Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 53 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #41 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ca sa vândă bine, generația asta se face bundle cu PS5

  2. #42 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ca sa vândă bine, generația asta se face bundle cu PS5
    De ce ar face asta? Nu ii intereseaza sa vanda xbox, altfel ar misca ceva in directia asta. Merg din inertie


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Leo, scoate te rog semnătura aia din tapatalk, merci

  4. #44 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Leo, scoate te rog semnătura aia din tapatalk, merci
    Gata!

    ---------- Post added 21-09-2020 at 13:00 ----------

    On topic: maine la 8 AM se dau drumul la precomenzi in EU. Imi rezerv o bucata via Amazon sau Mediamarkt

  5. #45 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pentru astia care suntem in Romania, daca optam pentru Amazon ce facem cu garantia daca se strica jucaria? Banuiesc ca o impachetezi si o trimiti inapoi la Amazon.whatever pentru replacement? Apoi? Au ei pe site vreun fel de Claim Form pentru asa ceva?

    Eu am cumparat Xbox One de pe Amazon UK dar din fericire nu s-a stricat, deci nu stiu cum se procedeaza.

  6. #46 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Ma refeream la o varianta gen editie limitata fie pe alta culoare cum a fost Xbox One rosu (pt Gears, cu hard de 2 tb si stand) sau neagra pt Monky (asta daca vrea o aeroterma gen Ikea pe langa XSX).
    Sau cu n jocuri digitale moca etc.
    Mda, privesc prea departe.

    Daca maine se da drumul la precomenzi in EU si la noi va aparea pana la sfarsitul saptamanii.

  7. #47 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Ma refeream la o varianta gen editie limitata fie pe alta culoare cum a fost Xbox One rosu (pt Gears, cu hard de 2 tb si stand) sau neagra pt Monky (asta daca vrea o aeroterma gen Ikea pe langa XSX).
    Sau cu n jocuri digitale moca etc.
    Mda, privesc prea departe.

    Daca maine se da drumul la precomenzi in EU si la noi va aparea pana la sfarsitul saptamanii.
    Aici e de intrebat pe la MG/Altex/emag

  8. #48 SP
    Member chios's Avatar
    Vad ca și pe games.ro se poate precomanda iar consola peste 14 ore.

  9. #49 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Vad ca și pe games.ro se poate precomanda iar consola peste 14 ore.
    Da, maine dimineata la 8. Merci!

  10. #50 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Eu zic sa nu va agitati, vor fi destule pe stoc la lansare, nu a fost nici o discutie referitor la stocurile de xbox ci la cele de ps5

  11. #51 SP
    Member dtancu's Avatar
    Eu zic asa, ca neofitul, ca stocurile pe amazon rezista cam 2 minute.
    Sa vedem emag/altex.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  12. #52 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Posibil. La PS5 cam atat au durat, la RTX 3080 cam la fel (poate chiar mai putin). Daca nu ai timpul de reactie al lui Shroud e mai greu.

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce si unde a durat la PS5? In Romania, am avut precomanda la PS5 digital vreo 2h (atat Altex/MG cat si eMag) iar cel cu disk vreo 4h la eMag si aproape 20h la Altex/MG (care chiar au mai suplimentat cu cateva bucati).

    La Xbox ma astept sa nu fie o cerere la fel de mare si chiar daca se epuizeaza precomenzile initiale, sunt sigur ca va fi stoc suficient in magazine day 1 (sperand ca totusi ajung day 1, dat fiind faptul ca sunt importate din alte tari).

  14. #54 SP
    Member dtancu's Avatar
    E cu doua tăișuri ce spui tu.
    Da, cererea in RO poate va fi mai mica, dar xbox nu se distribuie oficial. Iar cererea in afara va fi initial similara cu PS5, asa ca nu știu daca vor aduce pe diverse canale prea multe la noi.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  15. #55 SP
    Banned Phil Spencer's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Pentru obsesia pe care am dezvoltat-o daca un ma faci ambasador Xbox Live Romania n-ai facut nimic!!!
    Ești demult ambasadorul nostru in România. Din păcate nu mai avem buget pentru tine după achiziția de azi. Dar sa știi ca apreciez munca pro bono.

    Sa nu mai spui niciodată ca nu am făcut nimic, mereu când aud cuvântul asta îmi vine în minte un fost coleg de la divizia Xbox.

  16. #56 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Zic si eu, omul vorbea despre amazon. Din experienta proprie pe amazon era deja out of stock in primele minute. Bine, Sony s-au si organizat in mod dezastruos iar la Nvidia bisnitarii au facut precomenzi utilizand bots ca mai apoi sa vanda pe ebay la x3 pretul

  17. #57 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mda, counterul ala de pe Gamers.ro conform caruia precomenzile trebuiau sa inceapa la ora 8.00 azi este in crestere acum...

  18. #58 SP
    Member chios's Avatar
    Mda, nu înțeleg dece au mai pus acel counter.

  19. #59 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Eu zic ca pentru MS ar fii un castig daca s-ar epuiza stocul cat mai repede la precomanda, nu stim cat a vandut PS, dar daca epuizezi stocul atunci clar ai vandut peste cat ai preconizat si este foarte bine.

  20. #60 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    'Vă mulțumim pentru comandă!'

    Merge precomanda la Gamers.ro, am dat acum, era stricat counterul!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 53 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts