Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 28 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 559

Thread: Totul despre Xbox Game Pass

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Post Totul despre Xbox Game Pass

    Interesant program, seamănă cu cel de la EA. Ce părere aveți? Cică sosește in primăvara asta.
    Xbox Game Pass | Xbox
    Aveți un faq stufos in link.

    Microsoft announces EA Access-style Xbox Game Pass subscription • Eurogamer.net
    More than 100 Xbox One and Xbox 360 titles will be unlocked to download if you purchase a £7.99/$9.99 Xbox Game Pass.

    Essentially, it's EA Access but for Xbox exclusives and games from third-parties.

    A number of Microsoft first party games will be available when the service launches later this spring, including Halo 5.

    Publishers 2K, 505 Games, Bandai Namco, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, Sega, SNK, THQ Nordic and Warner Bros. are also signed up to take part.

    Notable omissions include Activision and Ubisoft.

    Other games on the service at launch include Mad Max, Lego Batman, Mega Man Legacy Collection, Terraria, Gears of War: Ultimate Edition, Fable 3, Tekken Tag 2, Payday 2, NBA 2K16 and SoulCalibur 2.

    Should you want to cancel your subscription you can buy a game you'd like to continue playing for a discount, as well as its DLC.

    This will also be useful when games leave the service. Microsoft described Xbox Game Pass as providing a "constantly-updating library of games" that titles will cycle in and out of.

    The big difference, unlike Netflix and PlayStation Now, is that games aren't streamed.
    Attached Images Attached Images xbox-game-pass_hero-hero.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Suna interesant, acum depinde si ce pret va avea
    .....
    Acum am vazut si pretul...
    E bine ca macar se descarca si nu sunt stream


    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  3. #3 SP
    Member flamer's Avatar
    £7.99/$9.99

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare o idee excelenta, cat timp au titluri bune la colectie, chiar daca sunt constient ca nu vor include titluri foarte noi.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare OK, dar va depinde foarte mult de titlurile din pachet. Daca vor fi alese "pe spranceana", vor fi si jocuri noi si nu vom vedea 75% jocuri de Xbox 360 si/sau tone de indies-uri, atunci va merita. La pretul asta, te joci o luna intreaga. Si nu porcarii de streaming, ci iei jocul la tine).

    Btw, avem si stire: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...box-game-pass/.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Woah, nu e rau deloc ideea. Daca va fi functiona si pentru Scorpio si titlurile sunt bune, cred ca imi voi lua un Xbox din nou.

  7. #7 SP
    Member Striker09's Avatar
    n-am inteles cate titluri, cum se vor updata, daca iti raman in librarie... sau poate nu am fost suficient de atent

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai faq in primul link

  9. #9 SP
    Member eneea's Avatar
    Ca idee mi se pare foarte buna. Am mai spus-o si-n discutiile private cu Djleo ca depinde ce jocuri o sa ofere, ca daca majoritatea sunt cele date la games with gold acum 3-4 luni, e clar ca nu-i pt mine. Totusi acest serviciu e foarte bun pt unul care-si cumpara recent o consola si are nevoie de ceva jocuri de butonat

  10. #10 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    inca un pas spre moartea xbox-ullui ca o console si trecerea la serviciu online total, tot ce e xbox acum e un .exe pe care il descarci pe pc ca sa joci jocuri vechi de la microsoft, nici-un joc nou, sad

  11. #11 SP
    Member eneea's Avatar
    ^ Adica luna trecuta am facut achivementuri in valoare de peste 2.000 de G jucand nimic?

  12. #12 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    ^ Adica luna trecuta am facut achivementuri in valoare de peste 2.000 de G jucand nimic?
    Lasa-l Eneea pe AGKill0, e actionar Sony platit sa faca lobby aici pe forum

    On-topic uitati jocurile care le am in Game Pass la lansare, nu sunt multe dar oricum moka pana pe 28 Aprilie e ok..
    De asemenea puteti vedea in ultima poza ca au re-aranjat jocurile Games with Gold, Game Pass si EA Access intr-o fereastra noua la My Games and Apps.
    Attached Images Attached Images 17091447_1547010915327088_2030783043_o.jpg 17091375_1547010745327105_675290788_o.jpg 17015397_1547014211993425_442213089_o.jpg

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by AGKill0 View Post
    inca un pas spre moartea xbox-ullui ca o console si trecerea la serviciu online total, tot ce e xbox acum e un .exe pe care il descarci pe pc ca sa joci jocuri vechi de la microsoft, nici-un joc nou, sad
    Nu prea inteleg ce zici acolo. Nu vrei sa explici putin ?

    Iar cu jocurile noi, cred ca glumesti, nu ? La 10EUR pe luna, ce anume te astepti sa joci ? Gandeste-te ca pretul unui joc day1 este 60EUR. Tu basically vrei sa joci orice joc nou aparut (sau, hai sa zicem, aparut cu nu mai mult de 2-3 luni in urma), fara limita (adica si 10 jocuri pe luna), totul in acesti 10EUR ?

    Intr-adevar, s-ar putea face un altfel de abonament, gen Casual, Medium si Addict cu valori diferite, iar cel de acum sa ramana la Casual, iar pentru urmatoarele sa creasca suma considerabil, dar ti-ar conveni sa dai 100EUR lunar, ca sa te joci ultimile jocuri aparute ?

    Desi daca te gandesti logic, nici asta nu este convenabil pentru dezvoltatori, pentru ca tu platesti doar ~2jocuri si poate joci 4 jocuri noi, iar din 100EUR aia, trebuie sa-si ia si Microsoft partea.

  14. #14 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Razvan, ignora-l. Numai idiotenii debiteaza, atat aici cat si pe topicul cu Zelda, doamne fereste
    Edit: multam OEE!

  15. #15 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Who?

  16. #16 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Who?
    OEE strikes again! )
    On-topic lasati libraria sa se maturizeze. Cei care isi vor lua abia acum o consola Xbox (gen sora-mea) vor aprecia ca la 120 de Euro/an primesc atatea jocuri.

  17. #17 SP
    Senior Member nina's Avatar
    sunt curios ce jocuri bune vor baga inafara de mad max.din pozele alea nu prea ma incanta nimic si cateva din ele au fost in games with gold
    eu am ea access de cand a aparut neintrerupt si as vrea sa vad un pret pe 12 luni la xbox game pass

    discount-ul cand ai aceasta subscriptie se aplica doar jocurilor din libraria xbox game pass?sau fiindca e microsoft poti obtine discount de exemplu la gears of war 4 si care mai apartin de ei?

  18. #18 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu prea vad un beneficiu major pentru hardcore gamers. Adica ma gandesc la mine, nu cumpar decat ce stiu 100% ca mi se potriveste, iar ce iau e tot timpul day one. Niciodata n-am fost genul care cumpara jocuri peste X luni din diverse motive. Per total nu e o idee rea, sa vedem ce jocuri baga.

  19. #19 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    pai si care serviciu e mai bun gold live sau game pass? intreb ca eu vreau sa imi iau gold live pentru 12 luni.
    Si cum descarci aplicatia game pass ca eu nu am vazuto la jocuri sa o descarc.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai Gold si esti in programul de preview, ai acces si la acest Xbox Game Pass gratuit momentan. Dar pentru utilizatorul de rand, acest serviciu inca nu este disponibil, urmand a se lansa dupa E3 (cred eu).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 28 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 102 Last Post: 17-02-2024, 01:45
  2. Vand Cont de Xbox cu Game Pass Ultimate valabil pana in 2024 By MareleVlad in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 18-01-2021, 01:48
  3. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 150 Last Post: 24-09-2020, 19:07
  4. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-02-2017, 18:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts