Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: IPhone 4!

  1. #1 SP
    Senior Member mark's Avatar

    IPhone 4!

    In seara asta la ora 00:00 se va lansa iPhone 4 pe site la Orange, iar maine in shopuri.

    Preturi:

    Preturi finale la abonament

    16 GB cu abonament 2 ani:
    ab 8 + mysmartphone � 449eur
    ab 12 + mysmartphone � 349 eur
    ab 20 + mysmartphone � 249 eur

    pantera 29: 2 ani
    219 eur de 16 gb
    319 eur de 32gb

    pantera 49: 2 ani
    169 eur de 16gb
    270 eur de 32gb

    Ce ziceti? Sunteti tentati? Stiu ca preturile sunt mari dar macar este oficial iPhone 4 in Romania!
    Attached Images Attached Images gallery01-20100607.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul celui de 16 Gb, este 8 euro + mysmartphone care este 9.37 eur pe luna, ceea ce este "destul" de mult pentru un telefon ce, la abonament, este 449 euro.

    pretul la "baieti" a ajuns deja pe la 720 - 800 euro, ceea ce mi se pare acceptabil, daca il vrei neaparat. daca nu, asteapta pana anu viitor, cand vor fi diferente mai mari intre 3Gs si 5, ca intre 3Gs si 4, inafara de ecran si camera, dfiferentele sunt minore.

  3. #3 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ba daca te chinui un pic gasesti si la 650 euro fara cutie, doar tel si cablu. Acuma na... prin abonament poti sa-l iei nou nout in rate cum ar veni da in final platesti de te ia mama lu proces verbal ....

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ce ziceti? Sunteti tentati? Stiu ca preturile sunt mari dar macar este oficial iPhone 4 in Romania!
    Nu sunt tentat deloc. Prefer sa-mi iau Neverlocked de 32GB de-afara. Oricum, "stocurile" Orange s-au terminat instant (le-au luat "bisnitarii" - o sa le vedeti in curand pe okazii and co)... asa ca poti spune ca iPhone 4 s-a lansat oficial in Romania azi. Maine nu mai este

  5. #5 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, putem totusi sa ne facem programare si asteptam la rand...

  6. #6 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Astazi a fost in stoc din nou iPhone 4 online. Bine inteles ca s-a epuizat rapid. Am ezitat sa comand pt ca am fost sunat de la Orange Shop sa ma duc luni pt telefon. Daca ma duc si nu-l mai au pe stoc nici acolo ii nenorocesc. Clar o sa comand la urmatoarea tura pe site dar uite ca am mai ratat un val.

  7. #7 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am reusit sa iau azi telefonul. E superb, faceti-va programare. Merita.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Am reusit sa iau azi telefonul. E superb, faceti-va programare. Merita.
    Felicitari si sa-l stapanesti sanatos ! Programari la credite si imprumuturi bancare se mai fac ?

  9. #9 SP
    Senior Member mark's Avatar
    e hai ca nu-i chiar asa scump. Eu am dat 349€ pe tel pt un abonament de 12+9€/luna la care mai primesc si 6 luni reducere de 25% pt abonament.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    e hai ca nu-i chiar asa scump. Eu am dat 349� pe tel pt un abonament de 12+9�/luna la care mai primesc si 6 luni reducere de 25% pt abonament.
    Asta pt. ca ai Orange... pt. noi ceilalti... e EXTRAORDINAR de scump...

  11. #11 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Niciodata nu e prea tarziu sa descoperi Orange

  12. #12 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    M-am jucat ieri la orange pe un exemplar. Se misca superb in meniuri, pare inchegat, dar in rest, nu mai are nimic inovativ fata de android. Personal, nu vad diferente fata de galaxy s. M-a surprins faptul ca, desi are rezolutie mai buna, ecranul e mai mic ca la sgs. Deci nu mai e un avantaj. Iar culorile.... E o parere subiectiva. Sa il folositi sanatosi si sa scrieti impresii

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  13. #13 SP
    Junior Member henak's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Am reusit sa iau azi telefonul. E superb, faceti-va programare. Merita.
    Cand ai facut programare? Am fost ieri la orange, am facut si eu programare si mi s-a spus ca mai ajunge in stoc in 10-14 zile.

  14. #14 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu am facut programare saptamana trecuta luni, iar saptamana asta tot luni (ieri) l-am luat. L-am prins chiar ultimul. Asa am auzit si eu ca vine cam tarziu lotul 3. MonkY, sa inteleg ca ai abonament de vodafone? Si apropo, nu mai fa quote la post anterior

    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    M-am jucat ieri la orange pe un exemplar. Se misca superb in meniuri, pare inchegat, dar in rest, nu mai are nimic inovativ fata de android. Personal, nu vad diferente fata de galaxy s. M-a surprins faptul ca, desi are rezolutie mai buna, ecranul e mai mic ca la sgs. Deci nu mai e un avantaj. Iar culorile.... E o parere subiectiva. Sa il folositi sanatosi si sa scrieti impresii

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
    Vrei diferente? Iti dau numai una si cea mai importanta: galaxy S se misca infect in meniuri (agata, se poticneste, optimizare de 2 lei), iPhone 4 e parfum. Degeaba, android mai are de invatat.

  15. #15 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    pictures or it didn't happen

  16. #16 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Na:
    Attached Images Attached Images img019.jpg img020.jpg img022.jpg img023.jpg img024.jpg img025.jpg

  17. #17 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    cu cat ai dat 3gs-ul?sau il mai ai?

  18. #18 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Vrei diferente? Iti dau numai una si cea mai importanta: galaxy S se misca infect in meniuri (agata, se poticneste, optimizare de 2 lei), iPhone 4 e parfum. Degeaba, android mai are de invatat.
    Nu confunda TouchWiz-ul de la samsung galaxy cu androidul. Eu am HTC Desire tot cu android si se misca perfect. Problema e de la samsung nu de la android

    OT: Sa-l stapanesti sanatos, e o frumusete de telefon.

  19. #19 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu e vina componentelor integrate in Galaxy S ca softul le foloseste prost. O sa se rezolve si problema lag-ului(ma refer la o rezolvare oficiala, ca e plin net-ul de Lag-fix-uri). Sa il folosesti sanatos.

  20. #20 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by giovanni_homies View Post
    cu cat ai dat 3gs-ul?sau il mai ai?
    Cu 1200 ron.
    Mersi tuturor pt aprecieri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts