Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 29 of 29

Thread: Smart Tv sau Diagonala mai mare

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poti sa-i zici si GoldStar... ca e tot aia

  2. #22 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cum e cu 3D-ul la TV-uri in filme sau gaming simti ca e 3D sau doar reclama abuziva cum fac astia de la Domo prin tara unde pe TV-uri ruleaza filmul ala cu japonezii aia in 3D de iti pica fata ce efecte are?3D-ul difera de la un televizor la altul?!Si aici nu ma refer la diagonala.

    As putea mari bugetul daca vand TV-ul actual asa ceva e bun? Televizor LED Samsung Smart TV UE40ES6100 Seria ES6100 101cm negru Full HD 3D - PC Garage Le are pe toate sa zicem ca functia smart m-ar ajuta deoarece in timp ce joc imi place sa fac si trofee si atata timp cat pot folosi youtube si in acelasi timp sa ma si joc ar fi perfect pentru genul de trofee collectibles.

  3. #23 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    Atentie la clouding sau cum ii mai spune...al meu are din belsug Cat despre 3d,citeste doar format sbs din hdd estern sau stick. Pt bluray3d (nu am avut ocazia sa vad)trebuie media player,blu ray player sau ps3 .Am jucat God of War 3D si a avut ceva efecte dar nu m-a dat pe spate.Bateriile la ochelari tin destul mult,indicat sa fie intuneric in camera cand folosesti functia 3d altfel te cam rupe la ochi.La net nu a fost conectat.Altceva....?

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    beugen2001: iti recomand sa citesti http://www.consolegames.ro/forum/f60...ight=3d+gaming.
    Eu unul am cam renuntat la 3D... de multe ori nu face altceva decat sa strice experienta unui film sau unui joc bun. Da, sunt cateva exemple unde 3D-ul e facut cu cap... dar de obicei e doar un gimmick. You either hate it or love it!

  5. #25 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci pana la urma ai reusit sa impaci si capra si varza (adica si diagonala mai mare, si smart tv). Felicitari! Sa-l stapanesti sanatos!

  7. #27 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Am o mica intrebare TV-ul se poate echilibra in asa fel incat atunci cand il folosesc pe PC sa se vada mai clar.Nu stiu exact dar se simte o diferenta intre TV cand e conectat la pc si Monitor cand e conectat la pc.

    Pe monitor pc-ul parca mare mai calibrat cand vine vorba de culori si aici ma refer in desktop mode cand ma uit la film sau ma joc nu vad diferenta doar cand stau pe desktop adica navigare pe internet visualizare imagini pe browser albul parca e mai mult gri etc.Culorile nu sunt asa de vii ca si cum l-as conecta la PS3/Monitor.

  8. #28 SP
    Member COD.221's Avatar
    nicigand . smart tv integrat e o prostie cat se poate de mare io am "minix Neo x7" smart TV pe ce TV vreau si nu are restrictii, android on tv ce mai vrei,

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    beugen2001: Sigur ca poti. In functie de modelul TV-ului poti face intai calibrare per input. Daca TV-ul este mai putin destept, s-ar putea sa fii nevoit sa intri in meniul de service. Daca nici asta nu poti, atunci din driverul placii video poti schimba gamma, temperaturi de culoare, etc.

    COD.221: Nu e tot timpul o prostie mare. Un Smart TV face chestii pe care cu un "minix Neo x7 whatever" nu le poti face (functii de recording, picture in picture, aplicatii care pe semnal digital iti afiseaza informatii despre film, etc...). In plus, la anumite surse nu ai acces cu orice Android. De exp. la Sony Center (3D Movies, demos, etc) nu ai decat cu Smart-ul Sony... Samsung si LG la fel... nu le poti accesa cu acel Android minix.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Guinness premiaza cel mai mare ecran HD ! By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 30-09-2009, 07:34
  2. Sony: Un PSN mai mare, mai bun in primavara 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 29-06-2009, 12:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts