Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 224 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 ... LastLast
Results 4,161 to 4,180 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4161 SP
    Junior Member alga38's Avatar
    Salut,
    Ma apropii de 4 luni de cand nu mai fumez…

    Am inceput cu un kit KR 808luat de la Imedio. Greu tare ! Nu m-am informat, nu am intrebat… Tinand cont ca fumam 2 pachete e de la sine inteles ca nu puteam sa rezist mult. Dupa doua saptamani mi-am dat seama ca imi trebuie altceva. Mi-am luat o baterie eGo USB de 650 mAh si una de 900mAh , doua cartomizoare eGo si doua atomizoare eGO si bineinteles lichide.Adica kit-ul “Avansat Pro” de pe vapers. Prima data am vapat Kant Toate aceste produse au fost luate din tara. Apoi am vrut sa command pe http://china-direct.vapersclub.ro insa tocmai inchideau pravalia si dupa ce am facut comanda nu am reusit sa fac plata. Am fost foarte dezamagit mai ales ca , nu mi s-a parut normal ca nimeni nu anunte nimic, desi lansarea a fost anuntata cu surle si trambite. Daca tot imi facusem cont pe Paypal am cautat pe net pana cand i-am gasit pe cei de la Heaven Gifts. Alta treaba: raspunsuri la aproape orice rugaminte…Imi place foarte mult faptul ca la www.heaven-gifts.com gasesc:
    - o varietate foarte mare de produse de la foarte multi producatori: Joyetech, Dekang, Boge, KR, DSE, Ruyan etc si nu in ultimul rand brand-ul lor lor propiu HG.
    - produsele sunt grupate pe producatori . Atunci cand un produs, care nu este original, apare intr-o anumita categorie a unui brand se specifica faptul ca originea lui este diferita. De exemplu la caracterizarea acestui produs , 10pc empty Flat tip XL tank cartridges compatible with Joye 510-T - Joye 510-T tank cartridges Heaven Gifts, este scris, cu rosu, “It's NOT a JOYE product!!”. Mi se pare normal sa fiu corect informat despre produsele pe care urmeaza sa le cumpar.
    - o varietate foarte mare de culori a aceluias produs. Ultima data mi-am comandat atomizoare eGo Tank in patru culori : verde ,albastru, copper, negru. Cel mai mult mi-au copper si negru.
    - o varietate foarte mare de lichide , PG si VG cu o diversitate mare de tarie a concentratiei de nicotina.
    -preturile sunt foarte bune , in plus daca se comanda mai multe produse de acelasi fel se obtin discount-uri suplimentare.
    -daca se greseste o comanda ,aceasta, se poate indrepta print-un simplu mail.
    - comanda este expediata in maxim 48 de ore, 90% din comenzi sunt expediate in 24 de ore
    - durata de transport este destul de scurta ,tinand cont ca vine din China.
    - costul de transport este foarte scazut, uneori mai mic decat de la noi din tara.
    Si lista continua… dar pe mine deja m-au convins!

  2. #4162 SP
    Member pepino967's Avatar
    Pai, in dreptul acestui tip de cartus-rezervor, si pe vapers.ro scrie ca nu e produs de Joyetech. Dar scrie-ne niste pareri legat de aromele de tutun. Si cat de dulce e lichidul(HG)? Ca eu am inteles ca-s mai dulci decat cele de la Dekang. Tu ce parere ai?
    Legat de transport: zici ca e mai ieftin decat costurile de transport ale unei comenzi din Romania? Adica? Mai concret?
    Daca as comanda sa zic, 2 flacoane de lichid(de 30ml-fiecare), cat m-ar costa transportul? Aci m-ar costa 20 ron, cat m-ar costa daca as comanda de pe site-ul lor?

  3. #4163 SP
    Junior Member alga38's Avatar
    Salut,
    Mie, personal imi plac vanzatorii care se implica si care isi exprima parerile lor inainte de a-ti lua banii(ex:"Recomandam achizitionarea doar a unui produs tank pentru a testa daca vi se potriveste stilului personal de folosire." vapers.ro ). Ai vazut ca am vorbit doar despe arome de fructe. Probabil ca daca le diluezi nici astea nu o sa mai fie asa de dulci. 2 lichide 3 $. 500g 10$. Dar trebuie sa iei in calcul 7-12 zile transport.

  4. #4164 SP
    Member pepino967's Avatar
    Mda. Pai, decat sa astept atatea zile, mai bine iau de pe vapers.ro. Poate doar daca as fi sigur ca accesoriile lor ar avea o calitate mai buna. Eu, de exemplu in ce priveste atomizoarele, le prefer pe cele de SaileBao. Am magazin la mine in oras si imi da si garantie 2 saptamani(14 zile) le ele. Daca moare in acest interval, mi-l schimba. Personal, n-am nimerit vreunul care sa ma tina mai putin de o luna. Dar am un amic caruia i-a murit cu 2 zile inainte de expirarea termenului de garantie si i-au dat altul nou. Asta inteleg eu firma care se respecta. In ce priveste atomizoarele Joye, sunt bune calitativ, dar viata scurta de functionare. Mi-a murit ego-tankul dupa cateva zile, doua atomizoare de 510 mi-au murit dupa 5 zile-primul, dupa 8 zile-al doilea.
    Asa ca, de pe vapers.ro nu mai iau decat eventual cartomizoare(ca nu au cei de la mine din oras) si lichid PG-Dekang(tot pentru ca nu au PG, aci la mine).

  5. #4165 SP
    Junior Member cristianu78's Avatar
    am cateva zile de cand tot citesc posturile voastre.... si am o intrebare... pentru ca as incerca si eu fumatul digital
    ce mi-ati recomanda pentru un famator de kent 8 - 1 pachet pe zi
    mentionez ca fumez o tigara foarte repede... nu cred ca trag 10 fumuri din ea.
    am vazut ca sunt fel si fel de tipuri de tigari ... ce imi recomandati?

  6. #4166 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianu78 View Post
    am cateva zile de cand tot citesc posturile voastre.... si am o intrebare... pentru ca as incerca si eu fumatul digital
    ce mi-ati recomanda pentru un famator de kent 8 - 1 pachet pe zi
    mentionez ca fumez o tigara foarte repede... nu cred ca trag 10 fumuri din ea.
    am vazut ca sunt fel si fel de tipuri de tigari ... ce imi recomandati?
    Pai, daca zici ca de cateva zile tot citesti p-aci, probabil ca ai dat si de posturile in care s-au mai dat astfel de sfaturi. In fine. Eu iti recomand ca "tigara digitala", modelul ego(fie marca SaileBao, fie marca Joye), iar ca atomizor(vaporizator)-tinand cont ca termini cam repede o tigara analoaga, model-LR(low resistence), iar ca lichid pentru incarcarea cartuselor iti recomand aromele de Marlboro, Tobacco(nivel-24-26mg nicotina).
    Sigur ca, dup-aceea poti experimenta si alte tipuri de atomizoare si de lichide. Trebuie sa mai stii ca dintr-o tigara electrica nu se trage in acelasi stil ca dintr-o tigara normala. Se trage usor si mai prelung(3-5 secunde/puf). Daca vei trage forjat-rapid, nu vei simti pe deplin aroma si taria.
    In rest, cand mai ai nelamuriri, posteaza cu incredere.
    Spor la pufaiala.

    ---------- Post added 16-05-2011 at 09:36 PM ----------

    Atentie mare de unde-ti procuri toate astea. Multe sunt contrafacute, pe multe site-uri care comercializeaza asa ceva.
    Doua site-uri iti recomand, care au produse originale.
    Vapers.ro - componente originale Dekang si Joyetech - Vapers (pt. Joye-ego) , SAILEBAO Romania - Tigara electronica (pt. SB-ego).
    Pentru lichide, aceleasi site-uri.

  7. #4167 SP
    Junior Member cristianu78's Avatar
    multumesc pepino.... insa, u te refereai la ego sau ego-t ?
    nu as vrea sa dau o gramada de bani pe TE si pe urma sa o tin rebut ... nici nu as vrea sa imi fac nervi din cauza ei ....

  8. #4168 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianu78 View Post
    multumesc pepino.... insa, u te refereai la ego sau ego-t ?
    nu as vrea sa dau o gramada de bani pe TE si pe urma sa o tin rebut ... nici nu as vrea sa imi fac nervi din cauza ei ....
    Poate fi si ego-t. Insa, legat de ego-t, eu personal am avut o experienta nefericita, in sensul ca mi-am luat atomizor Joye si mi s-a ars dupa 3 zile. Nu e o regula. Pe amicul meu l-a tinut vreo 2 luni si ceva. Dar tinand cont ca eu folosesc atomizoare clasice SaileBao si care nu m-a tinut nici unul mai putin de 1 luna juma', ma gandesc ca si tigarile cu atomizor ego-t marca SaileBao, vor fi la fel de fiabile in timp. Iar pretul de 200 lei (care, pe langa kit-ul cu 2 tigari, include si husa, un flacon lichid pe care ti-l alegi tu, adaptor masina) este chiar foarte ok. In urma cu 4 luni de zile cand mi-am luat eu un kit de ego simplu(nu tank) care includea doar o tigara si o baterie de rezerva, am dat tot 200 lei. E doar o sugestie. Pana la urma, tu decizi.

  9. #4169 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Vezi un pic aici ce se zice despre site-ul ala.

  10. #4170 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Vezi un pic aici ce se zice despre site-ul ala.
    Multe rautati, fara sa fie vreunul in cunostinta de cauza. Folosesc produsele SaileBao, am folosit si produse Joye. Calitate si fiabilitate-net superioare. Lichidul RUMY de la SaileBao are trecut si producatorul pe flacon(Dekang Biotechnology Co), ceea ce , pe flacoanele de lichid de la vapers nu gasesti. Nici macar baza lichidului nu e trecuta pe ele(PG sau VG). Aromele MLB, Tab si Virginia de la RUMY-mult mai placute fata de cele asa zise Dekang. Pacat ca nu au si PG. Probabil ca daca n-as cunoaste calitatea acestor produse, as fi tentat si eu sa pun botul la toate glumitele alea facute de unii acolo pe vapers. Dar nu e cazul meu.

  11. #4171 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Eu am vrut sa ii dau omului si parerile altora asupra site-lui,pareri despre care spun "pas". Dar sunt pareri care merita cunoscute poate. Si e vb despre site nu despre producaror. In final, alegerea e a lui. Stima.

  12. #4172 SP
    Junior Member alga38's Avatar
    Totally wicked, ovale, janty au ca furnizor de produse pe joyetech , la fel ca si vapers! Iar pe vapers.ro am vazut prima data un certificat de conformitate a lichidelor. Unde a disparut cel care a postat pe forum anuntul de deschidere a magazinului Sailebao a deschis magazin oficial in Romania : Hardware

  13. #4173 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Nu iau partea nimănui,asa ca ma retrag din discutia asta. Stima.

  14. #4174 SP
    Junior Member cristianu78's Avatar
    sunt proaspat posesor al unui kit vogue ego tank 2 - sincer nu stiu cat de "2" este, nu sunt multi furnizori... eu am cumparat de pe un site cu fundal alb... (nu am scris denumirea pentru a nu se considera reclama) pentru cei interesati. mentionez ca sunt novice in ale fumatlui electronic

    am tras cred ca 30 fumuri marlboro h in 5 ore si nu am simtit si nu simt nevoia tigarii kent 8 pe care o fumez de obicei... ba dimpotriva, mi se pare foarte tare tigara electronica in comparatie cu ce fumam eu pana acum.

    intrebare.. mai are cineva tipul asta de tigara, pote sa-mi dea niste indicatii... cum e bine de transportat... de intretinut... etc?

    orice sugestie este binevenita.

    multumesc anticipat.

  15. #4175 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianu78 View Post
    sunt proaspat posesor al unui kit vogue ego tank 2 - sincer nu stiu cat de "2" este, nu sunt multi furnizori... eu am cumparat de pe un site cu fundal alb... (nu am scris denumirea pentru a nu se considera reclama) pentru cei interesati. mentionez ca sunt novice in ale fumatlui electronic

    am tras cred ca 30 fumuri marlboro h in 5 ore si nu am simtit si nu simt nevoia tigarii kent 8 pe care o fumez de obicei... ba dimpotriva, mi se pare foarte tare tigara electronica in comparatie cu ce fumam eu pana acum.

    intrebare.. mai are cineva tipul asta de tigara, pote sa-mi dea niste indicatii... cum e bine de transportat... de intretinut... etc?

    orice sugestie este binevenita.

    multumesc anticipat.
    Deci, se pare ca vei putea scapa si tu de tigarile clasice. Daca ai ego-tank, ai si husa pentru el? Daca tii neaparat sa transporti frumos aranjat, ia-ti un "penar" din ala pentru el. E intre 20 si 35 lei, in functie de resseler-ul de unde il cumperi. Eu personal, il tin pur si simplu in buzunar.

  16. #4176 SP
    Junior Member cristianu78's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Deci, se pare ca vei putea scapa si tu de tigarile clasice. Daca ai ego-tank, ai si husa pentru el? Daca tii neaparat sa transporti frumos aranjat, ia-ti un "penar" din ala pentru el. E intre 20 si 35 lei, in functie de resseler-ul de unde il cumperi. Eu personal, il tin pur si simplu in buzunar.
    si nu se apasa butonul in buzunar ?

    sau daca se apasa si nu se trage nu functioneaza atomizorul... nu inteleg ... mie mi se pare ca se apasa foarte usor pe butonas

  17. #4177 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by cristianu78 View Post
    si nu se apasa butonul in buzunar ?

    sau daca se apasa si nu se trage nu functioneaza atomizorul... nu inteleg ... mie mi se pare ca se apasa foarte usor pe butonas
    La mine, nu se apasa usor butonul. E ceva mai rigid. E din ala care facetzac atunci cand il apesi. Nu stiu ce model ai tu. Dar vezi si tu, ca se gaesc inele de protectie pentru butoanele de ego. Pe vapers.ro .
    Atomizorul functioneaza la activarea butonului. Incepe sa se incalzeasca rezistenta.

  18. #4178 SP
    Junior Member cristianu78's Avatar
    mda... momentan am rezolvat transportul ... avem 18 ore fara tigara analoga ... dimineatza la cafea asa se cerea o tigara normala .... e adevarat cine a zis ca trebuie si un pic de vointa pentru a renunta la tigarile normale. E adevarat, e muuuuult mai usor cu tigara electronica ....
    daca in prima zi marlboro high mi se parea tare ... a doua zi de dimineata la cafea mi s-a parut chiar moale ... in schimb creierul si-a luat necesarul de nicotina...
    nu sunt cine stie ce fumator de tigari normale... rezist si cu 4-5 pe zi... (astea trebuiau musai) dar tigara de la cafeaua de dimineata era musai, altfel nu puteai vbi cu mine toata ziua. eram in stare sa ucid pentru ea.

    ei... observ ca am reusit sa trec peste ea cu brio.

    multumesc forumisti, cred ca ati jucat un rol important in faptul ca nu am pus tigara analoga in guritza... acu astept cu nerabdare sa-mi revina gustul si mirosul la capacitatile normale... sunt constient ca s-au diminuat muuuult.....

  19. #4179 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    pepino967 cat de curand ti se indeplinesc dorintele!
    Link.
    Plus ca urmeaza saptamana viitoare sa am Giantomizer V2 care rezolva scurgerile :
    Attached Images Attached Images 5pc-giantomizer.jpg 3dgiantomizerv2333.jpg giantomizerv2333.jpg giantomizerfix.jpg

  20. #4180 SP
    Junior Member DarkShadow's Avatar
    Salut pe toti membrii forumului! Sunt nou pe acest forum si as avea si eu o intrebare: Stie cineva cum se poate desface/demonta un Mega atomizor EGo conic,eventual puteti posta un link, sau ceva imagini? As vrea sa construiesc ceva ca un clearomizor si mi-e frica sa nu stric mega atomizorul. Multumesc anticipat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 224 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts