Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 158 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2161 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dragnea la brutărie! Nu pot sa nu mă bucur.dragnea-puscarie.jpg

  2. #2162 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Averea confiscata, altfel nu am de ce sa ma bucur. Scrie 1-2 carti intr-un an e afara si cu milioanele furate.

  3. #2163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E mort dpdv politic iar anul viitor scăpăm definitiv de ăștia.

  4. #2164 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Scapam definitiv de "astia". Chestia e ca ramanem cu unii cel putin la fel de rai ca ei.

  5. #2165 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    1. Nu se mai pot scrie carti ca sa iesi
    2. Vezi sa nu la aia cu averea, o sa stea pe plaja toata viata dupa ce iese, DAR
    3. Am scapat de el mai da-l dreq

  6. #2166 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Scapam definitiv de "astia". Chestia e ca ramanem cu unii cel putin la fel de rai ca ei.
    Neah, mai rău decât Dragnea nu se poate. Totul depinde de NOI. Sper că am învățat ceva și ieșim la vot atunci când avem ocazia.

    PS: Sa mai râdem un pic

  7. #2167 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Total de acord cu @PoisonRemedy
    Nu este de ajuns. Trebuiesc confiscate averile, multi ani de parnaie... samd.

    Orice roman ar sta la parnaie 2-3 ani pentru cateva meleoane de verzisori in conturi, nu credeti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2168 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am votat in UK, am stat 7h la coadă, de la ora 13 până la ora 20, citeam un comentariu al lui Lucian Mandruță și o spune foarte bine.

    "PSD a luat 7% voturi in diaspora. (date partiale)

    Bai, as vrea sa-i cunosc si eu pe oamenii astia incredibili care stau la coada cateva ore ca sa voteze cu aia care ii tin la coada.

    Trebuie studiati. Istoria nu mentioneaza nicaieri o asa specie de imbecili!"

  9. #2169 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Neah, mai rău decât Dragnea nu se poate.

    Esti foarte naiv daca spui ca mai rau ca Dragnea nu se poate. Vezi perioada 1996-2000, aka Tapul. Astia-s noi, vin pe furate mai rau ca actualii. Asa a fost intotdeauna, de cand e lumea. Nu te lua dupa ce declara la TV sau in presa.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:43 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Total de acord cu @PoisonRemedy
    Nu este de ajuns. Trebuiesc confiscate averile, multi ani de parnaie... samd.

    Orice roman ar sta la parnaie 2-3 ani pentru cateva meleoane de verzisori in conturi, nu credeti?

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Voi chiar ganditi? Aveti creier? De ce sa-i confiste averea? A fost condamnat pentru evaziune fiscala si nu stiu eu, ha? Sau ca a furat ceva? Bagati-va mintile in cap cand faceti afirmatii din astea periculoase.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:45 ----------

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Averea confiscata, altfel nu am de ce sa ma bucur. Scrie 1-2 carti intr-un an e afara si cu milioanele furate.

    Unde te crezi mai baiatule? In evul mediu?

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:50 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    PSD pe 3, M.ie!

    Hahaha, PSD e pe 2 in conditiile in care nu au iesit la vot toti pensionarii. La prezidentiale si la parlamentare cand vor iesi la vot toti cei 5,2 milioane de pensionari plus aia care se pregatesc sa iasa la pensie, PSD va fi pe primul loc.

  10. #2170 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vorbești tâmpenii mai mari decât votanții PSD.

  11. #2171 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cred ca ai vrut sa spui decat ceilalti votanti PSD.

  12. #2172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Unde te crezi mai baiatule? In evul mediu?
    Nu prea ma bag eu in discutii despre politica pentru ca nu-mi place sa ma contrazic/cert cu alti oameni care au alte "crezuri", dar de ce ti se pare o chestie demna de evul mediu sa i se confiste averea?
    Adica trecand peste faptul ca se pare ca-l idolarizezi pe om.

    In tarile civilizate asa se face (stiu, rromania nu e tara civilizata, tocmai pentru ca trandafirii s-au asigurat de acest lucru) iar aia sunt mult in viitor fata de noi.

    + de asta, as fi ffff curios de unde a avut el bani de apartamentu ala filmat ieri (in zona aia se vand apartamente cu 4 camere la 400.000 euro) sau de masina aia cu care si-a batut soferul lui joc de echipele de televiziune in trafic. Nu mai zic de cele pe care nu le stim.

    Din salariu de bugetar? Din salariu de deputat? O avea vreun credit?

    Ar trebui luat la puricat fiecare ban facut si fiecare ban cheltuit. Asa cum se poate face cu noi toti, muritorii, din rromania.
    Iar ce nu se pupa fix pe fix, sa fie confiscat si adaugat la bugetul tarii.

    LE: eu nu inteleg ce-i cu tratamentul asta preferential fata de gainaru asta. A venit politia la el acasa si au facut actele acolo impreuna, probabil la vreun pahar de scotch, desi restul muritorilor sunt luati direct la sectie pentru asta. O sa beneficieze de regim semi-deschis desi conform Administratia Nationala a Penitenciarelor:

    Regimul semideschis se aplică iniţial persoanelor condamnate la pedeapsa închisorii mai mare de un an, dar care nu depăşeşte 3 ani.

    În mod excepţional, natura şi modul de săvârşire a infracţiunii, persoana condamnatului, precum şi comportarea acesteia până la stabilirea regimului de executare pot determina includerea persoanei condamnate în regimul de executare imediat inferior sau imediat superior ca grad de severitate, în condiţiile stabilite prin regulamentul de aplicare a prezentei legi.
    De ce este el "exceptia" ?!?!

  13. #2173 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu nu inteleg un lucru: daca un om are alte opinii decat ale voastre, este automat un votant psd care vorbeste tampenii?
    De ce nu doriti sa acceptati si alte puncte de vedere?
    In ultimii 2 ani si jumatate s-a creat un bulgare de zapada plin de ura, ce a avut ca rezultat acel m.ie psd care a devenit slogan national? Oamenii pretind onoare si corectitudine de la guvern, iar ei transmit fix opusul prin acea sintagma.
    Mai este faza cu diaspora. Bun, au tot respectul meu ca isi exercita dreptul la vot chiar daca nu mai locuiesc in tara, insa sunt mai mult ca sigur ca multi dintre ei au parasit tara in timpul crizei economice, cand la guvernare era Pdl-ul, partid pe care l-au voatat acum majoritatea, desi sub alt nume.
    Problema romanilor este ca sunt ipocriti si au memorie scura.

  14. #2174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Când nu o sa mai fie atât de agresiv în exprimare atunci o sa fiu și eu mai tolerant.

    PS: Majoritatea din diaspora a votat cu USR Plus

  15. #2175 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Esti foarte naiv daca spui ca mai rau ca Dragnea nu se poate. Vezi perioada 1996-2000, aka Tapul. Astia-s noi, vin pe furate mai rau ca actualii. Asa a fost intotdeauna, de cand e lumea. Nu te lua dupa ce declara la TV sau in presa.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:43 ----------




    Voi chiar ganditi? Aveti creier? De ce sa-i confiste averea? A fost condamnat pentru evaziune fiscala si nu stiu eu, ha? Sau ca a furat ceva? Bagati-va mintile in cap cand faceti afirmatii din astea periculoase.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:45 ----------




    Unde te crezi mai baiatule? In evul mediu?

    ---------- Post added 28-05-2019 at 06:50 ----------




    Hahaha, PSD e pe 2 in conditiile in care nu au iesit la vot toti pensionarii. La prezidentiale si la parlamentare cand vor iesi la vot toti cei 5,2 milioane de pensionari plus aia care se pregatesc sa iasa la pensie, PSD va fi pe primul loc.
    Gandesc... probabil mai mult decat tine dragule. Tocmai de aceea tu nu o sa intelegi esenta la ceea ce am spus eu mai sus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2176 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Foarte bina ca zici ca gandesti, dar nu știu daca tu gandesti doar selectiv sau in general, adica subiectiv sau obiectiv. Confiscarea averii pentru ca a angajat 2 pitipoance nu cred ca se poate niciunde pe planeta asta.

    Pe de alta parte, sunt de acord cu confiscarea averilor nejustificate pentru toata lumea, inclusiv iohanis, orban, ciolos etc. Tu, se pare, ca gandesti teleghidat sau manipulat de altii sau esti rauvoitor.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 10:18 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu prea ma bag eu in discutii despre politica pentru ca nu-mi place sa ma contrazic/cert cu alti oameni care au alte "crezuri", dar de ce ti se pare o chestie demna de evul mediu sa i se confiste averea?
    Adica trecand peste faptul ca se pare ca-l idolarizezi pe om.

    In tarile civilizate asa se face (stiu, rromania nu e tara civilizata, tocmai pentru ca trandafirii s-au asigurat de acest lucru) iar aia sunt mult in viitor fata de noi.

    + de asta, as fi ffff curios de unde a avut el bani de apartamentu ala filmat ieri (in zona aia se vand apartamente cu 4 camere la 400.000 euro) sau de masina aia cu care si-a batut soferul lui joc de echipele de televiziune in trafic. Nu mai zic de cele pe care nu le stim.

    Din salariu de bugetar? Din salariu de deputat? O avea vreun credit?

    Ar trebui luat la puricat fiecare ban facut si fiecare ban cheltuit. Asa cum se poate face cu noi toti, muritorii, din rromania.
    Iar ce nu se pupa fix pe fix, sa fie confiscat si adaugat la bugetul tarii.

    LE: eu nu inteleg ce-i cu tratamentul asta preferential fata de gainaru asta. A venit politia la el acasa si au facut actele acolo impreuna, probabil la vreun pahar de scotch, desi restul muritorilor sunt luati direct la sectie pentru asta. O sa beneficieze de regim semi-deschis desi conform Administratia Nationala a Penitenciarelor:



    De ce este el "exceptia" ?!?!
    Tu te auzi ce spui? De ce nu spui cu aceeasi tarie si despre iohanis, orban sau ciolos etc.? Iohanis de unde are 7 case? Din banii de meditatii, nu? Hai ca imi vine sa rad

  17. #2177 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Când nu o sa mai fie atât de agresiv în exprimare atunci o sa fiu și eu mai tolerant.

    PS: Majoritatea din diaspora a votat cu USR Plus
    Am vazut ce inseamna toleranta la romani: sa deschizi sampanie in Piata Victoriei pentru ca se duce unu' la puscarie. Sa te bucuri ca justitia isi face treaba e una, sa te bucuri ca intra unu' la puscarie e circ. In umila mea opinie, nu exista vreo diferenta intre unul care se bucura si danseaza pe muzica lui Paleru la ziua comunei si unul care desface sampanie pentru a sarbatori inchiderea unui om.

  18. #2178 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  19. #2179 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Foarte bina ca zici ca gandesti, dar nu știu daca tu gandesti doar selectiv sau in general, adica subiectiv sau obiectiv. Confiscarea averii pentru ca a angajat 2 pitipoance nu cred ca se poate niciunde pe planeta asta.

    Pe de alta parte, sunt de acord cu confiscarea averilor nejustificate pentru toata lumea, inclusiv iohanis, orban, ciolos etc. Tu, se pare, ca gandesti teleghidat sau manipulat de altii sau esti rauvoitor.
    Vezi, comportament tipic de pesedeu. Cand vorbesc despre confiscarea averilor, vorbesc la general, nu doar cu tinta pusa pe idolul tau, draCnea, cel care paroleaza orase si ne pune pumnul in gura intr-o tara care se vrea ... “democratica”.

    Unul care imi repeta zi de zi despre cresteri economice, cresteri salariale, marirea pensiilor.. dar... uita sa aduca aminte de cresterea concomitenta a preturilor la toate produsele. De unde sunt platite dragule toate majorarile astea la pensii si salarii? Noi suntem praf si pulbere, nu producem nimic, doar consumam si ne imprumutam “de afara”... ce se va intampla cand nu va mai veni nimic pe robinet?... iti spun eu ce, prietenii tai pesedisti vor pleca si vor veni altii care vor incepe sa taie tot ce au marit prietenii tai pentru ca... nu mai exista banuti. In momentul ala, prietenii tai vor arata cu DEJTU’ si vor spune, VEDETI? Noi v-am dat! Astia va iau!

    Si electoratul retardat pesedist va pune botul ca de fiecare data si va slavi pesedeii in continuare. S-a demonstrat statistic, electoratul pesedist este format intr-o proportie covarsitoare din oameni fara prea multa carte, iameni incapabili de a gandi singuri. De ce? Pentru ca astia sunt cei mai usor de manipulat.

    Asa ca... scuteste-ma, te rog. Ma repet, unii mai gandesc si singuri in tara asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Foarte bina ca zici ca gandesti, dar nu știu daca tu gandesti doar selectiv sau in general, adica subiectiv sau obiectiv. Confiscarea averii pentru ca a angajat 2 pitipoance nu cred ca se poate niciunde pe planeta asta.

    Pe de alta parte, sunt de acord cu confiscarea averilor nejustificate pentru toata lumea, inclusiv iohanis, orban, ciolos etc. Tu, se pare, ca gandesti teleghidat sau manipulat de altii sau esti rauvoitor.

    ---------- Post added 28-05-2019 at 10:18 ----------



    Tu te auzi ce spui? De ce nu spui cu aceeasi tarie si despre iohanis, orban sau ciolos etc.? Iohanis de unde are 7 case? Din banii de meditatii, nu? Hai ca imi vine sa rad
    Spun cu aceiasi tarie pentru TOATA LUMEA. Fie ca e vorba de Iohanis, Ciolos, Dragnea, vecinu de palier sau unu random din trafic care trece pe langa mine in Ferarri.

    Esti destul de penibil, sa stii, cu afirmatiile astea comuniste.

    Iar sarbatoarea cu sampania nu e doar pt ca s-a dus unu la puscarie. E pura satisfactie de genu "arzi nenorocitule!".
    Cum se intampla de regula de-a lungul istoriei (si in filme) cu diversi dictatori care afiseaza o aroganta maxima si dispret.

    Cu ocazia asta s-au oprit niste legi care erau absolut oribile si pe care nu cred ca mai au acum cum sa le adopte, legi pentru care UE a zis ca activeaza clauza nr 7 (sau whatever), ca sa ne scoata din UE din cauza cretinului astuia.

    De cand cu el, tot partidul lui de ***** si oamenii cu care s-a inconjurat, au tras in aceiasi directie - sa-l scape pe nenorocitu asta de puscarie, orice se intampla cu oamenii din tara asta, cu poporul pentru care ei sunt, teoretic acolo si care, teoretic, i-au votat.

    Oricum nu conteaza prea mult faptul ca este in puscarie, pentru ca o sa stea in lux acolo si o sa iasa dupa 1 an jumate. Important este ca a fost decapitat si dpdv istoric asta va conta. Faptul ca va ajunge la groapa de gunoi a istoriei si sa nu renasca peste 2 ani, cum au facut altii.

    Ideea e ca in ultimii 2 ani s-au intamplat atat de multe cretinatati si batai de joc, chestii comuniste si dictatoriale, incat e greu de apreciat ca acum (speram) se vor opri.

    Si tot ce sper eu si probabil toti oamenii care au sarbatorit cu sampanie acasa sau in piata victoriei, este ca lucrurile sa se desfasoare in normalitate de acum incolo, adica intr-o marja de cat de cat civilizatie, fara o societate rupta in 2.

    Sustine in continuare pe cine vrei tu, inclusiv PSD-u. Chiar nu-mi pasa. Pace tie!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 158 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts