Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 174 of 224 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174 175 176 184 ... LastLast
Results 3,461 to 3,480 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3461 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ba altereaza si 801 gustul (fata de un RN4081 de exp.) dar problema lui cea mai mare nu e asta... cat faptul ca pt. mine TH-ul e aproape zero la 801... Chiar si cu XHigh... Nu mai vorbim de capacitatea de vapori. Acum insa, nu stiu cum o fi la 4.2V... dar cert este ca daca mi-am calcat pe suflet si fumez din "mini lanterne" gen eGo... sigur n-o sa ma vedeti fumand din USB Stick-uri
    Ba nu altereaza. Lucian are dreptate. Tocmai am (re)pus atomizorul 801 pe passthrough...
    N-am mai cumparat tigari "classice" de citeva zile bune, peste o saptamina. Mai "cersesc" de la amici la doua zile cite una...
    Criza lu' mama ei !!! Ce ma arde sa trag una normala...

  2. #3462 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Ba nu altereaza. Lucian are dreptate. Tocmai am (re)pus atomizorul 801 pe passthrough...
    Eh nu altereaza... Am vreo 8-9 atomizatoare de 801 in fata, din diverse surse. Le tin doar ca sa-mi aduc aminte ce naspa erau... Throat hit zero, vapori 3 din 10... N-as recomanda asa ceva decat cuiva care n-a fumat la viata lui decat maxim 2-3 tigari pe zi, si alea lights... Recunosc insa ca nu le-am incercat la 4.2V (si de cand cu LR-urile, nici nu mai vad motiv pt. care sa fac asta ).

  3. #3463 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Depinde cum trage fiecare din 801... Provider... Tensiune... Ai zis bine. Adevarat pt cei care aburesc "lights"...
    Lichidul caramelizat de 510 - "ars" si nu "incalzit" poate dauna stomacului daca nu-i curatata "vata" si
    clatit atomizorul cu apa de la robinet (calda sau rece =) din ora in ora. Chestia maronie. Recomand elichide cit mai incolore !!!
    Ma refer la unii ca mine care stau cu passthroughul in gura si "cap" de 510...
    Pentru "la pachet" recomand si folosesc cartomizoarele...

  4. #3464 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Lichidul caramelizat de 510 - "ars" si nu "incalzit" poate dauna stomacului daca nu-i curatata "vata" si clatit atomizorul cu apa de la robinet (calda sau rece =) din ora in ora. Chestia maronie. Recomand elichide cit mai incolore !!!
    "lichid ars", "vata', "clatit din ora in ora", "elichide incolore"... despre ce Dzeu vorbesti man ? Folosesc VG-uri cu buretel... slava Domnului ca nu am lichide incolore/insipide si inodore... si sa dea naiba daca a trebuit sa-i fac ceva atomizatorului de 510 (LR) intr-o luna. Nu curatat, nu nimic... scoate vapori aproape ca in prima zi.

  5. #3465 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Nu stiu cum va descurcati voi cu LR-ul dar eu dupa o saptamana m-am saturat pana peste cap. Mi se par cea mai proasta inventie. Tot timpul trebuie sa ai grija sa fie alimentat si ce este si mai nasol tot timpul esti murdar pe maini de lichid plus ca jumatate de lichid il pierzi

  6. #3466 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Long post alert

    Referitor la fumat, nu pot decat sa recomand cartea lui Allen Carr "In sfarsit nefumator". Fiind la randul meu un fumator inrait, care nici nu vroia / avea motiv la momentul respectiv sa se lase de fumat, am citit-o mai mult de curiozitate si pentru ca mi-a fost recomandata de o persoana care a reusit sa se alse dupa ce a citit-o. Sceptic, m-am pus jos si, fumand ca un turc, am inceput sa o citesc. Dupa aprox. 3 ore dupa ce am terminat-o, am stins tigara pe care o aveam aprinsa in momentul respectiv si de atunci nu am mai simtit nevoie de a mai aprinde alta.
    Stiu ca suna absurd, I mean c'mon...o carte sa te faca sa nu mai simti nevoia sa fumezi, dar s-a intamplat cum a promis in primele randuri.
    Stiu ca multi nu aproba metoda asta si gasesc fel de fel de strambe, dar pana la urma eu nu mai fumez si sunt foarte fericit; sa citesc aceasta carte a fost probabil unua dintre cele mai bune decizii din viata mea.

    Cat despre tigara electronica, la fel ca si pastila sau plasturele, aceasta este doar un substitut. Atata timp cat tu cauti sa inlocuiesti tigara cu altceva, inseamna ca in mintea ta tu simti ca renunti la ceva sau faci un sacrificiu renuntand la fumat. Tocmai iluzia asta trebuie eliminata (si cartea asta o face cu o rata de succes de peste 90%) si atunci vei vedea ca e foarte foarte usor sa nu mai fumezi vre-odata.

    Poti sa pufai eT toate ziua dar e la fel ca the real thing? NU, si nici nu o sa fie atata timp cu tu crezi ca ai facut un sacrificiu inlocuint tigara adevarata cu altceva.

    Sper ca nu am jignit pe nimeni, acestea sunt doar parareile mele personala si trebuie tratate ca atare. In fond si la urma urmei cred ca idea acestui thread a fost deschis cu scopul de a ajuta fumatorii, prezentand o posibila solutie.

  7. #3467 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Personal am ajuns ca dupa 9-10 ore conul de eGo sa fie curat, fara lichid scurs pe langa.
    E drept ca in primele saptamani mai curgea lichid pana m-am invatat cat sa-i pun, dar conul il retinea fara probleme.

  8. #3468 SP
    Junior Member mautzu's Avatar
    gugukalimero,
    s-a mai spus despre Allen Carr, la pagina 11 daca nu ma insel.
    Am citit cartea. N-am stiut daca sa rad sau sa ma enervez. "be goood, be goooood"

  9. #3469 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by mautzu View Post
    Am citit cartea. N-am stiut daca sa rad sau sa ma enervez.

    Well, no offence dar aparent si rezultatul a fost pe masura. Eu nu am ras si nici nu m-am enervat cand am citit cartea, ci am incercat sa las prejudecatile la o parte si sa las informatia sa ajung la mine. Rezultatul: "I am a happy non smoker!"

  10. #3470 SP
    Junior Member Aris's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Well, no offence dar aparent si rezultatul a fost pe masura. Eu nu am ras si nici nu m-am enervat cand am citit cartea, ci am incercat sa las prejudecatile la o parte si sa las informatia sa ajung la mine. Rezultatul: "I am a happy non smoker!"
    Nu ofensezi pe nimeni insa chiar nu inteleg de ce postezi aici. Aceasta sectiune a forumului este dedicata celor ce nu se lasa de fumat ci doar inlocuiesc tigarile clasice cu altceva. Daca doresti n-ai decat sa deschizi un topic al celor ce s-au lasat de fumat citind cartea lui Allen Carr. Chiar nu ma intereseaza ca tu te-ai lasat de fumat.

  11. #3471 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Aris View Post
    Nu ofensezi pe nimeni insa chiar nu inteleg de ce postezi aici. Aceasta sectiune a forumului este dedicata celor ce nu se lasa de fumat ci doar inlocuiesc tigarile clasice cu altceva. Daca doresti n-ai decat sa deschizi un topic al celor ce s-au lasat de fumat citind cartea lui Allen Carr. Chiar nu ma intereseaza ca tu te-ai lasat de fumat.
    Am inteles, scuze atunci dar credeam ca, cu tigara electrica asta se urmareste, sa nu mai fumezi. My bad then and spor.

  12. #3472 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    @ Aris nu vreau sa incep un conflict, dar sunt obligat sa-mi asum parerea despre acest thread si felul tau violent de reactie.
    Avand in vedere ca thread-ul se numeste tigare electronica aici se vorbeste despre absolut TOTUL despre ea: toate modelele, tipul de constructie a componentelor, update-urile de versiuni, longevitatea, problemele de intretinere, lichidele folosite, aromele acestora.
    De asemenea sunt unii care au avut curaj de ne-au impartasit si motivele pentru care le folosesc. Chiar daca nu a mai postat stiu sigur o persoana care s-a lasat cu ajutorul tigarii electronice ( nu LucianCM ). Ajung aici la motivul postului meu : ce te deranjeaza daca mai diversifica cineva subiectul topicului, care sustine categoria celor care doresc sa scape de viciu ( sunt destui cu probleme severe de sanatate ) care au ajuns, poate, la o anumita varsta.
    Deci este vorba despre absolut tot si toate metodele pentru care poti folosi o tigare electronica, dar si scopuri.
    In plus daca dai cautare pe net vezi in mult reclame : tigara electronica te ajuta sa scapi de fumat prin scaderea graduala a nivelului de nicotina din lichid. ( aici i-i sustin postul lui gugukalimero ). Daca te iei dupa reclama ar trebui sa-l intelegi si tu sau altii care s-au revoltat la fel.
    Unii nu inteleg ca tigarea electronica este ceva mai mult decat un simplu pas intr-o tabara sau alta : fumatori sau nefumatori.
    Cu fumatul suntem toti obisnuiti nu ne-a facut nimeni un ghid, l-am acceptat sau l-am refuzat.
    Eu continui sa ma folosesc de salutul : Happy Vapin' ca sunt fericit ca am ales ceva mult mai placut din toate punctele de vedere fata de fumat sau de chinul de a incerca sa ma las , daca nu am nici o problema de sanatate. Folosesc tigarea electronica pentru multitudinea ei de calitati ( aici cred ca ma intersectez cu majoritatea userilor de pe acest thread ).

    P.S : concluzia este ca fiecare urmareste ce vrea, iar thread-ul trebuie sa fie o sursa de inspiratie pentru toti.

  13. #3473 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Hmm, noutati pt. eGo

    Atomizoare si cartomizoare de 1,8ml (capacitate anuntata de Joye).

    Deci se misca ceva pe frontul de est
    Attached Images Attached Images ego-atty.png ego-cart.png ego-cartomizer.png

  14. #3474 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Bun. Se apropie ziua tatalui meu si asa vrea sa ii fac cadou o tigara electrionica. Fumeaza destul de mult si as vrea sa incerc sa ii dau o astfel de tiagara. Ce tigara recomadati ? Preferabil sa se poata cumpara din tara si sa nu fie foarte scumpa (poate puteti da un link de la un magazin). Multumesc. Eu nu ma pricep, asa ca merg pe recomandarile voastre.

    (presupun ca s-a mai discutat, insa topicul acesta are prea mult pagini)

  15. #3475 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Daca unele atomizoare s-au "lungit" de ce sa nu se lateasca si cartomizoarele in grosime !?
    In genul 801 sau chiar putin mai groase. Ar fi materialul absorbant mai aerisit, cred...

  16. #3476 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    sper sa gaseasca o solutie pentru un abur constant si dens, de asemenea un material pentru uz pana la ultima picatura
    marirea cantitatii de incarcare implica ceva calcule in plus.

  17. #3477 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Hmm, noutati pt. eGo

    Atomizoare si cartomizoare de 1,8ml (capacitate anuntata de Joye).

    Deci se misca ceva pe frontul de est
    Super ! De-abia astept (desi daca o sa trec la butelca, parca nu mai au sens).
    Vroiam doar sa spun ca in sfarsit am pus si eu mana pe o baterie eGo XL (thx MadDoc !) si sunt incantat. Ma asteptam ca pentru 1.2-1.5cm si 250mAh extra sa fie mult mai grea. Din fericire, pe cantarite, diferenta este de doar 5g (26g eGo si 31g eGo XL), adica insesizabil. Eu cel putin m-am obisnuit cu ea in 10 minutele. Revin dupa ce o termin de cateva ori, sa vedem cat tine

  18. #3478 SP
    Junior Member m0a0r0i0a0n's Avatar
    salut tuturor,
    Este prima data cand intru pe acest forum, si sincer am citit aproape tot, in speranta de a achizitiona o tigara buna, dar cu cat citesc mai mult cu atat nu mai stiu ce vreau, ideea este ca eu fumez 1-2 pachete de LM pe zii si as vrea o tigara buna care sa nu am proble cu bateria sau altceva, astept sugestii sau eventual PM cu oferte daca va ocupati cu comercializarea lor.

    ---------- Post added 06-07-2010 at 11:33 AM ----------

    ce parere aveti despre tigara electronica riva, compatibila joye ego, tornado - Okazii (41893562)

  19. #3479 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Am observat ca bateriile mele de KR808D nu prea mai dau randament nici cu cartomizor nou.
    Sa fi intrat lichidul lipicios in ele ? De mers merg inca dar infundat...
    Intrebarea mea ar fi daca pot turna IN BATERIE niste spray de contact.
    Alte solutii testate cu succes fara a desface bateria !?

  20. #3480 SP
    Junior Member drbarsan's Avatar
    Quote Originally Posted by m0a0r0i0a0n View Post
    salut tuturor,
    Este prima data cand intru pe acest forum, si sincer am citit aproape tot, in speranta de a achizitiona o tigara buna, dar cu cat citesc mai mult cu atat nu mai stiu ce vreau, ideea este ca eu fumez 1-2 pachete de LM pe zii si as vrea o tigara buna care sa nu am proble cu bateria sau altceva, astept sugestii sau eventual PM cu oferte daca va ocupati cu comercializarea lor.

    ---------- Post added 06-07-2010 at 11:33 AM ----------

    ce parere aveti despre tigara electronica riva, compatibila joye ego, tornado - Okazii (41893562)
    Ai PM!La cat ai spus ca fumezi tu, kit-ul din link te va ajuta, eventual incearca si o baterie de 950 mAh, tot de pe site.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 174 of 224 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174 175 176 184 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts