Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 312 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283 284 285 293 ... LastLast
Results 5,641 to 5,660 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #5641 SP
    Junior Member mmplanet's Avatar
    nu mi se pare asa bun. am stat cam 2 minute sa fac un HIT...nu se merita

  2. #5642 SP
    Member AccenT's Avatar
    Quote Originally Posted by mmplanet View Post
    nu mi se pare asa bun. am stat cam 2 minute sa fac un HIT...nu se merita
    Macar tie nu-ti scrie "This account has been suspended by the Amazon Mechanical Turk team." cand vrei sa te loghezi.

  3. #5643 SP
    Junior Member mmplanet's Avatar
    ce-ai facut? ai fost banat de 3 ori de requesteri?

  4. #5644 SP
    Junior Member razvitim's Avatar
    @AccenT nasol.

  5. #5645 SP
    Member AccenT's Avatar
    Nu am facut nimic. Am avut un cont mai vechi, l-am inchis si am deschis altul. Nu am avut mai multe conturi in acelasi timp. Nu mi se pare o infractiune.

    Si raspunsul lor: "I am sorry for the delay in responding to your e-mail. Our system detected activity on your Amazon Mechanical Turk account that we believe violates the Participation Agreement/Conditions of Use, and we have terminated your Amazon Mechanical Turk account effective immediately. This suspension officially terminates all your activity on Mechanical Turk. Should you try to open another account, it too will be closed."

  6. #5646 SP
    Junior Member razvitim's Avatar
    Ce naspa.Si eu vroiam cu contu asta pe care am ratia praf si am picat o groaza de teste sa imi iau un joc ceva,si sa fac altul cu care sa imi iau kinectu..Poate ma trezesc cu ban.

  7. #5647 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Ca sa nu faci ratia varza, foloseste turkopticon. In felul asta te feresti de requesterii tzepari.

    Ar trebui sa puna cineva sticky acest link, nu cred ca cei noi veniti stiu de acest programel extrem de util, este practic vital pt lucrul pe mturk...

  8. #5648 SP
    Junior Member razvitim's Avatar
    Am facut 27 de dolari si vreau sa imi iau un headset,cand la check out spune ca nu livreaza in romania..Stie cineva vreun headset pentru xbox360 pe amazon.com si sa livreze in romania?:d

  9. #5649 SP
    Member AccenT's Avatar
    Hello,

    Your account was closed due to a violation of our Participation Agreement and cannot be reopened.

    Any funds that were remaining on the account are forfeited, and we will not be able to provide any additional insight or action.

    You may review the Participation Agreement/Conditions of Use at this URL:

    http://www.mturk.com/mturk/conditionsofuse

    Thank you for trying Amazon Mechanical Turk.

    Nimeni nu detaliaza, toti sunt cu "a violation", dupa care sunt trimis sa citesc un roman.

  10. #5650 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Accent,contul asta cand ti l-au suspendat?

  11. #5651 SP
    Junior Member razvitim's Avatar
    Am ajuns la checkout,si bifez acolo use your 27$ bla bla bla,dar nu ma lasa sa dau continue,ce mai trebuie sa fac?

  12. #5652 SP
    Member AccenT's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Accent,contul asta cand ti l-au suspendat?
    Acum 2-3 zile.

  13. #5653 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvitim View Post
    Am ajuns la checkout,si bifez acolo use your 27$ bla bla bla,dar nu ma lasa sa dau continue,ce mai trebuie sa fac?
    sa mai faci bani...
    Nu ai destui.

    //edit
    http://www.amazon.com/gp/browse.html...A38MVFVCREH2V1

    Seller din UK.

  14. #5654 SP
    Junior Member HChris's Avatar
    Salut!
    Poate sa imi spuna careva, am un PC mai vechi prin casa, daca imi fac cont si lucrez doar de pe PC-ul vechi, pe acelasi abonament de net si acelasi IP, se poate sa iau ban? Ca pe PC-ul meu iau banuri constante, si am citit cu cateva pagini inainte ca daca schimbi placa de retea scapi de problema . alt pc => alta placa

  15. #5655 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Daca folosesti router trimiti aceeasi informatie de pe ambele.

  16. #5656 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    O intrebare pentru cei mai vechi in domeniu: la cenumar de hituri dispare/creste limita de 100?
    Ps: am cont nou si momentan observ ca imi scade limita in loc sa imi creasca am avut 92, 88, acuma 84. Multumesc anticipat de raspuns.

  17. #5657 SP
    Member Szergiu's Avatar
    ai limita la 100 hituri acceptate nu neaparat si terminate...hiturile mai expira,mai nu le termini...etc(se contorizeaza toate)
    Cat despre prima intrebare...trebuie sa ai si un pic de vechime


    Cel cu unda verde la Product Listings...cate mii ai pana acum?

  18. #5658 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Lol. Nu mii, nu prea aveai cum fara sa trisezi sau sa stai 18-19 ore (imposibil, poate doar daca esti robot). Prima transa a durat 20 de zile si erau disponibile aproape non stop. Poti face cam 8-9 USD pe ora, mai mult nu ai cum, facandu-le cat de cat corecte. Am calculat putin si pt 1600 USD trebuia sa lucrez ~10 ore efectiv (adica stat lipit de ecran), zilnic (20 de zile). Insa am mai avut si alte treburi, n-am putut sta atat...

    Si am observat ca sunt ceva mai grele de cand le-au facut Premium, adica pica f des itemuri cu diferente minore (de culoare, marime, etc) si tre sa fii putin mai atent.

    De 2-3 zile au inceput sa bage din nou, de data asta incerc sa stau 10 ore, ca sa pot face macar 80-90 usd pe zi. Sper sa reusesc...

  19. #5659 SP
    Junior Member Oanna23's Avatar
    stie cineva un seller de telefoane care trimite la noi? ca eu stiam de FGS Trading da vad ca atunci cand dau pe un telefon scrie "We are not able to ship this item to your default shipping address."

  20. #5660 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    Pentru cei interesati limita de 100 de hituri dispare odata ce treci de pragul de 500 de hituri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 283 of 312 FirstFirst ... 183 233 273 281 282 283 284 285 293 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts