Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Help

  1. #1 SP
    Member steauacroitoru's Avatar

    Question Help

    help.va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine.am internet la airbites.daca imi puteti da si mie ,,mura n gura"setarile pt internet.am net cu user si pass.va multumesc mult.sunt noob in aceasta materie.azi mi am achizitionat si eu un ps3 40 gb.merci

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    omg. read the manual or try the settings.

    in alta ordine de idei, incearca la ppoe, bagi acolo user si pass si next next next next....

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    steaucroitoru, dupa ce iti creezi un user, mergi la Settings - Network si iti alegi PPOE. Problema apare insa daca nu cumva cei de la Airbites verifica dupa Mac-ul PC-ului. Daca da, nu-ti va merge niciodata pe PS3, pana nu suni la ei sa le spui exact MAC-ul de la consola.

  4. #4 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    monky are dreptate...i am dat de capat aseara am bagat user ul si parola dar nu merge am sa sun la ei.

    edit:daca mi as cumpara asa ceva:http://www.pczone.ro/detaliu.php?id=81&idp=6727 oare ar merge ?

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Sa il pui la PS3? Clar nu.

    De ce nu iei un router? Si bagi si pc-ul si ps3 si lasi totul pe automat si merge din prima fara nicio problema.

  6. #6 SP
    Member steauacroitoru's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Cred ca este Ok. Nu este unul de calitate mare dar este ok pentru ceea ce vrei tu.

  8. #8 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    as fi vrut calitate mai mare dar m-a c am lasat ps3-il fara bani ieri 20 de milioane cu 2 controlere si 3 jocuri

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru inceput merge si un router din acela cheap. La 60 ron chiar nu e gaura in buget, si-l poti schimba cand dai de bani. Bafta !

  10. #10 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Daca e blocat pe mac nu poti folosi router fara acordul ispului, pentru ca un mac nu poate fi folosit simultan de mai multe dispozitive in aceeasi retea.

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Gresit. La Router dau mac clone pe placa de retea si schimb mac-ul de la PC. Wow

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Help !!! By coceanu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2014, 19:44
  2. Help me :( By paul_tautzan in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 29-08-2009, 17:14
  3. Help! By vali in forum HiFi
    Replies: 7 Last Post: 06-03-2009, 14:20
  4. HELP !! By sony94 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 27-02-2009, 18:57
  5. Help By Danny14 in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 20-01-2009, 20:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts