Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 51 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #621 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sa zice ca maine merg sa imi iau un TV 4k si vreau sa il conectez la un xbox 360. E ca si cum m-as juca pe 360 la un TV cu tub ? Valabil si pentru consolele cele noi. E o intrebare pentru viior. Nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie la ora aceasta.

  2. #622 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa se vada ceva mai prost decat pe un TV HD, dar in niciun caz ca pe un CRT.

  3. #623 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    O sa se vada ceva mai prost decat pe un TV HD, dar in niciun caz ca pe un CRT.


    Tudyniuz cred ca gresesti! Sincer asa cred dar ma pot insela, I'm only human!

    De ce cred ca gresesti? Pt. ca Tv-urile isi fac upscale. La fel cum jocurile de xbox360 care ruleaza la 720p isi fac upscale la fullHD, asa si pe un TV 4k isi vor face upscale automat. Adicalea se vor vedea la fel ca pe un TV HD. Cu diferenta ca probabil un TV 4k este pregatit pt. viitor adica peste 4-5 ani cand omul va avea alta consola/PC va putea vedea continut 4k fara sa isi schimbe televizorul.

    Dar pana la a se vedea ca pe un TV cu tub din moment ce semmnalul pleaca digital prin HDMI din consola la 1080p e cale mare!!! Uite un articol despre upscaling: http://hometheater.about.com/od/home...Resolution.htm si BTW vezi ca tv-urile fac upscale si la dvd-uri care nu sunt macar HD

    Deci, ca si concluzie, daca iti permiti un 4k si nu ti se pare risipa de bani, go for 4k!

  4. #624 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    In momentul de fata nu imi permit dar imi iau masuri pentru viitor. Cand am intrebat daca se vede ca la un TV CRT, am dat un exemplu de calitate.
    Upscaling-ul facut de console/TV nu mi se pare rau deloc, la PC il am 1080p dar daca setez un joc in 720p si fullscreen arata groaznic, sa nu mai zic de culori si restul.

  5. #625 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am pus un PS3 la un TV 4K si se vede mai prost decat pe un TV HD. Nu iti face nimeni upscale pana in 4K. Dupa logica ta ai putea juca si jocuri de PS2 in 4K, doar face TV-ul upscale.

    O sa arate ca un PS2 pe un TV HD.

  6. #626 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    O sa arate ca un PS2 pe un TV HD.
    Acesta e raspunsul pe care il caut. E valabil si pentru consolele noi ?

  7. #627 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nici content-ul actual nu are output pentru 4K. Cred ca ai vazut si tu pe spatele jocurilor care sunt rezolutiile acceptate. Mai mult de atat nu o sa vezi. Teoretic cele doua console suporta output in 4K, dar probabil il vom vedea doar la filme. Pana nu ai acel 4K pe carcasa unui joc, nu vei avea jocuri care sa ruleze in 4K. Iar filmele Blu-Ray vor arata si ele mai rau, desi se anunta ca vom avea cat de curand content 4K pe discurile Blu Ray cu filme.

  8. #628 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Deci, vreau sa cumpar un sistem home cinema pentru PS3 ca sa folosesc sunetul 5.1. Acum nu stiu daca o sa functioneze, pentru ca nu ma pricep. Acel home cinema are blu-ray player si in spate intrare 'audio optical in'. Si aici vine intrebarea, conectez PS3 la blu-ray player prin cablu audio optical si pe urma este gata, nu trebuie sa mai fac nimic si o sa am sunet surround?

    Va multumesc!

  9. #629 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cam cat costa un hdd de laptop, 250 gb (Fujitsu 5400 rpm )sh? Are un amic doua bucati cu bracket inclus

  10. #630 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Deci, vreau sa cumpar un sistem home cinema pentru PS3 ca sa folosesc sunetul 5.1. Acum nu stiu daca o sa functioneze, pentru ca nu ma pricep. Acel home cinema are blu-ray player si in spate intrare 'audio optical in'. Si aici vine intrebarea, conectez PS3 la blu-ray player prin cablu audio optical si pe urma este gata, nu trebuie sa mai fac nimic si o sa am sunet surround?

    Va multumesc!
    Imi raspund singur . Cei care vreti sa cumparati sistem home cinema pentru consola, sa fiti siguri ca dvd sau blu-ray au in spate port pe care scrie 'audio optical in' sau 'digital optical in'. Doar am conectat cablul 'digital optical' de la PS3 la home cinema, pe urma am selectat din meniu PS3 la sound settings 'optical audio' si functioneaza fara probleme. Foarte fain sunetul surround

  11. #631 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am si eu cateva video-uri pe care vreau sa le leg intr-unul si sa le salvez doar sunetul. WMM iese din discutie pentru ca nu-mi vede sunetul (video-urile sunt format .3gp). Vreo idee de program care sa faca ce vreau?

  12. #632 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Nu stiu daca am inteles bine insa cred ca poti sa scoti doar sunetul din videouri (cauta pe net 3gp to wav/mp3) si il unesti in audacity.

  13. #633 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by FlyingPotatoes View Post
    Nu stiu daca am inteles bine insa cred ca poti sa scoti doar sunetul din videouri (cauta pe net 3gp to wav/mp3) si il unesti in audacity.

    Poate sa scoata sunetul si cu Youtube Downloader si sa-l uneasca cu Audacity

  14. #634 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am rezolvat cu un convertor. Problema a fost ca mi-am virusat pc-ul .
    Dar am rezolvat-o si pe asta.

  15. #635 SP
    Member Rukax's Avatar
    Merge cineva de pe forum la BlajaLive?

  16. #636 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    https://www.farataxe.com

    As vrea sa iau un iMac prin intermediul site-ului de mai sus. Am doi prieteni care mi l-au recomandat, unul si-a comandat un MacBook, iar celalalt un iMac prin ei. Nu se platesc taxele vamele. Smenul e simplu : iti faci un cont, primesti o adresa de USA. Pe acea adresa, plasezi comanda la Apple pe site si platesti exact suma respectiva + 50$ transportul + inca vreo 200 lei curierul de la Bucuresti (daca e cazul).

    Sunt maxim de tentat. Nu am vazut nicaieri pe Internet nici macar o parere proasta, toata lumea zice ca produsele au fost livrate. Sa ma risc? Ajung pe la aproximativ 9000 RON cu un iMac super tunat.

  17. #637 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu ce sa iti zic, dar daca te inhami la treaba asta, sa spui cum a decurs treaba. Si eu caut ceva similar de ceva timp.

  18. #638 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    un amic de-al meu si-a comandat "de proba" un obiecitv foto (700$) produsul a ajuns teafar si la timp. La fel i-a fost recomandat de catre altcineva. Se pare ca sunt ok si activeaza de ceva timp, probabil ca si produc bani si nu-si permit vreun istoric negativ, ar pica afacerea instantaneu.

  19. #639 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am pe tableta ROOT si as vrea sa-i fac update la ultima versiune dar sa pastrez si ROOT-ul. Cum pot face acest lucru? Nu pot renunta la ROOT pt. ca este blocata intr-o retea si folosesc o cartela de internet de la RDS.

    Thanks!

  20. #640 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Am pe tableta ROOT si as vrea sa-i fac update la ultima versiune dar sa pastrez si ROOT-ul. Cum pot face acest lucru? Nu pot renunta la ROOT pt. ca este blocata intr-o retea si folosesc o cartela de internet de la RDS.

    Thanks!
    Nu stie nimeni?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 51 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts