Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Problema yahoo messenger or not ?

  1. #1 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar

    Problema yahoo messenger or not ?

    salut am o problema care ma sacaie nu reusesc sa ii dau de cap am cautat si pe google nimik concret ..
    Nu stiu din ce problema nu pot trimite fisiere pe yahoo messenger gen fisiere ceva mai mari o mel sau ceva de genu ... ca antivirus folosesc nod32 mai mult ca sigur e o pb de la antivirus deoarece inainte am avut norton si mergea acum cu nod32 imi da eroare cand trimit fisiere ....

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    NOD32 n-ar trebui sa-ti faca probleme decat daca ai cumva varianta SMART SECURITY, care are si firewall integrat. Daca ai asa ceva, fie setezi reguli sa ignore Yahoo Messengerul (not a really good ideea), fie dezactivezi temporar sa vezi daca el este de vina.

  3. #3 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    nush sigur daca este varianta smart security dar din cate am vazut prin setari ai un fel de firewall dar ideea este ca am incercat sa ii dau disable cu totu si tot nu ma lasa sa trimit am dat disable si la firewall-u de la windows tot degeaba faza e ca inainte sa instalez windowsu aveam norton si cu el ma lasa il instalasem tot din cauza aceasta acum am bagat iar nod-u ca ma inteleg mai bine cu el dar imi facea aceasta problema si nush din ce cauza ...

  4. #4 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    deci nu a mai intalnit nimeni aceasta problema si sa rezolve rezolvarea ei?

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nici pe mine nu ma lasa sa trimit fisiere mari pe messenger, dar tind sa cred ca este vina conexiunii wireless. Nod32 am si eu.
    Internetul spune asa, precum a zis si MonkY:

    Doesn't matter. I've managed to work it out finally.
    After i've upgraded the EAV, i went to Web Access Protection and at exlusions i've added the path to y!m and at protocol filtering/excluded applications i've checked the box of y!m. Apparently everything's ok now. So, thanks for assistance.

  6. #6 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    Am facut si eu dupa cum zice in quote dar tot degeaba nu vrea nici asa mai putin partea cu protocl filtering/excluded applications pt ca nu imi arata nici o lista de programe acolo...

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mo-. Fa un test simplu. Dezinstaleaza NOD32 de TOT. Restarteaza... verifica daca merge Yahoo. Daca tot nu merge, macar ai aflat ca nu e NOD32 de vina, si continuam cautarile...

  8. #8 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am avut aceeasi problema cand am instalat Smart Security. Merg pe Antivirus 4 si nu mai ai nicio treaba. La mine a functionat.

  9. #9 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    atunci cum aflu daca am smart security sau antivirus 4? ca in fereastra principala titlu zice eset nod32 antivirus 4 ...

  10. #10 SP
    Junior Member alex_94's Avatar
    am o alta problema cred ca ii un fel de bug sa asa ceva.
    cand intra pe messenger efectiv imi apare lista de contacte si se blocheaza,timp de aproximativ 10 minute nu pot sa fac nimic dac incerc sa fac ceva se blocheaza si imi apare aia cu send error report sau don't send.Dupa 10 minute imi apare aia cu ce e-mailuri noi am si stiri si etc. cum fac sa elimin timpul ala de 10 minute de stat?

  11. #11 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    problema ta nu e destul de grava se poate rezolva usor debifand Show Yahoo! Messenger Insider din preference iar faza cu 10 min pana se incarca eu pateam asa cand aveam partia C full si nu avea loc sa proceseze acum nush de la ce poate fi la tine ..
    Problema mea nu a reusit nimeni sa ii dea de cap?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Yahoo Messenger By HoTSaucE in forum Software
    Replies: 15 Last Post: 25-03-2013, 20:22
  2. Messenger pt PS3 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 28-06-2009, 12:37
  3. Windows Live Messenger By rappy777 in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 13-04-2009, 13:48
  4. Problema Xbox Live - Yahoo Mail By mishu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 19-12-2008, 01:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts