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Nu cred că l-am văzut pe la cineva din România, dar uite 3 video-uri care par a fi destul de faine. De la Mystic am aflat azi că totuși PS Portal ar putea primit la un moment dat cloud streaming. Ce e pe OLX e doar speculă. Nici unul nu-l are încă.







Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Portal 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-03-2015, 14:48
  2. Replies: 0 Last Post: 07-11-2012, 11:39
  3. Portal 2, nicaieri By Xcessive in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 25-04-2011, 03:11
  4. Portal 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 7 Last Post: 20-04-2011, 22:35
  5. Portal 2 confirmat ! By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 07-03-2010, 13:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts