Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 53 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #81 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Abia vara viitoare vine Microsoft in ro. Pana atunci astepti via Cehia prin Altex/ emag

  2. #82 SP
    Member Ramon's Avatar
    Asta e altceva. Dar de ce pe emag.hu a aparut si pe emag.ro nu? Nici pe altex.

  3. #83 SP
    Manager paul's Avatar
    Pentru ca Xbox este oficial in Ungaria. www.xbox.com/hu-hu

  4. #84 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Abia vara viitoare vine Microsoft in ro. Pana atunci astepti via Cehia prin Altex/ emag
    Exista vreo sursa pentru asta?

  5. #85 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca a aparut pe emag.hu e doar o chestiune de timp pana cand apare si pe emag.ro.

  6. #86 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Abia vara viitoare vine Microsoft in ro. Pana atunci astepti via Cehia prin Altex/ emag
    Polonia

  7. #87 SP
    Member dtancu's Avatar
    Asta tot incerc sa spun de ieri de cand toata lumea zice ca vor fi gramezi de console in Romania ca nu e cererea mare. N-o fi ea mare, dar oferta e mica fiindcă nu se distribuie oficial. Dovada azi. Iar cand vor apare la emag si Altex, vor fi ce ramane din tarile respective, dacă ramane ceva.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  8. #88 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Din ce vad pe multe situri s-au epuizat (clar X, la S gasiti cam peste tot), din pacate (sau fericire) nici ei nu s-au asteptat la asa o cerere.

  9. #89 SP
    Member Ramon's Avatar
    Pe ce site-uri s-au epuizat? Avand in vedere ca topicul este despre achizitie in ro.

  10. #90 SP
    Member dtancu's Avatar
    In RO nu exista decat la gamers.ro, unde nu se va epuiza niciodată dar nici nu-l vor aduce vreodată

    A propos, vedeti ca au mai bagat cateva bucăți de X pe amazon.it.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  11. #91 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Me-a culpa nu am specificat ca dincolo nu la noi:
    https://www.eurogamer.net/articles/x...-now-available

  12. #92 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    In RO nu exista decat la gamers.ro, unde nu se va epuiza niciodată dar nici nu-l vor aduce vreodată
    Pe ce te bazezi cand afirmi asta?
    Eu am vb cu ei la telefon si pentru XSX garanteaza day one.

    Nu ii cred nici eu 100%, dar tu pari foarte sigur.

  13. #93 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Eu nu prea inteleg de unde shortage-ul asta. Adica sare lumea cu banii si tu n-ai ce sa le vinzi? Apple cred ca rade si cu curul de Sony si Microsoft.

    Despre MS - ei au zis in mod repetat ca totul merge struna pe linia de productie si nu se asteapta sa fie probleme sau delay-uri. Pana la urma e un numar mic de console puse in vanzare? Sau au stocuri mari, dar e un mega success, peste previziunilor lor?

    LE: Sau - teoria conspiratiei - MS si Sony pierd bani seriosi pe fiecare unitate vanduta, asa ca limiteaza intentionat numarul de unitati puse in vanzare pana cand reusesc sa scada costurile de productie.

  14. #94 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Sincer nu vreau sa zic ca sunt buni sau rai cei de la gamers.ro dar conform datelor oficial (puteti verifica pe anaf au https://www.totalfirme.ro/gamers-ro-srl-41827162) sunt o firma nou infintata (2019 oct) si fara profit pe anul precedent. Deci poate devenii o firma serioasa sau o teapa...


    Legat de problema cu stocurile:
    1. Toti produc sau primesc anumite componente din China (care a avut fabricile oprite), deci sigur toti au avut probleme.
    2. Si alte tari sau firme au avut probleme si deci productia nu a mai fost la parametrii optimi, oricat are dorii unii si altii sa zica ca nu este asa.
    3. Tot pandemia a facut ca cererea de console sa fie mult mai mare ca la alte lansari de jocuri (nu uitati nebunia cu nintendo din perioada pandemiei sau verificati cu a crescut piata in aceasta perioada).

  15. #95 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    A aparut si pe JRC

    https://www.jrc.ro/xbox-series/307/c-0

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  16. #96 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Pe ce te bazezi cand afirmi asta?
    Eu am vb cu ei la telefon si pentru XSX garanteaza day one.

    Nu ii cred nici eu 100%, dar tu pari foarte sigur.
    Pe nimic, îți spun eu

  17. #97 SP
    Member Ramon's Avatar
    RvsS mai e activ pe forum sa ne dea el informatii?

  18. #98 SP
    Member dtancu's Avatar
    Când retailerii gen Amazon/Mediamarkt/FNAC etc, care își reevaluează stocurile la minut rămân fără stoc in câteva minute iar site-ul online de la România are preorder cu stock disponibil cu orele, zilele etc....ce îți spune asta despre seriozitatea supply chain-ului respectiv?
    N-am încredere in eMAG si Altex, d-apăi in gamers.ro.

  19. #99 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Când retailerii gen Amazon/Mediamarkt/FNAC etc, care își reevaluează stocurile la minut rămân fără stoc in câteva minute iar site-ul online de la România are preorder cu stock disponibil cu orele, zilele etc....ce îți spune asta despre seriozitatea supply chain-ului respectiv?
    N-am încredere in eMAG si Altex, d-apăi in gamers.ro.
    Amazon si MediaMarkt au 400 de milioane de users care dau F5 cum dau eu ca un tampit de azi dimineata pe eMAG (si degeaba, ca pana acum sunt impotenti se pare).
    Normal ca dispar stocurile in 15 minute, neluand on considerare scalpers.

    Prin comparatie, Gamers.ro are 5 vizitatori/zi si aia de aici de pe forum, cu exagerarea de rigoare. Eu pana sa posteze Paul despre ei nici nu stiam ca exista acesti Gamers.ro.
    Nici eu nu am incredere in ei 100% dar pana la proba contrarie sa le dam credit. Nu?

  20. #100 SP
    Member dtancu's Avatar
    Le dam, sigur. Oricum nu sunt prea multe alternative la noi, nu? Și câta vreme nu plătești in avans, ce te costa sa încerci.

    Pur si simplu n-am încredere ca dacă apăs acum buy, in spate exista un supply chain care e interogat de stock, confirma ca mai e ceva in stock, confirma ca pe data de 10 va pleca din Ungaria/Polonia etc spre Romania si ca mai departe un Fan Courier va livra la mine pe 11/12, si ca nu voi primi un mesaj politicos ca a fost furtuna de nisip saharian in Budapesta si se livrează peste o luna.

    Sunt mult mai înclinat sa cred ca in spate e cineva care zice bai băieți, câte om avea de prin Ungaria pe 10/11...om avea 15,20,30...bah, hai sa mai lăsam o zi sa meargă preorderul ca ne-om descurca noi cumva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 53 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts