Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 36 of 36

Thread: Emigrarea de pe Computer Games

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma scuzati, dar eu acum am "revazut" fraza aceasta si am simtit nevoia sa raspund:
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Si pe aici s-a intamplat ceva: h0stile nu prea se mai baga in seama, Bobby a cam disparut, MonkY nu ne mai viziteaza, pe rodarkone nu l-am mai zarit demult, etc...!
    h0stile este un consolist mare si un om bun. Este un jurnalist in ale gamingului aproape desavarsit. Insa din pacate are si el timpul in pioneze exact ca si majoritatea dintre noi. 2 job-uri isi spun cuvantul, iar timpul liber ramas e greu de dramuit. Chiar si de la inceput, desi nu se vedea, h0stile era in spatele stirilor lui Bobby, avand acces la comunicatele pentru presa de specialitate. Eu cred ca h0stile va fi mereu cu noi, atat cat ii permite timpul. Pacat ca nu mai vine pe la intalnirile forumiste... i se simte lipsa. Dar, in timp bucurosi le-om duce toate.

    Bobby intr-adevar a disparut. Insa imi place sa cred ca nu de tot. Este totusi un pusti mic cu vise poate prea mari. Insa cred ca intre a deveni un newswriter mare, un nume printre consolisti... si a avea un salariu bun si bursa la facultate... well, cred ca a ales calea mai buna pentru perioadele acestea grele. Bine, eu unul nu inteleg de ce trebuia renuntat aproape total la cealalta parte, dar... asta este. Trebuie sa luam in calcul faptul ca nu toti avem un salariu asigurat, ca pe unii nu ne tin parintii acasa forever, ca nu toata viata poti face totul moka. Si da, din pacate, noi aici facem munca voluntara. Iar pentru unii e prea mult/greu. Si e de inteles.

    MonkY "nu ne mai viziteaza". Glumesti sper ? Si eu care din contra, am incercat sa nu "sufoc" toate discutiile, sa nu mai ma bag peste tot... Eu sunt 100% dedicat acestui proiect man. Sunt 24/7 conectat la serverul pe care este CG-ul si la tot ce se intampla pe el. Din pacate insa, trebuie sa ma ocup si de partea tehnica. Si sunt zile in care de exp. mai "uit" sa pun un featured video pentru ca imi mananca timpul cine stie ce bug generat de vre-un update al linux-ului, sau de cine stie ce problema aparuta la vre-un update de modul pentru vbulletin. As posta toata ziua pe forum, insa si eu am un job in real life, si trebuie sa-mi dramuiesc timpul cat mai bine posibil. Insa crede-ma, ca intru de pe telefon, de pe notebook, de pe PC, de pe la diverse firme unde ma ocup de administrare... In fine, sa nu o lungesc... stai linistit ca nu scapati asa repede de mine

    rodarkone este printre noi, don't worry. Insa cateodata viata are si cotiturile ei, si sunt sigur ca am cunoscut cu totii si partile ei mai spinoase. Cu ocazia aceasta imi exprim si in mod public condoleantele pentru bunul nostru Darkie. Suntem alaturi de tine buddy, whenever you need us ! Take your time...

    Eu zic ca trebuie sa vedem si jumatatea plina a paharului. Sa vedem eforturile depuse de supermans precum Mika, istrategie, Dj Mo, Donely, Khan, DonAdryan, paul, GreyhounD, etc... Stii cum este, toti avem si zile bune, dar si rele. Sper ca pe CG sa ne intalnim doar cand suntem in cele bune, desi oricand aveti nevoie de noi, suntem aici si in zilele "ploioase".

    Gata, va salut... si ma duc sa fac niste update-uri la vbulletin.

  2. #22 SP
    Member maniac360's Avatar
    @MonkY: Sunt absolut impresionat de tot ce ai scris in acest thread si in acelasi timp iti sunt recunoscator pentru ca ai facut posibil acest forum (pe care admit ca l-am descoperit din intamplare). Sper ca aceasta comunitate sa ramana una restransa, cu membrii de calitate, si care sa nu fie invadata de pateticii pustani "hackeri point and click" care graviteaza pe forumul computergames.

  3. #23 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe mine m-a suparat ca am aflat foarte tarziu de site. Chiar ma miram prin august de ce sunt singurul fraier care mai posteaza cate o stire pe acolo. Inca nu imi pot explica cum a fost promovat site-ul de am aflat abia dupa o luna jumatate de el.

  4. #24 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    nu a fost o promovare in adevaratul sens al cuvantului... mai mult s-a mers pe "uite, s-a deschis un site nou, cu forum, dedicat 99% consolelor" si pe suna un prieten

  5. #25 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Eu l-am vazut la Donely si am fost foarte surprins cand l-am vazut,nu stiu cum nu aflasem de el pana atunci.
    Mi-am creat contul cu 2 luni dupa lansare si sunt f.multumit de ConsoleGames.
    La fel ca @istrategie ma miram de ce sunt singuru fraier care m-ai scria ceva pe acolo.

  6. #26 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pentru mine CG inseamna foarte mult. Nici nu are rost sa comparam ce se intampla aici cu ce era dincolo. Chiar daca aveam activitate si acolo, ceea ce se intampla aici depaseste cu mult orice asteptari. Chiar este un site asa cum ne-am dorit, si cum ar trebui sa fie. Chiar daca nu mai pot posta toata ziua, dupa cum mi-as dori, o fac de cate ori am ocazia. Chiar daca nu mai postez frecvent, intru pe site de cel putin 10-20 pe zi. Mai citesc o stire, ma mai uit la un trailer, mai verific aria de publicitate, mai schimb o impresie cu un amic, etc. Sper ca acest site sa mearga in continuare din ce in ce mai bine, si felicit inca o data grupul de sufletisti care fac ca rotitzele sa se invarta in continuare. Cheers!

  7. #27 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    ce oftopic sa facut ma rog multi vad ca nau citit ce am scris eu dar ii multumesc mult lui Monky si lui Khan pentru ca ei au fost singurii care au explicat ,,emigrarea"

  8. #28 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Si pe aici s-a intamplat ceva: h0stile nu prea se mai baga in seama, Bobby a cam disparut, MonkY nu ne mai viziteaza, pe rodarkone nu l-am mai zarit demult, etc...!.
    Chifteluta, stii ca imi place sa ma bag in seama, nu? (uneori cu consecinte mai putin placute, insa deh, nu pot rezista tentatiei, iar concluziile le accept ca pe un efect natural al liberului arbitru, al meu si al altora. imi place sa nasc si sa alimentez subiecte de discutie asta pentru ca probabil imi place sa fiu privit ca un personaj controversat de la care nu stii niciodata la ce sa te astepti. pina la urma, cred ca aici e tot fun-ul pentru ca din momentul in care intru si eu in hora, ceva neasteptat cu siguranta se va intimpla). so, au fost si sarbatorile, am avut si mult de munca, m-am odihnit si am deschis consolele mai rar decit in alta perioada a anului. incet, incet imi revin si eu. prefer sa oscilez intre a ma implica mai mult sau mai putin (dupa cit pot si am timp sa fac), decit sa renunt de tot. sper totusi ca in 2009 sa ma implic mai mult, daca nu cantitativ, macar calitativ. din punctul asta de vedere mi-ar placea sa reintru in hora CG, insa asta nu depinde de mine. oricum, eu nu consider ca am plecat sau ca m-am indepartat vreodata de CG, ci din contra consider ca am fost alaturi asa cum am putut (direct sau indirect asa cum a confirmat si MonkY mai sus, cu bune si cu rele ca doar deh pina si la biserica tot asa se spune).

    MonkY, multumesc mult pentru aprecieri. Stiu ca nu am mai aparut la ultimele intruniri, insa promit sa vin pe viitor.

    cit priveste migrarea de pe ComputerGames, eu sincer cred ca era urmatorul pas de facut (din multe motive, unele mentionate de MonkY intr-un post anterior) insa in loc sa luam noi friiele, destinul a ales pentru noi, iar migrarea a inceput si s-a petrecut in conditiile pe care le stiti cu totii. daca ComputerGames aparent a cistigat "batalia", eu consider ca MonkY/ConsoleGames a cistigat "razboiul". MonkY probabil este prea modest ca sa se laude cu asta, insa eu consider ca cineva tot trebuie sa o faca asa ca il laud eu aici.

  9. #29 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Chifteluta, stii ca imi place sa ma bag in seama, nu?
    Oricum, era in sensul bun al ideii. Da, ma rog, poate eram obisnuit cu o activitate mai "intensa" a voastra pe aici, dar poate aveti dreptate: fiecare om are problemele lui. Noi sa fim sanatosi!

  10. #30 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    @MonkY: in primul rand multumesc pentru aprecieri. It really means a lot to me.

    In al doilea rand as vreau sa iti multumesc din nou pentru toata munca depusa pentru crearea site-ului si performanta de a obtine o asa comunitate stransa si unita. Chiar daca (sa speram ca nu o sa se intample) nu o sa mai postezi pe aici sau ceva de genul, tot pionerul acestui site vei ramane .

    Cum nu ma prea pricep la discursuri sau la posturi lungi o sa prefer sa ma opresc aici. Si la mai bine!

    Inca un gin va rog.

  11. #31 SP
    Junior Member GameTime's Avatar
    dap....cam toti userii cu "stil", sa spun asa, ca MonKy, Greyhound, angelcrying si alti au disparut de pe CG si au aparut aici, vad ca aici apare o noua comunitate care sper sa nu se incheie ca ceea de pe CG

  12. #32 SP
    Junior Member Eleetist's Avatar
    Userii "cu stil", dar si cei care sunt considerati oarecum paria Sincer m-am hotarat la emigrare la indemnul lui Darkone si dupa ce am vazut niste poze de la intruniri. Pare o comunitate mai inchegata si mai cu suflet decat CG-ul, chit ca se bazeaza pe aceiasi oameni ca cea veche. Aici parca au mai mult loc sa se desfasoare.

    Despre petitie, cine s-a dat pe threadul ala poate a vazut interventia mea pe acolo, dar cu atitudinea lui Silviu e greu de discutat ceva civilizat. Poate imi voi relua punctul de vedere aici daca se redeschide discutia si ramane civilizata.

    In concluzie, ramane de vazut daca au ramas lucrurile rele de pe CG, but I plan to stick around long enough to find out.

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bine ai venit Eleetist. Te asteptam la intalniri ca sa ne cunoastem mai bine, si nu sa ramanem doar niste nick-uri pe un forum impanzit de reclame. Vorba lui Mika "inca un gin va rog"

  14. #34 SP
    Junior Member Eleetist's Avatar
    Si ca sa ma asteptati la colt cu sticle sparte "Na de aici piraterie si jocuri la mana a doua" Monky parca pari mai relaxat decat in partea cealalta...

  15. #35 SP
    Member MSlv's Avatar
    Am descoperit si eu abia acuma totul despre scandal si locul asta nou. O sa incerc sa imi fac timp sa devin un user activ, spre deosebire de ultimii 2-3 ani (cred) de... dincolo

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Eleetist View Post
    Si ca sa ma asteptati la colt cu sticle sparte "Na de aici piraterie si jocuri la mana a doua" Monky parca pari mai relaxat decat in partea cealalta...
    Eeeh, e doar o iluzie. Sunt extrem de incordat - i'm a gamer
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    Am descoperit si eu abia acuma totul despre scandal si locul asta nou. O sa incerc sa imi fac timp sa devin un user activ, spre deosebire de ultimii 2-3 ani (cred) de... dincolo
    Bine ai venit MSlv si sper sa ai indeajuns de mult timp liber ca sa devii user "activ". Nu de alta, dar mananca ceva timp aceasta "meserie"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 22-10-2012, 12:36
  2. Replies: 3 Last Post: 06-01-2009, 21:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts