Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 254

Thread: Battlefield : Bad Company 2 Multiplayer

  1. #141 SP
    Banned burtica's Avatar
    cum dau ordin de atac si aparare?????

  2. #142 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by burtica View Post
    cum dau ordin de atac si aparare?????
    Pui tinta pe obiectiv si apesi select, daca esti attacker o sa dai squad attack order daca esti defender o sa dai squad defend order.

  3. #143 SP
    Banned burtica's Avatar
    asa de simplu ...ms mult

  4. #144 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Pui tinta pe obiectiv si apesi select, daca esti attacker o sa dai squad attack order daca esti defender o sa dai squad defend order.
    Si da dai de mai multe ori in timpul match-ului. O sa primesti un PIN de 200 puncte la final

  5. #145 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by DIAVOLINO View Post
    Si da dai de mai multe ori in timpul match-ului. O sa primesti un PIN de 200 puncte la final
    PIN-ul il primesti doar daca cei din squad-ul tau au aparat/atacat punctul dupa ce tu ai dat ordinul.

  6. #146 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    PIN-ul il primesti doar daca cei din squad-ul tau au aparat/atacat punctul dupa ce tu ai dat ordinul.
    Am uitat sa mentionez, ai dreptate !

  7. #147 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Pinul de conquest pentru attack/defend e ceva mai greu. Trebuie de 4 ori sa dai attack/defend si cineva din squad sa faca 3 killuri la fiecare ordin.

  8. #148 SP
    Member geosnyper's Avatar
    o rugaminte am si eu !
    Vreau si eu un sfat ! cum as putea obtine cele doua trofee si anume ET TU BRUTE si DEMOLITION MAN intr-un mod mai usor !

  9. #149 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    o rugaminte am si eu !
    Vreau si eu un sfat ! cum as putea obtine cele doua trofee si anume ET TU BRUTE si DEMOLITION MAN intr-un mod mai usor !
    Cel mai usor e sa joci jocul normal.Am incercat eu mai demult sa bustez Demolition cu niste romani si nu a iesit mai nimic.Plus ca daca bustezi nu mai ai acea satisfactie la urma cand ajungi la platina.

  10. #150 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Cel mai usor e sa joci jocul normal.Am incercat eu mai demult sa bustez Demolition cu niste romani si nu a iesit mai nimic.Plus ca daca bustezi nu mai ai acea satisfactie la urma cand ajungi la platina.
    ok..am inteles DEMOLITION MAN e posibil sa gresesc si intradevar sa fie cum zici tu...dar cu ET TU BRUTE( pt ca practic azi asta am incercat sa fac azi cu Dan caruia ii multumesc pt rabdare) e foarte greu nu resusesc sa intru in echipa adversa sa pot face trofeul asta !

  11. #151 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    De fapt este foarte simplu: intra intr-un meci si adauga in lista de prieteni jucatorii din echipa adversa (players meet), din 12 persoane macar 2-3 daca dau accept si tot e bine, te apuci apoi sa cutitezi tot ce prinzi pana-i nimeresti pe respectivii.

    La mine asta a fost unul dintre primele trofee facute pe online (am avut norocul sa nimeresc beregata unui personaj din lista de prieteni), n-am incercat metoda respectiva, insa iti garantez ca e mult mai simplu asa decat sa rogi un prieten din lista sa intre in echipa adversa.

  12. #152 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    heya, care sunteti online? Haideti la un squad. G-XtremE pentru cei ce n-au PSN-ul meu

  13. #153 SP
    Member bartonn's Avatar
    Cine intra diseara la un meci?Pe la 8-9?

  14. #154 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Daca tot ne-au aratat cei de la EA niste clipuri superbe cu BF3, de pofta am jucat aseara atat Vietnam cat si BFBC2 simplu. Am prins pe Harvest Day, rush hard-core niste meciuri minunate, lupte de tancuri, sniperi, arme de semi-distanta, superb. Mi-am confirmat inca o data ca e cel mai bun shooter existent pe PS3 in acest moment. Are si unele lipsuri grafice si mici bug-uri cand mai dispar stats-urile, dar in dinamica jocului, nu esti atent la ele.

    M-am decis sa nu mai cumpar alt shooter pana la BF3, chiar daca nici nu o sa apara prea multe.

  15. #155 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Nici macar Duke? Sau Rage de la iD?

  16. #156 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu fac teste pe banii mei. In zilele noastre, a devenit o moda sa scoti jocuri insotite de o campanie de publicitate intensa, sa vinzi apoi milioane de exemplare pana se trezesc din "ameteala" jucatorii si sa cazi intr-o stare moarta. Mai deblochezi un DLC, mai faci un update usurel dupa milioane de reclamatii etc. Multi vand jocuri in stadiul BETA.

    Singurul joc pt care o sa ma "risc" o sa fie asta. BF3. Pt ca sunt sigur ca vor scoate ceva bun, fiind atata concurenta in segment (KZ3, BO, MW3). O mica ingrijorare am ....sa nu o ia pe stilul arcade ca sa "momeasca" jucatorii de COD

  17. #157 SP
    Member poolonik's Avatar
    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    .dar cu ET TU BRUTE( pt ca practic azi asta am incercat sa fac azi cu Dan caruia ii multumesc pt rabdare) e foarte greu nu resusesc sa intru in echipa adversa sa pot face trofeul asta !
    Pentru a juca ca adversar cu un prieten iti explic metoda folosita pe xbox360 da banuiesc ca si ps3 are aceiasi chestie chiar daca prin meniu probabil denumirea este diferita. Alegeti un squad deathmatch(harta mai mica si va gasiti mai repede) intrati amandoi in joc ,te duci impusti un adversar dupa care accesezi lista de friends din meniul consolei iar acolo ai o rubrica cu ultimele persoane cu care ai interactionat in joc chiar daca nu sunt in lista ta de prieteni.Banuiesc ca la PS3 se numeste "players meet" ,dai un click pe prima persoana din lista ,aceasta ar trebui sa fie persoana pe care ai impuscat-o mai inainte si automat este in echipa adversa.Mai departe dai sa vezi gamertagul respectivei persoane si pe acolo pe undeva exista "Join session in progress",toate aceste chestii fara sa ii dai vreo cerere de prietenie.Uite asa ai ajuns in echipa adversa.Dupa cum am spus este procedeul folosit la Xbox360 dar banuiesc ca se poate si la PS3.O alta varianta ar fi sa urmaresti cand se aduna gasca de pe forum la un meci ,incingeti o hora si ai grija sa tii cutitul la indemana.Varianta asta este muult mai distractiva.

  18. #158 SP
    Member bartonn's Avatar
    Quote Originally Posted by poolonik View Post
    Pentru a juca ca adversar cu un prieten iti explic metoda folosita pe xbox360 da banuiesc ca si ps3 are aceiasi chestie chiar daca prin meniu probabil denumirea este diferita. Alegeti un squad deathmatch(harta mai mica si va gasiti mai repede) intrati amandoi in joc ,te duci impusti un adversar dupa care accesezi lista de friends din meniul consolei iar acolo ai o rubrica cu ultimele persoane cu care ai interactionat in joc chiar daca nu sunt in lista ta de prieteni.Banuiesc ca la PS3 se numeste "players meet" ,dai un click pe prima persoana din lista ,aceasta ar trebui sa fie persoana pe care ai impuscat-o mai inainte si automat este in echipa adversa.Mai departe dai sa vezi gamertagul respectivei persoane si pe acolo pe undeva exista "Join session in progress",toate aceste chestii fara sa ii dai vreo cerere de prietenie.Uite asa ai ajuns in echipa adversa.Dupa cum am spus este procedeul folosit la Xbox360 dar banuiesc ca se poate si la PS3.O alta varianta ar fi sa urmaresti cand se aduna gasca de pe forum la un meci ,incingeti o hora si ai grija sa tii cutitul la indemana.Varianta asta este muult mai distractiva.
    " Join session in prograss" este numai la xbox, la ps3 nu ai asa ceva(nici macar join game sau fallow).
    Dar poti face altceva,ii dau un mesaj si ii spui sa te invite in squad-ul respectiv.

  19. #159 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    " Join session in prograss" este numai la xbox, la ps3 nu ai asa ceva(nici macar join game sau fallow).
    Dar poti face altceva,ii dau un mesaj si ii spui sa te invite in squad-ul respectiv.
    Asta o zici din proprie experienta sau proprie prostie? Ia beleste ochii la Play With Friends de la BC2 in meniu!

  20. #160 SP
    Member bartonn's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Asta o zici din proprie experienta sau proprie prostie? Ia beleste ochii la Play With Friends de la BC2 in meniu!
    Eu cred ca ar trebuii sa taci din gura si sa iti vezi de treaba ta.

    Quote Originally Posted by poolonik View Post
    Alegeti un squad deathmatch(harta mai mica si va gasiti mai repede) intrati amandoi in joc ,te duci impusti un adversar dupa care accesezi lista de friends din meniul consolei iar acolo ai o rubrica cu ultimele persoane cu care ai interactionat in joc chiar daca nu sunt in lista ta de prieteni.Banuiesc ca la PS3 se numeste "players meet" ,dai un click pe prima persoana din lista ,aceasta ar trebui sa fie persoana pe care ai impuscat-o mai inainte si automat este in echipa adversa.Mai departe dai sa vezi gamertagul respectivei persoane si pe acolo pe undeva exista "Join session in progress",toate aceste chestii fara sa ii dai vreo cerere de prietenie.Uite asa ai ajuns in echipa adversa.Dupa cum am spus este procedeul folosit la Xbox360 dar banuiesc ca se poate si la PS3.
    Spune-mi si mie te rog frumos Wickyz unde gasesc "players met" in meniul din BC2?Sau cum sa dau Join pe o pers in care nu o am in lista de friends?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 13 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts