Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 224 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 ... LastLast
Results 3,481 to 3,500 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3481 SP
    Junior Member kobra9kobra's Avatar
    As dori si eu acel link daca se poate ?!

  2. #3482 SP
    Member MadDoc's Avatar
    atomizorul eGo:


  3. #3483 SP
    Junior Member Darth Vader's Avatar
    Quote Originally Posted by kobra9kobra View Post
    As dori si eu acel link daca se poate ?!
    Nu ştiu dacă este acelaşi link, dar �ţi trimit un PM.

  4. #3484 SP
    MJR
    Junior Member MJR's Avatar
    Quote Originally Posted by kobra9kobra View Post
    As dori si eu acel link daca se poate ?!
    ai PM

  5. #3485 SP
    Junior Member kobra9kobra's Avatar

    ---------- Post added 10-07-2010 at 08:31 PM ----------

    Quote Originally Posted by MJR View Post
    ai PM
    Ok mersi ?!

  6. #3486 SP
    Junior Member tempester's Avatar
    Are cineva atomizator Joye LR 2.0 ?? Parca am vazut ceva pe site-urile din afara. Asta de 1,5 ma exaspereaza cat de repede usuca buretele (de acvariu).

  7. #3487 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    ia un multimetru sa vezi cat iti indica. sunt sigur ca are 2.0 poate chiar 2.2 ... in nici un caz nu am gasit pana acum sa aiba vreunu rezistenta mai mica de 1.8
    in al2lea rand de ce nu incerci sa i-l folosesti la picatura, cu mustiuc special? chiar este indicat pentru cele LR.

    P.S. : sper ca de cele 510 LR vorbeai.

  8. #3488 SP
    Junior Member kobra9kobra's Avatar
    Salut , stie cineva unde se poate gasi (in tara)e-lichid de 36mg/ml s-au ceva nicotina de 50mg/ml fara aroma ?!

  9. #3489 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by tempester View Post
    Are cineva atomizator Joye LR 2.0 ?? Parca am vazut ceva pe site-urile din afara. Asta de 1,5 ma exaspereaza cat de repede usuca buretele (de acvariu).
    La 2.0-2.2 sunt atomizoarele normale Joye 510.
    Cele SLB LR au cam 1,9 ohmi dar mai bine le folosesti pe cele standard Joye, tin mai mult in timp evident.
    De restul nu mai vorbesc ca-s cam varza.



    PS: ca sa le masurati corect, puneti ohm-metrul la cea mai mica scala, masurati testerele puse unul peste altul, apasate cat mai bine (obtineti intre 0 si 2 ohmi citire, iar la cele analogice puteti regla scala la 0 ina cest mod), apoi cititi rezistenta atomizorului. In functie de calitatea probelor obtineti si o citire intre 1,2 si 2 Ohmi pentru un LR.

  10. #3490 SP
    Junior Member msjohntm's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Am observat ca bateriile mele de KR808D nu prea mai dau randament nici cu cartomizor nou.
    Sa fi intrat lichidul lipicios in ele ? De mers merg inca dar infundat...
    Intrebarea mea ar fi daca pot turna IN BATERIE niste spray de contact.
    Alte solutii testate cu succes fara a desface bateria !?
    Bateriile au 2 canale la baza filetului care se infunda. Cu o sarma f subtire trebuie curatate din cand in cand, dupa care merg ca noi.

  11. #3491 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by msjohntm View Post
    Bateriile au 2 canale la baza filetului care se infunda. Cu o sarma f subtire trebuie curatate din cand in cand, dupa care merg ca noi.
    Le-am curatat, multumesc de pont ! Dar nu prea ajuta. E depunerea aia verzulie. Si nu iese nici cu pompierii. Intrebarea mea era daca pot pune niste spray de contact sau spirt, sa dizolve chestia aia fara sa afecteze bateria. In schimb, chiar cind e murdar acolo, cu atomizor de joye510 cu adaptor ies niste aburi superfaini. Ceva ceva este acolo si nu stiu de la ce. Poate calitatea cartomizoarelor... Urmatoarea achizitie va fi tot in atomizoare joye510 si filete adaptoare. Ca bateriile de la kr sint faine rau...

  12. #3492 SP
    Junior Member gigilex510's Avatar
    va salut pe toti!!! (maddoc )
    am cam 8 luni de cand aburesc si tre sa va zic ca
    am fost dat pe spate de cartomizoarele ego!
    merg exact ca un 510 bun. asa mi se pare mie :

    asta sunt eu la lucru cu cartomiz ego
    p.s. mai trebuie sa mentionez ca fol DOAR LICHID VG!!!

  13. #3493 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Super!

    Sa ne spui te rog si
    - cat te tine intre incarcari
    - cu cat il incarci
    - cand se strica primul

    Merci!

  14. #3494 SP
    Junior Member gigilex510's Avatar
    dupa aproape 3 zile de functionare:
    1 incarcat odata pe zi aprox 1,5 ml (poate mai putin)
    2 de stricat nu stiu inca

  15. #3495 SP
    Junior Member Zigzag's Avatar
    Quote Originally Posted by gigilex510 View Post
    dupa aproape 3 zile de functionare:
    1 incarcat odata pe zi aprox 1,5 ml (poate mai putin)
    2 de stricat nu stiu inca
    Salut,
    Cum umpli cartomizorul eGo?
    Merci.

    ---------- Post added 19-07-2010 at 07:27 PM ----------

    Quote Originally Posted by Zigzag View Post
    Salut,
    Cum umpli cartomizorul eGo?
    Merci.
    Am rezolvat problema

  16. #3496 SP
    MJR
    Junior Member MJR's Avatar
    Quote Originally Posted by gigilex510 View Post
    va salut pe toti!!! (maddoc )
    am cam 8 luni de cand aburesc si tre sa va zic ca
    am fost dat pe spate de cartomizoarele ego!
    merg exact ca un 510 bun. asa mi se pare mie :
    asta pentru ca nu iti place LR

  17. #3497 SP
    Junior Member vochinlucian's Avatar

    tigara electronica

    salut cred ca sunt cel mai nou pe aici,am citit ceva ,ceva discutii si pareri desprecele mai bune modele e-tigari si despre cu pot fi combinate cele trei elemente de baza,din discutiile voastre am inteles ca'' AUR'' ar fi dse 510 ca virgula raport calitate pret si cantitate satisfacatoare de abur.As vrea sa achizitionez si eu o e-tigara si am si eu o intrebare???????????ce ati alegedintre DSE 510 si EVOlution de la Intellicig,si de ce ati alege una si nu cealalta. Astept cu nerabdare raspunsul vostru la aceasta intrebare apropo de calitate Vs. pret; China Vs. Anglia. multumiri anticipate...............

  18. #3498 SP
    Junior Member kobra9kobra's Avatar
    Quote Originally Posted by vochinlucian View Post
    salut cred ca sunt cel mai nou pe aici,am citit ceva ,ceva discutii si pareri desprecele mai bune modele e-tigari si despre cu pot fi combinate cele trei elemente de baza,din discutiile voastre am inteles ca'' AUR'' ar fi dse 510 ca virgula raport calitate pret si cantitate satisfacatoare de abur.As vrea sa achizitionez si eu o e-tigara si am si eu o intrebare???????????ce ati alegedintre DSE 510 si EVOlution de la Intellicig,si de ce ati alege una si nu cealalta. Astept cu nerabdare raspunsul vostru la aceasta intrebare apropo de calitate Vs. pret; China Vs. Anglia. multumiri anticipate...............
    Tot ca incepator pot sa-ti recomand 510 din motivul atomizoarelor , adica sint de mai multe feluri (standard , LR , megaXL) si din motivul bateriilor (180mAh , 280mAh , eGo , eGo XL ...etc)?! La EVOlution nu prea cred ca ai atatea optiuni din care poti alege?!Eu in 3 saptamani mi-am dat seama ca am nevoie de o baterie de minim 650mAh si atomizorul preferat este LR ! Daca nu era un 510 mai greu putem incerca atatea variante.Parerea mea...

  19. #3499 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Am revenit. De aia erau (pareau) cartomizoarele "infundate".
    Ca domnii chinezi n-au calculat exact cele patru fante de aerisire sau cele doua gauri ale bateriilor sint date prea aproape de filet.
    Normal ca nu se potrivesc unele sub celelalte. Dar cu adaptoare din acelea "inutile" (bat901 spre cart808) merg din nou...

  20. #3500 SP
    Junior Member m0a0r0i0a0n's Avatar
    salut
    am si eu o nelamurire, de vreo 7 zile fumez electronic piese cumparate de la madcoc de pe vapers si am incarcator rapid usb de 420 amperi, bateria este de 900 amperi , atomizator LR , toate bune si frumoase , seara ca sa nu am probleme cu fumatul a doua zi o bag la incarcat, la calculator, dar trebuie sa fie stins calculatorul ca sa se incarce, altfel daca e aprins , nu incarca si spun asta deoarece am ramas fara baterie prima data , am lasat-o la incarcat 3 ore(cel putin asa credeam eu ca incarca) la calculatorul aprins si nu a incarcat, beculetul de la incarcator era verde, cand sting calc. se aprinde rosu la incarcator , si incarca...Acum am trei nelamuriri:
    1. De ce nu incarca cu calculatorul aprins?
    2. Cand este stins calculatorul se face rosu beculetul de la incarcator si cam la 5 sec. licare, este in regula?
    3. La bateria eGo de 900 Am cand o insurubez la incarcator licare becul alb de cateva ori apoi se stinge si asa ramane, nu ar trebuii sa arate si bateria ca incarca?, sa se faca rosu sau altceva...
    Astept cu nerabdare raspunsul vostru, in special de la cei care mai au baterie eGo 900 am si incarcator rapid eGo usb 420 am.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 224 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts