Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 95

Thread: Recomandare Laptop

  1. #41 SP
    Member chesterb's Avatar
    Corect. 17,3. Mi-a fost lene sa pun restul, credeam că se subînțelege

  2. #42 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by costinrv View Post
    eagle-eye, poti sa imi spui si mie ce ai facut pana la urma? Ai luat acel Lenovo z710? Pt ca ma intereseaza si pe mine si vroiam sa aflu o parere despre el si despre magazinul unde l-ai gasit tu mai ieftin. ms mult.
    Inca nu mi-am luat, astept Black Friday sau ceva promotie de sarbatori in speranta ca o sa-l prind pe asta mai ieftin -> Laptop Gaming Lenovo IdeaPad Y510P cu procesor Intel CoreTM i7-4700MQ 2.40GHz, Haswell, 8GB, SSHD 8GB + 1TB, nVidia GeForce GT 750M 2GB, FreeDOS, Black - eMAG.ro

  3. #43 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Sincer de BF slabe sanse sa prinzi asa frumusete de laptop, mai degraba la reducerile de sarbatori

  4. #44 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Salut .
    Puțin ajutor/sugestii pt achiziționarea unui laptop pt ca nu mă pricep
    Bugetul este de 2500 ron și as vrea să îl folosesc pt broswing , muzica , filme , gaming .

  5. #45 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Iti recomand Laptop Asus X550LDV-XX827D cu procesor Intel� CoreTM i7-4510U, 2.00GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 820 2GB, FreeDOS, Dark Grey - eMAG.ro, dar nu neaparat de pe eMag, e posibil sa-l gasesti si mai ieftin pe alte site-uri.

    PS: la capitolul gaming sa nu ai asteptari prea mari, nici un laptop de 50 mil nu o sa iti ruleze orice joc la high-ultra in 1080p. Cel pe care ti l-am recomandat o sa-ti duca la medium-high (poate si ultra anumite jocuri) in 720p si low-medium in 1080p.

  6. #46 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Iti recomand Laptop Asus X550LDV-XX827D cu procesor Intel� CoreTM i7-4510U, 2.00GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 820 2GB, FreeDOS, Dark Grey - eMAG.ro, dar nu neaparat de pe eMag, e posibil sa-l gasesti si mai ieftin pe alte site-uri.

    PS: la capitolul gaming sa nu ai asteptari prea mari, niciun laptop [strike]de 50 mil[/strike] nu o sa iti ruleze orice joc la high-ultra in 1080p. Cel pe care ti l-am recomandat o sa-ti duca la medium-high (poate si ultra anumite jocuri) in 720p si low-medium in 1080p.
    Am modificat eu. Rulează de fapt, dar pentru maxim 30 de min. Trebuie răcirea foarte bună și nu prea reușești cu niciun laptop chestia asta. Până și Alienware, care sunt laptopuri dedicate gamingului, au probleme cu răcirea.

    Simplu, dacă vrei gaming high-end, îți iei PC/consolă.

  7. #47 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Exista laptop-uri de gaming care descurca mai bine si decat un laptop normal la racire: ASUS ROG G750, toate modelele din serie. Si ultimul Razer Blade se descurca acceptabil, dar scump domne'.

    Btw, eu cand ziceam ruleaza, ma refeream la un fps bun. Ca degeaba iti merge la 24 fps...

  8. #48 SP
    Member chesterb's Avatar
    De banii ăia îți faci pc high-end cu răcire prin freon

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si cu bere la bidon

  10. #50 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Mno bine, stii vorba aia, strangeam bani sa iau un Macbook pana cand m-am razgandit si mi-am luat un PC mai bun... si o masina.

  11. #51 SP
    Member chesterb's Avatar
    Sau: Custom PC; Mineral Oil Submerged Computer

    de ce nu îmi mergem[url] ?

  12. #52 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Vă mulțumesc pt ajutor
    Pt jocurile pe care o le joc pe laptop cred ca e destul de buna configurația laptopului .
    Pt jocurile high-end las PS4 sa își facă treaba

  13. #53 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Am modificat eu. Rulează de fapt, dar pentru maxim 30 de min. Trebuie răcirea foarte bună și nu prea reușești cu niciun laptop chestia asta. Până și Alienware, care sunt laptopuri dedicate gamingului, au probleme cu răcirea.

    Simplu, dacă vrei gaming high-end, îți iei PC/consolă.
    Eu de-abia acum am vazut ce ai modificat, lol. Nu e NICIUN ca daca era niciun, scriam niciun. Este "nici un", as in "nici macar un".

  14. #54 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Iti recomand Laptop Asus X550LDV-XX827D cu procesor Intel� CoreTM i7-4510U, 2.00GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 820 2GB, FreeDOS, Dark Grey - eMAG.ro, dar nu neaparat de pe eMag, e posibil sa-l gasesti si mai ieftin pe alte site-uri.

    PS: la capitolul gaming sa nu ai asteptari prea mari, nici măcar un laptop de 50 mil nu o sa iti ruleze orice joc la high-ultra in 1080p. Cel pe care ti l-am recomandat o sa-ti duca la medium-high (poate si ultra anumite jocuri) in 720p si low-medium in 1080p.


    Adică așa?

    Eu am modificat pentru topica mea.

  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce parere aveți? Ceva mai bun in banii ăștia? Nu mai mult de 3000 de lei
    http://www.altex.ro/laptop-asus-x555...-ddr3-free-dos

  16. #56 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ce faci man, un upgrade ca sa te pregatesti de Bloodborne?

  17. #57 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Exact, vreau sa vand consola, PC Mustard Race

    Acum serios, m-a intrebat un prieten bun si am zis sa postez aici, sunt altii mai pricepuți si sper ca ma pot ajuta cu un sfat

  18. #58 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    subscriu, seria g750 de la asus is mortale pt gaming

  19. #59 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tu ai văzut ce am scris eu, buget 3000? Nu imi spune de laptopuri cu preț dublu

  20. #60 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Am si eu nevoie de un sfat, tocmai vand Alienware-ul si vreau un laptop foarte usor si portabil. Strict browsing pe net, filme (inclusiv .mkv 3D), pret maxim 1500 lei (pot ajunge la 1700 cu effort). Nu ma intereseaza gaming de nici un fel, nici macar solitare, hdd mare poate sa fie, poate nu (am extern). Pana in 2 kg si in jur de 12-13" diagonala (15,6 e exclus). Multumesc celor care ma ajuta cu un sfat. BTW pusesem ochii pe un Surface cu i5 dar scumpa rau...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare Laptop By Skyline97 in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 09-01-2014, 16:57
  2. Recomandare laptop By pooaul in forum Hardware
    Replies: 12 Last Post: 18-11-2013, 15:22
  3. Recomandare laptop By Robert in forum Hardware
    Replies: 49 Last Post: 03-08-2013, 00:46
  4. Recomandare Laptop By Bugsy in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 21-08-2010, 20:34
  5. Recomandare Laptop By Bobby in forum Hardware
    Replies: 19 Last Post: 10-09-2009, 14:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts