Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Televizorul, iti distruge mintea?

  1. #1 SP
    Banned Mario's Avatar

    Televizorul, iti distruge mintea?

    Ma "certam" cu fratimiu pe urmatorul subiect.El crede ca daca pui un copil mic sa se uite la TV el in viitor va fi un drogat sii nu stiu ce lucruri oribile deoarece pana si la desene vine vorba de sex se mozolesc aia pe acolo,el crede ca daca nu pui un televizor in casa,copilul tau va fi mult mai cuminte,asculator.Eu nu cred de ex. iau cazul meu cand am intrat in cls 1 eram fraieru clasei se foloseau toti de mine asta a durat cam 5 ani pana mi-am dat seama ca daca esti si tu asea ca ei e mai bine.
    Parerea mea e ca daca lasi un copil la TV el va ajunge mai putin agresiv decat daca il lasi sa stea in "cartier".Acuma vreau o opinie eu zic ca mai bine il lasi sa stea cu ochi in TV decat sa-l lasi afara si sa afle din clasa 1 despre sex si dupa sa devina un obsedat,sa caute pe net si sa gaseasca cine stie ce filme.

  2. #2 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Aceeasi indoctrinare idioata si "political corectness". Era sa innebunesc cand am auzit ca a fost interzisa reclama la pufuleti Gusto pe motiv ca au depus niste parinti cereri la CNA. Sa ridice mana adolescentii de aici care au crescut in fata televizorului si n-au nicio problema. Iar copii aia mici, fi sigur ca din culorile si personajele alea, ultimul lucru ce il vor intelege e sa dea cu ciocanul in cap cuiva.

  3. #3 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Eu cred ca depinde de canal

  4. #4 SP
    Member dogdan's Avatar
    eu pot spune ca ma uitam ft mult la televizor cand eram mic, find "de la tara" am avut doar tvr stiu ca la 8 erau desene pe tvr si imi placeau ft mult in fiecare seara ma uitam , apoi cand a cumparat taicamio o atena parabolica pe atunci aveam 7 sau 8 ani si aveam catoon network canal de desene si pro 7 ,rtl canale germane dar oricum bagau filme ,desene mai faine gen TMNT ,atunci am inceput sa ma uit la tv ft mult la tv si am iesit OK zic eu in plus ca am invtat engleza de pe cartoon si umpic germana de pe celelate.

  5. #5 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    pentru copii de varsta 4,5-10 ani mi se pare ca se difuzeaza desene animate din ce in ce mai violente...nu mai e dexterul cu care am crescut, tom si jerry, scoby doo-ul sau alte desene..sau or mai fi dar copii nu mai sunt la fel de mult de atrasi de ei. acum se uita la desenele gen mega-destruction..ce sa vada acolo in afara de violenta? pana si star wars-ul transpus in desene mi se pare destul de plin de slice-uri si killuri mai ceva ca in afro samurai(the game)...

  6. #6 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    pentru copii de varsta 4,5-10 ani mi se pare ca se difuzeaza desene animate din ce in ce mai violente...nu mai e dexterul cu care am crescut, tom si jerry, scoby doo-ul sau alte desene..sau or mai fi dar copii nu mai sunt la fel de mult de atrasi de ei. acum se uita la desenele gen mega-destruction..ce sa vada acolo in afara de violenta? pana si star wars-ul transpus in desene mi se pare destul de plin de slice-uri si killuri mai ceva ca in afro samurai(the game)...
    ai dreptate. desenele dinnainte erau de o inocenta pura. viata cu louie, pinocchio, tom si jerry si multe altele nu iti faceau absolut niciun rau, dar cand un copil de ani se uita la naruto cred ca pot exista consecinte in viitorul apropiat pt el

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Televizorul,iti distruge mintea?
    ...nu distruge nimic, astea-s prostii.

    Eu de c�nd mă știu am mereu două TV-uri deschise l�ngă mine - non stop și sunt perfect sănătos (). De multe ori, merg pe același program, dacă e interesant.

  8. #8 SP
    Banned Mario's Avatar
    umm bine sunt un pic de acord cum ca iti distruge mintea deoarece de ex. in ziua de azi copii ca mine se gandesc doar la sex deoarece vad lucruri pe net si la televizor(nu doar la desene)care ii obsedeaza am citit ca peste 50 % din ce se difuzeaza la tv (filme muzica) au referinta la sex,in aproape orice videoclip de pe mtv sunt femei foarte "sexoase" care sunt imbracate de zici ca-s dezbracate.acuma daca vad una "buna" pe strada ma uit la ea desi am 13 ani.

  9. #9 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ever watch The Cable Guy?

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca mintea nu e indeajuns de tare chiar si doar o reclama la pufuleti o poate da peste cap. Ce sa mai vorbim de o reclama la pufuleti cu capete taiate... Si ne mai miram la stirile de la ora 17:00 ca vedem pe nu stiu ce pusti ca i-a taiat capul fratelui, sa vada daca i-au placut pufuletii. Deci da, sunt de acord ca pana la o anumita varsta, copiii trebuiesc tinuti sub "control".

    "The mind is very flexible... until it breaks"

  11. #11 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    televizorul nu,
    televiziunea in schimb este doar un mijloc de indoctrinare in masa pentru cei mai slabi(oiiile de zi de zi)
    un mod de a tine sub control o mare masa de oameni

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce Xbox sau PS merge pe televizorul meu ? By EuSuntChuckNorr in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 12-09-2014, 10:04
  2. Replies: 3 Last Post: 06-05-2013, 10:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts