Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 158 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #121 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Macar eu nu mai fac scoala maine din cauza protestului. Pentru mine e benefica treaba.

  2. #122 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Ce inseamna sa fii patriot pana la urma ?!
    Inseamna sa fii un prost, un fraier care mananca toate rahaturile tari.

  3. #123 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Poate sa-mi explice si mie cineva sentimentul acesta de patriotism? Eu sincer nu-l inteleg.

  4. #124 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Inseamna sa iti iubesti tara, sa vrei sa schimbi anumite lucruri prin propia ta forta si sa iti fie mila...

    ---------- Post added 18-05-2010 at 10:52 PM ----------

    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Poate sa-mi explice si mie cineva sentimentul acesta de patriotism? Eu sincer nu-l inteleg.
    Nu se poate explica !

  5. #125 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Nu se poate explica !
    Definitia este in postul meu de sus

  6. #126 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Patriotismul e mai mult o masca pt xenofobie...si da, sunt patriot.

    @DevilBringer, mai bine nu mai posta aici .

  7. #127 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Romania este tara in care oamenii stau cu capul plecat si spera ca maine sa fie mai bine . Daca noi tacem ei continua sa se imbogateasca pe spinarea noastra . Oricum ,cine sa "vorbeasca" ? Ciorile ce ameninta ca ies in strada daca nu isi mai primesc ajutorul de la stat ? Cocalarii care nu au muncit o zi in viata dar pot sa iti dea detali tehnice de la Ferrari ?
    @istrategie: Unde inveti ? Eu fac scoala maine

  8. #128 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm. Doar 40.000 azi ? Sa inteleg ca pe oameni i-a atras mai mult concertul AC/DC (unde au fost peste 50.000) decat faptul ca s-au trezit cu 25% din salarii mai mici, pensii cu 15% and so on ? No comment...

  9. #129 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm. Doar 40.000 azi ? Sa inteleg ca pe oameni i-a atras mai mult concertul AC/DC (unde au fost peste 50.000) decat faptul ca s-au trezit cu 25% din salarii mai mici, pensii cu 15% and so on ? No comment...
    nu toata lumea lucreaza la stat ,iar pensionarii ma mir sa fie prea multi.Tu ti-ai sfatui o ruda de 60 + ani sa se duca la o imbulzeala de zeci de mii de oameni? Eu ,nu.

  10. #130 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    nu toata lumea lucreaza la stat ,iar pensionarii ma mir sa fie prea multi.
    Glumesti ? Ultima oara pensionarii + bugetarii depaseau 50%... nici nu vreau sa ma gandesc la cat a crescut in ultima perioada. Daca mai punem si somerii, probabil se sare la 75%.
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Tu ti-ai sfatui o ruda de 60 + ani sa se duca la o imbulzeala de zeci de mii de oameni? Eu ,nu.
    Eu nu sfatuiesc pe nimeni nimic. Am facut-o la alegeri si am fost luat la misto. Acum, sa culeaga fiecare ce a semanat.

    P.S. Nu sunt adeptul "bailor de multime"... probabil ca daca as fi fost implicat, eu as fi fost sniperul pe care n-o sa-l vezi niciodata

  11. #131 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Nu sunt adeptul "bailor de multime"... probabil ca daca as fi fost implicat, eu as fi fost sniperul pe care n-o sa-l vezi niciodata
    Offff ca bine zici comandante. Nu ai nevoie de un om in echipa ?
    Ar trebui astazi sa iasa cel putin 500.000 de oameni in strada la miting, dar se pare ca nu le-a ajuns inca cutitul la os.

  12. #132 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Sniping de politicieni nu? my favorite "game" ma bag si eu .

    Pfff, unde sunt haiduci de alta data ....
    Este obosit din pacate poporul acesta, numai suntem chiar ce am fost, inainte luptam pana la ultimul om...

  13. #133 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm. Doar 40.000 azi ? Sa inteleg ca pe oameni i-a atras mai mult concertul AC/DC (unde au fost peste 50.000) decat faptul ca s-au trezit cu 25% din salarii mai mici, pensii cu 15% and so on ? No comment...

    La concert te simti bine. La o "baie de multime" nu te simti deloc.

    Poate sa iasa jumatate de tara, tot la fel. Daca base vrea sa ne fure cu ambele maini/picioare e liber sa o faca.(ca doar popurul credul la votat)

    Sa traiti bine dragi romani

  14. #134 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Numai da-ti vina doar pe base... TOTI ne fura toata campania asta anti base are menirea sa ne concentram doar asupra lui pe cand si ceilalti care sunt la fel de vinovati scapa neobservati (nu ma intelegeti gresit si el este la fel de vinovat ca si restul tot ce zic este ca toti politicieni sunt in aceeasi oala si din cauza tuturor politicienilor am ajuns aici).

  15. #135 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Numai da-ti vina doar pe base... TOTI ne fura toata campania asta anti base are menirea sa ne concentram doar asupra lui pe cand si ceilalti care sunt la fel de vinovati scapa neobservati (nu ma intelegeti gresit si el este la fel de vinovat ca si restul tot ce zic este ca toti politicieni sunt in aceeasi oala si din cauza tuturor politicienilor am ajuns aici).
    Toti ne fura dar una este sa furi cu un deget alta este sa furi cu obsolut TOT ce poti.

  16. #136 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Intradevar asa este, dar asta o fac 99% din politicieni (sa zicem prin absurd ca este un 1% de politicieni cinstiti). Vorba unui amic ar trebui tavalit peste ei toti impuscati sau trasi in teapa (ce n-as da pentru un Vlad Tepes acuma)... si sa vedem daca mai fura cine vine la putere...

  17. #137 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Voi chiar credeti ca Base trage sforile?Daca ai vrea sa furi milioane(miliarde) de euro dintr-o tara,chiar ai vrea sa fi cel mai cunoscut om?

  18. #138 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Voi chiar credeti ca Base trage sforile?Daca ai vrea sa furi milioane(miliarde) de euro dintr-o tara,chiar ai vrea sa fi cel mai cunoscut om?
    No coment !!! In ce tara traiesti tu comandante ? Nu ma pot abtine sa nu te intreb asta !

  19. #139 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Patriotismul e mai mult o masca pt xenofobie...si da, sunt patriot.
    te rog nu spune asta. xenofobia si patriotismul sunt doua lucruri diferite. daca esti xenofob faci un deserviciu patriei tale, deci nu esti patriot. partriotismul nu este deloc mai mult sau mai putin.

    un patriot este o persoana care isi iubeste patria si lupta pentru interesele, prosperitatea si apararea ei.
    un xenofob este o persoana care simte si isi manifesta ura fata de persoane de alta nationalitate si fata de alte popoare. o persoana care denota stupiditate si ignoranta imo.
    mi-ar placea sa cred ca nu esti xenofob totusi.

    te-ai confruntat vreodata cu o persoana xenofoba? ti-a zis cineva in fata ca esti o persoana demna de scarba si ura doar pentru ca te-ai nascut in Romania? ti s-a spus ca femeile romance sunt toate curve? ti-a placut ce auzi?

  20. #140 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    No coment !!! In ce tara traiesti tu comandante ? Nu ma pot abtine sa nu te intreb asta !

    e o conspiratie la nivel inalt...cum sa faca base toate astea....si sa mai fie si cunoscut. dar vaaai

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 158 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts