Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Un cuvant de adio pentru marele Gheorghe Dinica

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Un cuvant de adio pentru marele Gheorghe Dinica

    Maestre te vom iubi mereu !
    Dzeu sa-l ierte.








    Attached Images Attached Images 3890_gheorghe-dinica_parol-ca-te-iubesc_cdfront.jpg adinica.jpg gheorghedinica1.jpg thumb_size1.jpg gheorghe-dinica.jpg

  2. #2 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Odihneasca'se in pace !

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mare om ! Mare actor ! Mare artist !
    Din pacate generatia aceea care ne-a incantat tineretea incet incet se stinge...

    "Nu trage domn Semaca ! Sunt eu, Lascarica !"

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Maestrul a fost operat luni seară de colecist, potrivit reprezentanţilor Spitalului Floreasca din Bucureşti, evoluţia postoperatorie fiind extrem de gravă, necesit�nd măsuri de terapie intensivă.
    Actorul a decedat azi, după ce starea sa a fost extrem de gravă şi a stat internat 19 zile.
    "Bronhopneumonia este o infecţie pulmonară severă. Stafilococoul a fost depistat c�nd pacientul a fost adus la spital. Acum există acest microb �n plăm�ni, care a provocat această boală, iar infecţia s-a dus �n tot s�ngele şi �n tot corpul. Asta �nseamnă şoc septic. Această infecţie a provocat multiple funcţionări defectuoase ale organelor", declara purtătorul de cuv�nt al Spitalului Floreasca, Bogdan Opriţa.

    Gheorghe Dinică, �n v�rstă de 75 de ani, a fost diagnosticat cu bronhopneumonie cu stafilococ auriu şi candida, pneumonie bazală st�nga �n remisie, şoc septic, disfuncţie multiplă de organe, insuficienţă cardio-respiratorie cu suport vasopresor, insuficienţă renală cronică acutizată, hemofiltrare continuă, insuficienţă respiratorie acută cu suport ventilator, disfuncţie digestivă cu ileus dinamic, disfuncţie hepatică cu sindrom de colestaza, deficit sinteză hepatică, disfuncţie hematologică �n remisie, a informat un comunicat al spitalului.

    Actorul a fost internat de joi, 22 octombrie, la Spitalul de Urgenţă "Floreasca" din Capitală, �n secţia de terapie intensivă, ca urmare a unei infecţii generalizate (septicemie), a cărei cauză nu a fost cunoscută. Anterior, actorul fusese internat şi la Spitalul Elias. Medicii au spus că, de fapt, oboseala era o manifestare a septicemiei.

    Dzeu sa-l ierte. Ne vom aminti de el mereu.

  5. #5 SP
    Junior Member scroom's Avatar
    R.I.P.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar


    ---------- Post added 10-11-2009 at 01:58 PM ----------

    Iar pentru cei care nu stiu... iata ce stie Wikipedia despre Gheorghe Dinica. Sper ca si ai nostrii sa-i recunoasca munca depusa pentru public:


  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    What a great man, what a great actor.
    May he rest in peace. (Am goose bumps)

  8. #8 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    R.I.P MAESTRE.

    inca un mare artist care s-a stins

  9. #9 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    chiar ma intrebam de ce nu a aparut un astfel de topic si mi-era teama sa il fac eu numai ca sa nu mai sara careva ca sunt ipocrit sau altceva.
    poate ca nu am vazut eu toate piesele de teatru sau filmele maestrului, cele pe care le-am vazut m-au marcat prin simplul fapt ca au fost facute cu daruirea totala.

    nu pot sa spun ca sunt distrus de trecerea sa in nefiinta (pentru ca ma asteptam ), din cauza faptulului ca majoritatea actorilor "de aur" au acum niste varste onorabile dar care incet, incet....se duc.

    trebuie doar sa fim noi pregatiti si in loc sa ii plangem continuu ar trebui sa fim fericiti ca ne-au bucurat pe noi si mai ales pe cei care i-au prins in perioada lor de glorie.
    Adio, Maestre!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nintendo Wii U a primit marele update 3.0 By MonkY in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 26-04-2013, 07:21
  2. A murit marele actor Jean Constantin. RIP By Donely in forum Offtopic
    Replies: 28 Last Post: 26-05-2012, 15:22
  3. Replies: 5 Last Post: 01-09-2011, 16:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts