Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 210 of 224 FirstFirst ... 110 160 200 208 209 210 211 212 220 ... LastLast
Results 4,181 to 4,200 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4181 SP
    Junior Member Ossiris's Avatar
    Eu m-am lasat cam de 3 luni de fumat. Asta cu ajutorul tigarii electroice

  2. #4182 SP
    Member pepino967's Avatar
    Daca le dai cu 6 lei/buc, le iau de la tine. Altfel, o sa le iau de pe vapers.

    ---------- Post added 24-05-2011 at 08:56 AM ----------

    Quote Originally Posted by DarkShadow View Post
    Salut pe toti membrii forumului! Sunt nou pe acest forum si as avea si eu o intrebare: Stie cineva cum se poate desface/demonta un Mega atomizor EGo conic,eventual puteti posta un link, sau ceva imagini? As vrea sa construiesc ceva ca un clearomizor si mi-e frica sa nu stric mega atomizorul. Multumesc anticipat.
    Pai, nu prea ai cum sa-l faci ca un clearomizer. Atomizoarele nu sunt rezervoare. Ele nu inmagazineaza lichidul ca si cleary sau gianty sau vortex etc. Atomizoarele isi iau lichid (cate putin) din cartuse. Poti doar sa-ti cartuse-rezervor pentru el, ca sa ai o autonomie mai mare la aburit, cam pe modelul acesta:
    2011 Tank system EGO cartridge Sales, Buy 2011 Tank system EGO cartridge Products from alibaba.com

  3. #4183 SP
    Junior Member etigaraeu's Avatar
    Incepand de azi sunt disponibile pe e-tigara.eu pachete Duo Ego-T Sailebao, Pachete Dse 905 Negru si Argintiu, pachete Duo Dse 901 Alb, Negru si Argintiu , pachete Start Dse901 precum si accesoriile si componentele aferente.
    Toate produsele sunt originale Shenzhen Sailebao Technology LTD si se livreaza cu bon de casa sau factura fiscala si certificat de garantie.

  4. #4184 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    pepino967 cat de curand ti se indeplinesc dorintele!
    "ionutz72", ti-am luat-o inainte si am comandat pe vapers niste carto G4.
    O sa postez pareri despre functionarea lui. Azi am facut comanda, maine sper sa le primesc.

  5. #4185 SP
    Junior Member DarkShadow's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Daca le dai cu 6 lei/buc, le iau de la tine. Altfel, o sa le iau de pe vapers.

    ---------- Post added 24-05-2011 at 08:56 AM ----------


    Pai, nu prea ai cum sa-l faci ca un clearomizer. Atomizoarele nu sunt rezervoare. Ele nu inmagazineaza lichidul ca si cleary sau gianty sau vortex etc. Atomizoarele isi iau lichid (cate putin) din cartuse. Poti doar sa-ti cartuse-rezervor pentru el, ca sa ai o autonomie mai mare la aburit, cam pe modelul acesta:
    2011 Tank system EGO cartridge Sales, Buy 2011 Tank system EGO cartridge Products from alibaba.com
    Scuze! Cred ca nu m-am exprimat eu bine.Vreau sa demontez(scot) conul fara sa deteriorez restul.Imi trebuie ce e in interior ca sa experimentez o idee...si pentru a sti cum se poate desface.

  6. #4186 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkShadow View Post
    Scuze! Cred ca nu m-am exprimat eu bine.Vreau sa demontez(scot) conul fara sa deteriorez restul.Imi trebuie ce e in interior ca sa experimentez o idee...si pentru a sti cum se poate desface.
    Poate te ajuta in vreun fel filmuletul asta, tinand cont ca aty conic de eGo are aceeasi forma si dimensiuni ca si aty eGo-t.

  7. #4187 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pe piata externa (inca nu la noi) a fost lansat e-cig LEA. Asa se numeste. Are baterie de 650 mAh, dar e mai subtire decat eGo si un design de stilou. Din ce mi-a spus chinezoaica, e compatibila cu gama de atomizoare de 510. Iar pretul unui kit (engross, bineinteles) este de 18$(usd).
    Attached Images Attached Images lea-pakage.jpg lea-compass-bottom.jpg lea-crystal-bottom.jpg

  8. #4188 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Am primit giantomizoare V2

  9. #4189 SP
    Junior Member MOSU's Avatar
    Va salut si sper sa pot spune cat mai curand ca fac parte din' clubul aburitorilor'. Sunt fumator inveterat si cu state vechi(ceva peste 40 de ani)si sincer principalul motiv pentru care m-am hotarat sa trec la aburi este de ordin financiar.Fiind incepator si dupa ce am citit aproape tot ce s-a scris aici m-am hotarat sa incerc cu un ego-tank.Am gasit o oferta la care ma pot incadra,chiar daca sursa nu e sigura si o sa incerc.Maine o sa vorbesc cu omul si daca gasim o modalitate de intalnire...Problema mea este ca in cursul saptamanii ajung acasa in jur de ora 20 si poate vineri sa zic 19.In rest sambata si duminica la orice ora.Cel cu ego nu vinde si lichide si aici e problema mea,daca dintre voi poate cineva sa ma ajute,vreau un lichid cu aroma tutun,cel mai tare zic eu si eventual acea aroma de cafea laudata aici pentru diversitate.Nu pot sa aman prea mult luarea unei decizii si daca nu gasesc o solutie maine cel tarziu poimaine,probabil va trebuii sa renunt o perioada fiindca o sa cheltuiesc banii pe tigari.
    Am omis un amanunt,sunt din Bucuresti.
    Multumesc anticipat,Florin.

  10. #4190 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by MOSU View Post
    Va salut si sper sa pot spune cat mai curand ca fac parte din' clubul aburitorilor'. Sunt fumator inveterat si cu state vechi(ceva peste 40 de ani)si sincer principalul motiv pentru care m-am hotarat sa trec la aburi este de ordin financiar.Fiind incepator si dupa ce am citit aproape tot ce s-a scris aici m-am hotarat sa incerc cu un ego-tank.Am gasit o oferta la care ma pot incadra,chiar daca sursa nu e sigura si o sa incerc.Maine o sa vorbesc cu omul si daca gasim o modalitate de intalnire...Problema mea este ca in cursul saptamanii ajung acasa in jur de ora 20 si poate vineri sa zic 19.In rest sambata si duminica la orice ora.Cel cu ego nu vinde si lichide si aici e problema mea,daca dintre voi poate cineva sa ma ajute,vreau un lichid cu aroma tutun,cel mai tare zic eu si eventual acea aroma de cafea laudata aici pentru diversitate.Nu pot sa aman prea mult luarea unei decizii si daca nu gasesc o solutie maine cel tarziu poimaine,probabil va trebuii sa renunt o perioada fiindca o sa cheltuiesc banii pe tigari.
    Am omis un amanunt,sunt din Bucuresti.
    Multumesc anticipat,Florin.
    Gustul nu se discuta. E ca si cu tigarile. Mie imi placea sa fumez PallMall, iar unui amic nu-i placea. El fuma Kent. Mie nu-mi placea Kent. Asa e si cu aromele lichidelor. Putem doar sa-ti spunem cam ce aburim noi. Eu personal, ma delectez cu lichid(Dekang-PG) cu arome de Marlboro, Tabacco si Virginia. Ca tarie, iti recomand pe cel cu concentratie de 24mg-nicotina.
    La acuratetea aromei si tariei mai contribuie si atomizorul. Cred ca ar trebui sa incerci cu unul LR(low resistence) sau cu atomizor de 510-tank(la asta tre' sa-ti cumperi si cartuse odata cu achizitionarea lui).
    Consulta produsele de pe Vapers.ro - componente originale Dekang si Joyetech - Vapers . Au si lichide.

    ---------- Post added 26-05-2011 at 09:49 PM ----------

    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Am primit giantomizoare V2
    Hombre, maine imi vin carto G4.

  11. #4191 SP
    Junior Member MOSU's Avatar
    Multumesc pentru raspuns si in mod sigur o sa tin cont de parerile celor cu mai multa experienta.Problema ramane aceasi,de unde pot cumpara lichid vineri seara sau in cursul zilei de sambata?In Bucuresti pot venii oriunde.Ulterior voi vedea cum pot sa rezolv

    Despre arome,nu prea ma interesa altceva in afara celor de tutun aici ma gandesc la Dekang si Ruyan(nu stiu care e diferenta,dar am inteles ca ar fi ok. mai ales pentru cartuse tank).M-am gandit si la cel cu aroma de cafea fiindca tot de la voi am inteles ca o oarecare alternanta contribuie la accentuarea gustului care nu ar mai fi asa pregnant daca aburesti acelasi lichid incontinuu.Nu vreau nimic dulce sau fructe.

  12. #4192 SP
    Junior Member DarkShadow's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Poate te ajuta in vreun fel filmuletul asta, tinand cont ca aty conic de eGo are aceeasi forma si dimensiuni ca si aty eGo-t.
    YouTube - ‪Review: eGo-T eCig from Ovale‬‏
    Multumesc pentru ajutor.Inteleg din filmulet ca atomizorul nu poate fi desfacut fara sa distrug conul...Incazul asta mavoi mai gandidaca sa-l demontez sau nu .O sa astept sa se arda mai intai de a-l macelari.Multumiri inca o data si multa stima!

  13. #4193 SP
    Member pepino967's Avatar
    Hombre, maine imi vin carto G4.
    Mi-au venit si mie(de pe vapers). Sunt faine de tot. Tu, la ce pret le dai? Postez aci un mic review despre el.
    "Prima problema am intampinat-o la conectarea cu bateria eGo. A trebuit sa trag cu o agrafa destul de serios de conectorul bateriei ca sa fie mai iesit, ca nu facea contact cu conectorul de la carto. Dupa ce am rezolvat aceasta problema, am inceput abureala. Cu bateria de 510 conecteaza fara probleme.
    Primele impresii sunt ca se comporta foarte bine, la nivelul unui cartomizor. Pentru ca are rezistenta mai mare, este mai eficient sa se vapeze dupa o preincalzire de 1-2 secunde si se trage obligatoriu usor si prelung(chiar 5 secunde). Aroma e ok(imi place ca e mai putin dulce decat la cleary), TH e f. ok. Aburul este si la el caldut, dar f. putin(mult mai putin decat la cleary, chiar placut). Un plus la el, este sistemul dop(mustiuc)-garnitura. Fac un singur corp. Nu are garnitura separat si de aceea nu exista acel spatiu gol ca la cleary. Deci nu se mai produce condens sus acolo. Lichidul nu mai trece de garnitura. Dopul-mustiuc este dintr-un cauciuc(sau silicon) foarte soft, foarte placut intre buze. La prima vapare, mi se pare ca nu se consuma la fel de repede lichidul asa cum se intampla la ego-t, de exemplu. Sunt convins ca cele cu o rezistenta mai mica vor fi si mai ok. Conul din pacate, nu se poate pune peste el, decat daca se taie din el in partea de sus(cea ingusta), ca sa fie mai larg orificiul.
    Singurul lucru de care sunt ingrijorat, este tubul. Sper sa nu crape la fel de repede ca la cleary.
    Se incarca f usor. Se scoate mustiucul-dop si se picura cu flaconul. Datorita faptului ca dopul si garnitura formeaza un singur corp, nu se poate pune un mustiuc de picurare, pentru ca s-ar prelinge lichidul prin el sau pe langa el. Dar nici nu cred ca se merita schimbat mustiucul. Acest dop-mustiuc e cel mai fain la atingere, pe care l-am avut pana acum.
    Cam atat deocamdata. O sa mai scriu pe parcurs despre el."

    ---------- Post added 27-05-2011 at 12:22 PM ----------

    Quote Originally Posted by DarkShadow View Post
    Multumesc pentru ajutor.Inteleg din filmulet ca atomizorul nu poate fi desfacut fara sa distrug conul...Incazul asta mavoi mai gandidaca sa-l demontez sau nu .O sa astept sa se arda mai intai de a-l macelari.Multumiri inca o data si multa stima!
    Nu stiu de ce tii neaparat sa-l faci ca pe cleary. Mai bine ia-ti carto G4. Vorbeste cu "ionutz72". Sunt superbe. Si sunt ieftine. Merita. Cu 30-35 lei vei avea 5 atomizoare.

    ---------- Post added 27-05-2011 at 05:34 PM ----------

    Sunt la al 3-lea rezervor vapat cu G4. As zice ca sunt satisfacut de eficienta lui, pana acum. Dar e doar prima zi. Daca se incarca prin picurare, obligatoriu, dupa ce s-a pus dopul-mustiuc in el, trebuie suflat ca sa iasa eventualul lichid existent in tija capilara. Lichidul va iesi pe gaura de la conector. Dupa asta, v-ati asigurat astfel ca nu va veni lichid prin mustiuc in gura, in timpul vaparii.
    Inhalati usor si lent(timp de 5 secunde). Eu folosesc lichid PG. Asa cum au scris si cei de pe vapers in josul produsului, cu PG se simte mai bine aroma si taria, cu VG-mai putin.

  14. #4194 SP
    Junior Member MOSU's Avatar
    Am cumparat o ego-tank(nu originala)dar sper sa tina un timp.Primul contact cu et,nu prea placut dar sper sa fie doar calitatea proasta a lichidului de test.Daca toate lichidele sunt asa dulcegarii experienta mea cu et. va fii foarte scurta.Daca stiti de unde pot cumpara un lichid care sa nu fie asa dulce in acest wekend va rog sa-mi spuneti si mie.Vreau cat mai apropiat de gustul de tutun.

  15. #4195 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by MOSU View Post
    Am cumparat o ego-tank(nu originala)dar sper sa tina un timp.Primul contact cu et,nu prea placut dar sper sa fie doar calitatea proasta a lichidului de test.Daca toate lichidele sunt asa dulcegarii experienta mea cu et. va fii foarte scurta.Daca stiti de unde pot cumpara un lichid care sa nu fie asa dulce in acest wekend va rog sa-mi spuneti si mie.Vreau cat mai apropiat de gustul de tutun.
    Ce lichid ai folosit? Oricum, gust dulce au toate, oricat de apropiate ar fi de aroma unei tigari. Dar, parca si mie mi s-a parut ca atomizorul eGo-tank da gustul mai dulce decat alte atomizoare. Daca tot incerci aceasta experienta, nu renunta asa repede. Mie, dupa 5 zile de aburit nu mi-a mai placut gustul tigarilor clasice. De fapt, pentru mine nu mai aveau niciun fel de aroma(decat fum urat mirositor si atat).
    Incearca cu Dekang PG(USA mix, Tabaco sau Virginia). De regula, PG e mai putin dulce decat VG. Ia-l de pe Vapers.ro - componente originale Dekang si Joyetech - Vapers . Ei au produse originale. Si daca tot iti vei comanda lichid, iti recomand sa iei tot de la ei si un atomizor 510-t(si vreo 4 cartuse pentru el). E muuult peste eGo-tank. Merge pe bateriile eGo.

  16. #4196 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Am inteles ca exista tigari care nu mai necesita incarcarea cu lichid. Vin direct cartuse, e corect?

  17. #4197 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Am inteles ca exista tigari care nu mai necesita incarcarea cu lichid. Vin direct cartuse, e corect?
    Nu te contrazic, dar logic, dupa ce se termina lichidul preincarcat, ce faci? Arunci tigara la gunoi? Asta inseamna ca e de unica folosinta. O astfel de tigara functioneaza pe principiul cartomizorului. Nu poa' sa aiba mai mult de 2 ml de lichid in ea o astfel de tigara. In functie de cat vapezi din ea, ar ajunge pentru 2 sau hai, 3 zile (in cel mai bun caz, daca vapezi rar). Nu cred ca ar renta ca si costuri. Cate tigari din acelea ti-ar trebui intr-o luna de zile?

  18. #4198 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Intrebarea mea se referea la existenta unei asemenea tigari
    Nu cred c-as putea sa stau tot timpul cu pipeta dupa mine, oriunde ma duc, doar sa reincarc.

  19. #4199 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Intrebarea mea se referea la existenta unei asemenea tigari
    Nu cred c-as putea sa stau tot timpul cu pipeta dupa mine, oriunde ma duc, doar sa reincarc.
    Pai, nu stiu, cauta si tu pe net.

  20. #4200 SP
    Junior Member MOSU's Avatar
    Mai oameni buni,chiar nimeni de pe acest forum nu vinde si lichide?I-mi trebuie neaparat azi sau maine cel tarziu.Dupa cum am mai scris am un program care nu i-mi permite sa fac comanda pe situri,nu cred ca au curieri si noaptea sau in wekend.Pe viitor,daca va mai exista unul in ceea ce priveste et.,voi incerca sa comand prin altcineva.Luni plec din Bucuresti si revin cel mai devreme vineri seara,asa ca pana atunci...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 210 of 224 FirstFirst ... 110 160 200 208 209 210 211 212 220 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts