Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 157 of 158 FirstFirst ... 57 107 147 155 156 157 158 LastLast
Results 3,121 to 3,140 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #3121 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da, dar macar ai scapat de gripa secolului 22

    Radem, glumim… eu sper sa ma insel eu si sa aiba dreptate toti pro-vaccinistii si medicii vietii. Si daca o fi sa crap de “covrig”, macar stiu ca am crapat pe mana mea, nu pe mana altora.

    Cat despre cenzura, libertatea de exprimare samd… tin sa te anunt cu regret ca este mai rau acum decat pe timpul celui impuscat IN ZIUA DE CRĂCIUN de catre CREȘTINI ORTODOCSI.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #3122 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Regret din tot sufletul meu ca l-am facut.

    Multe efecte adverse, vizitat enspe mii de medici. Raportat simptomele, contactat incluziv Pfizer, raspunsul lor a fost:
    As fi foarte curios sa aflu ce efecte adverse ai. Am acces (si teoretic, cred ca toata lumea are) la documentatia studiului clinic si as fi curios daca s-au semnat astfel de reactii adverse de la vaccin.

  3. #3123 SP
    Member smits's Avatar
    Cu toti mai gresim... ma bucur ca sunt in viata.

    Daca as putea da timpul inapoi as face-o cu drag.

    Efectele secundare mi-au adus calitatea la nivelul 0, sau chiar sub.

  4. #3124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta nu este un raspuns. E la fel cum faceau fetele in adolescenta, cand ziceau "vrei sa stii ceva? mai bine lasa".
    Eu nu stiu pe nimeni vaccinat cu alte efecte adverse inafara de cele "normale", de a doua zi, care au trecut brusc pana a treia zi.

    In schimb stiu prea multi oameni morti pentru ca nu s-au vaccinat. Asa ca va rog frumos, cei care vrei sa promovati aici nevaccinarea sau alte balarii de genu asta, sa va abtineti.

    Iar toti astia care va dati mari si tari ca nu v-ati vaccinati si ca o sa crapati pe mana ta - va rog eu, cand vine ambulanta la voi, refuzati-o. Spuneti clar ca nu vreti sa fiti tratati. Lasati paturile alea libere pentru cei care cred in boala si in vaccin si care merita o sansa la viata.

  5. #3125 SP
    Member smits's Avatar
    Lista e lunga, trebuie sa sapi mult pana gasesti ceva.

    Pana acum 2 medici, un cardiolog si un neurolog au afirmat ca sunt simptome post vaccin.

    Lista:

    Tinnitus in urechea dreapta, pe partea unde am primit ambele doze.
    Ameteli
    Sistem imunitar slabit
    Lightheadedness
    Insomnie
    Palpitatii
    Contractii musculare
    Oboseala severa si permanenta


    De banii cheltuiti pe analize, radiografii, rmn-uri si alte investigatii nu ma mai plang, am avut noroc ca unele au fost acoperite sau macar partial.

    Ce ma doare este cenzura, negatia si indiferenta.
    In afara sunt enspe mii de grupuri cu persoane care au patit la fel, aici in romania multi ignora, nici macar nu stiu unde sa raporteze efectele adverse.

    Am 29 de ani si ma simt ca unul de 90.

    Fiecare ce face pana la urma, dar cat timp voi trai eu nu mai fac o asemenea chestie.

    Multa santate va doresc la toti.

    Sa o pretuiti, ca restul vine de la sine.

  6. #3126 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta nu este un raspuns. E la fel cum faceau fetele in adolescenta, cand ziceau "vrei sa stii ceva? mai bine lasa".
    Eu nu stiu pe nimeni vaccinat cu alte efecte adverse inafara de cele "normale", de a doua zi, care au trecut brusc pana a treia zi.

    In schimb stiu prea multi oameni morti pentru ca nu s-au vaccinat. Asa ca va rog frumos, cei care vrei sa promovati aici nevaccinarea sau alte balarii de genu asta, sa va abtineti.

    Iar toti astia care va dati mari si tari ca nu v-ati vaccinati si ca o sa crapati pe mana ta - va rog eu, cand vine ambulanta la voi, refuzati-o. Spuneti clar ca nu vreti sa fiti tratati. Lasati paturile alea libere pentru cei care cred in boala si in vaccin si care merita o sansa la viata.
    Stai linistit, asa o sa fac, sa ramana patul liber pentru “credinciosi”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #3127 SP
    Member smits's Avatar
    Asta era pentru mine?

    Sper ca nu.

    Nu promovez nimic, doar ca lumea trebuie sa afle si partea cealalta a povestii.

    La multi da efectele dispar dupa 2-3 zile, fie.

    Problema este ca multa lume nu raporteaza, si si daca raporteaza sunt maturati sub pres.

    Unele incet incet incep sa iasa la iveala din fericire.

  8. #3128 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Imi era mie adresata. Ca tot vorbeam de cenzura si dreptul la libera exprimare. Ma retrag


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3129 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    ROMÂNIA, TE IUBESC! - RĂZBOIUL GUNOAIELOR



    ROMÂNIA, TE IUBESC! - TRECUTUL ARE VIITOR


  10. #3130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Lista:

    Tinnitus in urechea dreapta, pe partea unde am primit ambele doze.
    Ameteli
    Sistem imunitar slabit
    Lightheadedness
    Insomnie
    Palpitatii
    Contractii musculare
    Oboseala severa si permanenta
    Mda, imi pare rau sa aud ca ai patit asa ceva.
    Am cautat cateva din ele si se regasesc la ultra rare cases, nu doar in studiul clinic, dar si pe internet. Multe din ele sunt la cei care aveau inainte probleme cardiace, dar nu numai.
    Am mai auzit de cazuri, dupa doza 2 si 3, oameni care pierd gust/miros pt cateva zile si nici asta nu am vazut asa des la side effects.

    Mai multe despre subiect nu vreau sa zic. Nu mi se pare locul potrivit pentru o astfel de discutie si da, fiecare e liber sa faca ce vrea cu corpul lui.

    Trebuie doar sa tineti cont de un singur lucru - atunci cand muriti, oamenii apropiati va vor duce lipsa, indiferent ca ai 30 de ani sau 80, dar cel mai probabil ati mai fi trait cativa ani buni.
    Iar durerea aia nu o poate vindeca nimeni si nimic.

    Revenind putin on topic, niste reportaje excelente facute de Recorder, asa cum ne-a obisnuit. Desi sunt sigur ca nu se va schimba absolut nimic in urma lor.

  11. #3131 SP
    Member smits's Avatar
    Am avut ghinion.

    Asta e invatatura de minte.

    Dar da, schimbam subiectul.

    Sanatate multa va doresc.

  12. #3132 SP
    Member ymess's Avatar
    On topic, va readuc aminte că Nicușor Dan și USR în toată campania au promis apa calda in București.

    Urmează Timișoara, singura capitala europeana din istorie fără căldură.

  13. #3133 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Libertatea
    Azi, la câteva ore după ce PSD București a transmis că Neacșu Lazăr, consilierul general care a apărut în ancheta Recorder, a demisionat din partid și din Consiliul General, și Patriarhia Română a anunţat că preotul. Aurel Mihai, vicar eparhial al Arhiepiscopiei Bucureștilor, nu mai ocupă acest post.

    A doua demisie după ancheta Recorder: Aurel Mihai, vicar eparhial al Arhiepiscopiei Bucureștilor

  14. #3134 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    DNA s-ar fi autosesizat si ar fi deschis dosar penal Marelui Alb. Sper sa se lase si cu niste ani multi de puscarie ca m-am saturat de satanele astea in sutana.

  15. #3135 SP
    Senior Member dronology's Avatar


    Quote Originally Posted by Știrile ProTv
    Investigația „Clanul Marelui Alb” ar fi dus la autosesizarea DNA. Procurorii anticorupție ar fi deschis un dosar penal în urma dezvăluirilor cu privire la o rețea subterană pentru sprijinirea Bisericii Ortodoxe Române.
    Surse: DNA ar fi deschis dosar penal pentru fondurile BOR, după investigația Recorder „Clanul Marelui Alb”

  16. #3136 SP
    Banned Gamerxx's Avatar
    Propun ca Patriarhul Daniel sa devina premier.
    Doar am mai avut un patriarh premier pe la 1938, pe Miron Cristea.

  17. #3137 SP
    Member smits's Avatar
    decat cutu....

  18. #3138 SP
    Banned Gamerxx's Avatar
    Interesant.
    Din 1934 pana in 1937, Romania l-a avut ca premier pe PNL-istul Gheorghe Tatarescu. Semana putin cu Ludovic Orban la moaca.


    In 1937 au fost niste alegeri parlamentare. Niciun partid n-a reusit sa faca majoritatea , PNL fiind pe primul loc cu 36%, Iuliu Maniu si PNT cu 20% pe locul 2, Garda de Fier condusa de Zelea Codreanu pe locul 3 cu 15% si PNC condus de Octavian Goga cu 9% pe locul 4, partidul maghiar era pe locul 5 cu 4%, iar PSD-ul era pe locul 10 cu 1%.

    Regele de atunci, Carol al II-lea, care era neamt, l-a pus pe Octavian Goga premier.
    Iar Octavian Goga era un nationalist-fascist si fiind poet, era bine vazut ca un reformist. Semana putin cu Citu la mutra.


    Dar in februarie 1938, Goga a murit de infarct.

    Si fiindca era criza economica, saracie lucie, ba niste epidemii de tot felul, iar lumea mocnea a razboi, Carol al II-lea, ca sa previna accederea Garzii de Fier la guvernare, si amploarea fascismului, fiindca n-a putut sa negocieze cu niciun partid, l-a pus pe.............Patriarhul Miron Cristea prim-ministru!
    Imaginati-va ca Iohannis sa-l puna acum pe Patriarhul Daniel Ciubotea prim-ministru, ca in fond, e cel mai iubit om din tara, chiar si in ciuda acuzatiilor de coruptie.





    Dar pentru ca era batran, a murit de pneumonie.

    Ce a urmat apoi?
    Carol al II-lea a desfiintat toate partidele si a impus Frontul Renasterii Nationale la guvernare , cu Armand Calinescu premier. Pana a fost asasinat de Garda de Fier la comanda lui Horia Sima care a fugit din tara si a murit in 1993 in Spania.



    Zelea Codreanu era un George Simion al vremii si era lider al Garzii de Fier sau Legiunea Arhanghelui Mihail, un fel de AUR de azi, dar mai extremist....ma rog, cam la fel daca AURUL militeaza pentru nevaccinare, deci pentru ucidere in masa. L-au arestat pana la urma pentru cauzarea tulburarii linistii publice, pentru instigari la violente, si a fost executat de jandarmerie la comanda lui Carol al II-lea si Nicolae Iorga, care la randu lui a fost asasinat de legionari in 1940.

    Asa cum Garda Legionara era finantata si sprijinita de nazistii lui Hitler din Germania, acum AUR e finantat si sprijinit de nationalistii lui Putin din Rusia de azi.




    Dupa asasinarea lui Calinescu, a mai urmat un alt premier, Gheorghe Argesanu, cavaler general, cateva zile a stat premier.



    Apoi PNL-istul Constantin Argetoianu care a stat 2 luni


    Iar a fost Gheorghe Tatarescu premier, vreo 7 luni, si in al doilea mandat era entuziast dupa Brancusi , exact ca Ciolos.




    Dar pentru ca a inceput al doilea razboi mondial si Basarabia a fost ocupata de sovietici, iar nazistii au cedat nordul Transilvaniei Ungariei fasciste, cam cum era Ungaria de azi condusa de Viktor Orban, Carol al II-lea l-a pus pe ofiterul Ion Gigurtu premier.






    Apoi Carol al II-lea a abdicat si s-a auto-exilat din Romania , ofiterul Ion Antonescu devenind premier si apoi "Conducator", instaurand dictatura militara fascista pe durata razboiului, Romania devenind aliata cu Germania Nazista.




    Mai departe stiti bine ce a urmat dupa razboi - comunistii au venit la putere.




    De ce am scris atata?
    Ca sa vedeti ca nu ne-am schimbat deloc ca tara.
    Iar ce se intampla in Romania acum e comparabil cu ce se intampla in Romania aniilor 1930'.
    Suntem , am fost si vom fi vesnic o tara haotica, permanenta in criza politica. Doar comunismul care a instalat un sistem totalitar feroce a fost mai stabil.

    Tara asta, cat a avut democratie, a fost mereu o tragedie.

    ---------- Post added 20-10-2021 at 23:34 ----------

    Doar uitati-va aici, am schimbat periodic premierii ca pe niste sosete. Chiar si pe vremea cand aveam somnitati cu carte ca Nicolae Iorga, Titu Maiorescu, Alexandru Vaida Voievod, Iuliu Maniu, Ion I.C. Bratianu care a fost de patru ori premier si cam singurul care a dus doua mandate la capat, nu ca tembelii de acum.


    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...1%E2%80%931947)

  19. #3139 SP
    Member SeCeX's Avatar
    I Khant imagine life without you.

  20. #3140 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Hotnews
    Municipiul Timișoara, inclusiv spitalele, rămâne fără căldură și apă caldă, după ce E.On a oprit furnizarea gazului către societatea de termoficare Coltrem, intrată oficial marți în insolvență, din cauza datoriilor, a anunțat primarul Dominic Fritz. (...) Primarul a anunțat că propune o dublare a prețului gigacaloriei la Timișoara.
    Criză majoră în Timișoara. Orașul, inclusiv spitalele, fără căldură și apă caldă / Anunțul lui Dominic Fritz

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts