Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: HDD PS3

  1. #1 SP
    Member PumaS's Avatar

    HDD PS3

    M-ar interesa si pe mine un HDD de ps3 si daca se poate un link de unde il pot cumpara mai ieftin si un model recomandat , din cate am inteles ps3-ul ar avea in interiorul sau un Seagate . SI dak are imp viteza de rotatie mai mare mai mica Bufferul de cat sa fie ? Am citit aici pe forum ca se potrivesc cele de Notebook . Astept niste recomandari . Multumesc

    am uitat sa specific , am auzit ca maximul ar fi de 750 suportat mar interesa cva intre 200-500

  2. #2 SP
    Junior Member czoka's Avatar

  3. #3 SP
    Member PumaS's Avatar
    multumesc frumos dar este cineva care si-a schimbat HDD?? adik cum este procedeul il scoti p cel vechi bagi cel nou si banuiesc k nu e nimic p el si cum potzi instala la loc sis de operare (softul) PS3 ?

  4. #4 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    eu l-am schimbat

    eu mi-am pus unu de 250

    e foarte simplu de scos,si il bagi la loc mai usor

    ca sa bagi softu,il downloadezi de pe situl celor de la playstation si il pui pe un memory stick
    il bagi la ps3 in usb si el isi va cauta
    pe situ celor de la ps iti vor spune sa pui fisieru intr-un folder pe stick numit ps3 etc........

  5. #5 SP
    Member PumaS's Avatar
    si cum merge? e ok e ca la inceput ? ce HDD ai astept kt mai multe opinii ca sa imi fac si eu o idee si de pretz si de calitate . Ai vre-o problema cu el ?

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Deci man sa fi atent cand iti cumperi ca nu toate hdd-urile de laptop is compatibile cu ps3-ul. Eu am fost in necunostinta de cauza si mi-am cumparat un western digital care nu incapcea in caseta unde se pune hdd-ul in ps3. Hdd-ul era prea gros , avea 14 mm iar in ps3 intra de 9mm/9.5mm .Bine ca firma de la care am cumparat m-au inteles si mi-au schimbat hdd-ul cu un samsung spinpoint de 250 care e de 9mm. Sa fi atent cand desurubezi hdd-u sa nu strici suruburile, sa folosesti o surubelnita cu cap solid si apasa tare cand rotesti. Nu trebie sa pui tu nici un soft inapoi, fw ps3-ului nu sta pe hdd. Daca cumva ai jocuri,filme sau muzica pe hdd-u vechi, daca vrei sati pastrezi save-urile poti sa-ti faci un back-up la tot ce este in ps3 pe un hdd usb extern si apoi dupa ce montezi hard-ul nou sa ii dai un restore. Dupa ce bagi hdd-ul te va promta sa-l formatezi si cam thats it.

    P.S. Hdd-ul original la mine era hitachi.

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    si eu mi-am schimbat hdd-ul cu un Seagate de 160GB (prin martie/aprilie). il montezi, consola il detecteaza, il formateaza si instaleaza pe el ce e nevoie. da, e bine sa faci un back-up pe un stick USB la tot ce ai nevoie (saveuri in principiu) si apoi, dupa ce ai instalat noul hard, ii dai restore.

  8. #8 SP
    Member PumaS's Avatar
    multumesc baieti si dak se poate si cateva linkuri cu HDD de cumparat dak se poate?

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    multumesc baieti si dak se poate si cateva linkuri cu HDD de cumparat dak se poate?
    Hard Disk-uri cu Viteza de rotatie 5400 rpm rpm, TIP Notebook

  10. #10 SP
    Member PumaS's Avatar
    Multumesc frumos deci tipul este notebook in mare. Ce hdd recomandatzi ? ca firma ma refer ... si dak se poate si o capacitate din cate am citit p forumuri maxim admis ar fi 750 GB.....

    Si inca o intrebare offtopic nu am gasit p nicaieri la vanzare un Controller ps3 (Dualshock3 sau Siaxis care o fi ) MerSI

  11. #11 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

  12. #12 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post

    Multumesc frumos pentru sfaturi kt mai multe liinkuri cu preturi cat mai convenabile sunt bine venite

  13. #13 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    un search pe price.ro ti-ar prinde bine

  14. #14 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    un search pe price.ro ti-ar prinde bine

    HDD sa fie sata sau sata II?

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    HDD sa fie sata sau sata II?
    Mergi pe SATA I, esti mai sigur (desi sunt backward compatible si cele cu SATA II).
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Multumesc frumos deci tipul este notebook in mare. Ce hdd recomandatzi ? ca firma ma refer ... si dak se poate si o capacitate din cate am citit p forumuri maxim admis ar fi 750 GB.....
    Am impresia ca le incurci, rau de tot... sa-mi zici si mie unde ai vazut HDD-uri de notebook de 750GB...

  16. #16 SP
    Member PumaS's Avatar

    Talking

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mergi pe SATA I, esti mai sigur (desi sunt backward compatible si cele cu SATA II).

    Am impresia ca le incurci, rau de tot... sa-mi zici si mie unde ai vazut HDD-uri de notebook de 750GB...

    NU am vazut nicaieri dar am citit ca atat ar suporta PS3-ul nu ca am si gasit HDD atat de mare

  17. #17 SP
    Member vrajitorul's Avatar
    salutare imi poate confirma careva daca hdd acesta este bun pt ps3 Samsung 160 GB SATA 5400 RPM 8 MB SpinPoint M5 Hard disk notebook - PC Garage ms

  18. #18 SP
    Senior Member Christien's Avatar

  19. #19 SP
    Member justamodel's Avatar

  20. #20 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    din ce m-am uitat nu. 500 maxim la noi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts