Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problemă - Firefox

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Problemă - Firefox

    De două zile am o problemă, mai ciudată, cu browserul meu. Țin să menționez că n-am instalat nici un plugin nou...n-am făcut nicio modificare la profile, doar browsing pe forumuri, youtube, etc (rutină).

    Deschid browserul...intru pe youtube și vreau să-mie ditez canalul. Click pe channel design și merg la Background Color. Acolo este un link ce duce spre o căsuță cu palete de culori (știu codul de culoare...pot să-l introduc și manual nu-i roblemă) dar...link-ul nu se deschide. E ca și cum aș da click pe un link innactive. E enervantă treaba...

    Apoi pe unele forumuri sunt postate stiri pe main și c�nd vreau să accesez view comments tot așa �mi face...dau click și nu se �nt�mplă nimic.

    Am �ncercat cu Safari și merge (oricum știu că e din Firefox problema dar nu știu care e..).

    Am re-instalat browserul și tot așa face (l-am re-instalat peste - am sute de bookmark-uri �ncă din 2007 + passwords + browsing history - și nu vreau să le pierd...).

    Dacă-l �nchid...nu se �nchide dec�t din task manager...(și măn�ncă și multă memorie).

    Care să fie problema?

    Am scanat de "prostii" și n-am așa ceva...
    Am re-instalat Flash, java...
    Am dat clear cookies și cache...

    ...tot așa face.

    �n rest se comportă perfect. N-am probleme cu vizionarea clipurilor...sau cu alte chestii. Și e aiurea să stai cu două web browsere să faci o modificare...

    (am atașat c�teva poze...cu ce-am zis mai sus) + comparație cu Safari

    No...ce naiba să-i fac?

    *p.s.

    Dacă sterg tot...inclusiv - C:\Users\IRonanN1\AppData\Roaming\Mozilla și re-instalez pe curat, merge...dar n-aș vrea să-mi pierd toate datele...bookmark-urile...etc. Că toate alea-s 29% din viața mea

    ***later edit***

    ...aoleo! Nu merge nici c�nd dau click pe Manage Attachments - aici pe forum

    (le-am pus cu Safari)
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am rezolvat

    �n caz că mai are cineva problema mea...

    Pentru a salvat 100% din Bookmarks

    1. Bookmarks - Organize Bookmasks - Import and Backup - Export HTML - Save Desktop

    Pentru a salvat 100% din Private Data (Usernames, Passwords, etc)

    1. http://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2848
    2. Tools - Options - Security - Import/Export Passwords - Export Passwords (opțional alegeți criptare) - Save Desktop

    ....apoi dezinstalați browserul după care reinstalați pe curat ultima versiune

    Pentru a recupera 100% din Bookmarks

    1. Bookmarks - Organize Bookmasks - Import and Backup - Import HTML - From HTML File... - Desktop

    Pentru a recupera 100% din Private Data (Usernames, Passwords, etc)

    1. http://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2848 (deoarece e fresh copy)
    2. Tools - Options - Security - Import/Export Passwords - Import Passwords - Desktop


    ...Gata!

    *p.s.

    După niște medicamente + puțin alcool am găsit rezolvarea! =^_^=

    *p.s.2

    A da, mi-am adus aminte...

    Am postat pe forum la mozilla support problema mea - cică nu este rezolvare. Eh treaba lor, dacă vor să afle rezolvarea să se uite pe acest topic.

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Si eu am patit asa ceva si inca nu e rezolvat... daca reusesti plz tell how XD

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Si eu am patit asa ceva si inca nu e rezolvat... daca reusesti plz tell how XD
    ...ai �ncercat ce-am scris mai sus? Merge.

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Hehe. am postat cand era doar "test.."

    Am incercat pe un pc si merge like in day 1. Thanks

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Perfect! - Add-on-ul cu Import/Export Passwords e chiar util.

    ...dar totuși cum naiba s-a ajuns la acea eroare sau limitare? Nici nu știu cum să-i zic :/

    *p.s.

    Facem schimb de passwords?

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Cred ca e o problema din codare... ceva gresit pe acolo si pac pac.. face aceste scapari...

    yea, dar doar daca ai si parolele de la carduri sau chestii care sa aiba legatura cu big cash

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problemă analog stick By daviddd in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2012, 21:30
  2. Problemă iTrader Rating By scorprsr in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 12-11-2011, 02:13
  3. Replies: 0 Last Post: 13-10-2009, 20:52
  4. Replies: 6 Last Post: 10-02-2009, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts