Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Instalare TV Tunner RDS

  1. #1 SP
    Junior Member tza_crow's Avatar

    Instalare TV Tunner RDS

    Salut,

    I-mi poate spune si mie cineva cum se instaleaza tv tunnerul de xbox. Am conectat cablul la TV tunner, am setat un cod postal din state, dar cand dau search zice "0 channels found". Mentionez ca am ca si provider RDS.

    Multumesc,

  2. #2 SP
    Junior Member tza_crow's Avatar
    Salut,

    Nu stiu sa editez postul de mai devreme, asa ca dau cu reply.

    Problema era, ca, consola mea nu detecta tv tunerul. Am bagat un hdd in portul usb totul ok. Consola il detecteaza, l-am configurat....
    Buun, zic eu.
    Tunerul este stricat.
    Il pun frumos in cutiuta lui si fuga la magazin.
    Acolo ce sa vezi!!!!
    Baga indivitul tunerul meu in consola lui si minune!!!
    Tunerul este detectat de consola.

    Are cineva vreo idee de ce la mine nu-l vede consola?????

    Multumesc,

  3. #3 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Si eu am aceeasi problema. Daca cineva are timp si bunavointa sa ma ajute la fata locului ii platesc bunavointa cu 100 ron. Eu stau in Bucuresti intre mall plaza si mall afi. Daca poate sa vina persoana respectiva si cu tuneru lui sa facem un test. Am un televizor LG si televiziune de la RDS + card CI+ . Astept PM pt ca eu am incercat cum spune lumea dar sincer nu reusesc. Setarile le am pe SUA la consola de cand am cumpart Gold.

  4. #4 SP
    Junior Member Knoxie1337's Avatar
    Ca sa mearga TV Tuner-ul trebuie sa setati regiunea pe UK. Provider alegeti unul random, mie imi vede momentan 81 posturi (dintre care 20+ HD). Singurul inconvenient este ca nu poti sa folosesti guide-ul. Nu o sa vezi programele posturilor decat dupa ce intrii in el.

  5. #5 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Eu am consola pe US. Daca aleg UK la tv tuner merge? Adica... nu intra in conflict?

  6. #6 SP
    Junior Member Knoxie1337's Avatar
    Trebuie sa ai consola pe UK, cel putin la mine merge pe UK. Pe US nu imi vede posturile
    S-ar putea sa mearga pe oricare alta tare din UE (Nu am incercat decat UK)

  7. #7 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Daca pun consola pe UK tre sa imi cumpar GOLD pe UK nu? ca tot expira luna asta si sa stiu ce iau Ms mult

  8. #8 SP
    Junior Member tza_crow's Avatar
    Quote Originally Posted by allexxe View Post
    Daca pun consola pe UK tre sa imi cumpar GOLD pe UK nu? ca tot expira luna asta si sa stiu ce iau Ms mult

    A mers cu consola pe uk?

  9. #9 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Inca nu am setat. Asteptam sa imi dea cineva o adresa pe care sa o pun acolo dar nu e on inca

  10. #10 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Pana la urma merge ? sunt interesat sa cumpar si eu unul .




    Quote Originally Posted by Knoxie1337 View Post
    Singurul inconvenient este ca nu poti sa folosesti guide-ul. Nu o sa vezi programele posturilor decat dupa ce intrii in el.

    Knoxie1337 poti explica te rog mai detaliat ce inseamna asta ? nu prea inteleg

  11. #11 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Eu nu am reusit sa il fac sa mearga. Consola pe US a reusit cineva sa faca tv-tuneru sa mearga chiar daca nu merge acel guide? Multumesc.

  12. #12 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ai incercat si cu consola pe UK?

  13. #13 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Nu pt ca nu stiu exact cum sa ii fac toate setarile. Stiu ca trebuie si din consola si din cont si plus ca am si gold 1 an de zile pe US

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Instalare router By apbaciu in forum Software
    Replies: 4 Last Post: 22-03-2015, 23:50
  2. Instalare router By verde in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 29-04-2010, 15:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts