Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Messenger pt PS3

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Messenger pt PS3

    Va rog sa imi spuneti daca stiti o solutie mai buna de a vb pe mess de pe PS3 decat Yahoo! Front Page
    Eu numa pe asta o cunosc.
    meebo.com nu imi merge.

    Ah, si inca o intrebare: stiti daca castile pe usb merg la ps3? trebuie ceva special sau oricare?

  2. #2 SP
    Member sepet's Avatar
    Lol ... eu nici macar de metoda asta nu stiam...ai un 10x de la mine ...

  3. #3 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    castile pe usb functioneaza. testeaza si vei vedea

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Chiar am luat niste casti de la un prieten pe usb si nu functioneaza ... unde trebuie sa intru in meniu ca la sound nu apare optiune de headphones?

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Daca te referi la sonor pentru headphones...nu vor merge pe usb. Pe usb iti merg doar castile cu microfon,care le folosesti pentru chat dar sunetul trebuie scos separat prin cablul AV in TV sau in boxe. Si eu m-am interesat acu 1 saptamana despre conectarea unor headphones la PS3 si cea mai ieftina si simpla solutie mi s-a parut printr-un adaptor ca in poza de ma jos. Bagi jack-ul in de la casti in mufa aia "front" si apoi celelate 2 capte de la cablu AV (alb si rosu) in cele 2 mufe "back". Nu stiu pe unde se gasesc adaptoare dinastea ca inca nu am apucat sa cautat, dar eu am un magazin specializat in cartier numai pe chestii de genul acesta si sper sa dau de asa ceva pe acolo
    Attached Images Attached Images resize.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Mersi de info! Ba da tot nu pricep cum draq sau gandit astia de la sony ca o sa folosesc eu castile? Trebuie sa mai existe o solutie.

  7. #7 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    posibil. eu personal am headsetul pe usb de la socom 2 de ps2 pe care il folosesc (este facut de logitech si merge si pe comp)

  8. #8 SP
    Member digitalhater's Avatar
    m.ebuddy.com. Pentru yahoo a mers. daca stiti o solutie mai buna...anuntati!

  9. #9 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Mai este solutia messenger.yahoo.com , sau daca ai linux instalat cu Pidgin.

    La problema 2 recomand casti wireless bluetooth, eu vreau sa-mi iau de la Sony (ca-s mai ieftine).
    Amazon.com: Sony DRBT22 Wireless Stereo Headset: Electronics

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    le: webmessenger.yahoo.com , scuze de greseala. Am aflat intre timp ca PS3-ul trateaza castile conectate pe bt ca pe un headset deci castile de mai sus nu sint ok.

  11. #11 SP
    Member digitalhater's Avatar
    webmessenger.yahoo.com nu merge. nu-mi trece de faza cu signing in.... a mers la tine sa vb cu cineva de pe adresa asta?

  12. #12 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    De logat, s-a logat, insa nu am stat sa vorbesc cu nimeni ca sa fiu sincer.

    Oricum cea mai buna solutie e cu Pidgin, dar trebuie instalat linux-ul.

  13. #13 SP
    Member digitalhater's Avatar
    dubios. cei de la yahoo mi-au spus ca nu e suportat pe browserul de ps3. poti face un screenshot? thx

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Yahoo Messenger By HoTSaucE in forum Software
    Replies: 15 Last Post: 25-03-2013, 20:22
  2. Problema yahoo messenger or not ? By Mo- in forum Software
    Replies: 10 Last Post: 15-04-2011, 10:48
  3. Windows Live Messenger By rappy777 in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 13-04-2009, 13:48
  4. Sony retrage serviciul Go!Messenger By eXist in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 24-02-2009, 19:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts