Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 91 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1816

Thread: Killzone 3

  1. #981 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Scuze pt. aseara, nu stiu ce s-a intamplat cu wireless-ul... l-am rezolvat pana la urma. Daca vreti jucam in seara asta, doar stabiliti o ora

  2. #982 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    GG va lansa un patch pentru open beta

    “A first patch will become available shortly. This patch fixes a bug where sometimes scores are incorrectly posted to the server. However, the patch will not be released in all regions simultaneously.”

    “As a result, players in regions that have received the patch will temporarily be unable to join games of friends in regions that have yet to receive the patch.”

    “Trying to do so will result in an error -977. This is expected behavior, and will automatically resolve once all regions have received the patch. Just using the find game option will work fine.”

  3. #983 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am reusit sa joc cat de cat cu Move insa tot nu e ok. setarile mele sunt 10/80/30/30 none hold hold. sper ca odata pus in arma respectiva sa fie o cu totul alta experienta pentru ca asa nu prea imi place.

  4. #984 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Bai baieti.. voua v-a dat consola freeze din cauza mizeriei astea ce-i zice beta? De trei ori mi-a dat aseara Mentionez ca am un Slim si ca n-am mai avut probleme de genu asta pana acum cu alte joace. Cred ca mai incerc si azi putin.. si daca tot asa face ma las pagubas. Sunt sigur ca in jocul full o sa dispara problema.

  5. #985 SP
    Member TaSe88's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    am reusit sa joc cat de cat cu Move insa tot nu e ok. setarile mele sunt 10/80/30/30 none hold hold. sper ca odata pus in arma respectiva sa fie o cu totul alta experienta pentru ca asa nu prea imi place.
    nu are nici o legatura matrita armei cu setarile MOVE-ului.
    daca ai aceleasi setari, indiferent ca ai arma sau nu se misca la fel...duh..
    cum puteti ma sa aveti impresia ca avand arma va schimba gameplay-ul?
    asa vorbiti prstii de parca daca ati avea arma, va face niste setari miraculoase ca MOVe-ul sa se miste superb..
    nu domnule..
    fa setarile astea ca le scriu pe fiecare pagina dar nimeni nu vede in ......



    """""
    for better MOVE controlls, you must make these settings:

    from top to bottom:
    0%
    40%
    50%
    50%
    NONE
    HOLD
    HOLD

    and after calibrating, crosshair sensitivity 40% maxim 50%
    """
    iar la calibrare, cand trebuie sa tintesti cele 2 puncte pe display, nu tine MOVE-ul spre display. ci lasa mana in pozitie relaxata, si tinteste spre PS Eye, dar mai sus stanga apoi cand apare cealalta tinta spre ecran, tinteste tot spre PS Eye,dar spre jos dreapta.

  6. #986 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Bai baieti.. voua v-a dat consola freeze din cauza mizeriei astea ce-i zice beta? De trei ori mi-a dat aseara Mentionez ca am un Slim si ca n-am mai avut probleme de genu asta pana acum cu alte joace. Cred ca mai incerc si azi putin.. si daca tot asa face ma las pagubas. Sunt sigur ca in jocul full o sa dispara problema.
    Nu chiar freeze, dar au fost momente ciudate, asemanatoare cu freeze. Deh, folosesc 100% din puterea consolei (cel putin asa zic ei).

  7. #987 SP
    Member muski's Avatar
    Boga mie nu mi-a dat freeze deloc cat am jucat beta, dar atunci cand nu se conecta la multiplayer, imi pica netul si trebuia sa resetez routerul mereu ...... , asta a fost singura mea problema in beta... , in rest totul OK.

    Oricum sunt sigur ca in jocul full nu vor mai fi probleme de genul...

  8. #988 SP
    Member Downshifting's Avatar
    KZ3 - clona COD:BO?!

    I-auzi ce zic astia, ca jocul e asemanator lui COD Black Ops, ca si-a cam pierdut radacinile si ca nici macar campania nu e la fel de memorabila.

    Killzone 3 Slated For Being A 'COD Clone' | IncGamers

  9. #989 SP
    Member caine_rau's Avatar
    mie mi-a dat freeze de 2 ori aseara

  10. #990 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Call of duty se vinde in disperare, e normal sa schimbe placa si cei care produc killzone..urmeaza si ei o reteta care pare sa garanteze succesul unui shooter in ziua de azi insa au facut-o in stilul lor nu pot zice ca e o copie..asta e, daca lumea vrea numai call of duty tre sa incerci sa le vinzi un fel de call of duty ca pana la urma vanzarile conteaza..de exemplu bad company 2 e un shooter de cel putin 2x mai bun decat toate call of duty mw2 si black ops(care defapt e moder warfare 2 cu facelift) la un loc, dar totusi imi mentin parerea ca e nu e copie eu il vad mai mult ca pe o alternativa la call of duty si inca una extrem de buna .Inca ceva..incercati sa ganditi pentru voi nu va mai luati dupa toate asa zisele review-uri de pe net..pentru ca vedeti voi cum call of duty detine monopolul pietei (pe sectorul shootere) , acest joc este vazut ca un adversar pentru cod si asta nu le convine de loc si cum cod are hoarde de fanboy si site-uri precum IGN care deja incep sa ma indoiesc temeinic de orice scriu aia si multe altele , astfel de stiri sunt normale.

  11. #991 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    nu are nici o legatura matrita armei cu setarile MOVE-ului.
    daca ai aceleasi setari, indiferent ca ai arma sau nu se misca la fel...duh..
    cum puteti ma sa aveti impresia ca avand arma va schimba gameplay-ul?
    asa vorbiti prstii de parca daca ati avea arma, va face niste setari miraculoase ca MOVe-ul sa se miste superb..
    nu domnule..
    fa setarile astea ca le scriu pe fiecare pagina dar nimeni nu vede in ......



    """""
    for better MOVE controlls, you must make these settings:

    from top to bottom:
    0%
    40%
    50%
    50%
    NONE
    HOLD
    HOLD

    and after calibrating, crosshair sensitivity 40% maxim 50%
    """
    iar la calibrare, cand trebuie sa tintesti cele 2 puncte pe display, nu tine MOVE-ul spre display. ci lasa mana in pozitie relaxata, si tinteste spre PS Eye, dar mai sus stanga apoi cand apare cealalta tinta spre ecran, tinteste tot spre PS Eye,dar spre jos dreapta.
    MA, daca reusesti sa fii mai putin nesimtit decit incerci sa fii, s-ar putea sa te ia cineva in seama. tu crezi ca nu am incercat setarile alea? ca nu am facut calibrarea asa cum spui tu acolo? daca pun deadzone height pe orice mai putin de 80% sunt in continuu cu crosshair-ul ori in cer, ori in pamant. pe orice setari as fi, controlul este mult prea sensibil si sub nici o forma nu reusesc sa tin crosshair-ul stabil cat de cat. ma gandesc ca o arma din aia te ajuta sa tii Move-ul FIX si atunci da, as putea sa incep sa ma joc cu setarile.

  12. #992 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    mie nu mi se pare ca ar fi fost nesimtit. pe mine m-a ajutat.
    si da boga, mi-a dat un freeze de toata frumusetea, dar doar unul pentru ca de atunci am incetat sa mai intru in multi (nici ca imi mergea oricum).

  13. #993 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    MA, daca reusesti sa fii mai putin nesimtit decit incerci sa fii, s-ar putea sa te ia cineva in seama. tu crezi ca nu am incercat setarile alea? ca nu am facut calibrarea asa cum spui tu acolo? daca pun deadzone height pe orice mai putin de 80% sunt in continuu cu crosshair-ul ori in cer, ori in pamant. pe orice setari as fi, controlul este mult prea sensibil si sub nici o forma nu reusesc sa tin crosshair-ul stabil cat de cat. ma gandesc ca o arma din aia te ajuta sa tii Move-ul FIX si atunci da, as putea sa incep sa ma joc cu setarile.

    h0stile, eu am pus zero pe linie, mai putin la turn sensitivity sau cum i-o zice, care e pe la 40%

    asa am reusit sa joc binisor, sa scot un k/d pozitiv timp de 2 meciuri. Dar chinuit oricum..

    asa ca pune totul pe zero si mergi de acolo (si la calibrare tot zero).

  14. #994 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Am avut si eu la freezeuri cand voiam sa joc astazi cu Kobayashi,minimize si ciprianoss..de m-am saturat.
    Cand intram in cloak aveam artefacte grafice..mi se vedea doar arma iar in rest vedeam numai triunghiuri albe.

  15. #995 SP
    Member Caponescu's Avatar
    pana cand e valabil beta?
    tot incerc sa ma conectez dar nu merge ... pacat azi a mers ok

  16. #996 SP
    Senior Member boga's Avatar
    In concluzie.. in momentu de fata va mai jucati sau iar a picat ca aseara? Ca sa stiu daca mai intru sa ma bag la un film

    Caponescu, beta a available pana de ziua indragostitilor

  17. #997 SP
    Member Caponescu's Avatar
    eu nu reusesc sa ma conectez de 30 minute, pana acum e mers bine.

  18. #998 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  19. #999 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    In concluzie.. in momentu de fata va mai jucati sau iar a picat ca aseara? Ca sa stiu daca mai intru sa ma bag la un film

    Caponescu, beta a available pana de ziua indragostitilor
    Ne mai jucam ne mai jucam,insista si tu ce naiba boga.Stiu ca e frustrant cand nu se conecteaza sau da freez,si eu am avut parte de toate mentionate,dar odata intrat nu mai ieseam de curand dintrun server si jucam cateva ore bune.Acuma am facut o mica pauza ca am jucat de la pranz incontinu,dar ma pregatec sa reintru,oricum doar weekendul asta ma mai joc beta si imi ajunge pana la lansare
    In legatura cu custom servers,am aflat ca se vor putea crea in versiunea finala dar ca nu vor mai exista liste cu jocuri custom facute cum era in K2.E bine barem ca ne va lasa sa ne cream noi ce tip de joc vrem pt un private party sau ceva de genul
    "
    Hey guys,

    There will be a form of Custom Games. You'll be able to create matches of your chosen game mode, in your chosen maps with your chosen missions.

    There will be no server lists though. I can appreciate the frustration of some of the people on here who had exactly what they wanted with the server lists and now they have this Matchmaking system, which hasn't been functioning well recently. It would annoy me too.

    Honestly speaking, the last thing we want to do is get rid of or alienate any of our fans. We simply want to open our game up to as many people as possible and the reality of the situation is that the Server Lists were seen as a major turn off for an awful lot of people (admittedly, everyone on here seems to be in favour of them!!).

    At Guerrilla we've always had a great deal of respect for our community and that will continue to be the case. We have a fantastic fan base and we'll do everything we can to try to provide you with the mechanics you need to get the most out of our games. At the same time though we're always looking for ways to make it easier to get in to and enjoy our games. Sometimes these new ideas will be great and really improve the game, and sometimes they won't but please be assured that we only implement these ideas in the firm belief that they will improve our game.

    You guys have been absolutely fantastic so far and your bugs/comments have been a huge help. Thanks everyone."
    Matchmaking Feedback Thread - Page 22 - Killzone.com Forums

  20. #1000 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    mie nu mi se pare ca ar fi fost nesimtit. pe mine m-a ajutat.
    si da boga, mi-a dat un freeze de toata frumusetea, dar doar unul pentru ca de atunci am incetat sa mai intru in multi (nici ca imi mergea oricum).
    pai nu am pus sub semnul intrebarii intentiile lui si informatiile postate, ca dovada ca le-am si incercat, ci manifestarea de mahala.

    anyway, am reusit cu move triple kill headshot deci sunt pe calea cea buna.

    eu nu am avut nici un freeze pana acum si nici artefacte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 91 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts