Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 224 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 193 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1841 SP
    Junior Member ovy76's Avatar
    Yoshy - merci man, dupa cum voi ati spus, e-lichidul luat de mine, oricum e de calitate indoielnica... daca il diluez, nu rezolv nimic. O sa-mi cumpar unul de calitate... direct low. Am deja 3 zile de cand nu am pus tigara clasica in gura. DSE901 roolllzzz

  2. #1842 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    E cu led verde !? Sa nu creada cineva ca ledul ar fi... iarba (de exemplu).
    Iar glumesc... E weekend.

  3. #1843 SP
    Junior Member iorgo's Avatar
    cu totii stim ca ruyan este inventatorul tigarii electronice din cate am citi a oferit dreptul de folosire a patentului la 12 firme din china si cateva din europa si s.u.a , caut de ceva timp pe forumuri mai multe informatii si parerea celor care a folosit e.t de la ruyan dar din cate vad numarul lor este foarte mic,cu toate ca ruyan este nr 1. este cel mai putin folosit,din cate am inteles vor sa castige o reputatie genul "rolex" adica sa fie ceva de lux ...deci..... nu se adreseaza tuturor .am intrat pe pagina lor ,la rubrica distribuitori , ii numeri pe degete cei care le vand produsele in intreaga lume iar daca intri pe fiecare in parte ai sa vezi ca mai bine de jumate dintre ei nu mai vand produse ruyan lol iar cei care mai vand au dor un singur model de obicei cele de unica folosinta iar restul sunt de la alte firme janty ,dse, joye ,njoy ...etc. nu pot sa inteleg nu au nici un interes sa acapareze piata tigarilor electronice.
    eu sunt tentat sa cumpar un v8 sau v10 de la ruyan poate o fi cireasa de pe tort ,sper sa nu scoata asa de putini vapori cum am vazut la altii pe youtube ca dau cu ea de pamant , m-am c-am plictisit de tehnologia DSE

  4. #1844 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Filmele de pe youtube cu ruyan sunt facute cu glicerina si contra luminii ca sa se vada aburii...
    Dupa cum spuneam mai devreme pe forum, am testat trabucul lor. Garantie 5 ani, foarte fin lichidul din cartuse, aburul si mai fin.

    Eu as da garantie si 10 ani. Nu se strica ca nu se incing, si oricum mai mult de 5 minute nu rezisti sa le pufai in gol

    iorgo, vrei sa spui ca te-ai plictisit de 103-ul tau poate... ca tehnologia e aceeasi la toate. Difera doar implementarea.

  5. #1845 SP
    Junior Member iorgo's Avatar
    mad doc modelul meu are cateva avantaje, scoate cantitate mare de vapori, si pastreaza aroma lichidului folosit, nu trebuie sa te uiti pe sticluta ce lichid ai pus pentru ca o vei simti destul de bine aroma dar are si dezavantaje.....inca mai am probleme cu lichidul care ajunge in baterie ,zilele trecute am bagat lichid la greu si am pus-o in buzunar fara sa o desfac si a ajuns lichid in baterie , ce a urmat stii si tu,nu exista baterii cu intrerupator manual pentru acest model,voi spuneati ca vi se arde atomizatorul , mie nu mi s-a ars nici unul in urma utilizarii in schimb scade treptat cantitatea de vapori,pana il schimbi de nevoie,oricum l-as curata tot nu merge 100% ca atunci cand era nou , dupa 3 saptamani cu 4 baterii la zi scoate 40 %,nici nu il mai folosesc....am luat altul nou,

    ---------- Post added 25-10-2009 at 10:02 PM ----------

    una din metodele de a combate o raceala este sa bei un ceai fierbinte si sa faci inhalatii cu aburi
    noi toata ziua inhalam aburi inseamna ca suntem feriti de raceli

  6. #1846 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Atunci sa facem o infuzie de PG si ceai.. si trece si raceala..si plamani..
    si asa o sa murim intr-o buna zi..de ce sa nu acceleram acest proces, si asa suntem multi pe planeta asta.

    PS - Nu ma bagati in seama.. inca sunt la cafeaua de dimineata dupa o lunga noapte muncita...

    PS2 - Maine se face 1 saptamina de cind am in baie de PG 2 atomizoare 901 la "inmuiat..
    Dadeau semne de oboseala si am zis sa le las mai mult de 2-3 zile..sa vedem cum se comporta "dupa".

    Cei care vor aburi muuulti de tot - e de ajuns ca in lichidul avut sa puneti fix 2 picaturi de G.. o sa vedeti diferenta...

  7. #1847 SP
    Junior Member iorgo's Avatar
    mad doc am incercat din nou metoda prin infierbantare pana la inrosire la un transformator al atomizorului ,
    dar de data asta l-am pus la 3 V + inmuiat in alcool de 95 de grade in prealabil 24 de ore
    se pare ca a rezistat ,nu era foarte vechi avea doar 3 saptamani,acum merge prefect!
    i

  8. #1848 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Ultima mea jucarie:

    O masina de tuns parul din nas

    foloseste o baterie 18650 si un dc boost la 5v


  9. #1849 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Superb ! Am si eu o masinuta din asta noua, e inca in tipla.
    Crezi ca o poti modifica pt mine pls !? Vorbesc foarte serios.
    Nici nu stiam ce sa fac cu ea si nu ma pricep la electro...
    Bine, nu modelul tau dar aproape la fel Aparat de ras PROFI
    Attached Images Attached Images aparat_de_ras_profi_06.jpg

  10. #1850 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Nu stiu daca in modelul tau incape o baterie 18650.

    Eu am dat pe ea 10 lei deci nu e cine stie ce suma.
    Scump este boosterul ( aproape 20 de euro pe farnell.com )
    TEXAS INSTRUMENTS|PTN04050CAZ|ISR 6W, SMD, 4050 | Farnell United Kingdom

  11. #1851 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Neboostata nu ar fi mers !?
    Iar daca e prea ingust sus sa intre atomizorul se poate taia o felie...

  12. #1852 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Se poate dar mie imi place la 5v, nu se compara cu 3.7.
    Daca vrei la 3.7v se face foarte usor. Modelul tau foloseste o baterie AA ? Daca da atunci sa faci rost de bateriii 14500 si incarcator, legaturile in interior, led si buton se monteaza foarte usor.
    Ca sa intre conectorul sus trebuie largita foarte putin gaura.

  13. #1853 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Nu stiu cum o fi la 3.7 dar boosterul ala te-a costat foarte mult.
    Un dse905 screwdriver e la chineji 30 de dolari (bine, fara taxe suplimentare ca nu am socotit).
    Hai ca mai vorbim, mi-e somn si nu procesez bine informatiile acum.
    Oricum multumesc !

  14. #1854 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Nu stiu cum o fi la 3.7 dar boosterul ala te-a costat foarte mult.
    Un dse905 screwdriver e la chineji 30 de dolari (bine, fara taxe suplimentare ca nu am socotit).
    Hai ca mai vorbim, mi-e somn si nu procesez bine informatiile acum.
    Oricum multumesc !
    screwdriver nu e la 5v. E doar o tigare cu o baterie 14500...

  15. #1855 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ok man, am priceput care-i diferenta.


    More info:

    DSE905 Battery: 3.7V, 900mAh (can use the number of times and, after full charge time under test)
    Smoke Body Size: 21 (diameter) � 137 (length) mm (including nozzle)
    Smoke Body Weight: 67.5 grams (with battery. With nozzle)
    Suction mouth and a few smoke bombs reference DSE901 (for smoking a single cigarette shells :150-200)
    One, just fitted with power-LED lights flash five times, enter the standby state;
    Second, each work, the time more than 10 seconds, LED lights flash 10 times, to stop work;
    Third, in a minute 15 hours of continuous LED lights flash 10 times;
    4, when the battery voltage drops below 3.4V, when, LED lights flash 30 times, to protect the battery is required to charge the battery;
    5, when the output of correcting the negative short-circuit, the flash 10 times to protect PCBA, there is no voltage output, heating wire does not work.
    DSE601 battery charging methods and operating the same way (see DSE601 operation method)
    This product is a manual switch type of smoking. Each time cigarette smoking, the need to hand-hold switch, the switch time and smoking time line.

  16. #1856 SP
    Member nicos1968's Avatar
    o inventie adevarata ar fi un dispozitiv in care sa fie inclusa si sicluta de e liquid..sa numai stai tot timpu sa picuri in cartus sau in atomizor..stiu dispozitivu aratat de Eugen 75 cu cateva pagini in urma...se baga cineva??

  17. #1857 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Cred ca nebulatoare (nebulizatoare) din alea se gasesc doar prin masinile de la salvare...

  18. #1858 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Parerea mea proprie e ca omul nu va fi niciodata multumit...

    Daca tine bateria.. de ce nu tine si atomizorul mai mult?
    Daca tine mai mult.. de ce nu scoate aburi mai multi?
    Daca tine si bateria, si atomizorul si scoate destui aburi..de ce nu are autopicurare?
    Daca are autopicurare..de ce dreaq e asa de mare de zici ca am iesit cu grenada in mina?

    Si tot asa...

  19. #1859 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Parerea mea proprie e ca omul nu va fi niciodata multumit...

    Daca tine bateria.. de ce nu tine si atomizorul mai mult?
    Daca tine mai mult.. de ce nu scoate aburi mai multi?
    Daca tine si bateria, si atomizorul si scoate destui aburi..de ce nu are autopicurare?
    Daca are autopicurare..de ce dreaq e asa de mare de zici ca am iesit cu grenada in mina?

    Si tot asa...
    da..corect asa e..dar asa se evoluam chiar daca acuma e vorba doar de tigara electronica

    ---------- Post added 28-10-2009 at 06:28 PM ----------

    apropo combinatia nicostick joye e bestiala...multumesc Maddoc

  20. #1860 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Mi-am luat ban (o luna) pe alt forum Gasind printre threaduri citeva posturi cu utilizatori cunoscuti am incercat sa le fac un bine introducind si linkuri in post.
    Are cineva relatii cu adminii de acolo (de vorbit) sa-mi reduca "pedeapsa" !? Sper sa nu iau si aici ca am intrebat...

    P.S.: Nici nu era "mascata"... Daca e sa consumam produse de calitate (lichide sau dispozitive solide) macar sa fie ce-i mai bun.
    Attached Images Attached Images mascata.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 224 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 193 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts