Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 56

Thread: Urasc controllerul de la PS3

  1. #1 SP
    Junior Member blaster_gsm's Avatar

    Urasc controllerul de la PS3

    la un shoter nu ai ce face cu el ,si la gta IV e greu mai ales la multiplayer si cu autoaim off
    Detin o consola ps3 si o vand din aceasta cauza.
    x....60 are o controllerul mult mai fiabil si mai usor de manevrat si intentionez sa-mi cumpar

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Asa am zis si eu la PS2, dar daca joci mult si te obisnuiesti, o sa urasti mouseul.

  3. #3 SP
    Member playgame's Avatar
    Good luck!

  4. #4 SP
    Junior Member blaster_gsm's Avatar

    Controllerul de pe x....60 este compatibil pe ps3?

    Controllerul de pe x....60 este compatibil pe ps3?
    Astept un raspuns

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    blaster_gsm: cred ca urasti cel mai vandut gamepad din lume (DualShock). Nu te intreb daca te-ai gandit de ce oare... insa te intreb de unde pana unde ai vazut mari diferente intre DS3 si Xbox 360 controller ? Care in afara de left analog si o alta forma nu are nimic deosebit. Ah, ar fi triggerele, pe care le rezolvi insa instant cu asa ceva: Play.com (UK) : Gioteck Real Triggers For PS3 : PlayStation3 - Free Delivery

    P.S. Daca doresti exista un modding prin care poti sa muti componentele DS-ului intr-un case de gamepad Xbox 360...
    Quote Originally Posted by blaster_gsm View Post
    Controllerul de pe x....60 este compatibil pe ps3?
    Astept un raspuns
    Normal ca nu este. Si nu e nevoie sa cenzurezi x....60

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu, controller-ul de x 60 nu este compatibil. De fapt nici cel de xbox360 Nici cel de la viitor xbox nu va fi compatibil

  7. #7 SP
    Junior Member blaster_gsm's Avatar

    Am cenzurat deaoarece suntem la sectiunea ps3

    Am cenzurat deaoarece suntem la sectiunea ps3, oricum cu ala de xbox 360 controlezi mai usor un shoter

  8. #8 SP
    Member Arslany's Avatar
    Eu nu cred...
    Dar daca asa zici tu, asa o fi...

  9. #9 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Monky, DS2 e cel mai vandut controller din lume pentru ca PS2 a fost si este foarte vanduta, nu ca ar fi o minune tehnologica.Doar nu ar fi cumparat lumea controlere de Xbox pentru PS2. DS3-ul de ex are niste butoane geniale, imi plac la nebunie, eu cu triggerele nu am probleme ci cu analoagele prea moi.(shootere, racing) Cel de xbox e mai potrivit pt shootere si racing, dar la un fighting, sport, arcade ...eu zic ca DS3-ul e mai bun. Controller-ul de xbox NU este mai fiabil, blaster_gsm.Eu deja cu unul am mari probleme, si nu are nici un an macar.Pe cand cel de PS3 a fost aruncat de vreo 5 ori pe pereti (Ninja Gaiden Sigma ) si n-are nici pe dracu.

  10. #10 SP
    Member sepet's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Pe cand cel de PS3 a fost aruncat de vreo 5 ori pe pereti (Ninja Gaiden Sigma ) si n-are nici pe dracu.
    Looooolz ,tin minte foarte bine si acum ,momentul in care am murit a nush cata oara la God of war 2 pe ultimul nivel de dificultate,in arena cu catelusii aia mici care se inmultesc(cunoscatorii stiu despre ce este vorba ) ,am avut un moment de calm,in care am scos controllerul din ps2,am avut o pauza de cateva secunde,si dupa a zburat spre usa ,din usa in sifonier,si din pacate geamul era inchis
    In juma de ora ma bateam cu cateii aia turbati , cu acelasi controller bineinteles si cu geamul deschis
    Referitor la problema domnului blaster_gsm,eu zic ca este o decizie de tip preferential/rabdare la pamant.Parerea mea.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Taw: nu e chiar asa. Pe langa DS3, cred ca au existat zeci de mii de third party-uri. Nici macar Logitech n-a reusit sa faca ceva mai bun (bine, mie mi-a placut Cordless Action-ul lor pt. PS2 - dar asta doar pt. ca era wireless). Si cu toate acele mii de third party-uri, tot DS s-a vandut mai mult (ca secondary controller, nu ma refer la ce s-a vandut default). DS3 e practic DS-ul imbunatatit. Parca la rumble mai mergea lucrat, dar cred ca daca puneau motorase mai puternice, incarcam bateria la 2-3 ore

    In rest, diferenta data de pozitia acelui analog stick cred ca tine mai mult de obisnuinta. Eu unul nu observ nici-o diferenta in a juca shootere pe gamepadul de X360 sau PS3. Dar, eu am avut destul timp la dispozitie sa ma obisnuiesc cu ambele. So, blaster_gsm, cred ca trebuie mai mult practice... Nu schimba consola repede doar pt. ca ti se pare controlul la cealalta mai bun. Just my 0,5 cents.

  12. #12 SP
    Member mishu's Avatar
    Mie mi se pare mult mai bun controlleru de la 360 fiindca il tii mai bine in mana si are cele doua analoage departate;asa la DS,daca dai de analogu din dreapta in stanga si invers te incurci in degete,plus ca pe mine sincer ma dor mainile dupa ce joc..

  13. #13 SP
    Junior Member GraX's Avatar
    Daca detineti un XFPS Rate Up adapter pentru PS3, puteti conecta prin intermediul acestuia controllerul de 360 la PS3 si functioneaza foarte bine

  14. #14 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Si eu eram obisnuit cu gamepadul de xbox360, si cand mi-am luat acum si ps3, am probleme in a-l tine klumea in maini pt ca e prea mic, mi-aluneca degetele de pe triggere la jocurile cu masini, si ma dor si mainile dupa o sesiune de joc mai lunga.

  15. #15 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nu mi se pare o solutie sa schimbi consola din cauza controlerului, care e mai bun decat ala de 360, dupa parerea mea. Eventual incearca ceva 3-rd party...

  16. #16 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Is controlere 3rd party ce seamana cu controleru de xbox360 dar nu stiu daca livreaza in romania siturile care le au.
    Cat despre controleru de 360>dual shock 3 , mie mi se pare la fel la shootere si alte genuri (inafara de fighting unde castiga ds3-ul),dar cand am jucat ceva shootere pe 360 m-am obisnuit cu el mai repede decat cu six-axisul (cand imi cumparasem ps3-u la inceput of course)

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    eu in general am descoperit alta problema la sixaxis. bine, nici n-am jucat mai mult de 2 ore (Genji) dar pur si simplu simteam ca mi se incurca degetele pe controller.

    Poate e din cauza ca am mainile mai mari, dar controller-ul de 360 pare ca imi vine mai bine pe mana.

    DS3 are aceleasi dimensiuni ca sixaxis?

  18. #18 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Dap, e identic, numai ca are si vibratii!

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Dap, e identic, numai ca are si vibratii!
    Si e si un pic mai greu si parca mai "solid" facut. Si tine bateria mai putin (deh, vibrator).

  20. #20 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Inspecial mai solid...la six-axis aveam senzatia ca il strivesc daca il strang prea tare aici ii totu ok.Cat despre baterie sincer mi se pare exact la fel,un six-axis ma tinea 1-2zile de no-lifing....asta cam 30-40h max deci no big dif ,+ stickurile si l2-r2 mi se par mai rezistente.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ce semnificatie au butoanele de pe controllerul Playstation? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 31 Last Post: 10-05-2011, 16:38
  2. nu mai vibreaza controllerul By adistnsc in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 13-01-2009, 14:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts