Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: 2 Jocuri noi RPG facute in stilul Final Fantasy

  1. #1 SP
    Member Mykayel's Avatar

    2 Jocuri noi RPG facute in stilul Final Fantasy

    Lucrez acum la 2 jocuri RPG (unul e bazat pe heavy story iar al doilea pe heavy gameplay) si nu stiu sigur cand o sa le termin. (dar probabil candva luna viitoare)

    Ambele jocuri sunt Turn-Based-RPGs cu sprite graphics, nimic 3D.

    Jocurile sunt facute DOAR de fun, nu pentru vanzare sau sa ma dau mare deoarece eu nu am facut decat story-ul, level design-ul si game design-ul. Grafica si Programarea in sine au venit cu 'unelta' pe care o folosesc sa fac jocurile. Daca este cineva interesat sa le joace, sa imi dea un PM. Daca este cineva curios poate sa puna intrebari aici.

    Avertizment: Daca nu suportati stilul vizual 'anime' sau RPGurile turn-based, aproape sigur nu o sa va placa.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ceva extra detalii? Imagini, screenshots... trailers... orice e binevenit
    Si pentru ce platforma va fi? Online?

    Anyway... bafta cu proiectul!

  3. #3 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ceva extra detalii? Imagini, screenshots... trailers... orice e binevenit
    Si pentru ce platforma va fi? Online?

    Anyway... bafta cu proiectul!
    Merci. Screenshots o sa pun cel mai probabil maine sau cel tarziu luni. Jocurile vor rula pe PC (nu au cine-stie-ce requirements) si sunt de single-player. Le fac pentru ca imi plac genul asta de jocuri si vreau sa fac ceva fun de jucat.

    Jocurile sunt free 100% si sunt in Limba Romana (o sa fac si o versiune in Engleza dar mai intai sa le termin asa). Numele in cazul ambelor sunt inca "work in progress" din pacate, am boala cand vine vorba de gasit un titlu potrivit pentru un joc.

    Povestea primului joc este basically despre 2 mercenari care sunt angajati sa elibereze un prizonier. Povestea se invarte in jurul prieteniei care se formeaza intre cei 3 si trecutul acestora. (s-ar putea sa am un Demo pentru jocul asta candva in zilele urmatoare)


    Asa arata artwork-ul. Defapt portretul asta e chiar folosit in lupte.


  4. #4 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Nu am putut da EDIT la postul anterior din pacate (banuiesc ca e din cauza timpului care a trecut de la ultimul meu post) dar va anunt ca cele doua jocuri sunt inca in productie. Problema e ca se misca destul de greu productia deoarece am inceput un al treilea proiect care trebuie sa fie gata pana in Iunie (asta e un proiect mai secret, nu il arat nimanui pana nu va fi gata) iar asta inseamna ca si primele doua vor intarzia. In orice caz, voi uploada maine (promit) poze cu primele doua jocuri si probabil si un Demo pentru primul (dar asta nu pot sa promit).

  5. #5 SP
    Member Mykayel's Avatar
    In ordine stanga-dreapta:

    Jocul 1 - Cel bazat pe poveste

    Screen 1: Prima lupta din joc, care indeplineste si rolul de Combat Tutorial
    Screen 2: Cand intampini negustori in joc, ai aceasta alegere de facut. Daca il jefuiesti, negustorul nu revine, deci alege cu grija. Totusi, uneori au chestii valoroase in spatele lor, cum e cazul si in poza.

    Jocul 2: Cel Gameplay orientend. Asta e mai free-roaming, dar si mult mai greu, ai multe alegeri importante de facut si e recomandat sa salvezi des
    PS: Poti salva oriunde, oricand

    Screen 3: Acelasi engine, alt stil artistic.
    Screen 4: Asa arata un Summoning. (Observa ca apare portretul entitatii summonate in loc de cel al Spadasinului) O sa intalnesti multe personaje care pot fi recrutate ca Summon, cel din poza este chiar un mid-boss al jocului pe care il eliberezi dupa ce il invingi in lupta.


    Acel Demo despre care am zis mai dureaza putin deoarece vreu sa modific cateva scene de dialog care consider ca au iesit prea..ciudate. Sunt 2-3 replici care cand le citesc ma lasa: "Ce a fost in capul meu cand am scris asta?" Dar totusi, e posibil sa termin de modificat azi si sa il uploadez. (asa sper cel putin)
    Attached Images Attached Images screen1.png screen2.png screen3.png screen5.png

  6. #6 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Install Steps:

    1. Unzip the archive;
    2. Launch RTP_Standard_102, located in the RTP folder; (I'm not sure if you can change the default pack, but I do not recommend you change it even if you can)
    3. Launch Myk1. (this is the game, place it wherever you wish)

    Probleme de care stiu deja:

    1. In lupta, meniul de inceput de tura (cel cu FIGHT si RUN) nu este tradus;
    2. Dupa batalia cu al doilea boss, se aude ploaia pe fundal desi nu mai e vizibila pe ecran.

    Nu am avut timp sa repar astea momentan, dar o sa fie reparate pana in versiunea finala. Daca mai gasiti ceva, ma anuntati. Sper sa va placa.

    Demo.rar

  7. #7 SP
    Member carcru's Avatar
    Hehe,i'm gonna play this. Imi aminteste oleaca de pokemon , no jokes.
    Felicitari pt reusita !

  8. #8 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Am vesti incredibile! Proiectul a fost cumparat de Activision! Deja au inceput sa il faca intrun joc 3D de Playstation3 si Xbox360 cu Multiplayer! Bine, o sa modifice cate ceva-ceva cum ar fi culorile (inlocuite cu maro si gri), povestea (acum e despre US vs China), protagonistul (acum il cheama Srgt. Bob) si desigur genre-ul jocului (acum e un First Person Shooter). Jocul se va numi: Call Of Duty - World At War 2

  9. #9 SP
    Member styng's Avatar
    April Fools' Day

  10. #10 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Quote Originally Posted by styng View Post
    April Fools' Day
    Logic. Oricum, stirea cu EA Cooking a fost geniala.

  11. #11 SP
    Member carcru's Avatar
    De ce aţi şters demo-ul,vroiam să-l joc iar,dar e şters de pe mediafire.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Detalii noi despre Final Fantasy 15 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 28-08-2014, 23:39
  2. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  3. Screenshots noi din Final Fantasy XIII ! By Solozaur in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 14-06-2009, 01:05
  4. Noi imagini din Final Fantasy XIII By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-08-2008, 17:48
  5. Final Fantasy XIII: 4 noi poze By trickz in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 05-08-2008, 20:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts