Quote Originally Posted by djxilaa View Post
e normal sa se auda coolere(cred)?( fata de un fost lcd si un fost led care erau mult mai silentioase)
plus un bazait destul de sesizabil pe o imagine completa alba'?
... de la inceput am sessizat cele 2 promleme"....intalnite pe 50st30 achizitionat de o saptamana...
... in rest ireprosabila":
Nu e normal sa se auda coolerele (decat poate daca e completelly silent in camera). Esti sigur ca se aud coolerele si nu sursele (ca un bazait)?
Quote Originally Posted by ccrys View Post
Care este timpul maxim in care poate fi lasata plasma in primele 200 ore de functionare pe programe cu o sigla sau filme cu subtitrare?

---------- Post added 28-02-2012 at 03:54 AM ----------

LE:Am vazut ca ai scris intr un alt topic ca nu mai este nevoie de rodaj pt modele noi,maine imi ajunge 42G30E.
E bine totusi sa nu risti... Nu e asa mare efort sa-l "formatezi" un picut... macar cu un film fullhd fullscreen.
Quote Originally Posted by bambusache View Post
Buna ziua.sunt nou pe acest forum...vreau sa imi achizitionez un PanasonicTX P42GT30E...in general vreau sa il folosesc pentru jocuri pe un PS3 si din cand in cand pentru filme,in general nu urmaresc emisiuni la tv..Insa sunt putin ingrijorat de ceea ce am citit cu privire la plasme,aceea problema cu imprimarea imaginiilor statice...As vrea sfatul dumneavoastra pentru acest model si daca m-ai prezinta riscul imprimarii imaginii.multumesc
Bine ai venit pe forum! Riscul exista la orice plasma si difera de la model la model. In majoritatea cazurilor insa este ceva temporar (se duce imaginea statica in 2-5-10 minute). Daca nu vrei sa existe aceasta posibilitate, go for LCD. Dar acolo vei avea alte probleme...