Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 180 of 224 FirstFirst ... 80 130 170 178 179 180 181 182 190 ... LastLast
Results 3,581 to 3,600 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3581 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La un pachet si ceva pe zi, probabil o sa termini cam 2-3 baterii de 510 pe zi. Esti sigur ca nu vrei eGo si te tine una pe zi ? Si scapi si de "scurgerile" alea de lichid de la 510...

  2. #3582 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    eGo nu este mai tare si mai mare? As avea nevoie? Nu sunt foarte inrait ca fumator intrucat se vede ca fumez slims.
    Ca si costuri care este mai convenabila?
    Am citit ceva de scurgeri dar... nu prea am inteles cat de rau este.

    ---------- Post added 01-09-2010 at 01:02 PM ----------

    Cartomizoarele de la eGo le cumpar separat si nu trebuiesc incarcate? Care este avantajul in definitiv fara sa punem in calcul bateria care tine mai mult?

  3. #3583 SP
    8av
    Junior Member 8av's Avatar
    Si eu am fost tot un fumator de 1 pall mall slim pe zi.Ptr inceput mi-am luat un dse901 cu bateria de 180 mAh. Consumam 2-3 baterii pe zi.Dupa 3 luni am dat et-ul unui prieten si mi-am luat un Joye510 cu megabaterie de 280 mAh, dar cu atomizor standard, nu low resistance. Cu bateria asta treceam ziua.Acum nu stiu daca pufaiam eu mai putin sau era de vina bateria.Recomand, chiar daca fumezi slim, sa-ti iei de la inceput 2 baterii de 280 mAh sau mai mari...eGo...nu cunosc altceva decat ce am descris...
    Acum am 1 luna de cand pufai mentol fara nicotina si ma tine o baterie cam 3 zile Preconizez ca in 2-3 luni o sa uit de ea.

  4. #3584 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Si e greu cu incarcatul la 510? cat te costa in prima faza cartusele si restul? Curge lichidul acela?

    Inca astept un PM cu un sfat de unde ati cumparat voi sau unde e mai sigur sa cumpar

  5. #3585 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Bateriile de 510, cele noi sint sigilate impotriva inundatiilor in baterie. Dar ti-ar trebui doua seturi (150-180 mAh) sa te tina o zi
    Ia-ti ego cu atomizoare de 510. Si nu uita sa clatesti ce-i in mustiuc si atomizorul (cum am scris in paginile anterioare).
    Incearca "regular tobbaco" ca flavour, recomand "de 18" sau daca nu te saturi ia de 24.

  6. #3586 SP
    Junior Member ravenshield's Avatar
    Salut. Am frunzarit tot ce a ramas scris aici din ianuarie.

    Ce am: 300ml VG
    Ce vreau: O reteta, aroma concentrata + restul ingredientelor ca sa il transform in eliq de 10 sau chiar 18mg nicotina. Sunt destul de departe de orice dealer si criza face ca nici veniturile mele sa nu fie decente.

    Multumesc celor care stiu si vor sa ma ajute si le promit ca voi ajuta si eu mai departe

  7. #3587 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    E periculos sa umbli ca nicotina concentrata daca nu esti farmacist sau chimist. Si nu-ti vinde nimeni nicotina pura. Poti muri de la o picatura scapata pe piele (asa am auzit). Glicerina aia vegetala o poti "fuma" si asa cum este doar ca are un gust de slanina neafumata si nesarata care o mesteci de jumate de ora si nu se mai termina. La fel si propilen glicolul - are un gust foarte dulceag si plicticos. Ar trebui sa-ti cumperi (dupa ureche) vreo cinci sticlute a 30 mililitri elichid "final" bazat pe propilen glicol de 24 sau 36 si amesteci (deci vreo 150 lei) cu ce ai tu. Nu-ti face cantitate prea mare ca se altereaza si se "pleosteste"/devine mai "apoasa" glicerina. Sa pastrezi lichidele in frigider, inchise ermetic. Nu mai dilua cu alcool, esente de cozonaci sau apa acea glicerina ca iese o porcarie apoasa... Vezi ca unii dealeri de elichide au elichide in "economy-pack" la sticlute mai mari de 30 ml sau de kilogram/litru. Intreaba si tu pe forumul vapersclub de curiozitate sau altele, daca tot tii sa-ti diluezi aia 300 ml. Io zic sa-ti iei doar lichide "finale"... Erau niste filmulete pe youtube cum sa diluezi (unii de la Totally Wicked parca...). Si sper sa nu te apuci de comercializat - sa incepi sa ceri sticlutze pe aici ca tot noi le-am "fuma". Si te alergam jumate de ora daca nu-s bune sau au preturi de elichide originale !!!

  8. #3588 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Bateriile de 510, cele noi sint sigilate impotriva inundatiilor in baterie. Dar ti-ar trebui doua seturi (150-180 mAh) sa te tina o zi
    Ia-ti ego cu atomizoare de 510. Si nu uita sa clatesti ce-i in mustiuc si atomizorul (cum am scris in paginile anterioare).
    Incearca "regular tobbaco" ca flavour, recomand "de 18" sau daca nu te saturi ia de 24.
    Vlad de unde imi cumpar? caci sunt la inceput de drum si ... e un pic greutz '
    Inca mai astept raspunsuri
    Am gasit Kitt eGo la 220 Ron
    Am gasit cartuse eGo/510 la 35 Ron
    Am gasit Cartomizor Joye eGo la 14 Ron
    Am gasit E-lichid vegetal 25Ron
    deci total aprox. 300 Ron
    Am crezut ca voi iesii mai ieftin , presupun ca de acestea am nevoie ca sa ma apuc.
    Este mai scump decat dau eu pe tigari pe o luna(este un pic riscant caci poate nu imi plac sau nu le tolerez)
    Ce spuneti ? Ce ma sfatuiti?
    Am gasit eu preturi mari? Astept PM -uri in continuare si raspunsurile celor ce le-am trimis PM

    Va multumesc

  9. #3589 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by stefanpunk View Post
    Vlad de unde imi cumpar? caci sunt la inceput de drum si ... e un pic greutz '
    Inca mai astept raspunsuri
    Am gasit Kitt eGo la 220 Ron
    Am gasit cartuse eGo/510 la 35 Ron
    Am gasit Cartomizor Joye eGo la 14 Ron
    Am gasit E-lichid vegetal 25Ron
    deci total aprox. 300 Ron
    Am crezut ca voi iesii mai ieftin , presupun ca de acestea am nevoie ca sa ma apuc.
    Este mai scump decat dau eu pe tigari pe o luna(este un pic riscant caci poate nu imi plac sau nu le tolerez)
    Ce spuneti ? Ce ma sfatuiti?
    Am gasit eu preturi mari? Astept PM -uri in continuare si raspunsurile celor ce le-am trimis PM

    Va multumesc
    Ce sa-ti mai cumperi ? Vad ca ai de toate. De unde cumpar eu e mai scump.
    Eventual ai putea sa-mi dai tu PM cu cine ti-a dat la preturile astea ca m-ai facut curios. (copy-paste in PM)
    Pentru Bucuresti. Multumesc.

    ---------- Post added 02-09-2010 at 12:18 PM ----------

    Citi mililitri are sticlutza aia la 25 roni de care zici ?

    ---------- Post added 02-09-2010 at 12:20 PM ----------

    Si care-i pretzul la un atomizor de 510 ? Ala normal si ala LR...

    ---------- Post added 02-09-2010 at 01:00 PM ----------

    Apropo, elichidele diluate "prost" sint amarui (amare), apoase sau prea dulci.
    Poti incerca punind o picatura pe deget apoi in gura. Incerci intii "low" apoi mai tare.
    (A nu se confunda cu concentratul "letal" de nicotina pura)
    Vezi ca pe piata sint o gramada de sticlute etichetate cu colante scoase la imprimanta.
    Preturile elichidelor Dekang (de exemplu) sint in jur de 10-15 lei sticluta de 10ml si 30-35 lei de 30ml.
    Unii zic ca cele bazate pe GV (VG) sint mai bune (deci mai scumpe) dar cele din PG sint la fel si "curg" mai bine.
    Parerea mea... Fiecare cu ce suporta... Pina se obisnuieste.

    ---------- Post added 02-09-2010 at 01:04 PM ----------

    PS: Cu tva inclus, deci pretul maxim.

    ---------- Post added 02-09-2010 at 02:29 PM ----------

    Circula un zvon ca Dekang sau Ruyan ar incepe sa scoata sticlutzele de plastic cu profilul "in relief".

    ---------- Post added 03-09-2010 at 12:32 AM ----------

    ...La acelasi pretz cu sticlutele normale. Doar se protejeaza sa le strice unii numele (si retzeta/gustul/concentratia elichidelor).
    Dupa ce ca "ai nostri" cumpara butelci economicoase, le mai dilueaza o data iar lichidul e vindut ca "low" sau "zero".
    Ma mir cum nu s-au sesizat companiile de tabac ca anumite elichide le poarta numele (Marlboro, Kent, Camel etc) dar inauntru...
    Sintem plini de avarism, profitam de orice ban stors de la potentiali clienti...
    Altfel erau deja pline magazine precum Victoria, Unirii sau altele in care se vind produse din tabac fumabil cu tigari electronice.
    Poate nu le-a facut nimeni oferta pina acum, sa comercializeze si elichide sau accesorii de abureala electronica.
    Sau nu au voie ca sint "electronice" iar elichidele "alimente" !??? As fuma si eu niste Johnson Creek sau Wicked din magazinul Victoria

  10. #3590 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    salutare tuturor

    Am cumparat eGo , sunt multumit si sper sa ma acomodez repede si sa las traditionalele.
    Azi l-am luat si de cand il am am fumat doar o traditionala
    Se unple repede si este buna la gust , sper sa ramana asa
    Multumesc celor ce dau sfaturi aici caci sunt bune de urmat

  11. #3591 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Nu uita sa speli din cind in cind...

    (Daca omu' nu moare de la fumat atunci sigur va muri din dorul de a (re)trage dintr-o tigare) - Confucius


  12. #3592 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Am o intrebare :
    e normal ca la a doua zi sa inceapa sa miroasa a incins? Imi ramane in gura un gust de fier incins
    Trebuie spalat atomizorul?

    ---------- Post added 05-09-2010 at 06:41 PM ----------

    bine intr-un fel e bine ca se simte ca tigarea normala caci este parca un gust mai uscat.... dar e normal?

  13. #3593 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Daca ai ajuns la stadiul asta inseamna ca uiti sa bagi lichid cind trebuie. Ce atomizor ti-ai luat ? LR !?
    Eu deja nu mai suport tigara clasica. Si azi am fumat niste tutun din Germania si tot mi se usuca gitul.
    Deja m-am invatat cu electronicele. Am inceput sa ma enervez de la cele normale.
    A trecut un an si patru luni de cind fumez alternativ dar cred ca in jumate de an...

    Da, fa-i o baie urgent. Si nu mai trage ca Haplea din tigare !
    Sper ca ai cumparat si atomizor de rezerva. Daca ai LR pe EGO pune trei picaturi odata ca soarbe mult.
    Uita buretele si cartusul, se usuca inferior si ai gust de burete ars probabil, ia-ti picurator din ala direct.

    Eu am uneori un gust mai ciudat, ceva "electric". Probabil nu-i chiar asa ermetic EGO asta...
    Acelasi gust de lichid intrat in baterie. E doar o parere, nu-l am de mult. Dar merge inca zici ca-i iepurashu' Duracell...

    Am cumparat incarcatorul ala rapid pe usb de 420 miliamperi si nu stau noaptea cu calculatorul deschis (cind pun EGO la incarcat).
    Deci incarc cu adaptor de la priza plus asta usb. Dar ala de priza are doar 300 miliamperi la incarcare.
    O fi poate bateria subincarcata amperic !??? La gust ma refer. Mad !?

    ---------- Post added 05-09-2010 at 11:47 PM ----------

    Quote Originally Posted by stefanpunk View Post
    Imi ramane in gura un gust de fier incins
    E normal, elichidul se evapora din toate compartimentele atomizorului peste noapte. Pui lichid, il incalzesti usor, usor... Apoi tragi cum vrei.

  14. #3594 SP
    Junior Member bogyyogy's Avatar

    Smile

    Va salut pe toti.Am facut un an si o luna de cand fumez ET fara absolut nici o tigare normala fumata!
    Intai DSE-901,apoi Joy si acum iar 901 ca la Joy am ramas fara atomizor si sincer am si vaga impresie ca nu prea-s pe masura tigarii si crapa repede,cel putin ultimele 3 atomizoare daca au "trait" doua saptamani fiiecare e bine.Durerea mare e ca lichidul bun nu-l mai pot lua asa usor,nu intru in amanunte ca deja sunt pachet de nervi despre cel de la v.....c... de la care luam prin cineva de aici si care se pare reuseste sa se lase de tot.Bravo lui!
    So,cine stie despre ce vorbesc intelege.
    Voi ce si de unde mai vaporizati?Va raman dator daca-mi dati si mie un pm cu oameni care au lichid bun.De la cel care am luat kitul(care functioneaza perfect),nu vreau sa mai iau lichid,e infect de-a dreptul.
    Multumesc anticipat!
    Bogdan

  15. #3595 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ma mir ca nu te intelegi cu Joye-urile. Si mai ales cu cei de la "v.....c..." Eu sint foarte multumit de calitatea lor.
    Vezi ca-ti trimit in PM o sursa de lichid Dekang cu capac portocaliu. Poate o fi mai buna, cele cu capac alb (pe vg) de la "v.....c..." au un gust mai "rotund" parca, ma inteleg mai bine cu ele. Cele portocalii au un gust mult mai intens de miere. Or fi Boge... Man, tu de care "v.....c..." zici ? E unul care vinde pe "shop" si sint "restul" care vind elichide pe "forum"... Sa nu-i confunzi, pe "forum" e gramada mare de ofertanti deci nu-i amesteca cu cei de pe "shop" !!!

    Apropo, inca nu mi-a "murit" atomizorul LR... Clatit la timp, elichid dozat corect... Si folosesc in special PG cu un "touch" de VG.

  16. #3596 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Daca ai ajuns la stadiul asta inseamna ca uiti sa bagi lichid cind trebuie. Ce atomizor ti-ai luat ? LR !?
    Eu deja nu mai suport tigara clasica. Si azi am fumat niste tutun din Germania si tot mi se usuca gitul.
    Deja m-am invatat cu electronicele. Am inceput sa ma enervez de la cele normale.
    A trecut un an si patru luni de cind fumez alternativ dar cred ca in jumate de an...

    Da, fa-i o baie urgent. Si nu mai trage ca Haplea din tigare !
    Sper ca ai cumparat si atomizor de rezerva. Daca ai LR pe EGO pune trei picaturi odata ca soarbe mult.
    Uita buretele si cartusul, se usuca inferior si ai gust de burete ars probabil, ia-ti picurator din ala direct.

    Eu am uneori un gust mai ciudat, ceva "electric". Probabil nu-i chiar asa ermetic EGO asta...
    Acelasi gust de lichid intrat in baterie. E doar o parere, nu-l am de mult. Dar merge inca zici ca-i iepurashu' Duracell...

    Am cumparat incarcatorul ala rapid pe usb de 420 miliamperi si nu stau noaptea cu calculatorul deschis (cind pun EGO la incarcat).
    Deci incarc cu adaptor de la priza plus asta usb. Dar ala de priza are doar 300 miliamperi la incarcare.
    O fi poate bateria subincarcata amperic !??? La gust ma refer. Mad !?

    ---------- Post added 05-09-2010 at 11:47 PM ----------

    E normal, elichidul se evapora din toate compartimentele atomizorului peste noapte. Pui lichid, il incalzesti usor, usor... Apoi tragi cum vrei.

    Bune sfaturi de maine incerc asa. Eu cam trag ca haplea, asa mi-a spus cel de la care am cumparat ca trebuie sa fac pauze intre pufaituri ca se se regenereze bateria. Azi m-am abtinut cam greu de la o traditionala intrucat chiar simteam nevoia sa simt ceva si parca de la eGo nu mai simteam nimic. Atomizatorul cred ca e cel clasic de 510 nu cred ca este LR . Nu am alt atomizator , e grav ? ma duc sa imi iau?
    Am incercat aseara sa ii fac baita si chiar i-am facut, l-am pus in apa si am suflat prin el, a iesit un pic de maroneala dupa care a curs apa curata . L-am scuturat, l-am suflat am asteptat un pic dupa care am mai fumat un puc si m-am culcat
    Azi i-am pus picaturi dupa fiecare repriza de pufait 2 sau 3 picaturi pana mustea un pic lichidul, il las vreo cateva minute dupa care trag din ea, ce e drept sunt obisnuit ca cea clasica trag tare si repede si scot repede fumul afata si trag din nou. abea la al 2 sau al treilea fum se simte mai bine. imi este un pic teama caci se incalzeste si nu stiu daca este normal.

  17. #3597 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Daca ai nimerit un atomizor bun nu se va arde nici la voltajul unui passthrough (youtube). Doar "penele". Bine ca l-ai spalat.
    Nu-l lasa in apa, il clatesti pe loc si-l usuci instant prin suflare sa nu prinda apa placerea de a rugini ceva pe acolo.
    Amorsezi cu 4-5 picaturi de elichid, eventual sufli usor sa iasa pe jos sa poti fi sigur ca a lubrifiat elichidul puntea si camera filamentului.
    CIND SUFLI DESPARTI ATOMIZORUL DE BATERIE !!!
    Foloseste cu incredere apa calda de la robinet. Daca te deranjeaja gustul de ars pune citeva picaturi de menta in elichidul tau.
    Orice atomizor 510 e bun, la LR ies mai multi aburi dar consuma si mai mult. Ai putea incerca unul (sa-i respecti voltajul de 4,2)...
    Ti-ai cumparat picurator din ala de 6 lei !? Intreb din curiozitate doar...

  18. #3598 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    vladtheodor trimite-mi si mie pe PM sursa de lichid Dekang cu capac portocaliu. Sincer cele de pe shop nu imi inspira deloc incredere. Am impresia ca nu sunt deloc originale si preparate de cineva. Repet asa mi-a creat mie impresia. Multumesc

  19. #3599 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Mie-mi plac ambele dar prefer "v.....c..." Pun acum la mesagerie.

  20. #3600 SP
    Junior Member stefanpunk's Avatar
    Are sticluta picurator si este ok nu dau pe alaturi .
    Multumesc de sfaturi le voi urma cu strasnicie
    Acum parca nu mai e acelasi miros dupa ce l-am mai spalat odata

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 180 of 224 FirstFirst ... 80 130 170 178 179 180 181 182 190 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts