Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: Recomandare casti pentru gaming - PS3+Xbox 360

  1. #21 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Alta problema daca merg pe Bose: firul castilor are doar 1,7 m. Eu stau la aproximativ 3,5-4 m distanta de televizor, console, amplif. etc. Cum rezolv problema?

  2. #22 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Uita-te la asta.:
    Headset Extension Cable - 3.5mm | 4-Position | TRRS 4-Pole | 2-meter | StarTech.com Europe
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________

    Am zis sa nu mai deschid si eu un alt thread pe acelasi subiect si m-am gandit sa postez aici.:
    Vreau sa imi achizitionez si eu niste casti pentru PS3-ul meu pentru sesiuni mai lungi de gaming/chat si fara sa stau cu grija bateriilor si cu hands-free-ul care devine jenant dupa o anumita perioada.
    Nu vreau sa cumpar cine stie ce casti. Vreau sa le folosesc pentru a nu deranja pe ceilalti din casa cu urletele din jocuri , pentrul sunetul amplificat care il ofera castile si de asemenea pentru chat.
    Ma gandeam la aceste casti de la Turtle Beach.: Turtle Beach, Inc. - EAR FORCE P11
    Nu costa mult si mi-au lasat o impresie buna la primul review pe care l-am vazut pe site-ul oficial.
    Mi-au mai placut si acele chestiuni care te lasa sa modifici sunetul jocului si sa il maresti pe cel de chat sau invers.
    Un alt plus este acela ca iti poti auzi vocea cand vorbesti la microfon. (desi totusi sper sa fie un button on/off pentru chestia asta, dupa un timp poate devenii enervant)
    By far mi s-au parut cele mai bune tinand cont de raportul calitate/pret.
    L.E.: Am vazut ca nu se va auzii asa tare acel Microphone Monitoring , doar atunci cand vorbesti foarte tare, deci nu va fii deranjant. (Doar daca nu esti tipul care dracuieste , injura , rages)

  3. #23 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Monky ce zici de astea? Le vinde un coleg de forum. N-am inteles daca sunt cu fir sau nu si daca le pot lega la amplificator.

    http://www.consolegames.ro/forum/f10...io-headphones/

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt cu fir.

    Din aceasi colectie, astea sunt wireless: http://www.amazon.co.uk/Beats-Wirele...9473451&sr=8-1

  5. #25 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Casti Bose : 1.700 de lei..... Fratele meu cati bani...... Uneori cu toate ca sunt pasionat, ca toata lumea de aici de altfel, ajung si eu sa ma intreb ce fac acele casti sa merite acei bani ? Extrem de scumpe !
    Si eu ma multumesc cu Sony MDR-XD200... Sunt extrem de convins ca sunt diferente de calitate in ceea ce priveste gama de frecvente, claritatea, puterea, dar nu stiu daca justifica diferente de pret de la 80 de lei (la reducere ) pana la 1.700 de lei.

  6. #26 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Iti iei niste Beats Solo HD si rezolvi treaba insa nu cred ca merg si la Xbox Casti audio Beats by Dr Dre SoloHd, Control talk, Negru/Rosu H1Y06AA - eMAG.ro

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Monky ce zici de astea? Le vinde un coleg de forum. N-am inteles daca sunt cu fir sau nu si daca le pot lega la amplificator.

    http://www.consolegames.ro/forum/f10...io-headphones/
    Daca tot e vorba de un coleg consolist (si mai ales de iPaul), eu zic ca poti stabili cu el sa faci o proba. Si daca-ti plac si se pot lega cum vrei tu, go for it!

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Rasko, ai gasit ceva pana la urma? Eu am fost gata sa iau PS3 Pulse Headset dar tipul din magazin nu stia daca merg si pe Xbox si acum am aflat ca nu sunt compatibile. Si eu caut de mult timp, dar eu vreau musai wireless si de preferat sa mearga folosite si la PC si smartphone. Deh, vreau cam multe...

  9. #29 SP
    Member kostyn26's Avatar
    Eu asta am comandat ....saptamana asta cred ca imi ajung in tara.... Turtle Beach, Inc. - EAR FORCE Tango M-am uitat la multe review-uri si comparatii cu alte casti pana sa le aleg (inclusiv Astro A40).Sper sa merite banii

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #31 SP
    Senior Member Mihail's Avatar

  12. #32 SP
    Junior Member Kidu's Avatar
    Salutare si bine v-am gasit in primul rand,

    Sunt nou intrat in randul comunitatii voastre atat pe forum cat si ca si posesor de PS3. As vrea sa imi cumpar niste casti pentru consola si m-am gandit sa ma adresez voua in primul rand pentru ca sunt usor confunz. Va rog sa ma corectati in randurile de mai jos daca am inteles gresit.

    1) Daca iti cumperi niste casti stereo fara microfon cu mufa Jack, acestea se pot conecta la TV insa nu se pot conecta direct la PS3. Nu fara un adaptor aditional.

    2) Daca vrei casti cu microfon acestea trebuie sa aiba mufa USB care se conecteaza la unul din cele doua sloturi USB ale consolei. Sa inteleg ca se pot conecta la PS3 orice tip de casti cu mufa USB?

    3) Cat de mare este diferenta de calitate fata de conectarea directa la PS3 daca castile se conecteaza la TV?

  13. #33 SP
    Member Buyk's Avatar
    Salutare daca cauti niste casti de Ps3 care sa le conectezi direct cu consola uite aici casti Sony compatibile , sunt cam scumpe , dar daca nu ai probleme din punct de vedere financiar ... ti le recomand Casti audio gaming SONY PULSE Wireless Stereo Headset, PS3 | ALTEX

  14. #34 SP
    Junior Member Kidu's Avatar
    Multumesc pentru sugestie insa sincer sa fiu cam depasesc bugetul meu. Nu as da atatia bani pentru niste casti si apoi nu imi trebuie microfon la ele.

  15. #35 SP
    Junior Member Kidu's Avatar
    Referitor la partea de conectivitate voi ce ati prefera: USB sau Jack 3.5? Eu ma gandesc ca poate ar fi mai OK pe USB pt ca se pot conecta direct la PS3 spre deosebire de Jack care trebuie conectat la TV si unde pierzi din calitatea sunetului.

    Apropo, la PS3 se pot conecta orice tip de casti pe USB?

    Ca si buget as vrea ceva in jur de 200 RON. Mai multi nu dau pe niste casti. Merci!

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Conform poll-ului facut de cei de la Kotaku, se pare ca Astro A50 a castigat titlul de "Cea mai buna casca de gaming". Nu pot sa bag mana in foc ca asa este, dar macar merita sa o aveti in vedere (mai ales ca e compatibila cu Xbox One si PS4).

    Mai multe detalii gasiti pe pagina oficiala: A50 | ASTRO Gaming.
    Attached Images Attached Images astro_gaming_a50_wireless_headset_1.jpg astro_gaming_a50_wireless_headset_2.jpg astro_gaming_a50_wireless_headset_3.jpg

  17. #37 SP
    Member OxygeN's Avatar
    In loc de Beats by Dre mai bine o pereche de Sennheiser, mult mai bune, mult mai echilibrate.

  18. #38 SP
    Member Mircea's Avatar
    Promotie Somic G983 7.1 surround compatibilitate: PC/Xbox 360/PlayStation 3, sunet surround 7.1, microfon omnidirectional (dimensiuni:
    Mai de buzunar, initial vroiam sa iau sony pulse dar nu am vrut sa am vreo surpriza cu acele crapaturi des intalnite.
    Nu am cu ce sa le compar deoarece sunt primele mele casti gaming dar experienta audio este foarte placuta pentru mine in jocuri, muzica si fime.
    Game ON

  19. #39 SP
    Junior Member Piticlick's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Promotie Somic G983 7.1 surround compatibilitate: PC/Xbox 360/PlayStation 3, sunet surround 7.1, microfon omnidirectional (dimensiuni:
    Mai de buzunar, initial vroiam sa iau sony pulse dar nu am vrut sa am vreo surpriza cu acele crapaturi des intalnite.
    Nu am cu ce sa le compar deoarece sunt primele mele casti gaming dar experienta audio este foarte placuta pentru mine in jocuri, muzica si fime.
    Game ON
    Uite casti la preturi bune, ajung in max 1 sap. in stoc. Casti gaming SteelSeries Spectrum 5XB, negru | ALTEX sau Casti gaming SteelSeries Spectrum 7xb, wireless, negru | ALTEX

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Recomandare casti gaming pc + muzica By HoTSaucE in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2015, 22:34
  2. Recomandare CASTI GAMING 5.1/7.1 PC / PS4 By PumaS in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 04-01-2015, 16:24
  3. Recomandare Casti pentru PC By JamiroQuai in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 07-12-2012, 21:16
  4. Recomandare casti gaming By Hazer in forum HiFi
    Replies: 5 Last Post: 19-10-2011, 13:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts